Опитування

Який апостроф робити основним для української розкладки?

U+02BC (ʼ)
33 (43.4%)
U+0027 (')
21 (27.6%)
U+2019 (’)
22 (28.9%)

Проголосувало: 70

Автор Гілка: оновлення української розкладки  (Прочитано 196475 раз)

Відсутній MrGALL

  • Новачок
  • *
  • дописів: 11
  • Карма: +0/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #240 : 2012-06-09 10:42:22 »
На мою думку U+02BC потрібно ставити на місце основного апострофа, U+2019 — на ту саму клавішу але з Shift для сумісності з вже набраними текстами а 0x27 в українській розкладці не дуже потрібен (для прикладу в програмуванні, де прямий апостроф ' дійсно потрібен, в основному використовується англійська розкладка).

Я  трохи потестував U+02BC в OS X і знайшов проблеми лише з перевіркою правопису — його зовсім не підтримує ORFO, а браузер Opera, що має власну перевірку правопису, пропонує замінити його на прямий апостроф.
В багатьох шрифтах він є (перевірив Times New Roman, Calibri, Arial, Verdana, DejaVu *)
« Змінено: 2012-06-09 10:44:44 від MrGALL »

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #241 : 2012-06-09 10:51:24 »
На мою думку U+02BC потрібно ставити на місце основного апострофа, U+2019 — на ту саму клавішу але з Shift для сумісності з вже набраними текстами а 0x27 в українській розкладці не дуже потрібен (для прикладу в програмуванні, де прямий апостроф ' дійсно потрібен, в основному використовується англійська розкладка).

Я  трохи потестував U+02BC в OS X і знайшов проблеми лише з перевіркою правопису — його зовсім не підтримує ORFO, а браузер Opera, що має власну перевірку правопису, пропонує замінити його на прямий апостроф.
В багатьох шрифтах він є (Times New Roman, Calibri, Arial, Verdana, DejaVu * і т.п.)
Нижче наведено знімок вікна FontForge зі шрифтом Calibri (цього символу немає у шрифті, як і у Times New Roman та Arial, принаймні у Windows XP та Vista). Хотілося б отримати аналогічне підтвердження ваших слів.

« Змінено: 2012-06-09 10:55:27 від yurchor »
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній MrGALL

  • Новачок
  • *
  • дописів: 11
  • Карма: +0/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #242 : 2012-06-09 11:10:15 »
Я не знайшов спосіб, як показати одночасно код символа та його зображення стандартними засобами ОС.
Зараз спробую знайти сторонню програму а поки ось вручну введений текст.

« Змінено: 2012-06-09 11:14:21 від MrGALL »

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #243 : 2012-06-09 11:12:49 »
Я не знайшов спосіб, як показати одночасно код символа та його зображення стандартними засобами ОС.
Зараз спробую знайти сторонню програму а поки ось вручну введений текст:
Це називається підставляння символів (працює у всіх сучасних ОС). У шрифті символу немає, але він береться з іншого подібного шрифту (ймовірно DejaVu, як єдиного шрифту з перелічених вами, у якому цей гліф справді є) або за аналогією з іншої точки Unicode. Крім того, я не бачу жодної відмінності з U+2019 (можливо естети підкажуть).
« Змінено: 2012-06-09 11:15:07 від yurchor »
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній MrGALL

  • Новачок
  • *
  • дописів: 11
  • Карма: +0/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #244 : 2012-06-09 11:23:06 »
Це називається підставляння символів (працює у всіх сучасних ОС). У шрифті символу немає, але він береться з іншого подібного шрифту (ймовірно DejaVu, як єдиного шрифту з перелічених вами, у якому цей гліф справді є) або за аналогією з іншої точки Unicode. Крім того, я не бачу жодної відмінності з U+2019 (можливо естети підкажуть).
А як щодо ось цього скріну?



Тут явно видно код символу та його зображення у вибраному шрифті.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #245 : 2012-06-09 11:32:50 »
Це називається підставляння символів (працює у всіх сучасних ОС). У шрифті символу немає, але він береться з іншого подібного шрифту (ймовірно DejaVu, як єдиного шрифту з перелічених вами, у якому цей гліф справді є) або за аналогією з іншої точки Unicode. Крім того, я не бачу жодної відмінності з U+2019 (можливо естети підкажуть).
А як щодо ось цього скріну?



Тут явно видно код символу та його зображення у вибраному шрифті.
Відверто кажучи, не знаю. Маю справу з Calibri Regular, розміри файла — 352736 байтів. Файл вийнято з Windows Vista.

Якщо символ є у сучасніших версіях шрифту, це не скасовує того, що, ймовірно, більше половини комп’ютерного парку не готові до U+02BC як основного апострофа.

Крім того, як я вже зазначав вище, TeX взагалі до нього неготовий (Debian та Ubuntu (що просто копіює пакунки з Debian), а також MiKTeX протягом найближчих років не буде під нього адаптовано). Тому новий апостроф повністю непридатний для використання у TeX.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #246 : 2012-06-09 11:39:21 »
Хочу сказати ось що: любі прихильники «правильних» апострофів, пишіть звіти про вади, виправляйте шрифти, підписуйте петиції російською мовою про помилки у українському апострофі.

Якщо у мене щось не працюватиме, я буду намагатися знайти достатньо прихильників для того, щоб скасувати внесені вами зміни. На війні як на війні.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній MrGALL

  • Новачок
  • *
  • дописів: 11
  • Карма: +0/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #247 : 2012-06-09 11:45:30 »
Відверто кажучи, не знаю. Маю справу з Calibri Regular, розміри файла — 352736 байтів. Файл вийнято з Windows Vista.
Розмір — 780064, версія — 5.62, Glyph count: 3 874. Цей файл скоріше за все прийшов разом з MS Office for Mac.

