Опитування

Який апостроф робити основним для української розкладки?

U+02BC (ʼ)
33 (43.4%)
U+0027 (')
21 (27.6%)
U+2019 (’)
22 (28.9%)

Проголосувало: 70

Автор Гілка: оновлення української розкладки  (Прочитано 196659 раз)

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #255 : 2012-06-09 13:07:33 »
Код: LaTeX
  1. \documentclass{article}
  2. \usepackage[utf8x]{inputenc}
  3. \usepackage[ukrainian]{babel}
  4. \DeclareUnicodeCharacter {700}{'}
  5.  
  6. \begin{document}
  7. (U02BC) мʼята
  8. (U2019) м’ята
  9. м'ята
  10. м"ята
  11.  
  12. \end{document}
  13.  
  14.  
« Змінено: 2012-06-09 13:07:52 від lvm »
[Fedora Linux]

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #256 : 2012-06-09 13:12:03 »
Код: LaTeX
  1. \documentclass{article}
  2. \usepackage[utf8x]{inputenc}
  3. \usepackage[ukrainian]{babel}
  4. \DeclareUnicodeCharacter {700}{'}
  5.  
  6. \begin{document}
  7. (U02BC) мʼята
  8. (U2019) м’ята
  9. м'ята
  10. м"ята
  11.  
  12. \end{document}
  13.  
  14.  
Аплодисменти. Універсальне очевидне рішення. І як я не допетрав? Просто кожен раз замінювати «правильний» апостроф на «неправильний»!

Якщо користуватися лезом Окками, може просто розпочати з використання «неправильного», а правильний залишити пуристам?
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #257 : 2012-06-09 13:24:13 »
Шановне панство, ви тут сперечаєтесь про те, на якому рівні повинен бути по-вашим міркам ваш «правильний» апостроф, і готові перегризти одне одному горло за це. Давайте дійдемо до злагоди:
1) Володимир хоче U+02BC, то він буде в новій розкладці.
2) Інші хочуть U+0027, він теж залишиться.
То в чому проблема? Вона ж не чорт-зна де.

Цікаво, чи є ще прихильники Володимира?

P.S. Додав опитування.


Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #259 : 2012-06-09 14:11:47 »
Скомпілював putty. Дійсно не можу ввести ні U02BC ні U2019. Буду розбиратися чому не працює...
[Fedora Linux]

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #261 : 2012-06-09 15:50:38 »
Скомпілював putty. Дійсно не можу ввести ні U02BC ні U2019. Буду розбиратися чому не працює...
в мене ніколи не було проблем з U+2019
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #262 : 2012-06-09 16:14:01 »
Хтось забиває на свої власні обіцянки. (Не буду тикати пальцем).
Володимире, я думав, що ви доросла людина... що це за хлоп'яцтво: ще до закінчення обговорення створити звіт про ваду, закинути туди чорнову латку, потім коли я і yurchor дописали там, назвати мене (автора, власне, латки і клавіатури ua(unicode)) і yurchor (автора напевне половини якщо не більше перекладів ВПЗ) «strangers»?
Авторство звіту про ваду аж ніяк не дає вам право визначати остаточне рішення.
Непрофесійна поведінка, яку я від вас аж ніяк не очікував.
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #263 : 2012-06-09 16:38:12 »
Авторство звіту про ваду аж ніяк не дає вам право визначати остаточне рішення.
Непрофесійна поведінка, яку я від вас аж ніяк не очікував.

То не звіт про ваду а прохання внести зміни. Як автор прохання, я і визначаю що саме я прошу змінити і як. Можна ж було просто додати свій варіант латки, як роблять культурні люди, а не перекреслювати зроблене мною. Для цього ж я і додав вас в CC.
[Fedora Linux]

