Опитування

Що Ви бачили\ставили на одну машину?

Win32 - FreeBSD
3 (5.4%)
Win32 - FreeBSD - Linux
31 (55.4%)
FreeBSD - Linux - OpenBSD
0 (0%)
Інше
22 (39.3%)
Linux - OpenBSD
0 (0%)

Проголосувало: 51

Автор Гілка: Мультисистемно!!!  (Прочитано 14034 раз)

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Мультисистемно!!!
« Відповідей #15 : 2005-12-09 23:05:24 »
А чому за такою формулою?
Я використав

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Мультисистемно!!!
« Відповідей #16 : 2005-12-09 23:09:13 »
А хоча я тут навернув усього, а воно та сама фіхня :)

Відсутній MARIK

  • Новачок
  • *
  • дописів: 24
  • Карма: +0/-0
  • Програміст, студент
Re: Мультисистемно!!!
« Відповідей #17 : 2006-01-06 11:24:14 »
А чому не має варіанту Лінукс - Віндовс?
В мене наприклад саме так: лінукс для мене, а Віндовс для молодшого брата...

Відсутній ra

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 56
  • Карма: +0/-0
Re: Мультисистемно!!!
« Відповідей #18 : 2006-10-23 08:22:34 »
Інше, бо маю встановленими на одній машині окрім лінукса ще Windows та Plan 9. Певний час були також QNX і FreeBSD. OpenBSD та MINIX не було, але може й буде.
Debian GNU/Linux (stable), OpenBSD.

Відсутній chornyj

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 52
  • Карма: +0/-0
Re: Мультисистемно!!!
« Відповідей #19 : 2006-10-23 11:32:50 »
Win32 - це добре (за Лінукс мовчу). Але я ще і з дискети DOS, дуже рідко правда, використовую :)
Mandriva2007, CeleronD, GeForce6600GT, AVerTV GO 007

Відсутній 235

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 238
  • Карма: +0/-0
Re: Мультисистемно!!!
« Відповідей #20 : 2006-10-23 20:59:29 »
Інше, бо маю встановленими на одній машині окрім лінукса ще Windows та Plan 9.
ну й як Plan9?
чи то більше для колекції та спроби потикати пімпи?
Олександр Приймак |  Google Web Toolkit

Відсутній ra

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 56
  • Карма: +0/-0
Трохи про Plan 9
« Відповідей #21 : 2006-12-09 07:26:29 »
Інше, бо маю встановленими на одній машині окрім лінукса ще Windows та Plan 9.
ну й як Plan9?
чи то більше для колекції та спроби потикати пімпи?

Так, із цікавості та для вивчення. Надзвичайно цікава, цілісна, логічна система.

До неї спершу тяжко звикнути — особливо після звички до текстового емулятора терміналу в будь-якому юніксі. Plan 9 — дуже «залежна» від миші. Не лише вікнами рухати по стільниці, але й майже все, що можна зробити, робиться мишею.

Разом із тим, Plan 9 — дуже текстово-орієнтована система. Майже будь-який текст на екрані (у вікні терміналу або деінде) може бути інтерпретовано в залежності від контексту — як команду для виконання, як скопійований текст, як елемент користувацького інтерфейсу (щоб це зрозуміти, слід побачити Acme — головний інструмент для програмування і різноманітної повсякденної праці; це тяжко зрозуміти, не бачивши).

Наприклад, просто у тому ж вікні, що первісно є терміналом, можна почитати якісь ps-, pdf- чи dvi-документи. Зазвичай усі програми отримують для себе те вікно [терміналу], в якому їх було запущено. Але немає проблеми виділити для будь-якой програми і власне окреме вікно. Дивне середовище, дуже приємне кольорами, м'яке і навіть ніжне до очей.

Для Plan 9 існують портовані Perl, Python, TeX, ще багато чого. Та коли ви починаєте щось робити у Plan 9, то бачите, що без усього цього — не надто й зле.

Багато в чому Plan 9 подібна до класичного юніксу. Але є й суттєві відмінності. Наприклад, те, як Plan 9 працює з namespaces, політика користувацьких повноважень і прав, адміністрування, численні сервери (цей термін має дещо іншу семантику, ніж у юніксі), та власне Plan 9 є мережевою системою: використовувати її на кшалт Windows — безглуздо, хоча й можна.

