Автор Гілка: Домашній ядерний реактор  (Прочитано 16171 раз)

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Андреа Россі демонструє свій Низькоенергетичний Ядерний Реактор (LENR) під назвою e-Cat на 1МВт:
http://www.youtube.com/v/uFiJb2UhzqY

Скоріше за все, реактор працює на тонкодисперсному нікелі, з додаванням берилію чи заліза, і звичайному водню.

Тут є критичний аналіз eCat: http://lenr.qumbu.com/rossi_ecat_proof_v401.php .

Якщо хтось пам’ятає «Бурю в стакані» 89-го року, то ось велике відео 2009-го року, яке підтверджує існування LENR:

http://www.youtube.com/v/VymhJCcNBBc

(На Ютубі є посилання на pdf зі слайдами з презентації).

У відео підвтерджують існування реакції дейтерію з гідронізованими платиною, паладієм і нікелем. Також кажуть, що звичайний водень теж дає реакцію, але в сотні раз меншу. Додавання берилію або тіомочевина (Thiourea) прискорює реакцію.
« Змінено: 2012-01-07 14:58:22 від lvm »
[Fedora Linux]

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Домашній ядерний реактор
« Відповідей #1 : 2012-01-06 23:30:41 »
Два тижні розбирався, чи правда. Все ще не віриться. :-)
[Fedora Linux]

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Домашній ядерний реактор
« Відповідей #2 : 2012-01-07 14:19:02 »
Буря в стакані взагалі до ядерної реакції відношення не має, що було давно доказано. І що таке тіурея? Решту скажу, як подивлюся, але маю думку, що це такий-же фейк.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Домашній ядерний реактор
« Відповідей #3 : 2012-01-07 14:36:48 »
Те, що я знайшов у інтернетах — в це багато хто не вірить. Я теж. Водень і нікель — стабільні атоми. Ініціювати ядерну реакцію в них шляхом розігрівання до 400 градусів не вийде — цього не вистачить, навіть, щоб змінити конфігурацію електронів, не кажучи про розбивання ядра. Врешті, як щодо захисту від радіації.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Домашній ядерний реактор
« Відповідей #4 : 2012-01-07 15:02:42 »
Буря в стакані взагалі до ядерної реакції відношення не має, що було давно доказано. І що таке тіурея? Решту скажу, як подивлюся, але маю думку, що це такий-же фейк.

Не так давно (2008-ий) було доведено що має. Дивіться відео, читайте документи. Stan Szpak зробив ці досліди повторюваними. Більше десяти лабораторій змогли відтворити ефект. В тому числі також для Ni-H2O (те, що використовує Россі) — на 51-му слайді показаний графік.

І що таке тіурея?
Тіомочевина. Не знав як перекладається.
[Fedora Linux]

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Домашній ядерний реактор
« Відповідей #5 : 2012-01-07 16:44:54 »
За 2008-й рік не знав. І де ті слайди, що ви говорили?
Врешті, тут така-ж суперечка як на початку ХХ століття про квантову механіку — через деякий час дізнаємося істину.
« Змінено: 2012-01-07 16:46:12 від Piktor »
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Домашній ядерний реактор
« Відповідей #6 : 2012-01-07 16:59:29 »
За 2008-й рік не знав. І де ті слайди, що ви говорили?
Врешті, тут така-ж суперечка як на початку ХХ століття про квантову механіку — через деякий час дізнаємося істину.

http://bisbee.net/wp/wp-content/uploads/2011/12/SPAWAR-MAY-9-2009.pdf

В контексті e-Cat, цікавий 51-ий слайд — там є графік вихідної потужності для Ni-H2O.
[Fedora Linux]

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Домашній ядерний реактор
« Відповідей #7 : 2012-03-20 14:09:22 »
Nuclear and Emerging Technologies for Space 2012
В п’ятницю обіцяють представити низько-енергетичний ядерний реактор з потужністю 350Вт для живлення космічних апаратів:

