Автор Гілка: Як створити нову локаль ?  (Прочитано 21125 раз)

Koljan

  • Гість
Власне питання у назві теми, цікавить таким чином щоб скажімо при встановленні системи окрім звичного варіянту "Українська" була ще одна українська але так щоб і усі програми які потім встановлюватимуться у цій локалі теж були тієї самої локалі ?

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #1 : 2016-03-06 12:01:49 »
Щоб була ще одна мова на інсталяційному диску, потрібно перепакувати інсталяційний диск і внести зміни в інсталятор.

А так, на живій системі, можна створити нову локаль командою localedef, потім використовувати її через LANG або зробити її системною через встановлення у /etc/locale.conf (у вашому дистрибутиві це може бути інший файл).

# Створити нову українську локаль: uk_NG (New Generation)
sudo localedef -i /usr/share/i18n/locales/uk_UA -f UTF-8 uk_NG
# Створити каталог для перекладів:
mkdir -p /usr/share/locale/uk_NG/LC_MESSAGES
# Переклади з /usr/share/locale/uk/LC_MESSAGES також працюватимуть, а переклади з /usr/share/locale/uk_UA/LC_MESSAGES — ні.

# Тестуємо нову локаль
LANG=uk_NG.utf8 gedit

# Встановлюємо її для всіх наступних програм у цій сесії shell:
export LANG=uk_NG.utf8
bash

# Встановлюємо її типовою для всієї системи:
sudo bash -c 'echo LANG=\"uk_NG.utf8\" >/etc/locale.conf'

Як робити переклади трохи розказано тут: http://docs.linux.org.ua/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8:_%D1%8F%D0%BA_%D1%86%D0%B5_%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D1%82%D1%8C%D1%81%D1%8F/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%B8_%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D1%96%D0%B2_%D1%83_%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82%D1%96_PO/ .
« Змінено: 2016-03-06 12:06:55 від lvm »
[Fedora Linux]

Koljan

  • Гість
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #2 : 2016-03-06 15:28:44 »
Щоб була ще одна мова на інсталяційному диску, потрібно перепакувати інсталяційний диск і внести зміни в інсталятор.

А так, на живій системі, можна створити нову локаль командою localedef, потім використовувати її через LANG або зробити її системною через встановлення у /etc/locale.conf (у вашому дистрибутиві це може бути інший файл).

Як робити переклади трохи розказано тут: http://docs.linux.org.ua/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8:_%D1%8F%D0%BA_%D1%86%D0%B5_%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D1%82%D1%8C%D1%81%D1%8F/%D0%A4%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%B8_%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D1%96%D0%B2_%D1%83_%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%82%D1%96_PO/ .

Мене не цікавить локаль для одного мене, як додати локаль на Launchpad, на Transifex, Crowdin тощо, я так розумію, що якщо так то не я буду перепаковувати, а розробники мають додати на диск, просто є цікавий задум який хочу почати, можливо хто підтримає є як правило uk. і uk.UA, а я хочу створити щось третє і гучне, наприклад uk.solovjina
« Змінено: 2016-03-06 15:31:49 від Koljan »

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #3 : 2016-03-06 15:43:36 »

Мене не цікавить локаль для одного мене, як додати локаль на Launchpad, на Transifex, Crowdin тощо, я так розумію, що якщо так то не я буду перепаковувати, а розробники мають додати на диск, просто є цікавий задум який хочу почати, можливо хто підтримає є як правило uk. і uk.UA, а я хочу створити щось третє і гучне, наприклад uk.solovjina

Ви пропонуєте додаткову роботу (по підтримці нової локалі) для інших, а єдиний, хто отримає вигоду з цієї додаткової роботи, — це ви.
[Fedora Linux]

Koljan

  • Гість
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #4 : 2016-03-06 17:35:22 »

Ви пропонуєте додаткову роботу (по підтримці нової локалі) для інших, а єдиний, хто отримає вигоду з цієї додаткової роботи, — це ви.

