Автор Гілка: Законопроект про відкрите та вільне ПО  (Прочитано 17053 раз)

Відсутній Youry

  • Новачок
  • *
  • дописів: 28
  • Карма: +0/-0
  • Mandriva 2007 (free)
Запрошую до участі в обговоренні та просуванні до суб'єктів законодавчої ініціативи законопроекту "Про використання Відкритих і Вільних форм інтелектуальної власності, Відкритих форматів даних та Відкритого (Вільного) програмного забезпечення в державних установах і державному секторі економіки".
Офіційний сайт законопроекту: http://opensoft.org.ua
Для обговорення: http://www.democracy.com.ua/ua/forum/22549/
Для роботи над законопроектом: http://www.democracy.com.ua/ua/bill/210/

Відсутній mashckoff

  • Загальний модератор
  • Кореспондент
  • *****
  • дописів: 105
  • Карма: +0/-0
  • IT philosopher
Закон -- діло гарне.

Але чи будуть підключені співробітники тієї Робочої групи?
Wad Mashckoff, IT philosopher
ICQ 201205466  E-mail: adiel@nospam.kiev.ua  
Linux.kiev.ua * OpenOffice.org * Migration.OSDN.org.ua

East or West, Lviv is Best!

Відсутній Ign1111

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 829
  • Карма: +0/-0
  • Linux 4ever!
Закон -- діло гарне. В будь якому випадку треба діяти якось. І наполегливо вимагати прийняття цього закону.

Але дуже багато зацікавленних людей, які бажають зберегти монополію. А скількі ще людей за це отримують відкату... Мама рідна... :o

Навіть станеться таке диво й цей законопроект не відкинуть, як минулі роки, пояснюючи це якоюсь маячнею. Чи буде зацікавленна ВР? А наш президент всеодно порадиться зі своїм радником Білом Гейтсом, і накладе ... вето.
Linux. The future is open.

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
Закон -- діло гарне. В будь якому випадку треба діяти якось. І наполегливо вимагати прийняття цього закону.
Див. http://letter.org.ua.

Відсутній mashckoff

  • Загальний модератор
  • Кореспондент
  • *****
  • дописів: 105
  • Карма: +0/-0
  • IT philosopher
[щодо letter.org.ua]
Доречі, так!

Треба буде повторити!

Але, можливо не лице Президенту та Прем'єр-міністру. Мабуть, краще ще лідерам партій що у парламенті: ПР, БЮТ,НУ, Соціалістам та комуністам.

« Змінено: 2007-01-30 15:07:24 від mashckoff »
Wad Mashckoff, IT philosopher
ICQ 201205466  E-mail: adiel@nospam.kiev.ua  
Linux.kiev.ua * OpenOffice.org * Migration.OSDN.org.ua

East or West, Lviv is Best!

Praporshic

  • Гість
Тільки перед повторенням його треба відредагувати відповідно до реалій сьогодення, бо той текст вже не є цілком актуальним. Але НМД усе це не має жодного сенсу. Забагато людей проти змін.

Відсутній YR

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
ХЛОПЦІ!  Ви хвичайно даруйте, якщо щось буде трохи некорректно – але їй-бо вже трохи задовбали...

Шановний Юрію!
Дякую Вам за "ініціативу", яку Ви висловлюєте вже ВТРЕТЕ – але велике прохання: не треба займатися профанацією.
ЧОМУ?
А ось чому.

1) Законопроект вже проходив масове обговорення, і за результатами МАСОВОГО обговорення було послідовно випущено 15 внутрішніх версій законопроекту, включно із 5 офіційними реєстраціями.
Тому робоча група законопроекту зовсім не має на меті розпочинати цю роботу "з нуля" лише тому, що комусь із політиків закортіло привернути увагу, скажемо так, кібер-лібертаріїв та техно-коммунітаріїв до свого сайту...

2) Група законопроекту, на який Ви запросили учасників сайту, є в цілком робочому стані.

