Автор Гілка: PR Лінукса  (Прочитано 9779 раз)

Присутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3763
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
PR Лінукса
« : 2005-10-25 12:26:06 »
Що товариство скаже щодо ідеї пропіарити Лінукс шляхом безкоштовної розсилки Knoppix-а (на КД та ЦВД) в комплекті з брошуркою та прокламацією?

1. Хто з дебіаністів візьметься за підготовку якісних українізованих версій Кнопікса? (без цього решта не має значення)
[Fedora Linux]

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: PR Лінукса
« Відповідей #1 : 2005-10-25 12:53:55 »
А хто і кому буде розсилати?
І що конкретно треба зробити?
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній borman

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 416
  • Карма: +0/-0
  • Debianizer
Re: PR Лінукса
« Відповідей #2 : 2005-10-25 14:55:02 »
І що конкретно треба зробити?
1. Встановити українську локалізацію як основну
2. Знайти та відповідним чином налаштувати українські варіанти програм, X, KDE
3. "Українізувати" дизайн та документацію.
4. Викинути зайві речі та замінити їх більш доречними.

плюс безліч "як наслідок"...

Міг би по мірі можливостей допомагати комусь в цьому. Сам не візьмусь за браком досвіду та часу.
dd if=/dev/zero of=/dev/null

Присутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3763
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: PR Лінукса
« Відповідей #3 : 2005-10-25 15:10:43 »
А хто і кому буде розсилати?

Розсилати можна через якусь вже існуючу систему (напр. Lafox), треба тільки заплатити.

Кому:

1. усім бажаючим (зробити акцію, пропіаритися трохи у різних газетах/сайтах).
2. комп'ютерним журналам, газетам - нехай зроблять огляд (чи навіть нехай відішлють разом з журналом читачам).
3. освітнім установам (школам, інститутам).
[Fedora Linux]

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: PR Лінукса
« Відповідей #4 : 2005-10-25 15:37:46 »
3. "Українізувати" дизайн та документацію.
Можу взятися, по мірі виколупування вільного часу із рештків сну та інших, не менш важливих занять :о)

Розсилати можна через якусь вже існуючу систему (напр. Lafox), треба тільки заплатити.
І хто буде платити?

1. усім бажаючим (зробити акцію, пропіаритися трохи у різних газетах/сайтах).
2. комп'ютерним журналам, газетам - нехай зроблять огляд (чи навіть нехай відішлють разом з журналом читачам).
3. освітнім установам (школам, інститутам).
1. Не пройде: 99.9% будуть спраглі до халяви віндузоїди, котрим пофіг що, лише щоб на халяву.
2. Оце вже ближче.
3. І це також варіант.
Читайте документацію - вона кермує.

Присутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3763
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: PR Лінукса
« Відповідей #5 : 2005-10-25 15:56:06 »
І хто буде платити?
Я спробую знайти спонсора, у гіршому випадку можу виділити $500 із зарплати на цю акцію - якщо Лінукс в Україні стане популярніший, то це, в перспективі, відіб'ється і на моїй з/п. Якщо вона зросте хоч на $50, то це мені окупиться за рік. Щоправда, на цю суму багато комплектів не розішлеш :-(, але можна спробувати самвидав - тобто розіслати комплекти ключовим людям у містах України з тим, щоб вони розтиражували їх на місці.