Friday, March 23, 2012
ADVANCED CONCEPTS: LENR, ANTI-MATTER, AN


3:50 p.m. Yang X. Miley G. *

    A Game-Changing Power Source Based on Low Energy Nuclear Reactions (LENRs) [#3051]
    Excess heat generation from our gas-loading LENR power cell has been verified, confirming nuclear
    reactions provide output energy. Neglecting unlikely chemical reaction contributions, the energy gain
    is virtually unlimited due to negligible power input with gas loading.

http://www.lpi.usra.edu/meetings/nets2012/pdf/3051.pdf

[Fedora Linux]

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Домашній ядерний реактор
« Відповідей #8 : 2012-03-25 01:42:15 »
Огляд того, що відбувається зараз в галузі LERN/LENT від CERN:
http://indico.cern.ch/conferenceDisplay.py?confId=177379
[Fedora Linux]

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Домашній ядерний реактор
« Відповідей #9 : 2012-05-08 00:31:58 »
Цитата
Якщо хтось пам’ятає «Бурю в стакані» 89-го року, то ось велике відео 2009-го року, яке підтверджує існування LENR:
відео не може нічого підтвердити. і заперечити теж. якщо щось існує лише у вигляді відео — це перша ознака псевдонауки.

навіть не знав, шо така драма в цьому cold fusion-і відбувається. я так погуглив, нічого ще досі не зрозуміло з цього приводу. питання, яке мене цікавить при першому ознайомленні: чому там не утворюється гідрид? (тобто дейтерид)
« Змінено: 2012-05-08 00:47:02 від noddeat »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Домашній ядерний реактор
« Відповідей #10 : 2012-05-08 15:20:25 »
Цитата
Якщо хтось пам’ятає «Бурю в стакані» 89-го року, то ось велике відео 2009-го року, яке підтверджує існування LENR:
відео не може нічого підтвердити. і заперечити теж. якщо щось існує лише у вигляді відео — це перша ознака псевдонауки.
Декілька лабораторій провели незалежні досліди і отримали подібні результати, які узагальнили на конференції. Чи про що ви?

навіть не знав, шо така драма в цьому cold fusion-і відбувається. я так погуглив, нічого ще досі не зрозуміло з цього приводу. питання, яке мене цікавить при першому ознайомленні: чому там не утворюється гідрид? (тобто дейтерид)

А чому він там повинен утворюватися, якщо не секрет? Про яку саме реакцію йдеться? Їх є декілька і вони різні і для кожної є декілька теорій, з яких правильною може виявитися жодна.
Поки що мова йде про відкриття явища а не відкриття природи цього явища.
« Змінено: 2012-05-08 15:23:44 від lvm »
[Fedora Linux]

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Домашній ядерний реактор
« Відповідей #11 : 2012-05-08 20:28:32 »
Цитата
Декілька лабораторій провели незалежні досліди і отримали подібні результати, які узагальнили на конференції. Чи про що ви?
я про відео. відео заливає вам інформацію прямо в мозок, не даючи можливості її критично осмислити. саме тому газета ліпша за телевізор. а публікація ліпша за відео доповіді. конференція корисна лише тим, що там можна:
а) поспілкуватися з доповідачем напряму,
б) дізнатися неопубліковані результатти.
але це все не замінює необхідності читати.
у вас на сторінці був (чи ше є?) гарний текст про листи в html. власне, чи хотіли б ви отримати листи на флеші?

Власне, я переглянув слайди, і там доповідач значно більш обережний у висновках, ніж ви. Зокрема, він пише, що той Россі не показав свій диво-прилад іншим науковцям. Ну, але коли воно піде в production, тоді можна буде говорити про щось.  

Цитата
А чому він там повинен утворюватися, якщо не секрет? Про яку саме реакцію йдеться? Їх є декілька і вони різні і для кожної є декілька теорій, з яких правильною може виявитися жодна.
Ееее, питання дуже цікаве. Ну, як мінімум тому, що ця хімічна реакція проста, як двері, і не потребує жодного пояснення:
Ni + H2 ---> NiH2 (ліньки гуглити валентність нікеля, тому нехай вона буде 2)

Щоб реакція відбулася, потрібен водень під тиском і певна температура. Ніякої фантастики: молекули водню просто захоплюються кристалічною ґраткою металу, утворюючи гідрид. Ну, якщо це лужні метали типу CsH чи LiH, то там ще треба розірвати молекулу водню на атоми. Але для цього потрібно на порядок менше енергії, ніж для ядерних реакцій!