3) На сьогоднішній день законопроект передано для реєстрації народному депутатові України СТРЕТОВИЧУ Володимиру Миколайовичу, голові комітету Верховної Ради.
Інша страва, що за 3 місяці жодних "рухів" щодо перевнесення документу від В.М. не надійшло. Але людина принаймні взяла документи і висловила позитивне ставлення до проблеми.

Тому: якщо хтось із РЕАЛЬНО МИСЛЯЧИХ ПОЛІТИКІВ ОПОЗИЦІЇ хоче займатись цим законопроектом (тобто: ініціювати його технічне перевнесення, прилучитись до збору депутатських підписів, допомогти "пробити" профільний комітет, де засіли панове, чий дохід напряму залежить від доходів за "просування" Microsoft міністерстовм освіти, тощо) -- РАДО ПРОСИМО. Пишите лист на yr@magic.kiev.ua -- і через 2 години всі матеріали вже у депутата. Депутат, який ПОДАВ законопроект і супровідні документи – АВТОМАТИЧНО включається до робочої групи законопроекту, і отримує вихід на регіональну структуру профільної професійної спілки -- UAFOSS.
Але якщо ТАКИХ ДЕПУТАТІВ У ВАС НЕМАЄ (а їх немає!) -- будь ласка, не морочте нам голову, і не ускладнюйте роботу в інших фракціях ні з ким не обумовленими "ініціативами".

З повагою --
автор основного тексту законопроекту і керівник робочої групи законопроекту
Юрій Радченко,
координатор UAFOSS (Українська Асоціація виробників і користувачів Вільного та Відкритого програмного забезпечення)

Praporshic

  • Гість
Тому: якщо хтось із РЕАЛЬНО МИСЛЯЧИХ ПОЛІТИКІВ ОПОЗИЦІЇ хоче займатись цим законопроектом (тобто: ініціювати його технічне перевнесення, прилучитись до збору депутатських підписів, допомогти "пробити" профільний комітет, де засіли панове, чий дохід напряму залежить від доходів за "просування" Microsoft міністерстовм освіти, тощо) -- РАДО ПРОСИМО. Пишите лист на yr@magic.kiev.ua -- і через 2 години всі матеріали вже у депутата. Депутат, який ПОДАВ законопроект і супровідні документи – АВТОМАТИЧНО включається до робочої групи законопроекту, і отримує вихід на регіональну структуру профільної професійної спілки -- UAFOSS.
Але якщо ТАКИХ ДЕПУТАТІВ У ВАС НЕМАЄ (а їх немає!) -- будь ласка, не морочте нам голову, і не ускладнюйте роботу в інших фракціях ні з ким не обумовленими "ініціативами".

З повагою --
автор основного тексту законопроекту і керівник робочої групи законопроекту
Юрій Радченко,
координатор UAFOSS (Українська Асоціація виробників і користувачів Вільного та Відкритого програмного забезпечення)

Пане Радченко, не треба вважати що тут зібрались лише "технарі" які зовсім не розуміються на політиці.
Особисто в мене є вихід на досить відомого політика - Михайла Юрійовича Бродського, більш того, саме через нього я намагався діяти коли писали листа. Більш того, є вихід (хоч і не такий простий) на пані Тимошенко. Якщо буде треба, то я знайду ще кілька чинних депутатів ВР для просування цієї ініціативи. Але я не вважаю що це взагалі потрібно. Та й взагалі, після роботи у передвиборчому штабі БЮТ я з політикою намагаюсь не зв'язуватись без особливої на те потреби.


З найкращими побажаннями--
заступник голови Дніпропетровської обласної організації ПП "Яблуко" з питань молодіжної політики 2004-2005 р.р.
Сергій Єгоров.

