Опитування

Які мови програмування ви знаєте?

C
443 (27.2%)
C++
551 (33.8%)
Java
249 (15.3%)
Python
143 (8.8%)
Perl
139 (8.5%)
OCaml
17 (1%)
Haskell
26 (1.6%)
Lisp
63 (3.9%)

Проголосувало: 121

Автор Гілка: Мови програмування  (Прочитано 46966 раз)

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Мови програмування
« Відповідей #15 : 2006-04-11 13:05:09 »
Тьфу ти...
Я перечитую форум в режимі YaBB.pl?action=recent і просто не звернув увагу на автора повідомлення - думав, що продовжується полеміка з паном anonymous :o)

Цитата
на голому паскалі багато не напишеш
Ото вже точно. Хіба би хто на аналог VCL розродився... :о))
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній Іван Тегза

  • Новачок
  • *
  • дописів: 16
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Мови програмування
« Відповідей #16 : 2006-04-11 16:26:06 »
Головна причина, чому я не планую вчити  С/С++ це те, що я дуже ціную  свій час, якого завжди не вистачає.  Потратити невідомо скільки часу на вивчення С/С++, а потім постійно тратити купу часу на відладку програм, а потім ще сидіти по кілька години і чекати поки той нещасний компілятор дасть кінцевий результат  я не згоден. Минулого  року пробував зібрати файловий менеджер Crusader з джерельних текстів  на Mandrake 10.2, машина Pentium 2 350 Mhz. Звичайно все зібралось, проблем жодних не було, всі бібліотеки  були на місці, тільки збиралось це чудо більше години!
Я був просто вражений, я звик, що Delphi компілює за 2-3 хв, ну можливо для великого проекту хвилин 10, але годину  15 хв... Цікаво скільки часу йде на збірку  дистрибутиву Linux або хоча б OpenOffice? А відносно всіляких показчиків (чи указателів?) та ін.- все це є ів Delphi і у FreePascal. До речі FreePascal кросплатформовий,  процесори: Intel x86, Amd64/x86 64, PowerPC, Sparc, ситеми: Linux, FreeBSD, Mac OS X/Darwin, Mac OS classic, DOS, Win32, OS/2, Netware (libc and classic) and MorphOS. Майже на 100% сумісний з Turbo Pascal  і  десь на 80%  з Delphi і навіть має деякі переваги над Delphi, крім кросплатформенності наприклад має перевантаження операторів. Працює на 32 бітній і на 64 бітній архітектурі.  І як і всі реалізації Pascal має строгий контроль типів, однопрохідний, швидко компілює, простий і легкий у вивченні і т.д. Крім того існує відкрита IDE - аналог Delphi - Lazarus, на даний момент вже досить відшліфований, правда працює тільки на Linux і Windows, проект інтенсивно розвивається.  В Delphi чи FreePascal можна зробити все, що можна зробити в C/C++ причому набагато швидше, а якість програми залежить тільки від кривизни рук.  Тому я не бачу змісту витрачати час на вивчення іншої мови, яка не дасть мені ніякої переваги, скоріше навпаки.  Хоча звичайно є області, де  C/C++ має переваги - це  ядро операційної системи  та драйвери (робота з залізом).  Але робота з такими задачами мені не загрожує.  
А авторство теж має значення. Науковий підхід до створення мови програмування як для будь-якої іншої задачі  відбивається і на якості продукту. Я вважаю, що всі програми , в тому числі і компілятори і сама мова
(синтаксис,  правила, концепції і т.д.) повинні бути якісними, простими і зрозумілими.  Чим простіша програма при виконанні основних функцій, тим  вона якісніша. Тому дуже раджу звернути увагу на Oberon, і на мову програмування і на систему. Також якщо маєте Віндовс поставте собі BlackBox Component Builder. Це таке собі IDE для Component Pascal (Oberon 2), яке разом з усіма бібліотеками займає 33 Мб, а сам виконавчий файл  blackbox.exe важить 87Кб, і при цьому BBCB є візуальним середовищем програмування. Була інформація, що ніби в CERN пробують перевести його на Linux, але я підтвердження поки що не знайшов. А шкода.
А взагалі, кожен хвалить свою "корову", і мабуть кращою мовою програмування для кожного окремо є та, яку він добре знає. Тому ці полеміки в деякій мірі не мають сенсу, кожен залишться при своїй думці.