Все навпаки я нікому не пропоную додаткову роботу, я планую робити її сам і лише як комусь буде цікаво той приєднається, я вже четвертий рік займаюся перекладами й бачу, що на справді то, що я хочу почати не є надто працевмісним й я впевнений, що й сам зроблю багацько роботи як захочу, бо якщо по правді я не маю намірів все починати з нуля, а от хто отримає вигоду то побачимо, в мене немає одноосібних прагнень я прагну зробити користь багатьом окрім зашкорублих гопників
« Змінено: 2016-03-06 17:38:22 від Koljan »

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #5 : 2016-03-06 17:50:01 »
Цитата
то не я буду перепаковувати, а розробники мають додати на диск,

Цитата
я планую робити її сам
[Fedora Linux]

Koljan

  • Гість
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #6 : 2016-03-06 19:42:47 »
Цитата
то не я буду перепаковувати, а розробники мають додати на диск,

Цитата
я планую робити її сам

Володимире не здається вам, що ви плутаєте розробників з добровольцями-перекладачами? Певною мірою перекладачів можна віднести до кагорти розробників але-ж не на стільки щоб самі диски робили, я ж не про створення власного дистрибутиву кажу, я мову веду про переклад, диски створюють не перекладачі, а наприклад Канонікал чи розробники інших дистрибутивів, я не розробляю власного дистрибутиву, я лише кажу про додаткову локаль

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #7 : 2016-03-06 22:06:37 »
Я нічого не плутаю. Я економлю ваш час. Але ви всеодно можете спробувати.

Ось свіжий приклад: https://sourceware.org/bugzilla/show_bug.cgi?id=19479
Індійці хочуть додати нову локаль, якою розмовляє більше 2 мільйонів людей в Індії (де більше мільярда населення).

До речі, міняють українську локаль: викидують мій хак з alt_digits і додають alt_mon: https://sourceware.org/bugzilla/show_bug.cgi?id=10871 . Пройшло всього дванадцять років з часу його винаходу: https://sourceware.org/bugzilla/attachment.cgi?id=1054 .
[Fedora Linux]

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #8 : 2016-03-07 14:23:25 »
Я мав певний досвід (допомагав додавати чеченську локаль і спостерігав за спробами додати Na-vi).

1. Ульріх Дрепер — дуже консервативна людина. Аргументи щодо додавання мають бути залізобетонними.
2. У мови має бути код ISO 639, без коду не варто і пробувати. Усякі фантастичні варіанти (допетрівський правопис у російській, суржик для української, клінгонська для англійської) наперед приречені на викидання.
3. Додавання дуже повільне: можна чекати з рік, доки додадуть. Те саме стосується виправлень, тому слід робити усе правильно одразу.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній ukrkyi

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 99
  • Карма: +0/-0
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #9 : 2016-03-07 15:22:46 »
мій хак з alt_digits і додають alt_mon: https://sourceware.org/bugzilla/show_bug.cgi?id=10871 . Пройшло всього дванадцять років з часу його винаходу: https://sourceware.org/bugzilla/attachment.cgi?id=1054 .


Я правильно розумію, що ми протягом 12 років, на відміну від російської локалі, мали відмінювані місяці? :o
Якось навіть цього не помічав: усе як належить)
« Змінено: 2016-03-07 15:24:38 від ukrkyi »
openSUSE TUMBLEWEED | Arch Linux | HP ProBook 4540s | Шукаю драйвер rtbth… Відлетів після оновлення ядра і не повернувся…

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #10 : 2016-03-07 16:56:08 »
Я правильно розумію, що ми протягом 12 років, на відміну від російської локалі, мали відмінювані місяці? :o
Якось навіть цього не помічав: усе як належить)

Ну так, ми їх маємо:
$ date +%B
березень
$ date +%Om
березня

але так як хак специфічний і був реалізований тільки в українській локалі, то %Om можна було вживати тільки для української. Жаба невпинно душила інших розробників локалей і вони напевно домоглися прийняття змін в glibc. Я не був у курсі цього процесу. :-/

[Fedora Linux]

Koljan

  • Гість
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #11 : 2016-03-07 21:20:28 »
До речі, міняють українську локаль: викидують мій хак з alt_digits і додають alt_mon: https://sourceware.org/bugzilla/show_bug.cgi?id=10871 . Пройшло всього дванадцять років з часу його винаходу: https://sourceware.org/bugzilla/attachment.cgi?id=1054 .