Відсутній mashckoff

  • Загальний модератор
  • Кореспондент
  • *****
  • дописів: 105
  • Карма: +0/-0
  • IT philosopher
Тому: якщо хтось із РЕАЛЬНО МИСЛЯЧИХ ПОЛІТИКІВ ОПОЗИЦІЇ хоче займатись цим законопроектом (тобто: ініціювати його технічне перевнесення, прилучитись до збору депутатських підписів, допомогти "пробити" профільний комітет, де засіли панове, чий дохід напряму залежить від доходів за "просування" Microsoft міністерстовм освіти, тощо) -- РАДО ПРОСИМО. Пишите лист на yr@magic.kiev.ua -- і через 2 години всі матеріали вже у депутата. Депутат, який ПОДАВ законопроект і супровідні документи – АВТОМАТИЧНО включається до робочої групи законопроекту, і отримує вихід на регіональну структуру профільної професійної спілки -- UAFOSS.
[SKIPPED]
Але якщо ТАКИХ ДЕПУТАТІВ У ВАС НЕМАЄ (а їх немає!) -- будь ласка, не морочте нам голову, і не ускладнюйте роботу в інших фракціях ні з ким не обумовленими "ініціативами".

Пане Радченко, не треба вважати що тут зібрались лише "технарі" які зовсім не розуміються на політиці.
Особисто в мене є вихід на досить відомого політика - Михайла Юрійовича Бродського, більш того, саме через нього я намагався діяти коли писали листа. Більш того, є вихід (хоч і не такий простий) на пані Тимошенко. Якщо буде треба, то я знайду ще кілька чинних депутатів ВР для просування цієї ініціативи. Але я не вважаю що це взагалі потрібно. Та й взагалі, після роботи у передвиборчому штабі БЮТ я з політикою намагаюсь не зв'язуватись без особливої на те потреби.


З найкращими побажаннями--
заступник голови Дніпропетровської обласної організації ПП "Яблуко" з питань молодіжної політики 2004-2005 р.р.
Сергій Єгоров.

Сергію, Ви не так зрозуміли.

Пан Юрій писав не Вам особисто, не співтовариству ресурса LOU.
Ви, мабуть, не помітили на початку слово "Юрію" -- це означає, що це звертання до автора постинга.

Це по-перше.

Друге. Пан Юрій має уявлення про політичні можливости учасників сайту. Згадайте letter.org.ua. Пана Радченко інформували регулярно про стан справ.
І не вважає, що тут лише технарі.

Третє. Була проведена велика робота -- створите Законопроект. Є багато напрацювань. Чому хтось хоче розпочати все знову, без вивчення досвіду?

Моя _особиста_ думка: треба впроваджувати Закон про Вільні формати, про Вільне ПЗ. Але його мають писати не заангажовані політики, він має бути створений фахівцями у певній предметній області.

Коли УАФОСС проводило акції -- круглий стіл у комітетах  Верховної Ради, слухання у Верховній Раді -- допомоги не було. Коли ми зараз проводимо іншу активність -- допомоги немає.

Чи не вийде з спроб переробити Закон про Вільні Формати та Вільне ПЗ повторення, законопроектів "реєстрація вебресурсів" та "інформаційне суспільство".

Давайте не віддавати своє майбутнє політикам. Давайте САМІ робити своє життя.

PS:
Якщо буде треба, то я знайду ще кілька чинних депутатів ВР для просування цієї ініціативи. Але я не вважаю що це взагалі потрібно. Та й взагалі, після роботи у передвиборчому штабі БЮТ я з політикою намагаюсь не зв'язуватись без особливої на те потреби.
Ви теж вважаєте, що "очєнь далекі оні от народа"?
« Змінено: 2007-01-30 17:09:57 від mashckoff »
Wad Mashckoff, IT philosopher
ICQ 201205466  E-mail: adiel@nospam.kiev.ua  
Linux.kiev.ua * OpenOffice.org * Migration.OSDN.org.ua

East or West, Lviv is Best!

Praporshic

  • Гість
Цитата
Давайте не віддавати своє майбутнє політикам. Давайте САМІ робити своє життя.

