Автор Гілка: Урочиста передача листа Президенту України  (Прочитано 55997 раз)

Відсутній PAL

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 317
  • Карма: +0/-0
  • Just linux admin
Поздоровляю усіх ! :D

Повідомлення про передачу виклав на сайті.

Хтось напише до proua?




Відсутній Yevgen

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
копію листа заніс до міністерства освіти. ще є 4 фотки середньої якості з адміністрації, але щось ніяк не второпаю як їх сюди покласти. бажаючим можу кинути на мило (1600х1200, ~400 кб кожна).

Відсутній Yevgen

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
пропоную прес-реліз
« Відповідей #32 : 2005-03-16 14:27:12 »
якщо не буде заперечень до 16-00, я розішлю цей прес-реліз по списку преси.

--

Українські користувачі вільного програмного забезпечення звертаються з листом до Президента
  
 прес-реліз
 16 березня 2005 року
  
 Сьогодні група користувачів та розробників вільного програмного забезпечення звернулась з відкритим листом до Президента. Основні вимоги листа - змінити відношення держави до використання програмних продуктів, сприяти справжній конкуренції у цій сфері, боротьба з піратством та припинення монополії компанії Майкрософт на українському ринку. Під відкритим листом свої підписи поставили близько 4000 осіб, що вже є своєрідних рекордом українського інтернету.
  
 Приводом для звернення стала незрозуміла ситуація на ринку програмного забезпечення, що склалася в державі. З одного боку вже давно нікого не дивує ситуація, коли більшість комп'ютерів (в тому числі в державних установах) працюють з використанням піратських копій програмних продуктів американської фірми Майкрософт. До останнього часу звернення світової спільноти з вимогами боротись з піратством практично ігнорувались урядом. Проте, з приходом нової влади були проголошені пріоритети щодо вступу України до Світової Організації Торгівлі, а згодом і до Євросоюзу. Якщо ми все ж приєднаємось бодай до однієї з цих організацій, масове комп'ютерне піратство стане неможливим.
  
 Що ж чекає пересічного користувача? З одного боку, є можливість масово перейти на легальне використання платних програм. Проте не варто забувати, що вартість мінімального набору програм від Майкрософт дорівнює вартості нового комп'ютера (Windows XP Professional - близько 800 грн., MS Office 2003 - близько 1700 грн.). Проте висока вартість не є основною проблемою продуктів американського софтверного монстра.  
  
 Використання продуктів Майкрософт у структурах державної влади призведе до відтоку значної частини коштів за кордон та створить залежність від одного монополіста, яка подібна до нафтової залежності.
 В державних установах конфіденційність жодного документа не може бути гарантована через хронічну вразливість Windows до вірусів та хакерських атак.
 Комерційні установи не в змозі отримати нормальну підтримку в разі виникнення проблем, оскільки служба підтримки Майкрософт, яка обслуговує Україну, знаходиться у Москві.
 Школярі та студенти вимушені починати знайомство з комп'ютером не рідною мовою ? Майкрософт досі не спромігся зробити пристойний переклад своїх продуктів українською мовою.
  
 Вже зараз існує програмне забезпечення, яке спроможне скласти конкуренцію продуктам Майкрософт. Всупереч поширеній думці, такі операційні системи як Linux або FreeBSD наразі є достатньо дружніми до користувача та до того ж мають дуже широкі можливості. До переваг програм з відкритим кодом варто додати наявність українізації в більшості додатків, високий ступінь захищеності та існування національних компаній, які займаються розробкою та підтримкою таких програмних продуктів. Перехід на використання відкритого програмного забезпечення зможе не лише розв'язати проблеми з ліцензуванням та безпекою у використанні, але й допоможе створити нові робочі місця. Автори звернення до Президента вимагають переглянути політику держави щодо програмного забезпечення та готові допомогти в створенні нової політики та стандартів.
  
 Довідка для редактора:
  
 1.Повний текст відкритого листа можна прочитати за адресо www.letter.org.ua
 2.Відкритий лист не має на меті підтримувати інтереси жодної комерційної компанії

dusoft

  • Гість
Всі схрестили пальці.