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #264 : 2012-06-12 23:41:49 »
Шановне панство, ви тут сперечаєтесь про те, на якому рівні повинен бути по-вашим міркам ваш «правильний» апостроф
Іронія в тому, що я, як і Володимир, вважаю U+02BC «правильним» апострофом :) (було б фантастично, якщо б в 2007 коли розкладка створювалася більше шрифтів і ПЗ його підтримувало і більше народу з нього висловилося, але маємо те що маємо ©)
Ба більше, я підготую зміни в hunspell, щоб слова з тим апострофом перевірялися коректно. І повірте, мені не складно натискати або не натискати shift, коли треба, мені також абсолютно нескладно зробити латку до Ukrainian Unicode та поміняти віндову версію, щоб мені самому було зручніше.
Мене більше бентежить:
а) доля пересічних користувачів, які не розбираються в тому, які є в природі апострофи, і які можуть далеко не одразу зрозуміти чому гугль не дає слів з апострофом на запит по «привʼязаний»
б) і мене бентежить, який вилізе срач коли пізніше, після оновлення, більше народу зрозуміє, що апостроф в першому рівні *вже* не дає потрібних результатів при пошуку (особливо з урахуванням того, що той, що зараз працює ще більш-менш, тобто в гуглі працює, а локально - ні)

P.S. але гаразд, хочу ще повернутися до нової позиції U+2019, я його хотів сховати (щоб не кортіло людям його вживати), але все ж таки його трішки напхано (словники r2u, e2u, трішки він вживається у вікіпедії тощо) плюс я отримав принаймні одну відповідь на форумі r2u від людини, яка цим апострофом активно користується; страшенно незручно його набирати в четвертому рівні на N, пропоную поставити його в третій рівень на 2 (там вже є прямі лапки, тож RIGHT SINGLE QUOTATION MARK там буде не зовсім чужим)
« Змінено: 2012-06-12 23:43:25 від DalekiyObriy »
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #265 : 2012-06-12 23:48:39 »
Давайте не будемо використовувати уявних бабусь з переходів у якості технічних аргументів. Людина, яка зможе поставити собі додаткову розкладку чи Лінукс, справиться з такими проблемами. А Ґуґл навчиться дуже швидко, так само як він вивчив інші апострофи.
[Fedora Linux]

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #266 : 2012-06-13 00:11:06 »
Давайте не будемо використовувати уявних бабусь з переходів у якості технічних аргументів. Людина, яка зможе поставити собі додаткову розкладку чи Лінукс, справиться з такими проблемами. А Ґуґл навчиться дуже швидко, так само як він вивчив інші апострофи.
* в теорії демагогії це називається «пересми́кування» і «доведення до абсурду», якщо за компʼютером сидить не бабуся, то це не значить що ми мусимо підмінити користувачу апостроф, і примусити його збагнути «трюк» і самому знайти вирішення; за лінуксами сидить багато україномовних, яким є чим займатися і без того, щоб колупатися в апострофах
* U+02BC вже існує багато років, а гугль все ще не навчився, ви не знаєте чому? я вам скажу: «U+2019» і 0x27 вважаються тотожними, U+02BC і 0x27 — ні; тож чекати можна дуже довго, не думаю, що гугль буде втрачати такий страшний зиск з реклами від користувачів цього апострофу що він навчиться сам; єдине рішення тут — писати звіт про ваду в гугль, яху, бінг, яндекс…

U+02BC був вибраний для представлення апострофа в українських іменах для доменів. Інших варіантів нема. Це також єдиний варіант який підтримується без проблем в різних системах перевірки правопису та багатьох інших місцях, так як він не розриває слово на дві різні частини.
* Володимире, чесно, скільки раз на рік ви збираєтеся вводити українські імена в доменах?
* Більшість систем перевірки правопису, які я знаю, про U+02BC не знають; давайте ви назвете ці системи а також «багато інших місць» і ми побачимо наскільки це серйозний аргумент для звичайного користувача... поки єдина перевага U+02BC яку я знаю - подвійне клацання в деяких програмах виділить все слово, замість частини

Поки я не бачу змістовних переваг від нового апострофа, крім введення доменів і виділення слова при подвійному клацанні в інтерфейсі, але якщо вони дійсно є, прошу надати конкретні аргументи.
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #267 : 2012-06-13 00:30:15 »
Давайте не будемо використовувати уявних бабусь з переходів у якості технічних аргументів. Людина, яка зможе поставити собі додаткову розкладку чи Лінукс, справиться з такими проблемами. А Ґуґл навчиться дуже швидко, так само як він вивчив інші апострофи.
* в теорії демагогії це називається «пересми́кування» і «доведення до абсурду», якщо за компʼютером сидить не бабуся, то це не значить що ми мусимо підмінити користувачу апостроф, і примусити його збагнути «трюк» і самому знайти вирішення; за лінуксами сидить багато україномовних, яким є чим займатися і без того, щоб колупатися в апострофах
Якщо хочете, я можу написати кілька емоційних опусів про маленьких дітей з голубими оценятами, у яких серце розривається коли неправильні апострофи рвуть слова на частини. :-)

* U+02BC вже існує багато років, а гугль все ще не навчився, ви не знаєте чому?
Я — знаю. Дивись посилання на Ґуґл вище по темі.


