Автор Гілка: Як створити нову локаль ?  (Прочитано 21247 раз)

Відсутній ukrkyi

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 99
  • Карма: +0/-0
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #15 : 2016-03-08 19:39:11 »
ніхто не говорить це слово через ґ.
Я говорю :)
p - п
r - р
o - о
g - ґ
r - р
a - а
m - м
openSUSE TUMBLEWEED | Arch Linux | HP ProBook 4540s | Шукаю драйвер rtbth… Відлетів після оновлення ядра і не повернувся…

Koljan

  • Гість
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #16 : 2016-03-08 20:19:29 »
Мені сподобався ваш переклад «video» як «видиво». :-)

Дякую є ще такий варіянт як зриво...

Щодо «проґрамування», то я не згоден — ніхто не говорить це слово через ґ.

Певний час мені й самому було не дуже до вподоби через схожість на російське звучання але це не моя ініціятива є пропозиції використовувати літеру ґ замість г у іншомовних словах там де g в оригіналі й це доречі додає певного колориту самому слову, бо у деяких випадках воно містить обидві літери або принаймні у тому варіянті як пишу я, наприклад "проґрамного", погодьтесь мабуть немає жодної мови де було-би у цьому слові поєднання і ґ, і г хоч стверджувати й не буду.

«Клавіятура» та інше подібне мене влаштовує.

Стосовно цього слова чесно кажучи я на роздоріжжі, багато де понаписував адже не я перший хто писав це слово так але вже потім мене осяяло, що напевне був-би ліпший варіянт "клявіятура" й відповідно не "клавіша", а "клявіша" але є ще один варіянт, справжній неологізм який особисто мені сподобався "набірниця"......

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #17 : 2016-03-08 22:34:00 »
Пані та панове, тільки тут, тільки сьогодні, просто зараз! Спостерігаймо відродження виду, який деякий час вважався зниклим - український філологічний фрік (УФФ)! Громадськість, безумовно, пам'ятає яскраві прояви даного виду, включаючи фантастичний переклад інтерфейсу гугла, який згодом було злочинно змінено. Тепер маємо унікальну можливість спостерігати аналогічний процес вживу! *

* адміністрація сайту не несе відповідальності за ушкодження зорового апарату та/або центральної нервової системи під час перегляду результатів діяльності УФФ. Долучатися до дискусій з УФФ тільки на власний ризик, використовувати раціональні аргументи не рекомендується у зв'язку з занесенням УФФ до червоної книги Інтернету.
« Змінено: 2016-03-08 22:34:28 від Cthulhu »

Koljan

  • Гість
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #18 : 2016-03-09 17:57:08 »
Пані та панове, тільки тут, тільки сьогодні, просто зараз! Спостерігаймо відродження виду, який деякий час вважався зниклим - український філологічний фрік (УФФ)! Громадськість, безумовно, пам'ятає яскраві прояви даного виду, включаючи фантастичний переклад інтерфейсу гугла, який згодом було злочинно змінено. Тепер маємо унікальну можливість спостерігати аналогічний процес вживу! *

* адміністрація сайту не несе відповідальності за ушкодження зорового апарату та/або центральної нервової системи під час перегляду результатів діяльності УФФ. Долучатися до дискусій з УФФ тільки на власний ризик, використовувати раціональні аргументи не рекомендується у зв'язку з занесенням УФФ до червоної книги Інтернету.

"Фрик — з жаргонної англійської freak «божевільний», «скажений», «божевільно модний» — напрям в молодіжній культурі кінця 20, початку 21 століття. Соціальні групи людей, які одягаються неординарно, оригінально." Шановний Cthulhu ви б краще не спостерігали, а брали участь, можу вас запевнити, що мова у даній темі про божевілля не йде й мода теж тут ні до чого, ми будемо робити вічне, а те що було нав’язано ззовні воно є плинним, запам’ятайте мої слова, те про що ви кажете ніби воно вважалося зниклим на справді існувало й існує, це так само як час який не зупинити
« Змінено: 2016-03-09 17:58:46 від Koljan »

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1923
  • Карма: +4/-0
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #19 : 2016-03-10 21:50:32 »
Як у тій приказці: два українці — три локалі  :)
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #20 : 2016-03-10 21:53:52 »
Як у тій приказці: два українці — три локалі  :)
Ну, от не треба. Мені такі безумства і на гадку не спадали. Коли вже нам стачило клепки чітко визначити позиції щодо суржика, то вистачить мудрості і зберегти мовну єдність навколо літературного наукового варіанта.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Koljan

  • Гість
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #21 : 2016-03-18 11:46:18 »
Коли вже нам стачило клепки чітко визначити позиції щодо суржика, то вистачить мудрості і зберегти мовну єдність навколо літературного наукового варіанта.

