Автор Гілка: Як створити нову локаль ?  (Прочитано 21141 раз)

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #30 : 2016-03-18 16:22:53 »
Інший відомий приклад: науковці у книзі «Дзвона чи дзвону? або -а (-я) чи -у (-ю) в родовому відмінку» рекомендують «файла» і «сайта», а тут більшість пише у перекладах «файлу» і «сайту». І хоч кілок їм на голові теши.
Ну ми ж ніби дійшли згоди що -у для абстрактних або нечітко означених речей, але -а для конкретних речей. Тобто «знімок сайта linux.org.ua», але «розробка сайту». Так само «зняли церковного дзвона» але «не чути церковного дзвіну».
Ну от... Ми дійшли згоди, а вони нам усю малину зіпсували (2015 рік видання). Розігнати Інститут української мови разом з НАНУ, до біса. Тільки плутають порядних людей. ;)
Цитата
Мене взагалі бісить поточна тенденція з поширенням культу невігластва: нехай він пише, як хоче, ставить коми, де хоче, верзе будь-яку нісенітницю про виробництво, економіку, право, врешті, математику чи фізику. Але ж хороша людина! Патрійот!

Час уже з цим закінчувати, інакше дограємося у найгіршому сенсі.

В нормальних країнах наука вивчає як люди говорять, у нас вона вивчає як люди повинні говорити. :-)

Угу… Давно підозрював, що ми, математики і механіки, якоюсь чудасією страждаємо, замість вивчати людей і робити їм добре. ;)
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Koljan

  • Гість
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #31 : 2016-03-18 16:27:20 »
«Варіянт», та інші подібні — говорять. Навіть є у словнику Грінченка.

Браво !!! Тобто маємо навіть доказ літературности таких слів, пану Юрію можна запропонувати на огляд також Біблію у перекладі Огієнка, Огієнко уроженець київської губернії РІ, сьогодні то є Житомирщина, тобто маємо у якости літературної мови нав’язаний комуністами варіянт мови, що нам заважає змінити стандарт який нав’язаний ззовні ?

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #32 : 2016-03-18 16:30:47 »
Вибачте, але «варіянт» теж зараз ніхто не говорить. Взаємний вплив літературної і розмовної мов.

Вам наявність стандарту здається обмеженням (принаймні, я так зрозумів). Але вихід ви пропонуєте своєрідний: створення ще одного стандарту. Так справа не піде.

Те що я пропоную це окремішність мови і впевнений у своїх прагненнях я не одинокий адже такі дискусії періодично спалахують й українське суспільство тут не є оригінальним, подібним шляхом йшли чехи які у минулому були дуже знімеччені, а зараз вони мають найслов’янськішу у слов’янському світі мову й найнімецькіший серед усіх слов’ян менталітет. Саме слово "літературний" має означати мову письменства, прийнято вважати, що українську літературну мову започаткував Тарас Шевченко й тому її стрижнем є полтавський діялект 19-го сторіччя але тут є сумнів, що так є насправді і навіть якщо так то ще й наявна певна дискримінація й наприклад у часи українізації 20-х років минулого сторіччя була зроблена спроба створити науковий варіянт загальноукраїнської мови, коли враховувалися діялекти навіть тих територій які не належали до УРСР, натомість часи українізації скінчилися геноцидом українського народу й було створено літературну мову яка мала щонайменше відмінностей від російської мови, робилось щось на кшалт - є два українських слова одне подібне до російського, інше ні, далі у літературі, пресі свідомо вживалися слова ті які є також у російській мові, тому цю літературну мову можна також назвати суржиком й згадані вами спроби легалізувати відомий українсько-російський суржик з великою ймовірністю можна віднести до спроб антиукраїнських сил створити стандарт який ще менше мав-би відмінностей від російської мови, далі ми знаємо що буває - захист російськомовного населення, тож обирайте пане Юрію  :)
Ви радикал так собі. Не дуже. Тут уже пропонували радикальніше вирішення проблеми: перехід на латинку.

Зв’язку поточного правопису із печерною політикою Росії не бачу. Поборники «руського міра» патологічно не здатні писати грамотною російською. Вони, по суті, не є носіями якогось лексичного матеріалу, а лише хворобливими фантомами імперії. Ці буряти і татари, які «визволяють» від «фашистів» нічим не відрізняються від якихось сарматських легіонерів, що придушували повстання десь у Паннонії у останні роки існування Римської імперії. Кінець уже близько. І він не буде лексичним.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #33 : 2016-03-18 16:36:42 »
«Варіянт», та інші подібні — говорять. Навіть є у словнику Грінченка.

Браво !!! Тобто маємо навіть доказ літературности таких слів, пану Юрію можна запропонувати на огляд також Біблію у перекладі Огієнка, Огієнко уроженець київської губернії РІ, сьогодні то є Житомирщина, тобто маємо у якости літературної мови нав’язаний комуністами варіянт мови, що нам заважає змінити стандарт який нав’язаний ззовні ?
Ще раз: виберіть щось одне: відроджувати правопис двадцятих чи орієнтуватися на сучасне мовлення.

Вибравши перший варіант, ви заганяєте українську на ще дальші задвірки, намагаєтеся підігнати мовлення під стандарт, який уже застарів, носіїв якого немає не лише просторово, але й у часі. Ці міхи колись були добрі, чудові, але вони вже старі, — до них не налити нового вина.