Власне, чому у випадку дейтерію так само не утворюється дейтерид? Хто знає відповідь на це питання — той нобелівський лавреат.

Цитата
Поки що мова йде про відкриття явища а не відкриття природи цього явища.
Так відкрили ж аж у 1989 році. Тепер ви розумієте, чому тоді був скептицизм такий? Бо це якась фантастика!
« Змінено: 2012-05-08 20:30:39 від noddeat »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Домашній ядерний реактор
« Відповідей #12 : 2012-05-08 20:56:40 »
Цитата
Декілька лабораторій провели незалежні досліди і отримали подібні результати, які узагальнили на конференції. Чи про що ви?
я про відео. відео заливає вам інформацію прямо в мозок, не даючи можливості її критично осмислити.
Ну звиняйте, розділ такий. :-)

Власне, я переглянув слайди, і там доповідач значно більш обережний у висновках, ніж ви. Зокрема, він пише, що той Россі не показав свій диво-прилад іншим науковцям. Ну, але коли воно піде в production, тоді можна буде говорити про щось.  
Воно пішло (див. перший ролик). Про що будемо говорити? :-)

Цитата
А чому він там повинен утворюватися, якщо не секрет? Про яку саме реакцію йдеться? Їх є декілька і вони різні і для кожної є декілька теорій, з яких правильною може виявитися жодна.
Ееее, питання дуже цікаве. Ну, як мінімум тому, що ця хімічна реакція проста, як двері, і не потребує жодного пояснення:
Ni + H2 ---> NiH2 (ліньки гуглити валентність нікеля, тому нехай вона буде 2)

Щоб реакція відбулася, потрібен водень під тиском і певна температура. Ніякої фантастики: молекули водню просто захоплюються кристалічною ґраткою металу, утворюючи гідрид. Ну, якщо це лужні метали типу CsH чи LiH, то там ще треба розірвати молекулу водню на атоми. Але для цього потрібно на порядок менше енергії, ніж для ядерних реакцій!

Власне, чому у випадку дейтерію так само не утворюється дейтерид? Хто знає відповідь на це питання — той нобелівський лавреат.

Водень розчиняється у об’ємі металу, якщо ви про це. Власне інша назва реакції: Lattice Enabled Nuclear Reaction - ядерна реакція з допогою кристалічної решітки металу. Сама ядерна реакція відбувається лише на поверхні металу, у місцях дефектів.

Цитата
Поки що мова йде про відкриття явища а не відкриття природи цього явища.
Так відкрили ж аж у 1989 році. Тепер ви розумієте, чому тоді був скептицизм такий? Бо це якась фантастика!

Так потім же ж закрили. Ви не читали радянських газет?
[Fedora Linux]

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Домашній ядерний реактор
« Відповідей #13 : 2012-05-08 21:18:56 »
Цитата
Воно пішло (див. перший ролик). Про що будемо говорити?

та я не проти, аби тільки такого не сталося.

Цитата
Водень розчиняється у об’ємі металу, якщо ви про це.
він не просто розчиняється, там відбувається фазовий перехід, тобто сама структура кристалічної ґратки змінюється.

Цитата
Власне інша назва реакції: Lattice Enabled Nuclear Reaction - ядерна реакція з допогою кристалічної решітки металу.
термін гарний, не сперечаюсь, можна на ньому ґранти отримувати від Department of Energy. от тільки шо саме там відбувається?

Цитата
Сама ядерна реакція відбувається лише на поверхні металу, у місцях дефектів.
так чому вона відбувається? звідки береться енергія, щоб відірвати протон від нейтрона? ось в чому питання.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Домашній ядерний реактор
« Відповідей #14 : 2012-05-09 09:58:17 »
Цитата
Сама ядерна реакція відбувається лише на поверхні металу, у місцях дефектів.
так чому вона відбувається? звідки береться енергія, щоб відірвати протон від нейтрона? ось в чому питання.

Якщо дасте відповідь — отримаєте нобелівку. :-)
[Fedora Linux]