U+02BC був вибраний для представлення апострофа в українських іменах для доменів. Інших варіантів нема. Це також єдиний варіант який підтримується без проблем в різних системах перевірки правопису та багатьох інших місцях, так як він не розриває слово на дві різні частини.
* Володимире, чесно, скільки раз на рік ви збираєтеся вводити українські імена в доменах?
Кілька разів на день, як мінімум.

* Більшість систем перевірки правопису, які я знаю, про U+02BC не знають; давайте ви назвете ці системи а також «багато інших місць» і ми побачимо наскільки це серйозний аргумент для звичайного користувача... поки єдина перевага U+02BC яку я знаю - подвійне клацання в деяких програмах виділить все слово, замість частини
Я не проводив ґрунтовного дослідження. Є проблеми з U2019 і нема з U02BC при перевірці правопису у gedit, eclipse. Є проблеми з U2019 і нема з U02BC у назвах змінних у  bash, javascript, python, etc. Я повідомляв про це в 2009-му.

Поки я не бачу змістовних переваг від нового апострофа, крім введення доменів і виділення слова при подвійному клацанні в інтерфейсі, але якщо вони дійсно є, прошу надати конкретні аргументи.
Аргументи вже наведені, тікети створені. :-/
[Fedora Linux]

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #268 : 2012-06-13 07:11:47 »
Людина, яка зможе поставити собі додаткову розкладку чи Лінукс, справиться з такими проблемами.
Я пам'ятаю ті часи, коли українську розкладу, що ми зараз обговорюємо, треба було налаштовувати без усілякого графічного інтерфейсу й про неї знали одиниці. Тепер, на щастя, нею користуються всі. Мені просто хочеться мати робочу розкладку, як і більшості користувачів, а не показувати який я крутий ґік і колупатись у силі конфігів, якщо це непотрібно і без зайвого фанатизму в істинності того чи іншого апострофу. Не забувайте, що крім Вас є чимало користувачів, які не мають часу розбиратись у апострофах, вони хочуть просто працювати, а Ваш варіант, на жаль, не особливо сприяє цьому, поки що. Щиро сподіваюсь, ця ситуація зміниться незабаром і ми зможемо насолоджуватись Вашою пропозицією, коли вона стане практичніша.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #269 : 2012-06-13 11:32:37 »
Людина, яка зможе поставити собі додаткову розкладку чи Лінукс, справиться з такими проблемами.
Я пам'ятаю ті часи, коли українську розкладу, що ми зараз обговорюємо, треба було налаштовувати без усілякого графічного інтерфейсу й про неї знали одиниці. Тепер, на щастя, нею користуються всі. Мені просто хочеться мати робочу розкладку, як і більшості користувачів, а не показувати який я крутий ґік і колупатись у силі конфігів, якщо це непотрібно і без зайвого фанатизму в істинності того чи іншого апострофу. Не забувайте, що крім Вас є чимало користувачів, які не мають часу розбиратись у апострофах, вони хочуть просто працювати, а Ваш варіант, на жаль, не особливо сприяє цьому, поки що. Щиро сподіваюсь, ця ситуація зміниться незабаром і ми зможемо насолоджуватись Вашою пропозицією, коли вона стане практичніша.

Мені просто хочеться мати робочу розкладку, як і більшості користувачів, а не показувати який я крутий ґік і колупатись у силі конфігів, якщо це непотрібно і без зайвого фанатизму в істинності того чи іншого апострофу. Не забувайте, що крім вас є чимало користувачів, які не мають часу розбиратись у апострофах, вони хочуть просто працювати, а ваш варіант, на жаль, не особливо сприяє цьому, поки що.
Ну і т.д.
[Fedora Linux]