Опитування

Який апостроф робити основним для української розкладки?

U+02BC (ʼ)
33 (43.4%)
U+0027 (')
21 (27.6%)
U+2019 (’)
22 (28.9%)

Проголосувало: 70

Автор Гілка: оновлення української розкладки  (Прочитано 196493 раз)

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #165 : 2010-01-20 14:54:11 »
Я хотів би щоб нерозривний пробіл прибрали з Shift-пробіл, а то я вічно його тисну коли програми чи текст набираю…
може тре опціі поміняти? Бо в розкладці нерозривного ще нема

Угу. Подивився щойно — є в параметрах клавіатури можливість вказати де має бути нерозривний пробіл. Забрав з другого і закинув на 3-ій і 4-ий рівні, товстий ] [ і тонкий ] [. Раніше я цього параметру не бачив. :-/ Може додали недавно (я переповз на 12-ту Федору позавчора).
[Fedora Linux]

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #166 : 2010-01-22 20:27:20 »
Я хотів би щоб нерозривний пробіл прибрали з Shift-пробіл, а то я вічно його тисну коли програми чи текст набираю…
може тре опціі поміняти? Бо в розкладці нерозривного ще нема

Угу. Подивився щойно — є в параметрах клавіатури можливість вказати де має бути нерозривний пробіл. Забрав з другого і закинув на 3-ій і 4-ий рівні, товстий ] [ і тонкий ] [. Раніше я цього параметру не бачив. :-/ Може додали недавно (я переповз на 12-ту Федору позавчора).
здається десь вже більше року було в репозитарії xkeyboard-config, в дистри напевне трішкі пізніше попало, хоч і не набагато, в Мандріві 2009 точно вже було
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #167 : 2010-01-22 20:33:10 »
ось тут дядько попросив нерозривний пробіл додати, щоправда в Xorg його можна окремо від розкладки налаштувати, тож це скоріш стосується офтопіка та можливо макоса, але якщо в когось є коментарі/пропозиції, прошу дуже
Цікаво, а навіщо (окрім Вікіпедії, проблема якої не у відсутності нерозривних пробілів) таке може бути потрібно?

У текстових редакторах можна визначати скорочення, у Lokalize вже визначено скорочення, а у редакторах HTML (типу Bluefish) можна додавати   готовою комбінацією клавіш.
хороше запитання, теоретично, якщо цим користуватися то зручніше мати його в розкладці ніж визначати в кожному редакторі (і можливо ще й на різних платформах), але чи воно дійсно треба широкому колу не знаю
якщо подивитися з іншого кута - в Xorg його додали, напевне комусь тре було, може звик, тепер якщо раптом працюєш на іншій платформі то треба марудитися
зрештою оскількі в Xorg це є то для лінуксоїдів нічого не міняється, а з іншими платформами побачимо...
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #168 : 2010-03-09 00:24:03 »
Питання у мене виникло, як в сучасному XOrg-у змінюється розкладка? Я хочу додати літеру «ять» на другий та третій рівень м’якого знаку.

Іду в /usr/share/X11/xkb/symbols/ua

там додаю рядок:
Цитата
key <AB07> {    [    Cyrillic_softsign,Cyrillic_SOFTSIGN,   Cyrillic_yat,   Cyrillic_YAT    ]       };

І ніц. Щось треба ще зробити чи я взагалі не то модифікую?
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #169 : 2010-03-09 02:19:31 »
Питання у мене виникло, як в сучасному XOrg-у змінюється розкладка? Я хочу додати літеру «ять» на другий та третій рівень м’якого знаку.

Іду в /usr/share/X11/xkb/symbols/ua

там додаю рядок:
Цитата
key <AB07> {    [    Cyrillic_softsign,Cyrillic_SOFTSIGN,   Cyrillic_yat,   Cyrillic_YAT    ]       };

І ніц. Щось треба ще зробити чи я взагалі не то модифікую?
1) спробуйте стерти кеш в /var/lib/xkb
2) спробуйте вказати код U0462, U0463
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #170 : 2010-03-09 21:08:55 »
Цитата
2) спробуйте вказати код U0462, U0463
дякую. треба було не лѣнуватися й вѣдразу так зробити.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній EarlGray

  • Новачок
  • *
  • дописів: 46
  • Карма: +0/-0
Куди зникла ukraine unicode?!
« Відповідей #171 : 2010-10-19 00:57:20 »
Хто зламав українську юнікодну розкладку в КДЕ 4.5.2?! Оновив систему (openSUSE 11.2 до openSUSE 11.3), звично перемкнувся на українську розкладку, спробував ввести російські символи — а їх немає  :( . Я не хочу тримати у себе три розкладки!

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Куди зникла ukraine unicode?!
« Відповідей #172 : 2010-10-19 21:12:47 »
Хто зламав українську юнікодну розкладку в КДЕ 4.5.2?! Оновив систему (openSUSE 11.2 до openSUSE 11.3), звично перемкнувся на українську розкладку, спробував ввести російські символи — а їх немає  :( . Я не хочу тримати у себе три розкладки!
нічого ніхто не ламав, все працює без проблем, зазирніть у налаштування, може щось зіпсувалося (напр. налаштування RAlt)
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #173 : 2010-11-07 19:47:04 »
Непогано б додати посилання на сторінку розкладки в e2u.org.ua, а то тепер до нього складно дістатися.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #174 : 2010-11-08 16:50:10 »
Непогано б додати посилання на сторінку розкладки в e2u.org.ua, а то тепер до нього складно дістатися.
є таке, але воно не належить до e2u (це все ж таки сайт словників), може краще десь на LOU прикрутити посилання?
окрім того є посилання на укр. вікіпедії в статті розкладка клавіатури
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #175 : 2010-11-08 18:46:35 »
можна і на ЛОУ, найліпше — в головне меню. Або на ДЛОУ, не знаю.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній EarlGray

  • Новачок
  • *
  • дописів: 46
  • Карма: +0/-0
Re: Куди зникла ukraine unicode?!
« Відповідей #176 : 2010-11-10 13:34:29 »
Хто зламав українську юнікодну розкладку в КДЕ 4.5.2?! Оновив систему (openSUSE 11.2 до openSUSE 11.3), звично перемкнувся на українську розкладку, спробував ввести російські символи — а їх немає  :( . Я не хочу тримати у себе три розкладки!
нічого ніхто не ламав, все працює без проблем, зазирніть у налаштування, може щось зіпсувалося (напр. налаштування RAlt)
Так, дійсно, я випадково (здається) встановив прапорець Enable extra typographic symbols, який перекрив своїми скороченнями і польський, і український третій рівень  :)

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #177 : 2010-11-11 14:42:18 »
можна і на ЛОУ, найліпше — в головне меню. Або на ДЛОУ, не знаю.
якщо в головне меню — це до адмінів, напевне
на ДЛОУ тре знайти хороше місце, якщо є ідеї — буду вдячний
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #178 : 2011-06-07 12:52:37 »
Прохання: зробіть таку саму розкладку але для російськомовних, яким деколи потрібно писати українською.
[Fedora Linux]

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #179 : 2011-06-07 16:12:08 »
Прохання: зробіть таку саму розкладку але для російськомовних, яким деколи потрібно писати українською.
1. оновити xkeyboard-config до 2.3
2. setxkbmap -layout ru -variant ruu
Fedora 35 (x86-64)