У кожної мови є своя історія, але нікому у здоровому глузді не спаде на думку відроджувати викладання середньоанглійської у школі чи намагатися продовжувати видавати німецькі книжки готичним шрифтом. У останньому випадку часова відстань зі стандартом та сама, — у мене на столі лежить шкільний підручник 30-х років із німецької. Половина текстів готикою.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Koljan

  • Гість
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #34 : 2016-03-18 16:40:28 »
«Аґрус» теж грецького походження. ;)

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D2%91%D1%80%D1%83%D1%81

Як і «граматика» — однокореневе слово з «програма».

А москалям м’яко кажучи часто насрати як воно є у оригіналі, ми довго були під владою москалів тому цілком природньо повинні мати й у характерах щось від них й особисто я вважаю що ця риса їхнього характеру не найгірша, наша мета є наша мова і наша мета є наша безпека, тому граматика має залишатися граматикою, а програма може цілком перетворитися на проґраму й мова від того лише збагатиться

Koljan

  • Гість
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #35 : 2016-03-18 16:46:31 »
В нормальних країнах наука вивчає як люди говорять, у нас вона вивчає як люди повинні говорити. :-)

Впевнений, що у будь-яких країнах не можливо повністю врахувати особливости місцевих діялектів тому є узагальнені стандарти, наприклад німці з різних частин Німеччини говорять не однаково

Koljan

  • Гість
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #36 : 2016-03-18 16:54:25 »
Ви радикал так собі. Не дуже. Тут уже пропонували радикальніше вирішення проблеми: перехід на латинку.

Я взагалі не радикал, хоча якщо чесно для мене немає складнощів у переході на латинку але тут є одне історичне "Але", справа у тому, що українська писемність здавна базувалася на кирилиці на відміну наприклад від білоруської яка початково справді була на латинці, моє прагнення стосовно латинки це право на її існування наприклад у тому вигляді в якому нам буває пропонують мобільні оператори, тобто повністю відкидати такий правопис не варто але й відмовлятися від історичного коріння теж не варто, можливо є сенс хіба-що у створенні якогось власного варіянту кирилиці, бо те що ми наразі називаємо кирилицею це теж не зовсім кирилиця, це швидше російський її варіянт

Koljan

  • Гість
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #37 : 2016-03-18 16:58:51 »
Ще раз: виберіть щось одне: відроджувати правопис двадцятих чи орієнтуватися на сучасне мовлення.

Я пропоную третій варіянт, варіянт майбутнього - створення нового правопису але з чітко окресленими українськими традиціями, хоча звісно за працю мають взятися науковці але ми як народ маємо до цього їх підштовхнути

Koljan

  • Гість
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #38 : 2016-06-12 07:38:35 »
Щоб була ще одна мова на інсталяційному диску, потрібно перепакувати інсталяційний диск і внести зміни в інсталятор.

 .

Пане, детальніше про це можна ???
« Змінено: 2016-06-13 20:20:35 від Koljan »

Koljan

  • Гість
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #39 : 2016-06-13 20:21:59 »
Пане Володимире чекаю відповіді...

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #40 : 2016-06-13 20:24:07 »
Пане Володимире чекаю відповіді...
Береш джерельні коди інсталяції, шукаєш там Ukraine, Ukrainian, uk_ua, і в цих місцях додаєш свою локаль. Я би робив так.
[Fedora Linux]

Koljan

  • Гість
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #41 : 2016-06-14 17:13:28 »
Пане Володимире чекаю відповіді...
Береш джерельні коди інсталяції, шукаєш там Ukraine, Ukrainian, uk_ua, і в цих місцях додаєш свою локаль. Я би робив так.

Тобто це диск для самого себе ? Справа у тому, що з’явилися передумови занепаду українського перекладу Убунту, я би не хтів щоб так було але мій кількарічний досвід перекладача ВПЗ наштовхує мене на такий висновок, тому я би волів дізнатися більше про створення додаткової локалі й відповідно аби диск з додатковою локаллю стягувався бажаючими з офіційного сайту дистрибутиву, це не нав’язування це лишень бажання працювати на суспільство
« Змінено: 2016-06-14 17:19:11 від Koljan »

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #42 : 2017-03-21 15:03:54 »
Зв’язку поточного правопису із печерною політикою Росії не бачу. Поборники «руського міра» патологічно не здатні писати грамотною російською.
Сам хотів створити подібну тему, але трішечки запізнився... На рік  :D
Гасити флейм оливою не буду — просто розставлю крапки над «і».
Чиний правопис має дуже прямий стосунок до печерної політики Совка. Ввели його не українці а, а «гуманна» трійця: Сталін, Постишев, Каганович. Мета — наблизити український правопис до російського. Ввели сію гидоту 1933 року на заміну «Харківського» (або «Скрипниківського») правопису, який більше відповідав нормам української мови. Детальніше про це можна почитати в книзі І.Фаріон «Мовна норма: знищення, пошук, віднова».
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Koljan

  • Гість
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #43 : 2017-05-20 10:55:52 »
Сам хотів створити подібну тему, але трішечки запізнився... На рік  :D

Якщо вам справді подобається ідея пишіть мені на znadibnyk@gmail.com,  можу долучити вас до перекладу МАТЕ, щоправда локаль стара але ходять чутки, що в уряді готують правописні зміни й можливо нам не потрібно створювати нову локаль, просто просувати ідею в старій.

Відсутній ukrkyi

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 99
  • Карма: +0/-0
Re: Як створити нову локаль ?
« Відповідей #44 : 2017-05-27 17:29:45 »
Off-topic:
Вау, теж так хочу

openSUSE TUMBLEWEED | Arch Linux | HP ProBook 4540s | Шукаю драйвер rtbth… Відлетів після оновлення ядра і не повернувся…