Можна спробувати також написати ще пару статей і використати для піару гонорар від них (піар в квадраті :-) ).
[Fedora Linux]

Відсутній yan4ik

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: PR Лінукса
« Відповідей #6 : 2005-10-25 16:48:30 »
Кому:

1. усім бажаючим (зробити акцію, пропіаритися трохи у різних газетах/сайтах).
2. комп'ютерним журналам, газетам - нехай зроблять огляд (чи навіть нехай відішлють разом з журналом читачам).
3. освітнім установам (школам, інститутам).
а як ви собі це уявляєте?
1. бажаючим (халяви, чи чогось іншого) - це так. буде хоть якась 2-відсоткова впевненість в тому, що диск не причепили до дзеркала заднього вигляду у машині...
2. читачам коп"ютерних газет і журналів, це вдала думка, але ж ці читачі мабуть вже якось пов"язані з комп"ютерною технікою та ПЗ і зробили свій вибір.
(якщо почну писати відповідь на 3 пункт, мабуть мене поб"ють  ::) )
3. я б хотіла розглянути докладніше.  маю деякий досвід роботи у ВНЗ. Дуже хочу посприяти поширенню ВПЗ!! але просто не знаю як :(
Якщо надсилати, то кому? В канцелярії, як правило, сидять жінки похилого віку, або дівчата дуже далекі від програмного абезпечення взагалі, тому все, що приходить на адресу ВНЗ сортується "наобум". Я просто дуже ясно уявляю шлях цього поштового пакету...
Канцелярія->Ректор->Проректор з науково-дослідної роботи-> Декан факультету, який пов"язаний з інформаційними технологіями->шухляда столу декана
в кращому випадку -> якийсь завідувач лабораторіями або лаборант...до якого ніхто не буде прислухатися, я який може використати цей дистр тільки у себе вдома, бо на робочому місці "не положено"  >:(   але це вже позитивний результат! чи не так? але ж цього малувато буде..
Не факт, що ректор потурбується і вирішить спитати в проректора, що ж то було...
Не факт, що проректору буде якесь діло до цього диску, та він зверне на нього увагу...
Те саме про декана...
ЯК зробити, щоб змінити цей шлях?

зі. поки писала, в голову прийшла геніальна ідея ;) але її ще треба трохи подумати  :D

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: PR Лінукса
« Відповідей #7 : 2005-10-25 17:22:47 »
Стривайте, поясніть мені будь ласка ідею з початку.
Отже, мета: створення чергового українського дистрибутиву на базі Кнопікса, котрий в свою чергу базується на Дебіані, та його максимальний піар?
Кого піарити - сказано у повідомленні Володимира (№3), що робити - у повідомленні Бориса (№2).

Якщо так, тоді власне маю лише одне запитання: хто координуватиме цю справу? Куди звертатись за черговим шматком роботи та звітувати про її виконання? Володимире?

yan4ik, ви лише не "заникайте" вашу ідею (за відсутності своїх починаєш цінувати чужі ;о) ).
З.І. До речі, то часом не з вами ми по пиво на Трухановому острові (другий день ОСДНівки) ходили? ;о)
« Змінено: 2005-10-25 17:24:10 від miwa »
Читайте документацію - вона кермує.

guest(Guest)

  • Гість
Re: PR Лінукса
« Відповідей #8 : 2005-10-25 20:40:29 »
Отже, мета: створення чергового українського дистрибутиву на базі Кнопікса, котрий в свою чергу базується на Дебіані, та його максимальний піар?
Краще за основу брати не кнопікс а саме Деба, але обов'язково розповсюджувати як живчик.

Розбити по цільових аудиторіях:
1 Навчальні програми
2 Для наукових досліджень
3 Офісна робота
4 Забавки
5 ДВД котрий включатиме 1,2,3,4

dusoft

  • Гість
Re: PR Лінукса
« Відповідей #9 : 2005-10-26 04:19:15 »
Дуже корисно було б додати в такий CD декілька статей які б пояснювали на пальцях всі переваги unix-way, й основні відмінності від windows.. і щоб вони наприклад завантажувалися при старті, як привітання. Бо вставлять той диск, подивляться як воно гарно, і все.. а так, якщо з'являться питання то вони зможуть без проблем отримати відповіді на свої перші тривіальні питання, назразок чому немає дисків C: ,D:.