Коли йдеться про науковість то зазвичай стосовно мови це означає штучність, от і виходить, що насправді у жодному регіоні так ніхто не розмовляє, а те що штучно зроблено можна цілком природньо так само штучно змінити, наприклад так як це зробили комуністи, у природі мова не є чимось сталим, вона постійно змінює свої форми, якби не так нашої дискусії взагалі не існувало-б. Доречі тим самим суржиком говорять мільйони людей, певною мірою враховуючи виміри це є те що можна назвати народною мовою принаймні більшости регіонів України, якщо поміркувати то й літературний варіянт - ніщо інше як суржик, бо містить багацько слів іноземного походження, отже ніколи не кажи ні, москалі наприклад не звикли свою мову консервувати, будь-яка жива мова не є нафталіновою але окремою вона є доти доки відрізняється від інших


« Змінено: 2016-03-18 11:59:49 від Koljan »

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #22 : 2016-03-18 15:35:46 »
Коли вже нам стачило клепки чітко визначити позиції щодо суржика, то вистачить мудрості і зберегти мовну єдність навколо літературного наукового варіанта.

Коли йдеться про науковість то зазвичай стосовно мови це означає штучність, от і виходить, що насправді у жодному регіоні так ніхто не розмовляє, а те що штучно зроблено можна цілком природньо так само штучно змінити, наприклад так як це зробили комуністи, у природі мова не є чимось сталим, вона постійно змінює свої форми, якби не так нашої дискусії взагалі не існувало-б. Доречі тим самим суржиком говорять мільйони людей, певною мірою враховуючи виміри це є те що можна назвати народною мовою принаймні більшости регіонів України, якщо поміркувати то й літературний варіянт - ніщо інше як суржик, бо містить багацько слів іноземного походження, отже ніколи не кажи ні, москалі наприклад не звикли свою мову консервувати, будь-яка жива мова не є нафталіновою але окремою вона є доти доки відрізняється від інших
Вибачте, але «варіянт» теж зараз ніхто не говорить. Взаємний вплив літературної і розмовної мов.

Вам наявність стандарту здається обмеженням (принаймні, я так зрозумів). Але вихід ви пропонуєте своєрідний: створення ще одного стандарту. Так справа не піде.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #23 : 2016-03-18 15:52:19 »
Вибачте, але «варіянт» теж зараз ніхто не говорить. Взаємний вплив літературної і розмовної мов.

Вам наявність стандарту здається обмеженням (принаймні, я так зрозумів). Але вихід ви пропонуєте своєрідний: створення ще одного стандарту. Так справа не піде.

«Варіянт», та інші подібні — говорять. Навіть є у словнику Грінченка. Українська полюбляє коли голосні та приголосні чергуються, це дозволяє говорити швидше та зрозуміліше. Тобто, дві і більше голосні чи більше двох приголосних підряд — це порушення милозвучності, і з цим треба боротися.

http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/4255-varijant.html
http://slovopedia.org.ua/41/53394/262297.html
http://r2u.org.ua/s?w=%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BD%D1%82&scope=all&highlight=on
« Змінено: 2016-03-18 15:53:23 від lvm »
[Fedora Linux]

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #24 : 2016-03-18 16:04:55 »
Вибачте, але «варіянт» теж зараз ніхто не говорить. Взаємний вплив літературної і розмовної мов.

Вам наявність стандарту здається обмеженням (принаймні, я так зрозумів). Але вихід ви пропонуєте своєрідний: створення ще одного стандарту. Так справа не піде.

«Варіянт», та інші подібні — говорять. Навіть є у словнику Грінченка. Українська полюбляє коли голосні та приголосні чергуються, це дозволяє говорити швидше та зрозуміліше. Тобто, дві і більше голосні чи більше двох приголосних підряд — це порушення милозвучності, і з цим треба боротися.

http://hrinchenko.com/slovar/znachenie-slova/4255-varijant.html
http://slovopedia.org.ua/41/53394/262297.html
http://r2u.org.ua/s?w=%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BD%D1%82&scope=all&highlight=on
Йшлося не про словники. Микола переконував нас у тому, що стандарту немає взагалі, і що треба дослухатися до людей. Так от: ніхто, окрім особливо упертих, не каже ні «варіянт», ні «проєкт», ні «проґрама», ні, наприклад, «Ґвінея».