Хочу сказати ось що: любі прихильники «правильних» апострофів, пишіть звіти про вади, виправляйте шрифти, підписуйте петиції російською мовою про помилки у українському апострофі.

Якщо у мене щось не працюватиме, я буду намагатися знайти достатньо прихильників для того, щоб скасувати внесені вами зміни. На війні як на війні.

Я не збираюсь ні з ким воювати, просто навів свою точку зору.
Якщо U+02BC дійсно не підходить у якості основного апострофу — робіть як вважаєте за краще.
« Змінено: 2012-06-09 11:45:56 від MrGALL »

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #248 : 2012-06-09 11:49:32 »
Хочу сказати ось що: любі прихильники «правильних» апострофів, пишіть звіти про вади, виправляйте шрифти, підписуйте петиції російською мовою про помилки у українському апострофі.

Якщо у мене щось не працюватиме, я буду намагатися знайти достатньо прихильників для того, щоб скасувати внесені вами зміни. На війні як на війні.
Почніть з ICANN і UANIC. Успіхів.
« Змінено: 2012-06-09 11:53:02 від lvm »
[Fedora Linux]

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #249 : 2012-06-09 11:50:41 »
Я, зі свого боку, постараюся щоб у дистрибутиви попав правильний варіант розкладки, а не обрізаний.
Припиняю суперечку а то ще пересваримося.
оскільки сваритися дійсно таки не бажано, я сподіваюсь ми також не будемо битися за те, хто останній латку в xkeyboard-config закине перед випуском :)

Хтось забиває на свої власні обіцянки. (Не буду тикати пальцем).
[Fedora Linux]

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #250 : 2012-06-09 11:51:27 »
Хочу сказати ось що: любі прихильники «правильних» апострофів, пишіть звіти про вади, виправляйте шрифти, підписуйте петиції російською мовою про помилки у українському апострофі.

Якщо у мене щось не працюватиме, я буду намагатися знайти достатньо прихильників для того, щоб скасувати внесені вами зміни. На війні як на війні.
Почніть з ICANN. Успіхів.
Добре. Почну з додавання відповідного повідомлення у всі переклади, які я підтримую.

До речі, на інтернет-адреси мені начхати. Кирилиця у назвах сторінок, просто зменшить кількість відвідувань наших сайтів до нуля, тому цим я не перейматимусь зовсім.
« Змінено: 2012-06-09 11:57:27 від lvm »
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #251 : 2012-06-09 11:57:02 »
Якщо U+02BC дійсно не підходить у якості основного апострофу — робіть як вважаєте за краще.
U+02BC був вибраний для представлення апострофа в українських іменах для доменів. Інших варіантів нема. Це також єдиний варіант який підтримується без проблем в різних системах перевірки правопису та багатьох інших місцях, так як він не розриває слово на дві різні частини.
[Fedora Linux]

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #252 : 2012-06-09 12:00:31 »
Якщо U+02BC дійсно не підходить у якості основного апострофу — робіть як вважаєте за краще.
U+02BC був вибраний для представлення апострофа в українських іменах для доменів. Інших варіантів нема. Це також єдиний варіант який підтримується без проблем в різних системах перевірки правопису та багатьох інших місцях, так як він не розриває слово на дві різні частини.
Ну от і користуйтеся ним на другому рівні, доки його не буде впроваджено всюди. Чому обов’язково псувати простим людям нерви? Зробіть собі приємне, поставте його до верхнього регістру, і пишіть все повністю правильно.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #253 : 2012-06-09 12:01:29 »
До речі, на інтернет-адреси мені начхати. Кирилиця у назвах сторінок, просто зменшить кількість відвідувань наших сайтів до нуля, тому цим я не перейматимусь зовсім.

Це тактика бліцкригу? Не ввʼязуватися у тривалі бої на опорних пунктах а тихенько забігти у тил противнику і вже там гадити по повній... :-)
[Fedora Linux]

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #254 : 2012-06-09 12:09:44 »
До речі, на інтернет-адреси мені начхати. Кирилиця у назвах сторінок, просто зменшить кількість відвідувань наших сайтів до нуля, тому цим я не перейматимусь зовсім.

Це тактика бліцкригу? Не ввʼязуватися у тривалі бої на опорних пунктах а тихенько забігти у тил противнику і вже там гадити по повній... :-)
А що тут не так? Хтось набиратиме адреси з новим апострофом з клавіатури Android, iOS, Symbian чи WP 7/8? Не смішіть мене. Будь-який власник сайта з назвою сторінки, типу «ввв.м’язи.ком» з новим апострофом може спокійно забути про відвідувачів (новий безпечний спосіб зберігання конфіденційних даних — створення сторінки з довільною назвою за словником з новим апострофом).

Будете пояснювати кожному, чому його «правильно» набраний текст TeX не компілюється у автореферат, дисертацію чи статтю? Чи просто скажете TeX — лайно, набирайте у gedit або MS Word, бо LibreOffice — посміховисько у плані формул? Поясните всім, чому документацію українською мовою не можна зібрати у Sphinx? Чи просто мужньо мовчатимете, доки інші з цим розбиратимуться? Чим не партизанські дії разом з друзями-росіянами з UANIC? Якби я був якимось Колісніченком, я б за такі провокації навіть доплачував би...
« Змінено: 2012-06-09 12:18:08 від yurchor »
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law