Відсутній Yevgen

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
« Змінено: 2005-08-31 18:29:15 від lvm »

Відсутній myxa78

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
копію листа заніс до міністерства освіти. ще є 4 фотки середньої якості з адміністрації, але щось ніяк не второпаю як їх сюди покласти. бажаючим можу кинути на мило (1600х1200, ~400 кб кожна).

myxa78@gmail.com

k_ilya

  • Гість

Відсутній PAL

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 317
  • Карма: +0/-0
  • Just linux admin
Re: пропоную прес-реліз
« Відповідей #37 : 2005-03-16 15:11:41 »
Комерційні установи не в змозі отримати нормальну підтримку в разі виникнення проблем, оскільки служба підтримки Майкрософт, яка обслуговує Україну, знаходиться у Москві.

Не зовсім так. Представництво MS вже відкрилося в Києві.
Але щодо підтримки, маю дещо зауважити. У OEM ліцензіі (інші не знаю) прямо заявляється: щодо будь-яких проблем - це не к нам, а на ту фірму, що продала компьютер.




Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: пропоную прес-реліз
« Відповідей #38 : 2005-03-16 15:24:39 »
якщо не буде заперечень до 16-00, я розішлю цей прес-реліз по списку преси.
Заперечень нама тільки доповнення  ;)

Цитата
Українські користувачі вільного програмного забезпечення звертаються з листом до Президента
  
 прес-реліз
 16 березня 2005 року
  
   Сьогодні група користувачів та розробників вільного програмного забезпечення звернулась з відкритим листом до Президента. Основні вимоги листа - змінити відношення держави до використання програмних продуктів, сприяти справжній конкуренції у цій сфері, боротьба з піратством та припинення монополії компанії Microsoft на українському ринку. Під відкритим листом свої підписи поставили понад 4000 осіб, що вже є своєрідним рекордом українського інтернету.
  
   Приводом для звернення стала незрозуміла ситуація на ринку програмного забезпечення, що склалася в державі. З одного боку вже давно нікого не дивує ситуація, коли більшість комп'ютерів (в тому числі в державних установах) працюють з використанням піратських копій програмних продуктів американської фірми Microsoft. До останнього часу звернення світової спільноти з вимогами боротись з піратством практично ігнорувались урядом. Проте, з приходом нової влади були проголошені пріоритети щодо вступу України до Світової Організації Торгівлі, а згодом і до Євросоюзу. Якщо ми все ж приєднаємось бодай до однієї з цих організацій, масове комп'ютерне піратство стане неможливим.
  
   Що ж чекає пересічного користувача? З одного боку, є можливість масово перейти на легальне використання платних програм. Проте не варто забувати, що вартість мінімального набору програм від Microsoft дорівнює вартості нового комп'ютера (Windows XP Professional - близько 800 грн., MS Office 2003 - близько 1700 грн.). Проте висока вартість не є основною проблемою продуктів Microsoft.  
  
   При цьому влада не знає, чи "забуває", що в Україні доступні зовсім не гірші аналогічні та оригінальні розробки. Не проводяться дослідження, в тому числі і маркетингові, для оцінки давно відомих у всьому світі вигод від використання вільного програмного забезпечення -- навіть якщо вони фінансуються.

   Вже зараз існує програмне забезпечення, яке спроможне скласти конкуренцію продуктам Microsoft. Всупереч поширеній думці, такі операційні системи як Linux або FreeBSD наразі є достатньо дружніми до користувача та до того ж мають дуже широкі можливості. До переваг програм з відкритим кодом варто додати наявність українізації в більшості додатків, високий ступінь захищеності та існування національних компаній, які займаються розробкою та підтримкою таких програмних продуктів. Перехід на використання відкритого програмного забезпечення зможе не лише розв'язати проблеми з ліцензуванням та безпекою у використанні, але й допоможе створити нові робочі місця. Автори звернення до Президента вимагають переглянути політику держави щодо програмного забезпечення та готові допомогти в створенні нової політики та стандартів.

  - Впровадження програм Microsoft у структурах державної влади та установах освіти призведе до відтоку значної частини коштів за кордон та створить залежність від одного монополіста, яка подібна до енергетичної залежності.
  - В державних установах конфіденційність жодного документа не може бути гарантована через хронічну вразливість Windows до вірусів та хакерських атак.
  - Комерційні установи не в змозі отримати нормальну підтримку в разі виникнення проблем (при придбанні так званих ОЕМ-версій Windows, що реалізуються разом з готовими комп'ютерами, Майкрософт покладає івдповідальність на фірму-продавця, яка вочевидь не здатна її надати).
  - Школярі та студенти вимушені починати знайомство з комп'ютером не рідною мовою.  Microsoft досі не спромігся зробити пристойний переклад своїх продуктів українською мовою.

