Опитування

Які мови програмування ви знаєте?

C
443 (27.2%)
C++
551 (33.8%)
Java
249 (15.3%)
Python
143 (8.8%)
Perl
139 (8.5%)
OCaml
17 (1%)
Haskell
26 (1.6%)
Lisp
63 (3.9%)

Проголосувало: 121

Автор Гілка: Мови програмування  (Прочитано 47032 раз)

anonymous(Guest)

  • Гість
Які з них вам найбільше подобаються?

zzandy

  • Гість
Re: Мови програмування
« Відповідей #1 : 2006-04-09 11:29:10 »
С++ моя улюблена із запропоонованих. Але у списку не вистачає Ruby, C#, PHP. Я знаю багатьох людей, які люблять Basic (і не треба реготати), де Pascal?

Доречі хочу спитати: OCaml-ом багато хто користується, чи ні?

anonymous(Guest)

  • Гість
Re: Мови програмування
« Відповідей #2 : 2006-04-09 16:14:40 »
САле у списку не вистачає Ruby, C#, PHP. Я знаю багатьох людей, які люблять Basic (і не треба реготати), де Pascal?
На жаль, у опитуваннях є лише 7 варіантів. :-/ Все не вмістилося... Крім того, НМД, Pascal знають майже усі, оскільки він викладається у ВУЗ'ах, а з певного часу - і в школі...

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Мови програмування
« Відповідей #3 : 2006-04-10 09:52:23 »
Е-е-е. Мова йде про "подобається" чи про "знаєте"? І при цьому всьому, що є достатнім для "знаєте"? Прочитана книжка на кшталт "С для самоварів"? Чи може рівня "Мова С" Кернігана і Рітчі? А може участь у проекті чи власноруч написаний такий?
OCaml i Haskel по-моєму все-таки не настільки широко розповсюджені, як Pascal i PHP - чому ж ви проігнорували останні на користь перших?
« Змінено: 2006-04-10 09:54:48 від miwa »
Читайте документацію - вона кермує.

anonymous(Guest)

  • Гість
Re: Мови програмування
« Відповідей #4 : 2006-04-10 11:39:40 »
Е-е-е. Мова йде про "подобається" чи про "знаєте"? І при цьому всьому, що є достатнім для "знаєте"? Прочитана книжка на кшталт "С для самоварів"? Чи може рівня "Мова С" Кернігана і Рітчі? А може участь у проекті чи власноруч написаний такий?
Мова йшла про все.;) В голосуванні - про вільне володіння мовою. ::)
Цитата
OCaml i Haskel по-моєму все-таки не настільки широко розповсюджені, як Pascal i PHP -
 чому ж ви проігнорували останні на користь перших?
Pascal, зокрема, створювався автором як учбова мова і не представляє особливого інтересу. А от PHP варто було помістити замість OCaml.

anonymous(Guest)

  • Гість
Re: Мови програмування
« Відповідей #5 : 2006-04-10 11:42:02 »
Цитата
А от PHP варто було помістити замість OCaml.
Тобто винести ОСаml в повідомлення...

Відсутній Іван Тегза

  • Новачок
  • *
  • дописів: 16
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Мови програмування
« Відповідей #6 : 2006-04-10 20:43:43 »
Те, що Pascal створювався як учбова мова нічого не означає, мабуть потрібно   дивитись на сучасний стан мови, а не на той, який був 20 років тому. Я особисто прихильник мов, створених Ніклаусом Віртом, працюю з Pascal - Delphi, FreePascal і мені їх більше ніж вистачає.  З перелічених мов вважаю цікавою Lisp, про Haskel нічого сказати не можу, не стикався.  Дуже сумніваюсь, що коли-небудь сяду вчити С  чи  С++, на те є причини.  Що точно буду вивчати, так це Oberon, PHP і можливо Lisp. Шкода тільки, що немає доброго компілятора Oberon для Linux.  
Люби, учись, мовчи, прощай і шлях продовжуй.

anonymous(Guest)

