Опитування

Який апостроф робити основним для української розкладки?

U+02BC (ʼ)
33 (43.4%)
U+0027 (')
21 (27.6%)
U+2019 (’)
22 (28.9%)

Проголосувало: 70

Автор Гілка: оновлення української розкладки  (Прочитано 196625 раз)

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #60 : 2007-10-15 23:24:22 »
[smiley=clapping.gif]

А не можна то кинути в Новини? Не маю (вже) прав модератора тому не можу цього зробити сам. :-)

Буду тестувати...
[Fedora Linux]

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #61 : 2007-10-15 23:30:19 »
також є невеличкий ряд символів, які б можна було додати, хочу почути «голоси за» та «куди»:
- степінь трійка (³)
- 1/4 (¼)
- 3/4 (¾)
- помножити (×)
- поділити (÷)
- плюс-мінус (±)
на цифрову клавіатуру?

¼ і ¾ - на NUMPAD_4
× - на NUMPAD_MUL
÷ - на NUMPAD_DIV
±  - на NUMPAD_PLUS


Цитата
- не рівне (≠)
- приблизно рівне (≈)
На +/= ?

Цитата
- більше/менше або рівне (≤ та ≥)
:-/
[Fedora Linux]

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #62 : 2007-10-16 12:08:09 »
Пропозиції:

— додати знак долара. Я вже писав мої сумніви щодо доцільності знаку гривні, «євро» теж можна словами писати, а от всі ціни на компи та житло поки що в доларах. Дуже потрібний знак наразі. Хоча я пишу словами «у.о.»
— на «Ґ» третій рівень вільний — прошу туди повісити зворотній слеш «\»
— +/– та «не рівне» логічно втулити третім та четвертим рівнем на клавішу =
— залишаються вільними 6,7,8 — можна втулити туди більше-дорівнює та інші знаки. Володимир, нампад — це добре, але треба піклуватися й про власників ноутів.

Цитата
помножити (×)
це не помножити, а векторний добуток, непогано б також мати таку крапочку, яка є скалярним добутком або позначає множення. А ще наблу і лапласьян, але щось я замріявся :) Пропоную прибрати ², ½ і т.п. Де вони реально використувуються? Завжди люди пишуть 1/2 і т.п.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #63 : 2007-10-16 14:28:27 »
Може розділити клавіатури за напрямками - для набірників, для славістів, для математиків, ... :-)
[Fedora Linux]

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #64 : 2007-10-16 17:17:04 »
Може розділити клавіатури за напрямками - для набірників, для славістів, для математиків, ... :-)
ну то я пожартував про оператор набла. А от знак множення у вигляді крапки потрібний дійсно. Для математиків треба латинсько-грецьку розкладку, так що то інша опера.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #65 : 2007-10-16 18:13:04 »
А не можна то кинути в Новини? Не маю (вже) прав модератора тому не можу цього зробити сам. :-)
ну це ще поки не новини - лише обговорення :)
думаю, як узгодимо більш-менш прийнятний варіант - зробимо оголошення в новинах
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #66 : 2007-10-16 18:40:56 »
Може розділити клавіатури за напрямками - для набірників, для славістів, для математиків, ... :-)
в принципі так і має бути, але є набір символів, який більше за стандартний і має вживатися всіма,
тобто пропоную зробити «базову» розкладку, на основі якої можна потім робити математичну, славістичну тощо
отже в базовий набір пропонуються такі речі:
- загальновживана пунктуація для кирилиці: юнікодівський апостроф, лапки (типові для кирилиці) і тире (щоб не вживати мінус в його ролі)... потрібні практично всім
- символи, що часто вживаються (або починають частіше вживатися) з кирилицею: долар (згоден з noddeat, хоча він є в латиниці, але часто в цінах йде з українським текстом), євро (думаю буде все частіше вживатися), гривню я б пропагував, копірайт...
- символи зручності: пряма похила все частіше вживається у сенсі «або» та в деяких інших випадках, так само інколи доводиться працювати з квадратними та фігурними дужками, в регулярних виразах з кирилицею вертикальна риска...
- російські та білоруські символи - фактично додавши лише п’ять символів у третій рівень позбавляєшся потреби мати російську (білоруську) розкладку для нечастих випадків спілкування ними