Інший відомий приклад: науковці у книзі «Дзвона чи дзвону? або -а (-я) чи -у (-ю) в родовому відмінку» рекомендують «файла» і «сайта», а тут більшість пише у перекладах «файлу» і «сайту». І хоч кілок їм на голові теши.

Мене взагалі бісить поточна тенденція з поширенням культу невігластва: нехай він пише, як хоче, ставить коми, де хоче, верзе будь-яку нісенітницю про виробництво, економіку, право, врешті, математику чи фізику. Але ж хороша людина! Патрійот!

Час уже з цим закінчувати, інакше дограємося у найгіршому сенсі.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #25 : 2016-03-18 16:10:12 »
ніхто не говорить це слово через ґ.
Я говорю :)
p - п
r - р
o - о
g - ґ
r - р
a - а
m - м

Слово «програма» в українській мові вже давно, і воно грецького походження.
[Fedora Linux]

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #26 : 2016-03-18 16:14:22 »
ніхто не говорить це слово через ґ.
Я говорю :)
p - п
r - р
o - о
g - ґ
r - р
a - а
m - м

Слово «програма» в українській мові вже давно, і воно грецького походження.

«Аґрус» теж грецького походження. ;)

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D2%91%D1%80%D1%83%D1%81
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #27 : 2016-03-18 16:18:27 »
Інший відомий приклад: науковці у книзі «Дзвона чи дзвону? або -а (-я) чи -у (-ю) в родовому відмінку» рекомендують «файла» і «сайта», а тут більшість пише у перекладах «файлу» і «сайту». І хоч кілок їм на голові теши.
Ну ми ж ніби дійшли згоди що -у для абстрактних або нечітко означених речей, але -а для конкретних речей. Тобто «знімок сайта linux.org.ua», але «розробка сайту». Так само «зняли церковного дзвона» але «не чути церковного дзвіну».

Мене взагалі бісить поточна тенденція з поширенням культу невігластва: нехай він пише, як хоче, ставить коми, де хоче, верзе будь-яку нісенітницю про виробництво, економіку, право, врешті, математику чи фізику. Але ж хороша людина! Патрійот!

Час уже з цим закінчувати, інакше дограємося у найгіршому сенсі.

В нормальних країнах наука вивчає як люди говорять, у нас вона вивчає як люди повинні говорити. :-)
[Fedora Linux]

Koljan

  • Гість
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #28 : 2016-03-18 16:19:41 »
Вибачте, але «варіянт» теж зараз ніхто не говорить. Взаємний вплив літературної і розмовної мов.

Вам наявність стандарту здається обмеженням (принаймні, я так зрозумів). Але вихід ви пропонуєте своєрідний: створення ще одного стандарту. Так справа не піде.

Те що я пропоную це окремішність мови і впевнений у своїх прагненнях я не одинокий адже такі дискусії періодично спалахують й українське суспільство тут не є оригінальним, подібним шляхом йшли чехи які у минулому були дуже знімеччені, а зараз вони мають найслов’янськішу у слов’янському світі мову й найнімецькіший серед усіх слов’ян менталітет. Саме слово "літературний" має означати мову письменства, прийнято вважати, що українську літературну мову започаткував Тарас Шевченко й тому її стрижнем є полтавський діялект 19-го сторіччя але тут є сумнів, що так є насправді і навіть якщо так то ще й наявна певна дискримінація й наприклад у часи українізації 20-х років минулого сторіччя була зроблена спроба створити науковий варіянт загальноукраїнської мови, коли враховувалися діялекти навіть тих територій які не належали до УРСР, натомість часи українізації скінчилися геноцидом українського народу й було створено літературну мову яка мала щонайменше відмінностей від російської мови, робилось щось на кшалт - є два українських слова одне подібне до російського, інше ні, далі у літературі, пресі свідомо вживалися слова ті які є також у російській мові, тому цю літературну мову можна також назвати суржиком й згадані вами спроби легалізувати відомий українсько-російський суржик з великою ймовірністю можна віднести до спроб антиукраїнських сил створити стандарт який ще менше мав-би відмінностей від російської мови, далі ми знаємо що буває - захист російськомовного населення, тож обирайте пане Юрію  :)

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #29 : 2016-03-18 16:21:19 »
«Аґрус» теж грецького походження. ;)

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D2%91%D1%80%D1%83%D1%81

Як і «граматика» — однокореневе слово з «програма».
[Fedora Linux]