Люби, учись, мовчи, прощай і шлях продовжуй.

anonymous(Guest)

  • Гість
Re: Мови програмування
« Відповідей #17 : 2006-04-11 16:47:01 »
Головна причина, чому я не планую вчити  С/С++ це те, що я дуже ціную  свій час, якого завжди не вистачає.  Потратити невідомо скільки часу на вивчення С/С++, а потім постійно тратити купу часу на відладку програм, а потім ще сидіти по кілька години і чекати поки той нещасний компілятор дасть кінцевий результат  я не згоден.
В такому випадку варто звернути увагу на OCaml. Сам з ним розбиратися буду... Додатковий плюс - наявність обгортки до GTK2 для нього.

zzandy

  • Гість
Re: Мови програмування
« Відповідей #18 : 2006-04-11 17:02:06 »
Багато написано, але видно, що пан не хоче розбиратися в питанні С vs Pascal. В мене тільки оджне питання, чи бачиви ви коли небудь програму на Паскалях, яка б за розміром наближалася до OpenOffice (компілюється декілка годин, доречі)? Цікаво скільки часу пішло б на компіляцію Krusader-а з сорців на Паскалі.


Я не знайомий з Oberon, але мені здається, що це щось на зразок Haskell. В будь якому разі, такі мови дозволяють оробити деякі речі одним радком (замість 20 в С/C++) але це не простота, а такі мови нішові. Ви не зможете написати офіс на Haskell як би не хотіли.

anonymous(Guest)

  • Гість
Re: Мови програмування
« Відповідей #19 : 2006-04-11 17:31:17 »
Я не знайомий з Oberon, але мені здається, що це щось на зразок Haskell. В будь якому разі, такі мови дозволяють оробити деякі речі одним радком (замість 20 в С/C++) але це не простота, а такі мови нішові. Ви не зможете написати офіс на Haskell як би не хотіли.
Ви знайомі з Haskell чи просто так кажете? Можливо, це http://www.haskell.org/haskellwiki/Haskell_in_practice розвіє ваші сумніви...

Відсутній Ferk

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Мови програмування
« Відповідей #20 : 2006-04-11 19:31:09 »
Мені особисто до вподоби Java, а взагалі вважаю що нема «нічого неможливого» в плані окремих мов програмування, ось казали неможливо зробити комерційно вдалу гру на Delphi – зробили, теж саме наприклад BASIC”ом, все залежить від кривизни рук.

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Мови програмування
« Відповідей #21 : 2006-04-12 10:13:02 »
Цитата
В мене тільки оджне питання, чи бачиви ви коли небудь програму на Паскалях, яка б за розміром наближалася до OpenOffice (компілюється декілка годин, доречі)? Цікаво скільки часу пішло б на компіляцію Krusader-а з сорців на Паскалі.
 
Значно менше, повірте. Delphi (як і Pascal) - однопрохідний компілятор на відміну від С/С++ і програми на ньому компілюються значно швидше. Правда, при цьому вони як правило повільніше працюють. При інших рівних умовах, звісно що.
А взагалі - так, на даний момент дуже багато залежить від програміста: знаючі люди на інтерпретуючій мові програмування напишуть код, котрий буде виконуватись швидше, аніж С-шний код менш досвідченого програміста.
Читайте документацію - вона кермує.

zzandy

  • Гість
Re: Мови програмування
« Відповідей #22 : 2006-04-17 22:42:20 »
Я знаю багато людей, які захищають [з піною у роті] Basic або Pascal/Delphi. Іноді вони використовують аргументи типу "С - відстій" і т.п. І їх, як правило обєднує те, що вони не знають С/C++ і не хочуть його вчити бо {ліньки|друг однокласника казав що С складна|С - відстій}.

Я починав з паскаля а потім пересів на С. Ні жодного разу не засумував за Паскакалем, бо С/C++ більш довершені і зручні. А є такі люди, які зробили навпаки?!

P.S.: А що за комерційна гра на Delphi?

Відсутній Ferk

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Мови програмування
« Відповідей #23 : 2006-04-17 22:55:33 »
Я знаю багато людей, які захищають [з піною у роті] Basic або Pascal/Delphi. Іноді вони використовують аргументи типу "С - відстій" і т.п. І їх, як правило обєднує те, що вони не знають С/C++ і не хочуть його вчити бо {ліньки|друг однокласника казав що С складна|С - відстій}.

Я починав з паскаля а потім пересів на С. Ні жодного разу не засумував за Паскакалем, бо С/C++ більш довершені і зручні. А є такі люди, які зробили навпаки?!

P.S.: А що за комерційна гра на Delphi?

Космічні Рейнджери 1/2
« Змінено: 2006-04-17 22:56:20 від Ferk »

Присутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3755
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Мови програмування
« Відповідей #24 : 2006-04-18 11:49:45 »
Я знаю багато людей, які захищають [з піною у роті] Basic або Pascal/Delphi. Іноді вони використовують аргументи типу "С - відстій" і т.п. І їх, як правило обєднує те, що вони не знають С/C++ і не хочуть його вчити бо {ліньки|друг однокласника казав що С складна|С - відстій}.

