Автор Гілка: Два альтернативні варіянти української клавіятури  (Прочитано 27451 раз)

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
програма (сценарій), ака парсить файл мап xkb і виводить от таку от схемку.
Власне, є така штука (у дуже сирому вигляді, тому сирці поки не показую):
tsubasa:~/src/dvorak$ ./count.pl "load_xkblayout isbear.xkb" "load_keyref keyref.yaml" "update_keyref" "print_layout Group1" "print_layout Group2"
                                                                                                                    
                                                                                                                    
               VT1  VT2  VT3  VT4    VT5  VT6 VT7  VT8    VT9 VT10 VT11 VT12  SysR         ⎊                        
        ⎋       F1   F2   F3   F4     F5   F6  F7   F8     F9  F10  F11  F12     ⎙ Scro    ⎉                        
                                                                                                                    
                                                                                                                    
                                                                                                                    
      ~de    !   @    #    $    % ^de    &    *  (     )    {  }       TermS                       XF86 XF86XF86    
      `de    1   2    3    4    5 6de    7    8  9de   0    [  ]de         ⌫     ⎀    ⇞    ⇱  Num_    /    *   -    
                                                                                                                    
           ⇦ "de  <de  > ·   P    Y    F    G   C    R    L    ?   +       |                     7    8    9XF86    
           ⇥ 'de  ,de  .de   p    y    f    g   c    r    l    /   =       \     ⌦    ⇟    ⇲     ⇱    ↑    ⇞   +    
       LGroup   A    O    E    U   I    D    H    T   N    S    _                                4    5    6        
       FGroup   a    o    e    u   i    d    h    t   n    s    -          ↵                     ←    ⌠    →        
                 :de   Q    J    K    X   B    M    W    V   Z                                   1    2    3        
              ⇧  ;de   q    j    k    x   b    m    w    v   z             ⇧          ↑          ⇲    ↓    ⇟   ↵    
                                                                                                                    
                   Meta          space          nbsp                                                  0    .        
          ⎈     ⇮   Alt                        space    ⇮ Super  Menu     ⎈      ←    ↓    →          ⎀    ⌦        
                                                                                                                    
                                                                                                                    
                                                                                                                    
                                                                                                                    
                                                                                                                    
               VT1  VT2  VT3  VT4    VT5  VT6 VT7  VT8    VT9 VT10 VT11 VT12  SysR         ⎊                        
        ⎋       F1   F2   F3   F4     F5   F6  F7   F8     F9  F10  F11  F12     ⎙ Scro    ⎉                        
                                                                                                                    
                                                                                                                    
                                                                                                                    
      ' ~    ! "    № ₴  ; €  %   :    ?    *    ( { ) }  _ –  + ±     TermS                       XF86 XF86XF86    
      ’      1 2 ²  3 §  4 $  5 ° 6 <  7 >  8 •  9 [ 0 ]  - —  = ≠         ⌫     ⎀    ⇞    ⇱  Num_    /    *   -    
                                                                                                                    
           ⇦   Й    Ц  У Ў К    Е Ё    Н    Г   Ш    Щ    З    Х Ї Ъ   Ґ   |                     7    8    9XF86    
           ⇥   й    ц  у ў к ®  е ё    н    г   ш    щ    з    х ї ъ   ґ   \     ⌦    ⇟    ⇲     ⇱    ↑    ⇞   +    
       LGroup   Ф  І Ы    В    А   П    Р    О    Л   Д    Ж  Є Э                                4    5    6        
       FGroup   ф  і ы    в    а   п    р    о    л   д    ж  є э          ↵                     ←    ⌠    →        
                   Я   Ч  С      М    И Т      Ь  Б „  Ю “ , …                                   1    2    3        
              ⇧    я   ч  с ©    м    и т ™    ь  б «  ю » . /             ⇧          ↑          ⇲    ↓    ⇟   ↵    
                                                                                                                    
                   Meta          space          nbsp                                                  0    .        
          ⎈     ⇮   Alt                        space    ⇮ Super  Menu     ⎈      ←    ↓    →          ⎀    ⌦        
                                                                                                                    
                                                                                                                    
                                                                                                                    


Але я не можу зрозуміти, як мені бути з відмальовуванням меж клавіш: [] займають багато місця і не дуже добре виглядають у два ряди. При цьому малювання відбувається за координатами з розкладки xkb, тому просто вставляти | між клавішами теж не вийде
« Змінено: 2012-01-02 17:24:48 від ISBear »

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
Можна зробити щось типу такого, але воно непортабельне (не вдасться скопіпастити, наприклад на форум).

