Автор Гілка: Альтернатива GPL  (Прочитано 1234 раз)

Відсутній Олександр Кравчук

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 131
  • Карма: +0/-0
  • Rivne's LUG
Альтернатива GPL
« : 2005-05-13 01:38:42 »
Професор Індійського технологічного інституту - Діпак Фатак, організував проект по створенню ліцензії Knowledge Public License (KPL), яка за ідеєю повинна згладити відносити між компаніями, які випускають закрите програмне забезпечення та фанатами відкритого програмного забезпечення.

За його словами, ймовірно ліцензія змахуватиме на ліцензію Berkeley Software Distribution та MIT License.

Головна ідея ліцензії полягає у створенні середовища, у якому програмісти зможуть користуватися усіми досягненнями руху open-source, зберігаючи при цьому можливість застосовувати свої секрети.

Відсутній Олександр Кравчук

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 131
  • Карма: +0/-0
  • Rivne's LUG
Re: Альтернатива GPL
« Відповідей #1 : 2005-05-13 01:41:36 »
Ліпше нічого не писатиму, бо фіг вам, що доведеш... Буде, як у тому пості про Столмана...

Просто ось: http://news.com.com/India+eyes+own+open-source+license/2100-7344_3-5701861.html?tag=nefd.lede

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Альтернатива GPL
« Відповідей #2 : 2005-05-13 11:39:19 »
Фактично ліцензія дозволятиме красти мій код, який я відпускаю під цією ліцензією, і нічого не давати в замін.
[Fedora Linux]

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Альтернатива GPL
« Відповідей #3 : 2005-05-13 12:36:04 »
А чим воно краще за public domain або BSDL?

Відсутній ZhouckA

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 62
  • Карма: +0/-0
  • Lamers Must Die!
Re: Альтернатива GPL
« Відповідей #4 : 2005-05-13 18:45:59 »
Теж мені, знайшли чому знаходити альтернативи. Згідно нашого законодавства, щодна з ліцензій (ні ЕУЛА, ні ГПЛ) не є законними, адже наше законодавство взагалі не передбачає механізму ліцензій на ПЗ.
>>Фактично ліцензія дозволятиме красти мій код, який я відпускаю під
>> цією ліцензією, і нічого не давати в замін.
Ох ти, які ми видатні програмісти! Кнут, наприклад, не жалкує за своїм кодом. Пане, ви написали якусь революційну ФС? Мега-швидку процедуру знаходження оптимального плану запиту? Вирішили транспорту задачу за 1 с.? Код у нього крадуть.
Код має бути або повністю закритим (ПЗ, що роблять за гроші - але в такому ПЗ не має бути і згадки про те, що ніхто ні за що не відповідає), або повністю відкритим - без волань - віддай мені допрацьований код. А копірайти я поставлю, не переживай.
Слава Україні!

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Альтернатива GPL
« Відповідей #5 : 2005-05-13 18:59:56 »
1. завжди вітаємо свободу вибору людей викладати _свій_ код під тою ліцензією якою вини хочуть, навіть хай під ліцензією M$

2. хто крім нього і тих студентів яких він заставить буде нею користуватись?

3. підходить до завершення процес в нашій спільноті радикального скорочення числа різних вільних ліцензій! Кажуть що скоро можливий тотальний перехід якщо не на GPL-2 то на GPL-3...

4. самі користуємось GPL бо це захищає нашу свободу писати, використовувати та розповсюджувати програми; зберігає наші авторські права, гарантує нам вільне поширення в майбутньому похідного коду, який знову ж таки зможемо вільно використовувати в своїх цілях! 8)
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній Олександр Кравчук

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 131
  • Карма: +0/-0
  • Rivne's LUG
Re: Альтернатива GPL
« Відповідей #6 : 2005-05-13 23:35:01 »
ZhouckA, погоджуюся з Вами, якщо прграміст є дійсно прихильником, а не ідіотським фанатом відкритого ПЗ, то він не примушуватиме інших, як це, наприклад, робить Столман пересісти усіх на GPL, а просто надасть свій код у вільне користування, а чесні програмісти, які мають хоча б трішки совісті лишать копірайти! А якщо не хочете ділитися своїми ідеями, то і GPL не для вас!

2. хто крім нього і тих студентів яких він заставить буде нею користуватись?
Якщо ліцензія буде саме такою, як про неї говорить професор Фатак, то думаю, що я!

Відсутній io

  • Новачок
  • *
  • дописів: 4
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Альтернатива GPL
« Відповідей #7 : 2005-05-14 14:05:43 »
хтів би я побачити перший софт за нею  :-/