Я починав з паскаля а потім пересів на С. Ні жодного разу не засумував за Паскакалем, бо С/C++ більш довершені і зручні. А є такі люди, які зробили навпаки?!

P.S.: А що за комерційна гра на Delphi?

Я мав складнішу траекторію: Pascal -> C -> Turbo Pascal -> Perl -> Java . :-)

Сі занадто складний плані роботи зі текстом та пам'яттю - потрібно дуже багато сірої речовини віддавати під ці завдання і, відповідно, надто мало залишається для прикладного алгоритму.

Сі++ програє вчисту Яві та Сі (особливо, якщо використовувати gcc для компіляції Яви та Сі/Сі++).

Для мене, поки що, найкращим варіантом є використання Яви та GCC, так як ця зв'язка дозволяє вирішити дуже багато практичних завдань з мінімальними затратами часу.

Хоча я всеодно не задоволений жодною з існуючих мов. Ідеальна мова, на мій погляд, повинна мати також такі риси:
  - вбудована підтримка IoC, тобто в програмі я просто пишу, коли мені потрібен напр. хеш, "Map a=new Map();", де Map - це не об'єкт а інтерфейс, тоді як на етапі виконання вже можна буде вибрати, який саме Map буде використано: HashMap, HashTable, LinkedMap, etc.;
  - підтримка групової роботи, напр. підтримка правил для коду, таких як правила для оформлення коду (напр. компілятор повинен вивалюватися з помилкою, коли використано 4 пробіли замість 1 таба, чи коли змінна не задокументована), підтримка доменів та правил для них (напр. щоб компілятор не дозволяв класам з домену View напряму звертатися до класів з доменів Controler чи Model).
  - підтримка залежностей та кешу на рівні мови (в стилі Make), напр. для методу, який довго рахує якусь величину, звертаючись до бази, можна виставити що він кешується, виставити умови через які кеш повинен скидатися і виставити залежності, які повинні виконуватися до початку виконання цього методу (напр. щоб можна було написати правило, що перед початком виконання будь-якого піблічного методу класу повинен виконатися метод init без написання if(!initialized) init(); в кожному методі).
[Fedora Linux]

Відсутній palamarchuck

  • Новачок
  • *
  • дописів: 23
  • Карма: +0/-0
Re: Мови програмування
« Відповідей #25 : 2006-05-01 23:10:53 »
Як на мою думку, то ця дискусія (опитування) має хибне підґрунтя. В своєму принципі.
Це приблизно теж саме, що обговорювати, хто в світі якою мовою спілкується і яка з них є найкращою.  Талант людини (і програміста також)  визначається його природними здібностями, а не мовою спілкування.
Один відомий рок-н-рол був написаний на базі всього трох нот! І геній людини тут проявився не в кількості пасажів, складності партитури або інструментовки, а в людському інтелекті, душі, якщо завгодно, яка була вкладена в музику.
Програма - це теж музика. І неважливо, на якому інструменті вона грається - С, Pascal, Basic etc.

Маємо поважати всіх!
Євген А. Паламарчук

Відсутній fisher

  • Новачок
  • *
  • дописів: 17
  • Карма: +0/-0
  • ma nishma?
Re: Мови програмування
« Відповідей #26 : 2006-05-02 19:48:11 »
які назви мов вам знайомі - англійська, німецька, хінді...
інакше кажучи - де той рівень, за яким можно сказати "я знаю цю мову"?
ανθροπος ειμι
JID: fisher@jabber.org
http://uch.net/~fisher/keys.asc

zzandy

  • Гість
Re: Мови програмування
« Відповідей #27 : 2006-05-06 15:45:41 »
Це питання вже піднімалося, але - не все одно якою мовою програмує людина. Нівряд чи кому прийде в голову писати операційну систему на php, наприклад. І не тому, що немає вправних програмістів на php а тому, що така система не буде конкурентною.

Відсутній AEX_CHECKER

  • Новачок
  • *
  • дописів: 21
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Мови програмування
« Відповідей #28 : 2006-11-19 22:15:13 »
... Що точно буду вивчати, так це Oberon, PHP і можливо Lisp. ...

 ;D  ;D PHP - Це сі-подібна мова
« Змінено: 2006-11-19 22:15:58 від AEX_CHECKER »

Відсутній AEX_CHECKER

  • Новачок
  • *
  • дописів: 21
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Мови програмування
« Відповідей #29 : 2006-11-19 22:39:36 »
... В мене тільки оджне питання, чи бачиви ви коли небудь програму на Паскалях, яка б за розміром наближалася до OpenOffice ....

 ;D Все програмне забезпечення для танків Абрамс, Літаків Боінг та ПРО, реалізовано за допомогою АДИ (діалект Пскаля).
http://en.wikipedia.org/wiki/Ada_programming_language