А я і не збираюсь на них чекати. Все одно, доки сам не візьмешся за справу нічого не буде.

Цитата
Ви теж вважаєте, що "очєнь далекі оні от народа"?

Так, вважаю.

Відсутній Youry

  • Новачок
  • *
  • дописів: 28
  • Карма: +0/-0
  • Mandriva 2007 (free)
ХЛОПЦІ!  Ви хвичайно даруйте, якщо щось буде трохи некорректно – але їй-бо вже трохи задовбали...

Шановний Юрію!
Дякую Вам за "ініціативу", яку Ви висловлюєте вже ВТРЕТЕ – але велике прохання: не треба займатися профанацією.
ЧОМУ?
А ось чому.

1) Законопроект вже проходив масове обговорення, і за результатами МАСОВОГО обговорення було послідовно випущено 15 внутрішніх версій законопроекту, включно із 5 офіційними реєстраціями.
Тому робоча група законопроекту зовсім не має на меті розпочинати цю роботу "з нуля" лише тому, що комусь із політиків закортіло привернути увагу, скажемо так, кібер-лібертаріїв та техно-коммунітаріїв до свого сайту...

2) Група законопроекту, на який Ви запросили учасників сайту, є в цілком робочому стані.

3) На сьогоднішній день законопроект передано для реєстрації народному депутатові України СТРЕТОВИЧУ Володимиру Миколайовичу, голові комітету Верховної Ради.
Інша страва, що за 3 місяці жодних "рухів" щодо перевнесення документу від В.М. не надійшло. Але людина принаймні взяла документи і висловила позитивне ставлення до проблеми.

Тому: якщо хтось із РЕАЛЬНО МИСЛЯЧИХ ПОЛІТИКІВ ОПОЗИЦІЇ хоче займатись цим законопроектом (тобто: ініціювати його технічне перевнесення, прилучитись до збору депутатських підписів, допомогти "пробити" профільний комітет, де засіли панове, чий дохід напряму залежить від доходів за "просування" Microsoft міністерстовм освіти, тощо) -- РАДО ПРОСИМО. Пишите лист на yr@magic.kiev.ua -- і через 2 години всі матеріали вже у депутата. Депутат, який ПОДАВ законопроект і супровідні документи – АВТОМАТИЧНО включається до робочої групи законопроекту, і отримує вихід на регіональну структуру профільної професійної спілки -- UAFOSS.
Але якщо ТАКИХ ДЕПУТАТІВ У ВАС НЕМАЄ (а їх немає!) -- будь ласка, не морочте нам голову, і не ускладнюйте роботу в інших фракціях ні з ким не обумовленими "ініціативами".

З повагою --
автор основного тексту законопроекту і керівник робочої групи законопроекту
Юрій Радченко,
координатор UAFOSS (Українська Асоціація виробників і користувачів Вільного та Відкритого програмного забезпечення)
Я вже висловив свої міркування з цього приводу тут.
Хотів би додати невеличке зауваження до сказаного:
на мою думку, недоречно витрачати стільки емоцій на абсолютно технічні питання.
Є продукт (до речі, якісний продукт) який лежить без руху рік. Залишилося зробити останні кроки, але вони не робляться. Так чому ж така агресивна реакція на спробу допомогти зробити ці завершальні кроки?
« Змінено: 2007-01-31 01:09:37 від Youry »

Відсутній mashckoff

  • Загальний модератор
  • Кореспондент
  • *****
  • дописів: 105
  • Карма: +0/-0
  • IT philosopher
Я вже висловив свої міркування з цього приводу тут.
Хотів би додати невеличке зауваження до сказаного:
на мою думку, недоречно витрачати стільки емоцій на абсолютно технічні питання.
Є продукт (до речі, якісний продукт) який лежить без руху рік. Залишилося зробити останні кроки, але вони не робляться. Так чому ж така агресивна реакція на спробу допомогти зробити ці завершальні кроки?
Висловлюю особисту думку.