  • Гість
Re: Мови програмування
« Відповідей #7 : 2006-04-10 21:45:13 »
Те, що Pascal створювався як учбова мова нічого не означає, мабуть потрібно дивитись на сучасний стан мови, а не на той, який був 20 років тому. Я особисто прихильник мов, створених Ніклаусом Віртом, працюю з Pascal - Delphi, FreePascal і мені їх більше ніж вистачає.
Як правило, все, що зроблено у Delphi, може бути реалізовано на інших мовах з набагато більшою якістю і за менший час... ;)
Дуже сумніваюсь, що коли-небудь сяду вчити С  чи  С++, на те є причини.
Цікаво, які?  ::)

zzandy

  • Гість
Re: Мови програмування
« Відповідей #8 : 2006-04-10 23:14:09 »
Те, що паскаль створювався як учбова мова дещо означає. Відносно прості речі на ньому робляться просто (я кажу, зокрема, про синтаксис) а коли діло доходить до відносно складних речей (маніпуляція з указателями, класами, просто великі програми) тоді простота освоєння, закладена у мову вилазить боком. Ви можете бути патріотом Паскаля, і класним програмістом і написати на ньому що завгодно, але чим ця програма складніша, тим легше б вам було її написати на С/C++, якби ви їх знали.

Тому ви зря так про С/C++, мовляв я за них не сяду. Ви наказуєте цим тільки себе.

І ще одне. На мою думку, авторство не критерій вибора мови, це не естрада.

Pascal, зокрема, створювався автором як учбова мова і не представляє особливого інтересу.

5 балів!
« Змінено: 2006-04-10 23:22:11 від zzandy »

anonymous(Guest)

  • Гість
Re: Мови програмування
« Відповідей #9 : 2006-04-10 23:58:16 »
Тому ви зря так про С/C++, мовляв я за них не сяду. Ви наказуєте цим тільки себе.
Ні, ну, звичайно, їх можна замінити на інші...(з кращим результатом) Але коли вибір мови обмежений, ліпше скористатися C... Або С++.

Відсутній DarkStyler

  • Новачок
  • *
  • дописів: 24
  • Карма: +0/-0
  • gentoo user
Re: Мови програмування
« Відповідей #10 : 2006-04-11 05:22:39 »
Які з них вам найбільше подобаються?

Perl найкращий (імхо)! :)

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Мови програмування
« Відповідей #11 : 2006-04-11 09:45:11 »
Як правило, все, що зроблено у Delphi, може бути реалізовано на інших мовах з набагато більшою якістю і за менший час... ;)
Малоймовірно при інших рівних умовах.
Особисто я, щоправда, занадто мало знаю і занадто лінивий, щоб розводити флейм Delphi vs C++, але все ж може скажете, чим вона (Delphi) програє "іншим мовам". Ну й заодно яким саме мовам?

Цитата
Те, що паскаль створювався як учбова мова дещо означає. Відносно прості речі на ньому робляться просто (я кажу, зокрема, про синтаксис) а коли діло доходить до відносно складних речей (маніпуляція з указателями, класами, просто великі програми) тоді простота освоєння, закладена у мову вилазить боком.
Що саме у реалізації роботи з вказівниками та класами в Delphi вам здається погано чи незручно організованим? І що для вас є "відносно великою програмою"? Я власне чому випитую - зараз вникаю в проект на кілька десятків модулів і кілька сотень кілобайт джерельних кодів. Це - великий проект, чи ні? У всякому разі вказівники у проекті є, та й класів не бракує.

До речі. Кажуть, що якщо складну задачу розділити на ряд простих, тоді вони всі дуже легко вирішуються. Вам не видається, що в цьому випадку Delphi має деяку перевагу перед "складнішими" мовами.
За винятком, звісно що, найголовнішого недоліка - відсутності людської реалізації під Unix :о)
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Мови програмування
« Відповідей #12 : 2006-04-11 10:32:08 »
Python rulezzz, але писати доводиться на C++ 8-) А до паскаля мені привили стійке відчуття відрази, хоч і довелось чимало всякого г^Wпрограм на ньому понаписувати (під dos). Не бачив мови з гіршою організацією роботи з пам'яттю. Та й декларована ОО там якась містична. І нормального компілятора під Linux, здається, немає.
« Змінено: 2006-04-11 10:32:58 від Cthulhu »

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Мови програмування
« Відповідей #13 : 2006-04-11 11:47:48 »
Бр-р-р. Я чогось не розумію. Паскаль під ДОСом погано працює з памяттю і незрозуміло як підтримує ООП, а Дельфі через це "маст дай"?  :-?
Нормальний компілятор паскаля під лінукс є - FreePаscal. З дельфійським компілятором гірше. Як я вже казав, найголовніший "мінус" Дельфі - це те, що вона windows only.
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Мови програмування
« Відповідей #14 : 2006-04-11 12:03:37 »
Я про делфі не писав, а про голий паскаль.
FreePascal? Не пробував. Може й воно непоогане, але на голому паскалі багато не напишеш. Підозрюю, що там великі проблеми з біндінгами до зовнішніх бібліотек...