підозрюю решту речей можна розділити на три основні категорії:
- математика (більше/менше-рівне, нерівне, плюс-мінус...)
- типографіка (дроби, степені, знаки абзаців тощо)
- славістика („ять“ і інше з ним...)
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #67 : 2007-10-16 18:45:18 »
— на «Ґ» третій рівень вільний — прошу туди повісити зворотній слеш «\»
а яке вживання зворотної похилої з кирилицею? в мене було враження, що воно вживається лише в escape-послідовностях (та в ДОСі)

— +/– та «не рівне» логічно втулити третім та четвертим рівнем на клавішу =
можна, але тоді «приблизно рівно» кудись інше йде, окрім того треба вирішити чи не є ці символи занадто математичними для загальної розкладки

— залишаються вільними 6,7,8 — можна втулити туди більше-дорівнює та інші знаки. Володимир, нампад — це добре, але треба піклуватися й про власників ноутів.
знову ж таки - інші знаки можуть бути кандидатами на інші варіанти
щодо цифрової клави — згоден, по-перше це досить нестандартна річ (навіть не знаю чи хтось таке робить) по друге, ноутбуки (принаймні ті, що < 17")
« Змінено: 2007-10-17 16:01:14 від DalekiyObriy »
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #68 : 2007-10-17 12:11:11 »
Цитата
а яке вживання зворотної похилої з кирилицею?

cout << "наприклад, коли в такому тексті треба вставити прямий а\'построф або прямі \"лапки\" ";

Також, якщо я не помиляюсь, у TEX знак \\ означає абзац (порожній рядок), тож при наборі тексту кирилицею варто мати можливість його набрати.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #69 : 2007-10-17 16:10:13 »
cout << "наприклад, коли в такому тексті треба вставити прямий а\'построф або прямі \"лапки\" ";
насправді як раз при вживанні правильного апострофа ’ та правилних лапок «» та „“ ця пробема відпадає...

Також, якщо я не помиляюсь, у TEX знак \\ означає абзац (порожній рядок), тож при наборі тексту кирилицею варто мати можливість його набрати.
але можна, в принципі, додав...
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #70 : 2007-10-18 19:29:35 »
Оновив розкладку (схему і файли розкладок для обох ОС): наблизив трішки більше до us_intl та Strange Ukrainian якою користуються багато народу і прибрав декілька символів.

Прохання тестувати.
Якщо більше не буде зауважень та пропозицій, думаю це можна буде пхати в наступний випуск X.org.
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #71 : 2007-10-19 17:57:22 »
ніби працює, зауважень нема. Дякую за добру справу!

Єдине що, я бачив у деяких українських газетах та книжках “англійські лапки”. Тільки я не знаю, наскільки вони нормативні, й чи варто ще їх додати.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #72 : 2007-10-19 19:40:15 »
Єдине що, я бачив у деяких українських газетах та книжках “англійські лапки”. Тільки я не знаю, наскільки вони нормативні, й чи варто ще їх додати.
наскільки я зрозумів з довгих пошуків і розпитів, нормативними в українській є «французькі» та „німецькі“, окрім того, що дві пари лапок має бути досить, додавання інших лише внесе плутанину, особливо, якщо врахувати, що окремі форми лапок мають дуже схожу форму... будемо сподіватися поточна схема буде сприяти стандартизації...
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #73 : 2007-10-25 16:15:06 »
btw, тільки помітив суттєву ваду: у розкладці відсутні символи > та <
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: оновлення української розкладки
« Відповідей #74 : 2007-10-30 17:05:47 »
є пропозиції куди покласти? 6 та 7?
Fedora 35 (x86-64)