Автор Гілка: мікро Linux  (Прочитано 4177 раз)

Відсутній voituk

  • Новачок
  • *
  • дописів: 18
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
мікро Linux
« : 2003-08-11 01:58:55 »
Терміново потрібен мікро Лінукс
Основні його задачі:

 - web-сервер для невеликої локальної мережі
 - підтримка ssh чи telnet (навіть краще telnet)
 - стійке розмежування прав користувачів
 - розмір дистрибутива до 200 Mb
 - можливвсть встановити Java чи PHP

Буду дуже вдячний, якщо щось підкажете а ще краще вкажете link
Глюк, який можливо відловити, не є справжнім глюком. &&Латка, яку можливо написати, не є справжньою латкою.&&

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: мікро Linux
« Відповідей #1 : 2003-08-11 12:59:36 »
Люди, котрі напиали книженцію про Linux From Scratch, повідають, що в них система лише з веб-серваком зайняла яких там 8 М. Покопавшись там добре, можна вигризти все непотрібне й помістити все в те прокрустове ложе, яке буде потрібне.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3731
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: мікро Linux
« Відповідей #2 : 2003-08-11 14:25:52 »
Сходіть на  http://www.distrowatch.com/ та й виберіть собі.

Але не забувайте, що j2sdk-1.4 займає 100Мб на диску. Останні версії apache та php теж нівроку та й усіх інших бібліотек теж. Я б поставив мінімальну версію RedHat7.3 (Чи ASPLinux 7.3), але не впевнений, що там місця ще й на Яву вистачить (хіба на якусь старішу версію).
[Fedora Linux]

Відсутній kpanic

  • Новачок
  • *
  • дописів: 1
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: мікро Linux
« Відповідей #3 : 2003-08-11 22:29:25 »
Не зрозуміло шо мається на увзі, коли говориться про 200 Mb дістрібутив.
Якщо це розмір встановленої системи, то пораджу Slackware. Навіть останні версії можно встановити дуже компактно. Наприклад я встановив дев'яту слаку на 100 Mb для роутера. А можно й ше менше. І це стандартний дістрибутив :)

Відсутній voituk

  • Новачок
  • *
  • дописів: 18
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: мікро Linux
« Відповідей #4 : 2003-08-12 01:17:27 »
Добре! Я трохи переформулюю питання!
Я зрозумів, що є багато невеликих дистрибутивів Лінукс.

Тому питання таке:
Чи хто-небудь вже таке робив?
І як можно "вирізати" все лишнє з дистрибутиву.
Я з цим ніколи не стикався а Linux використовував лише я веб-сервер, та й то дистанційно (ssh)

Хто може чітко і ясно пояснити мені що куди і як "вигризати"

І яка ваша думка про "дискетні" Лінукси?
Глюк, який можливо відловити, не є справжнім глюком. &&Латка, яку можливо написати, не є справжньою латкою.&&

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3731
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: мікро Linux
« Відповідей #5 : 2003-08-12 12:24:24 »
Щоб вирізати все зайве необхідно знати, що є зайвим а що ні. ;)

Наприклад та ж Ява може займати від 12Мб до 300Мб(у мене) в залежності від комплектації та різних додаткових бібліотек.

В дистрибутиві Лінукса немає речей, які нікому не потрібні, є лише речі, які непотрібні особисто вам. Тому вам самому і доведеться розбиратися що ставити а що ні. На такій системі рекомендується ставити мінімальний набір а потім його доповнювати. Можна поставити Слаку(Slackware) або деб'ян(Debian - 2.0 дуже компактний, а після апгрейду (apt-get upgrade) ще й дуже надійний).

Ви краще візьміть ту систему, з якою ви працювали і встановіть її собі - це був би найкращий вибір.
[Fedora Linux]

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: мікро Linux
« Відповідей #6 : 2003-08-12 21:56:23 »
Цитата
І яка ваша думка про "дискетні" Лінукси?

Прекрасна.

Коли в мене гостював старенький добрий 486DX2-66 з не особливо стандартним компактоводом Mitsumi LU005, з котрим не особливо попрацюєш під Лінуксом - поки вставив необхідні модулі, ледь не вмер від виснаження - мені частенько доводилося працювати з маленьким, однак потужним міні-дистрибутивчиком tomsrtbt (http://toms.net/rb/), котрий вантажиться з однієї дискетки 1.722М й містить багато інструментів та драйверів - принаймні він чудово підходить для діаґностики мережі, там є навіть ssh й якийсь httpd, призначений, очевидно, для простих операцій з протоколом http. Є там і врізаний дещо wget! Тобто через локалку можна спокійно тягнути файли з нету. А ще - рятувати дані після падіння монстра NT/2000/XP, бо він уміє читати NTFS. На основі цієї маленької дистрибуції можна побудувати далеко серйознішу систему.