Поперше, "агресивна реакція" -- зовсім не те слово.
У обговоренні Законопроекту приймало участь багато людей різних політичних еее... конфесій :)
Спроба затягнути проект під одну політичну партію виглядає досить підозрілою. Погіршує ситуацію те, що інші закони про ІТ, які лобіюються цією партією досить поганої якості, див. одне з обговорень. Також див. повідомлення 8.
Ви вважаєте _ті_ закони демократичними?

Друге.
Доречі, група працює -- вище пан Радченко (і я) наводили приклади діяльності політичної. Є і неполітична діяльність підтримки Вільного ПЗ в Україні (наприклад, повне фінансове спонсорування та активна участь у конференціях ОСДН).
Активність іншої сторони? Пан Радченко був здивований цим Вашим постингом. Ви навіть не повідомили його постфактум!
Що це означає?

Третє (виплаває з другого)
Обговорити -- означає (також) надати можливість авторам відповідати на запитання. Якщо це дійсно планувалось, чому не повідомили авторів Законопроекту?


Висновки:
Ніхто не може заборонити Вам (разом з певною політичною групою) взяти цей Законопроект та переробити (якщо Закон якісний -- навіщо обговорення без робочої групи авторів?) його.

Але ніхто не може заборонити авторам Законопроекту роз"яснити їх погляди на теперішню ситуацію. Вас це дивує?

PS: Доречі, про обговорення: навіть на мої _публічні_ питання тут та на democracy.com(?).ua не було відповіді... Яке ж це обговорення?
Сумно :(
« Змінено: 2007-01-31 11:24:48 від mashckoff »
Wad Mashckoff, IT philosopher
ICQ 201205466  E-mail: adiel@nospam.kiev.ua  
Linux.kiev.ua * OpenOffice.org * Migration.OSDN.org.ua

East or West, Lviv is Best!

Відсутній Youry

  • Новачок
  • *
  • дописів: 28
  • Карма: +0/-0
  • Mandriva 2007 (free)
1. Вислови типу "дурня" та "задовбали" це зразок толерантності?
2. Панові Радченку я писав листа - він не відповів. Про всі свої наміри я попередньо інформував у відповідних гілках форумів linux.kiev.ua (http://www.linux.kiev.ua/ua/forum/?view=single_conf&cat_uid=26&conf_uid=43) та linux.org.ua (ця гілка).
3. Ніщо не заважає авторам законопроекту відповідати на питання (якщо такі будуть) та висловлювати свої погляди.
Підсумок. Наміру переробляти законопроект немає. Є намір довести його до розгляду в профільному комітеті ВР та до голосування в сесійній залі.

Відсутній YR

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Espectador ,  Сьогодні, 13:35         
Порада Re: Про використання Відкритих і Вільних форм інтелектуальної власності, Відкритих форматів даних та Відкритого (Вільного) програмного забезпечення в державних установах і державному секторі економіки

Шановні панове!!!

Ви, звичайно, можете обговорювати ЩО ЗАВГОДНО.
І висловлюватись про робочу групу ЯК завгодно.

Але щоб Ваши пропозиції було включено до наступної версії законопроекту (а до того йде, бо
Yurkomik вже надіслав суттєві пропозиції) -- необхідно дотримуватись певної послідовності.

0. Youry, чому Ви вирішили, що ми "не займаємось лобіюванням"? Таке враження, що Ви читаєте
постінги через рядок. Просто останнє повідомлення зі штабу Леді Ю від члена штабу -- таке, що
наша тема "не до часу". Джерело: Юрій Буздуган, куратор профспілок штабу і старий лобіст законопроекту...

1. Позаяк законопроект знаходиться у стані розгляду ЖИВИМ ДЕПУТАТОМ у ранзі
ГОЛОВИ КОМІТЕТУ, і позаяк існує РОБОЧА ГРУПА ЗАКОНОПРОЕКТУ (щоправда,
вже без академіка Стогнія, якого ми поховали у цей вівторок) – я прошу Вас
додержуватись послідовності дій, прийнятих в робочій групі.

