Тюнінг файлової системи — це надзвичайно низькорівневий тюнінг. Фактично, ви нехтуєте засобами оптимізації самої бази даних, переключаючись на оптимізацію ядра. Це неправильний підхід. Думаю варто спочатку, проаналізувавши характер переважаючих запитів до БД, оптимізувати розміри буферів даних, розміри пакетів запитів, кеш, багатопотоковість, тип таблиць. Тут є над чим подумати. А оптимізацію ядра слід проводити з огляду на проведену оптимізацію на рівні бази (або паралельно з нею).
Крім того, кожну проблему слід сприймати цілісно. Потрібно чітко уявляти круг адміністративних задач, які потрібно буде виконувати для задовільного функціонування бази даних, та приймати рішення уявляючи як той або інший крок на них вплине. Якщо ближче до практики, то очевидна задача для забезпечення роботи БД — це резервне копіювання, котре засобами mysql за умови наявності значних об'ємів інформації виконується довго і може викликати проблему цілісності даних або ж незручності в роботі клієнтів. Тому для цього зазвичай використовують можливості файлової системи, для повного — LVM snapshot, наприклад, а для диференційного — binlog. Якщо ви переведете сховище на raw-розділ частину з цих можливостей буде втрачено.
Отже, підбиваючи підсумки, можна стверджувати: 1) в першу чергу варто звернути увагу на методи оптимізації, наявні в самій базі даних 2) слід чітко уявляти як позначаться ваші кроки на функціонуванні системи в цілому