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
Іще один варіант, але теж посередній:
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████    █████VT1 █VT2 █VT3 █VT4 ███VT5 █VT6 VT7 █VT8 ███VT9 █VT10█VT11█VT12██SysR█    █ ⎊  █████████████████████████
█████ ⎋  █████ F1 █ F2 █ F3 █ F4 ███ F5 █ F6  F7 █ F8 ███ F9 █F10 █F11 █F12 ██ ⎙  █Scro█ ⎉  █████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████Ґ   █ :  &   █%   █№   █!   (   █)   █@   █?   +   █*   █Ф   █         ██    █    █    ██    █XF86█XF86XF86█████
█████ґ   █ ;  7   █5   █3   █1   9   █0   █2   █4   6   █8   █ф de█    ⌫    ██ ⎀  █ ⇞  █ ⇱  ██Num_█ /  █ *   -  █████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████   ⇦   Ї | █’ „ █" “  П  █У Ў █Ь Ъ █ Г   К  █Р   █ Л  █ Ш   Щ  █ Є  Э  ██    █    █    ██ 7  █ 8  █ 9      █████
█████   ⇥   ї / █, « █. »  п  █у ў █ь ъ █ г   к  █р ® █ л  █ ш   щ  █ є  э  ██ ⌦  █ ⇟  █ ⇲  ██ ⇱  █ ↑  █ ⇞  XF86█████
█████ LGroup  А  █ О  █Е Ё █И Ы  І  █ Д  █ В  █Т    Н  █С   █_ – █          ██████████████████ 4  █ 5  █ 6   +  █████
█████ FGroup  а  █ о  █е ё █и ы  і  █ д  █ в  █т ™  н  █с © █- — █    ↵     ██████████████████ ←  █ ⌠  █ →      █████
█████          █ Ц   Ч  █ Ю  █ Я  █ Й   Б  █ М  █ З  █ Х   Ж  █             ███████    ███████ 1  █ 2  █ 3      █████
█████    ⇧     █ ц   ч  █ ю  █ я  █ й   б  █ м  █ з  █ х   ж  █      ⇧      ███████ ↑  ███████ ⇲  █ ↓  █ ⇟      █████
████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████ ↵  █████
█████      █     █Meta █    space          nbsp          █     █     █     ███    █    █    ██    0    █ .      █████
█████  ⎈   █  ⇮  █ Alt █           space              ⇮  █Super█Menu █  ⎈  ███ ←  █ ↓  █ →  ██    ⎀    █ ⌦  █████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████
█████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████████

Відсутній Piter_

  • Новачок
  • *
  • дописів: 8
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
на скільки український дворак українский? Чи він відрізняется від російського як Укр/Рос йцукен

Відсутній Михайло Даниленко

  • Адміністратор ЩОДО
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1262
  • Карма: +0/-0
  • [Debian Stretch]
на скільки український дворак українский? Чи він відрізняется від російського як Укр/Рос йцукен
Я не знаю, я свій варіант розробляв на основі статистики (див вище), єдина інша розкладка, на яку я дивився, це англійський дворак (щоб мати якийсь орієнтир щодо рейтингу клавіш), тому про російський уявлення не маю.

Відсутній Piter_

  • Новачок
  • *
  • дописів: 8
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!

Відсутній Yury_Bulka

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 440
  • Карма: +0/-0
  • муз́ика
http://mkweb.bcgsc.ca/carpalx/
keyboard optimizer
О! Так це ж те що нам треба — система створення оптимальної клавіятури для певного набору текстів. Супер. Дякую за лінк.
http://freeUser.org.ua/ — колективний досвід із застосування вільних програм

Відсутній tarasian666

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 464
  • Карма: +0/-0
  • нульовий біт це також біт
Я звичайно дуже перепрошую за оффтоп, але мені стало дуже цікаво в якому році поміняли український правопис що клавіатура клавіятурою стала? Наскільки я знаю це по-білоруськи.
Спочатку думав можливо автор помилився, та ж ні, тут всі так пишуть
Kernel alive - куди поділи цю "фразу" в новому ядрі?