Відсутній borman

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 416
  • Карма: +0/-0
  • Debianizer
Re: PR Лінукса
« Відповідей #10 : 2005-10-26 09:41:09 »
Краще за основу брати не кнопікс а саме Деба...
Не зовсім так. Обсяг робіт зросте на порядок з фактично тією ж самою віддачею. Власне, knoppix -- той же Debian (навіть має "дебіанічний" варіант встановлення на жорсткий диск та можливість подальшого оновлення до stable/unstable), а змінюючи підхід до створення live-cd нічого принципово нового ми не отримаємо. Хоча, можливо, хтось вже мав справу зі _створенням_ власного live-cd дистрибутиву, а не з модифікаціями існуючих...

Розбити по цільових аудиторіях:
1 Навчальні програми
2 Для наукових досліджень
3 Офісна робота
4 Забавки
5 ДВД котрий включатиме 1,2,3,4
Було б непогано. Благо, сховище пакунків Debian досить велике, щоб забезпечити потреби користувачів усіх цих категорій. Але для початку потрібно просто навчитись створювати базу для цього. Тобто, виконати перші три пункти "технічного плану".
dd if=/dev/zero of=/dev/null

Відсутній borman

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 416
  • Карма: +0/-0
  • Debianizer
Re: PR Лінукса
« Відповідей #11 : 2005-10-26 09:44:50 »
Дуже корисно було б додати в такий CD декілька статей які б пояснювали на пальцях всі переваги unix-way, й основні відмінності від windows.. і щоб вони наприклад завантажувалися при старті, як привітання. Бо вставлять той диск, подивляться як воно гарно, і все.. а так, якщо з'являться питання то вони зможуть без проблем отримати відповіді на свої перші тривіальні питання, назразок чому немає дисків C: ,D:.
Це повинно бути обов'язково. Думаю, навіть не варто це обговорювати. Просто зробити.

Всерйоз подумую, аби зайнятись технічною стороною справи. Сьогодні спробую поколупати knoppix на предмет локалізації.
dd if=/dev/zero of=/dev/null

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Re: PR Лінукса
« Відповідей #12 : 2005-10-26 09:57:46 »
IMXO, вистачить для початку повністю локалізованого дистрибутибу з Debian можливостями, навіть якщо його лише можна буде завантажити з Інтернету.
Сам дистрибутив скласти, це досить кропітка робота яка може заняти, принаймні, пів року часу. Буде дистрибутив, можете подумати про PR (publick relations) :)  
« Змінено: 2005-10-26 10:00:04 від tech »

guest(Guest)

  • Гість
Re: PR Лінукса
« Відповідей #13 : 2005-10-26 10:29:05 »
IMXO, вистачить для початку повністю локалізованого дистрибутибу з Debian можливостями, навіть якщо його лише можна буде завантажити з Інтернету.
Сам дистрибутив скласти, це досить кропітка робота яка може заняти, принаймні, пів року часу. Буде дистрибутив, можете подумати про PR (publick relations) :)  
Тут вже неодноразово наголошувалось, що конкретний дистр локалізувати не варто! Краще зв'язуватись з розробниками та локалізувати окремі проги тоді вони підуть одразу у всі дистри.

Відсутній yan4ik

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: PR Лінукса
« Відповідей #14 : 2005-10-26 11:03:21 »
Якщо так, тоді власне маю лише одне запитання: хто координуватиме цю справу? Куди звертатись за черговим шматком роботи та звітувати про її виконання? Володимире?
Звітувати сюди! Адже позитивні результати дуже добре стимулюють! ;)
yan4ik, ви лише не "заникайте" вашу ідею (за відсутності своїх починаєш цінувати чужі ;о) ).
я спробую, але це не тільки від мене залежить, може вона хоч і геніальна, але утопічна
З.І. До речі, то часом не з вами ми по пиво на Трухановому острові (другий день ОСДНівки) ходили? ;о)
сам здогадався, чи підказав хтось?  ;) допитливий який  :D