Автор Гілка: *BSD хто що думає  (Прочитано 4228 раз)

Відсутній Євген Ященко

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 131
  • Карма: +0/-0
  • SuSE9.3 user
Re: *BSD хто що думає
« Відповідей #15 : 2005-12-08 23:01:47 »
Наскільки я знаю можна будь-що через kio_slaves інтегрувати в конквейр, хоча не бачу сенсу, адже нмд, кворд краще все одно для перегляду документів, хоча може є ще збоченці... (в хорошому контексті ;D)
Лінукс - дружелюбна система, але розбірлива в друзях

Praporshic

  • Гість
Re: *BSD хто що думає
« Відповідей #16 : 2005-12-09 00:55:03 »
Е... А можна детальніше? Цікаво стало.
Чого там цікавого. Ну не подобається мені BSD-style і все. Я більш схильний до SystemV. Можлива причина - PAL працює з лінуксами, а вчився (і вчусь досі) я лише у нього.
Стосовно системи портів - так, річ цікава, але не завжди є можливість для використання (тому й пакунки є в обох системах). Взагалі - по лінуксу знайти книжку або фахівця, з яким можна порадитись, набагато легше.

Відсутній Євген Ященко

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 131
  • Карма: +0/-0
  • SuSE9.3 user
Re: *BSD хто що думає
« Відповідей #17 : 2005-12-09 01:37:05 »
А чи варто використовувати бсд як домашній десктоп?
Лінукс - дружелюбна система, але розбірлива в друзях

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Re: *BSD хто що думає
« Відповідей #18 : 2005-12-09 06:14:42 »
Так, звичайно. З FreeBSD навіть можна OpenGL-іграшки іноді запускати :)

Відсутній Євген Ященко

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 131
  • Карма: +0/-0
  • SuSE9.3 user
Re: *BSD хто що думає
« Відповідей #19 : 2005-12-09 07:21:08 »
Але ж я не бачив драйверів під фрю на  ati.com  :o чи лінуховські теж підходять?
Лінукс - дружелюбна система, але розбірлива в друзях

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Re: *BSD хто що думає
« Відповідей #20 : 2005-12-09 07:52:20 »
З ATI трохи важче, дійсно. Але поцікавтесь.

Відсутній MoD

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 161
  • Карма: +0/-0
Re: *BSD хто що думає
« Відповідей #21 : 2005-12-10 09:31:15 »
Цитата
Можна глянути ваші /etc/make.conf? Чи вони типові? Якщо так, до речі, тоді даремно.
Та будь ласка (я в ньому юзи та CFLAGS змінив і додав підтримку ccache):
USE="gtk2 -gnome alsa localnls userlocales unicode cdr 3dnow 3dnowext X aalib apache2 bash-completion cups curl dga emacs gd gstreamer hal ipv6 jabber jpeg kde lirc lm_sensors mad mmap mmx mmxext mng mp3 mysql ncurses nls nplt offensive ogg openal opengl oss pdflib php png posix qt readline sockets sse truetype usb v4l2 videos vorbis win32codecs -xmms zlib pic divx4linux ffmpeg kdeenablefinal css v4l"
CHOST="i686-pc-linux-gnu"
CFLAGS="-march=athlon-xp -O3 -pipe"
CXXFLAGS="${CFLAGS}"
PORTDIR_OVERLAY=/usr/local/portage
GENTOO_MIRRORS="ftp://gentoo.linux.kiev.ua/pub/Linux/Gentoo http://gentoo.linux.kiev.ua http://distfiles.gentoo.org"
SYNC="rsync://rsync.gentoo.org.ua/gentoo-portage rsync://rsync.gentoo.org/gentoo-portage"
MAKEOPTS="-j2"
FEATURES="ccache"
CCACHE_SIZE="2G"
LINGUAS="en uk"
Цитата
Debian ;o))
А до чого тут Debian? На скільки я знаю, Portage писали саме з BSD. Чи Debian'івські apt* скрипти теж із цим пов'язані?
Цитата
До речі, а що означають ваші слова про інтеграцію ООо з КДЕ?
По-перше, Qt віджети через kdelibs (що явно прискорює завантаження, адже не треба вантажити інші бібліотеки, як це було раніше), по-друге, зв'язок із Konqueror.