Як ви відноситеся до певних змін у правописі, до адекватних хоч і не зовсім можливо звичних неологізмів тощо ? Чесно кажучи спроба мого починання пов’язана саме з цим, я не є великий фахівець нажаль але в мене є бажання, що на мою думку головніше, звісно серед пропонованих варянтів є багато відвертої дурні але є й досить цікаві та вдалі пропозиції

1. Ульріх Дрепер — дуже консервативна людина. Аргументи щодо додавання мають бути залізобетонними.
2. У мови має бути код ISO 639, без коду не варто і пробувати. Усякі фантастичні варіанти (допетрівський правопис у російській, суржик для української, клінгонська для англійської) наперед приречені на викидання.

Шановний пане Іване моя Вам велика шана бо я бачив як багато ви зробили й робите, таких як ви справді не багато, відкрию вам маленьку таємницю, якось років зо два тому я зконтактувався з одним хлопцем зі Львова(сам я з Кіровоградщини), він просив мене аби я як координатор додав його до перекладачів одного застосунку, як виявилося він впроваджував альтернативний правопис звісно не якийсь стандарт але щось дуже схоже на стандарт, бо навряд можна говорити про щось інше оскільки на сьогодні немає певного прийнятого державними органами правопису який би відрізнявся від того що нам дали комуністи, чесно кажучи мені його ідея сподобалася й у моїй особі він не знайшов жодного спротиву, я не є консерватор і я волію аби моя власна мова розвивалася та мала ідентичність, я порадив йому зв’язатися з вами про, що якщо чесно він трохи пошкодував, аби ви розуміли про, що я ось вам зразок нашої спільної з ним роботи : https://www.getlocalization.com/4pros/ (переклад самого сайту).
 Питання до Вас оскільки ви маєте значно більший досвід ніж я й можливо ваша робота якось пов’язана з тим, що ви робите(я цілковитий самоучка, те чого, я досяг у питаннях перекладу ПЗ вийшло з повного нуля без будь-якої допомоги ззовні й за умови повної несхожости моєї професії з тим чим я займаюся на таких сайтах як Launchpad, Transifex тобто гола відданість ідеї), зрозумійте мене правильно я не збираюся впроваджувати суржик у вжиток(мої спонуки повністю протилежні), цього лайна в Україні й так багато але мене зацікавило як пан Ульріх Дрепе визначає стандарти, звідки він знає, що є допетрівським правописом, що є суржиком і що є чинним стандартом, невже він знає усі мови ? Хто його знає можливо моє бажання й не матиме ходу, й можливо варто просто далі робити те, що я роблю вже декілька років у існуючій локалі(я й тут не консервую мову на рівні українських письменників радянської доби) це якщо чесно найлегше але просто цікаво питання щодо пана Ульріха Дрепе ви мене завели.... :)

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #12 : 2016-03-07 21:36:10 »
1. Ульріх Дрепер — дуже консервативна людина. Аргументи щодо додавання мають бути залізобетонними.
2. У мови має бути код ISO 639, без коду не варто і пробувати. Усякі фантастичні варіанти (допетрівський правопис у російській, суржик для української, клінгонська для англійської) наперед приречені на викидання.