Відправляйте всі Ваші провки і зауваження на мою адресу, для розгляду
перш за все членами робочої групи. По-перше, це буде елементарно
коректно. По-друге, ви не поставите в ідіотську позицію депутата,
розглядаючи "його" законопроект у межах ресурсу -іншої- фракції. Мені
трохи дивно, що це не зрозуміло само собою.

2. Допоки БЮТ на моє ПРЯМЕ запитання (див. цей форум, вище) не ПРЕДСТАВИТЬ
ЖИВОГО ДЕПУТАТА, який зустрінеться із представником робочої групи -- ми
ігноруватимемо будь-які "розгляди" на сайті IK, і просуватимемо
законопроект власними каналами.
Причин на те кілька.
а) я розумію, що леді Ю набуває потужності для наступного "ривку", и що
одразу знаходиться багато людей, які мріють "підтримати" її в цьому "ривку".
Більше того: ми й самі симпатизуємо Леді Ю. Більше того: у нас в штабі і "куратор" є (див. вище).
Але поза тим навіть ініціатор цього обговорення, Youry , ДОСІ НЕ МОЖЕ НАЗВАТИ ІМ'Я ДЕПУТАТА,
ЯКИЙ ДОЛУЧИВСЯ Б ДО СПРАВИ ОПЕРАЦІЙНО. Це важливо: повірте мені, як екс-керівнику
відділу Віце-президента ПАРЄ у ВР. Bard може скільки завгодно ґенерувати гнівні "молнії"
-- але це не відміняє ні факту наявності необхідної процедури, ні факту необхітдності
захисту справи від людей, які завжди є друзями найперспективнішого на даний момент політика...
Я не хочу, щоб справа OpenSource була -лише- елементом PR будь-якої з політичних
сил, ДОПОКИ відповідна сила РЕАЛЬНО не почне працювати із робочою групою
і власне тематикою OSS.
Тому ще раз: спочатку – дзвінок і зустріч з
депутатом або групою депутатів, які виявили зацікавленість – а ПОТІМ
вирішення питання щодо публікації матеріалів на ресурсі IK.
Нагадую принагідно, що до прийняття законопроекту авторське право на текст
законопроекут належить розробникам (робочій групі) законопроекту (це є
виключен немайнове право, що визнається і Вільною ліцензією).

3. Частина правок, зроблених Yurkomik, є коректною -- але щоб внести їх в нову версію
законопроекту, їх необхідно відкомментувати і обговорити в робочій
групі. Ви нічого не робили більше півроку після нашого запрошення – а
тепер вимагаєте, щоб ми надіслали Вам відповідь наступного дня.
Нормально?..

4. Якщо Від Вас буде прийнято суттєві для сенсу законопроект правки –
Вас безумовно буде включено в робочу групу. Термін аналізу Ваших правок
– близько тижня. Але для цього необхідно правки з коментарями надіслати
до групи – а не до невідомо якого зовнішнього сайту.

5. За станом на сьогодні – чекаю від Вас повних коментарів і виправлень
до законопроекту. Якщо Ви хочете, щоб "ваш" реліз було включено в
офітційний швидше – будть ласка, використайте можливість "версій"
(Revisions) текстового редактора – щоб в основному тексті було видно як
"знищену" норму, так і пропоновану.

6. Всіх, хто зацікавлений в розвитку OSS -- запрошую до членства в UAFOSS. Видішліть власні поштові адресу на yr@magic.kiev.ua або info@opensoft.org.ua, щоб Вас додали до списку розсилки.
Розвилка наступного тижня міститиме документацію з організації регіональних представництв UAFOSS та
організації в новому форматі осінньої OSDN разом із профільною виставкою.

Відсутній Youry

  • Новачок
  • *
  • дописів: 28
  • Карма: +0/-0
  • Mandriva 2007 (free)