Поцікавтесь, наприклад, за цими посиланнямя: http://cm.bell-labs.com/plan9, http://ru.wikipedia.org/wiki/Plan_9.

Не пригадую, здається, що Google працює на Plan 9.
« Змінено: 2006-12-09 07:33:57 від ra »
Debian GNU/Linux (stable), OpenBSD.

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
Трохи про Google
« Відповідей #22 : 2006-12-11 10:32:43 »
Не пригадую, здається, що Google працює на Plan 9.
А мені пригадується, що на лінуксі.  Останні повідомлення щодо серверів були "customized RH fork", от щодо розробницьких станцій -- не пам'ятаю чогось когерентного.

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Трохи про Google
« Відповідей #23 : 2006-12-11 14:57:03 »
от щодо розробницьких станцій -- не пам'ятаю чогось когерентного.
Я десь читав, що там якісь варіації на тему Ubuntu.

Відсутній root_x

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 225
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Мультисистемно!!!
« Відповідей #24 : 2006-12-12 16:06:34 »
Я ще створю опитування і Ви, мабуть також скажете: - що беглуздішіго не бачили?

Відсутній ra

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 56
  • Карма: +0/-0
Re: Трохи про Google
« Відповідей #25 : 2006-12-22 16:42:25 »
Не пригадую, здається, що Google працює на Plan 9.
А мені пригадується, що на лінуксі.  Останні повідомлення щодо серверів були "customized RH fork", от щодо розробницьких станцій -- не пам'ятаю чогось когерентного.

Можливо й так, не буду Вам суперечити. Десь читав, що власне обчислювальні ресурси Гугля працюють на Plan9. Але можу помилятись, бо спогад маю не ясний. Врешті, якби було так, то нічого дивного у тому б не було, бо Plan9 є системою надзвичайно ощадливою до ресурсів апаратури і потужною.
Debian GNU/Linux (stable), OpenBSD.

Відсутній rangel

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 281
  • Карма: +0/-0
  • Python programmer
Re: Мультисистемно!!!
« Відповідей #26 : 2006-12-22 19:34:43 »
Мдя, думаю, що дійсно варто обмежити коло користувачів, що можуть додавать опитування... Бо намічається нехороша тенденція
Roman Suprotkin

Відсутній 235

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 238
  • Карма: +0/-0
Re: Мультисистемно!!!
« Відповідей #27 : 2006-12-26 04:22:22 »
Plan 9 не "подібний до юнікса", а пост юнікс, як його й позиціонували творці. Відмітив би що й в реалізації це дуже чудово вийшло й лінукс миє ноги по повній у архітектурі та задумі, хоча хоча ... все вирішують інші речі.
Весь гугл стоїть на лінуксі, модифікованому red hat, зокрема щось у робочих машинах змінена файлова система власну Big Table. Плітки щодо Plan9 в гуглі ростуть починаючи з того, як туди на роботу перешов із Bell Labs Роб Пайк. Хоча це неправда.



PS: згоден що опитування збоченське. потрібно було як мінімум його зробити не radiobutton, а cheсkbox, благо така опція є.
Олександр Приймак |  Google Web Toolkit

zzandy

  • Гість
Re: Мультисистемно!!!
« Відповідей #28 : 2007-01-09 14:23:33 »
Щодо мультисистемності - в мене стоіть зараз SUSE + WinXP. Завантажує це SUSE-івський grub. Є окремий розділ під /boot і є ще вільний розділ. Питання, як поставити туди ще й слаку і не втратити ні завантаження WinXP ні SUSE - як треба себе вести при встановленні і що саме робити потім?

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Мультисистемно!!!
« Відповідей #29 : 2007-01-09 17:28:27 »
Питання, як поставити туди ще й слаку і не втратити ні завантаження WinXP ні SUSE - як треба себе вести при встановленні і що саме робити потім?
Зробити ще один розділ під слаку, під час інсталяції при виборі target partitions як / вказати його, як /boot - існуючий розділ не форматуючи (вміст його, тобто ядра і таке інше, краще забекапити або просто нестандартно переобізвати). Далі нормально ставити слаку, а завантажувач (lilo) просто не встановлювати в mbr (там ніби є такий варіант). Потім додаєте у ваш grub новий запис про слаку. Або ще простіше - не чіпати існуючий /boot-розділ а тримати ядро в / слаки і просто підправити grub.