Відсутній borman

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 416
  • Карма: +0/-0
  • Debianizer
Re: *BSD хто що думає
« Відповідей #22 : 2005-12-10 11:52:25 »
Цитата
Debian ;o))
А до чого тут Debian? На скільки я знаю, Portage писали саме з BSD. Чи Debian'івські apt* скрипти теж із цим пов'язані?
Власне, те, що в портах залежності не кидаються у вічі не означає, що їх тут не існує. Просто, розробники дійсно розуміють важливість витрачати свій час на вирішення таких проблем. Як і в Debian. Крім того -- є люди, якім подобається експериментувати і в такому випадку мені не довподоби перспектива витратити *надцять годин на збірку речі, яку, можливо, я знесу після перших же кількох годин роботи з нею. Тут допомогла б система пакунків, але вона, здається, не настільки ж гарна як система портів. Оскільки в Debian роблять ставку саме на систему пакунків ця проблема автоматично відпадає. А якщо у вас є бажання самостійно зібрати пакунок під свою систему -- будь-ласка, apt-build до ваших послуг. Не складніше, ніж в портах. Про те, як в Debian ставляться до обробки залежностей навіть застарілих пакунків ви не могли не чути. Що ще цікаво, існує багато неофіційних репозиторіїв з пакунками Debian, в яких люди викладають пакунки, що з тих чи інших причин не включені до офіційного. Нажаль, не знаю, як вирішують правові проблеми (з законодавчими обмеженнями на розповсюдження деяких програм) в *BSD, але про існування деяких "локальних" примірників портів не чув.

Тобто, я за здоровий реалізм: дещо я встановлюю з загального сховища пакунків, а якщо в цьому є необхідність -- збираю пакунок, що враховує всі особливості моєї системи. Чи не це є золотою серединою?  ;)
dd if=/dev/zero of=/dev/null

Відсутній borman

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 416
  • Карма: +0/-0
  • Debianizer
Re: *BSD хто що думає
« Відповідей #23 : 2005-12-10 12:00:15 »
А взагалі, вже доволі тривалий час працюю с FreeBSD, зарекомендувала себе просто чудово в якості "робочої конячки", але все ж не можу позбутися відчуття "незручності" при роботі на десктопі. Ще серед "непорозумінь" -- незрозуміле для мене прагнення тягнути суфікс BSD в усі розгалудження цієї системи.
dd if=/dev/zero of=/dev/null

Відсутній Євген Ященко

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 131
  • Карма: +0/-0
  • SuSE9.3 user
Re: *BSD хто що думає
« Відповідей #24 : 2005-12-10 12:41:47 »
А взагалі, вже доволі тривалий час працюю с FreeBSD, зарекомендувала себе просто чудово в якості "робочої конячки", але все ж не можу позбутися відчуття "незручності" при роботі на десктопі. Ще серед "непорозумінь" -- незрозуміле для мене прагнення тягнути суфікс BSD в усі розгалудження цієї системи.
Можна детальніше, будь-ласка, мене цікавить саме десктопний аспект цієї системи.
Лінукс - дружелюбна система, але розбірлива в друзях

Відсутній borman

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 416
  • Карма: +0/-0
  • Debianizer
Re: *BSD хто що думає
« Відповідей #25 : 2005-12-10 14:25:54 »
Якщо говорити двома словами, то основна незручність -- те, що це не Linux  ;D
Насправді, мені не вистачає дружньої інтерактивної системи управління встановленням/видаленням програм на комп'ютер. І часто невиправдана тривала повна перекомпіляція програми дратує, особливо, коли канал в Інтернет не досить потужний,  а make чогось не вистачає.  Правда, зізнаюсь, не пробував використовувати систему пакунків в FreeBSD. Інколи трапляється, що після встановлення програми доводиться її видаляти, всі ж її залежності залишаються встановленими, що веде до захаращення системи непотрібними незрозумілими файлами. Мабуть, цю проблему можна вирішити, але до цього я вже не дожив :)

З залізом в мене проблем не було, але, чесно кажучи, ні за чим особливим я не гнався -- залізо в мене середньостатистичне :). Кажуть, в FreeBSD з залізом ситуація дещо гірша, ніж в Linux.

Ну і ще на додачу погляд з точки зору адміністратора/розробника. Під Linux маю напів-хоббі створювати власні варіації дистрибутивів. В FreeBSD з цим ситуація дещо гірша. Складається враження, що розробники набагато більш віддалені від користувачів, і це "не радує".

Ну і мало "друзів", з якими можна було б обговорити наболілі питання.  :)
dd if=/dev/zero of=/dev/null

Відсутній Євген Ященко

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 131
  • Карма: +0/-0
  • SuSE9.3 user
Re: *BSD хто що думає
« Відповідей #26 : 2005-12-10 15:20:16 »
Зрозуміло, дякую! Тепер таємниця цієї системи розкрита для мене. :D Просто я дістав шосту версію цього дистра (чи як вони у фрі називаються), і дуже кортіло поставити, але зносити поточну систему було шкода :) Тепер мабуть ставити не буду, так як зрозумів, що не дуже вона відрізняється від лінукса.
« Змінено: 2005-12-10 15:21:23 від john_yashchenko »
Лінукс - дружелюбна система, але розбірлива в друзях

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: *BSD хто що думає
« Відповідей #27 : 2005-12-11 15:40:05 »
Цитата
Debian ;o))
А до чого тут Debian? На скільки я знаю, Portage писали саме з BSD. Чи Debian'івські apt* скрипти теж із цим пов'язані?
Та ні, просто ви казали про свободу і простоту керування пакунками, котрих більше ніде не зустрінеш. Навів ту систему, котра для мене не менш зручна, аніж /usr/ports.
Читайте документацію - вона кермує.