Відсутній Yury_Bulka

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 440
  • Карма: +0/-0
  • муз́ика
Я звичайно дуже перепрошую за оффтоп, але мені стало дуже цікаво в якому році поміняли український правопис що клавіатура клавіятурою стала? Наскільки я знаю це по-білоруськи.
Спочатку думав можливо автор помилився, та ж ні, тут всі так пишуть
Правопис поміняли в 1933 році, й тоді «клавіятура» стала «клавіатурою». Нині просто є люди, які для себе вирішили користуватись правописом, що відновлює частину слів і принципів написання, які були звичними для українців перед репресіями 30-х років.

Колись в нас було голосування, яке показало, що третина наших форумчан підтримує такий правопис.
http://freeUser.org.ua/ — колективний досвід із застосування вільних програм

Відсутній tarasian666

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 464
  • Карма: +0/-0
  • нульовий біт це також біт
ну якщо вирішили для себе то нехай, просто так само не можна стверджувати яке те слово було і до австрійської влади бо цілком можливо його тоді не було,
слово взагалі то позичене з німецької "клявіатур" і я радше буду говорити клявіатура  :)
Kernel alive - куди поділи цю "фразу" в новому ядрі?

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
ну якщо вирішили для себе то нехай, просто так само не можна стверджувати яке те слово було і до австрійської влади бо цілком можливо його тоді не було,
слово взагалі то позичене з німецької "клявіатур" і я радше буду говорити клявіатура  :)
Ідеться не про пуризм чи запозичення, а про лінгвоцид.

Відсутній Yury_Bulka

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 440
  • Карма: +0/-0
  • муз́ика
ну якщо вирішили для себе то нехай, просто так само не можна стверджувати яке те слово було і до австрійської влади бо цілком можливо його тоді не було,
слово взагалі то позичене з німецької "клявіатур" і я радше буду говорити клявіатура  :)
Маєте рацію. Просто «Проєкт» не відновлює пом’якшення «л», яке в Харківському правописі було значно частішим. Такий собі компроміс...
http://freeUser.org.ua/ — колективний досвід із застосування вільних програм

Koljan

  • Гість
Доречі хоч тема й застаріла але вирішив продовжити, бо відчуваю потребу порадитися стосовно "клавіятури", коротко про себе, я почав активно займатися перекладом вільного ПЗ на початку 2013 року, за цей час мож хто помітив, Убунту, Linux Mint з середовищами Mate і Cinnamon, а також інші дистрибутиви з використанням цих середовищ, мають значно повніший україномовний переклад ніж до цього, якщо говорити у відсотках, то вже років зо два намагаюся підтримувати переклад Mate і Cinnamon на рівні 100% й значно просунув переклад Убунту вгору по переліку, на сьогодні можу впевнено сказати, що україномовна локалізація Убунту одна з найповніших, по переду лише декілька країн, давненько обігнали й москалів більше ніж на 30000 рядків. Так от на початку я перекладав використовуючи традиційний на сьогодні правопис, але так вже вийшло познайомився з одним колегою, палким прихильником запровадження альтернативного правопису, якщо коротко, то це певна суміш правопису 1919 року з неологізмами, й вирішив підтримати запроваджуючи в Убунту, Linux Mint ну й відповідно у тих дистрибутивах де використовуються графічні середовища перекладом яких я займаюся, роблю це вже декілька місяців підряд, так от вже отримав на скриньку два листи, в одному з яких чоловік просто цікавився, чому не "клавіАтура", а "клавіЯтура", в іншому-ж листі інший чоловік вирішив, що то помилка й попрохав виправити, ну я звісно нічого ще не виправляв, а спробував пояснити що то просто інший правопис. Так от мене цікавлять думки форумчан з цього приводу, багато хто-б хотів мати Убунту й т.д локалізовані з застосуванням саме правопису 1919 року ? І ще, а як таки правильно "клавіЯтура" чи мож таки "клЯвіатура" ?

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Я б волів мати локалізацію за чинним правописом, за винятком тих випадків де цей правопис суперечить собі або здоровому глузду і без покручів. Якщо локалізації почнуть вживати різні правописи або їх суміш, користі буде мало.
Якщо бути послідовним, то потрібно створити окрему локаль, скажімо uk_UA_1999, там прописати правила CTYPE, COLLATE тощо для цього правопису і потім під цю локаль перекладати.
Fedora 35 (x86-64)

Koljan

  • Гість
за винятком тих випадків де цей правопис суперечить собі або здоровому глузду і без покручів.

Цікаво було би побачити де й у яких випадках чинний правопис суперечить здоровому ґлузду, якось мені складно таке уявити