Шановний пане Іване моя Вам велика шана бо я бачив як багато ви зробили й робите, таких як ви справді не багато, відкрию вам маленьку таємницю, якось років зо два тому я зконтактувався з одним хлопцем зі Львова(сам я з Кіровоградщини), він просив мене аби я як координатор додав його до перекладачів одного застосунку, як виявилося він впроваджував альтернативний правопис звісно не якийсь стандарт але щось дуже схоже на стандарт, бо навряд можна говорити про щось інше оскільки на сьогодні немає певного прийнятого державними органами правопису який би відрізнявся від того що нам дали комуністи, чесно кажучи мені його ідея сподобалася й у моїй особі він не знайшов жодного спротиву, я не є консерватор і я волію аби моя власна мова розвивалася та мала ідентичність, я порадив йому зв’язатися з вами про, що якщо чесно він трохи пошкодував, аби ви розуміли про, що я ось вам зразок нашої спільної з ним роботи : https://www.getlocalization.com/4pros/ (переклад самого сайту).
 Питання до Вас оскільки ви маєте значно більший досвід ніж я й можливо ваша робота якось пов’язана з тим, що ви робите(я цілковитий самоучка, те чого, я досяг у питаннях перекладу ПЗ вийшло з повного нуля без будь-якої допомоги ззовні й за умови повної несхожости моєї професії з тим чим я займаюся на таких сайтах як Launchpad, Transifex тобто гола відданість ідеї), зрозумійте мене правильно я не збираюся впроваджувати суржик у вжиток(мої спонуки повністю протилежні), цього лайна в Україні й так багато але мене зацікавило як пан Ульріх Дрепе визначає стандарти, звідки він знає, що є допетрівським правописом, що є суржиком і що є чинним стандартом, невже він знає усі мови ? Хто його знає можливо моє бажання й не матиме ходу, й можливо варто просто далі робити те, що я роблю вже декілька років у існуючій локалі(я й тут не консервую мову на рівні українських письменників радянської доби) це якщо чесно найлегше але просто цікаво питання щодо пана Ульріха Дрепе ви мене завели.... :)
Це я тонко (чи не дуже) натякаю, що болівар не винесе двох. Доки новий правопис не буде затверджено офіційно, ніяких нових локалей. Такі історії уже були з румунською і, меншою мірою, німецькою. Результат передбачуваний: усі незгодні із офіційним правописом пішли лісом, а хтось полем. ;)

Якщо ви переконані у потребі зміни правопису, треба братися не з того краю. Будь-який конфлікт у glibc здавна вирішується на користь консерваторів. Ваш проект зарубають ще на старті, бо немає ніякої локалі uk_UA2, бо у нас немає другої України. Обдурити Ульріха чи інших супровідників glibc не вдасться — якщо будуть спроби, просто буде скандал (ну, щось типу того) у багзілі, який не завершиться ніякими змінами у чинному файлі. Авторитету ні вам, ні нам, ні Україні це зараз точно не додасть.

P. S. Мене звати не Іван, хоча це і не важливо у цьому випадку. Моя робота ніяк не пов’язана із перекладом безпосередньо. Я — спеціаліст із механіки руйнування, викладач.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Koljan

  • Гість
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #13 : 2016-03-07 23:05:50 »
P. S. Мене звати не Іван, хоча це і не важливо у цьому випадку. Моя робота ніяк не пов’язана із перекладом безпосередньо. Я — спеціаліст із механіки руйнування, викладач.

Перепрошую  :) не Іван, а Юрій ЧорноІВАН, помилився, пам’ять підвела, буває вибачте, я Микола Ткач той хто є наразі років зо три найактивнішим перекладачем Убунту , Мате й Linux Mint

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #14 : 2016-03-08 18:49:46 »
P. S. Мене звати не Іван, хоча це і не важливо у цьому випадку. Моя робота ніяк не пов’язана із перекладом безпосередньо. Я — спеціаліст із механіки руйнування, викладач.

Перепрошую  :) не Іван, а Юрій ЧорноІВАН, помилився, пам’ять підвела, буває вибачте, я Микола Ткач той хто є наразі років зо три найактивнішим перекладачем Убунту , Мате й Linux Mint

Мені сподобався ваш переклад «video» як «видиво». :-)
Щодо «проґрамування», то я не згоден — ніхто не говорить це слово через ґ.
«Клавіятура» та інше подібне мене влаштовує.
[Fedora Linux]