   Інформаційна галузь України давно вже знаходиться в критичному стані. Проте уряд вважає за краще не афішувати цю проблему -- фактично до недавнього часу представники влади досить успішно просували свої особисті інтереси на інформаційному ринку України.

   Зараз ситуація змінилась: ми стали більш інформовані в сфері ІТ, але окремі пережитки старої влади, буцімто не помічаючи цю тенденцію, з новими силами лобіюють старі інтереси. А насправді питання політики інформатизації торкаються всіх нас -- скажімо, рішення Міністерства освіти і науки щодо обладнання освітніх закладів нашої країни програмами одного закордонного виробника (Microsoft) і навчання користуванню ними за рахунок платників податків (тобто нас з вами), що фактично приводить до монополізації ринку -- при цьому заявляють про "розвиток партнерства", хоча зводиться це до "відтоку мозку" з країни і промивання тих, хто залишившся, від залишків творчості!

   Використання закритих програмних продуктів закордонних корпорацій ставить під загрозу національну безпеку держави. Вибір, який робить сьогодні Україна в сфері ІТ індустрії, надзвичайно важливий та буде визначати шлях розвитку нашої молодої держави. У випадку насильного нав'язування новою владою використання продуктів "наближеного" постачальника вона остаточно поховає цілу галузь ІТ і разом з нею -- інформаційний суверенітет України.

 1.Повний текст відкритого листа можна прочитати за адресою: http://www.letter.org.ua
 2.Відкритий лист не має на меті підтримувати інтереси жодної комерційної компанії
 
 
« Змінено: 2005-03-16 18:54:52 від hse »
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній Yevgen

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
НМД, 4 та 5 абзаци вставлені нелогічно (див. текст). якщо нема серйозних заперечень, а поставлю їх після слів

"У випадку насильного нав'язування новою владою використання продуктів "наближеного" постачальника вона остаточно поховає цілу галузь ІТ і разом з нею -- інформаційний суверенітет України. "

також додаю про ОЕМ після неможливості отримати підтримку - щоб усе було політкоректно

Відсутній diligent

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 201
  • Карма: +0/-0
Поздоровляю всіх :) Чекаймо на реакцію :)
Software is like sex: it's better when it's free.  (c) Linus Torvalds

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
НМД, 4 та 5 абзаци вставлені нелогічно (див. текст). якщо нема серйозних заперечень, а поставлю їх після слів

"У випадку насильного нав'язування новою владою використання продуктів "наближеного" постачальника вона остаточно поховає цілу галузь ІТ і разом з нею -- інформаційний суверенітет України. "
Я би викинув абзац 3 він слабкий...
Лист мусить закінчуватись сильною думкою!
"У випадку насильного нав'язування новою владою використання продуктів "наближеного" постачальника вона остаточно поховає цілу галузь ІТ і разом з нею -- інформаційний суверенітет України. "
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній Yevgen

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
3-й абзац це отут якщо я правильно розумію:

--
 Що ж чекає пересічного користувача? З одного боку, є можливість масово перейти на легальне використання платних програм. Проте не варто забувати, що вартість мінімального набору програм від Майкрософт дорівнює вартості нового комп'ютера (Windows XP Professional - близько 800 грн., MS Office 2003 - близько 1700 грн.). Проте висока вартість не є основною проблемою продуктів американського софтверного монстра.
--

в чому тут слабкість?

стосовно останнього абзацу - ок, тоді згадані 2 абзаци вставлю перед останнім
« Змінено: 2005-03-16 15:52:53 від yevgen »

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Mod: будь ласка, після знайдення іншого майданчика для зображень вилучіть вищеподані фото з DLOU. Краще трохи документації напишіть ;) І корисно, і приємно, і он-топік...

Відсутній Yevgen

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
все, компромісний варіант прес-релізу розіслав на список:

Дзеркало тижня
Вечірні вісті
Сегодня
День
Сільські вісті :))
Київ пост
Наше радіо
Громадське радіо
Радіо Ера
BBC
Deutsche welle
УНІАН
Українські новини
Укрінформ
Франс-прес
Голос України
Урядовий кур'єр
5й канал
інтер
1+1
Новий канал
ICTV
for-ua.com
korespondent.net
pravda.com.ua
visti.net
maidan.org.ua

слідкуйте за пресою :)