Цитата: noddeat від 2010-06-24 15:23:35Цитата: piktor від 2010-06-24 14:24:14А вумнік не скаже, як Сонце через вакуум постачає нас теплом?таким самим, яким воно ж через вакуум постачає його на Землю?А ми де? о_ОКосмонавти, що першими почали виходити у відкритий космос, мерзли в ноги. І звідкись взялося поняття "космічний холод".
Цитата: piktor від 2010-06-24 14:24:14А вумнік не скаже, як Сонце через вакуум постачає нас теплом?таким самим, яким воно ж через вакуум постачає його на Землю?
А вумнік не скаже, як Сонце через вакуум постачає нас теплом?
Космічний холодВсе залежить від теплопровідності матеріалу костюма. Якщо вона мала, що випромінює зовнішня поверхня охолоне (не миттєво) і такою залишиться. Температура всередині з легкістю підтримується кімнатна. Тепломалопроводящімі плитками обліплені шатлів. Показували такий фільм по ТБ: мужик в лабораторії бере розпечений до рожевого кольору брусок за кути голими пальцями і нічого. Куточки бруска в місці зіткнення з пальцями почорніли - охолонули а тепла зсередини бруска не надходить з достатньою швидкістю.
Так як температура визначається скоостью молекул, у вакуумі ні холодно ні жарко .
Людина постійно витрачає енергію, віддаючи її в навколишнє середовище. Якщо його помістити в адіабатні систему, то, думаю, велика частина хімічної енергії його тіла, в першу чергу це буде енергія їжі, потім жирів організму, необоротно перейде в теплову, і, хоч сумарна енергія системи залишиться незмінною, температура системи підвищиться вище початкової 36 за цельсієм.
будемо сперечатись про квантово - хвильовий дуалізм