Автор Гілка: NON-GEEKS  (Прочитано 1654 раз)

Відсутній Satan

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 141
  • Карма: +0/-0
  • C++ Guru
NON-GEEKS
« : 2004-06-24 05:57:38 »
Вийшла ще одна книжка по Лінюху. Називається "Linux for Non-Geeks", що просто перкладається як "Лінюх для НЕ-дегенератів".

http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/1593270348/ref=ase_linuxonlinetheli/104-3270108-3958300?v=glance&s=books

А взагалі мені подобається, коли філософія Linux'а старається іти в протележну від популярних тенденцій сторону, пропагуючи власну ідеологію.
« Змінено: 2004-06-24 05:58:08 від Satan »
Ubuntu 8.04

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: NON-GEEKS
« Відповідей #1 : 2004-06-24 11:37:47 »
Гм. Здається воно перекладається без "НЕ-", бо "geek" зараз має значення подібне до старого значення слова "hacker" (яке зараз часто  використовують для заміни слова "cracker"), тобто людина яка добре знає комп'ютери та ПЗ.
Я б переклав назву як "Лінукс для НЕпрофесіоналів".
[Fedora Linux]

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: NON-GEEKS
« Відповідей #2 : 2004-06-24 13:44:20 »
Гм. Здається воно перекладається без "НЕ-", бо "geek" зараз має значення подібне до старого значення слова "hacker" (яке зараз часто  використовують для заміни слова "cracker"), тобто людина яка добре знає комп'ютери та ПЗ.
Я б переклав назву як "Лінукс для НЕпрофесіоналів".

Не зовсім так, бо geek має негативного значення значно більше, ніж позитивного.

Deragatory term for a person with limited social skills, and usually strong technical skills. While anybody can become a nerd, geeks are born, not made. The difference between a geek and a dweeb is that dweeb has no redeeming qualities.
www.msg.net/kadow/answers/g.html

dweeb - це по суті, покидьки суспільства. Тобто, geek, це той же покидьок, але який має позитивну якість -- розбирається у техніці. Тому гордитися, коли мене звуть geek'ом особливо немає причини.

Відсутній Dmytro Yurchenko

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
Re: NON-GEEKS
« Відповідей #3 : 2004-06-24 14:26:58 »
Але все одно, перекладати geek як дегенерат зовсім невірно, тому що мова йде лише про антисоціальність, а не про недорозвинутість.
« Змінено: 2004-06-24 14:44:37 від loader »
The key of joy is... disobedience.

Відсутній Andriy

  • Новачок
  • *
  • дописів: 2
  • Карма: +0/-0
  • GNU Hurd
Re: NON-GEEKS
« Відповідей #4 : 2004-06-25 14:22:34 »
Зважаючи на передмову здається таки це справді "Лінукс для непрофесіоналів"
Unix, Linux, яка на* різниця....GNU&FSF FOREVER