Автор Гілка: Відкритий лист до В.А. Ющенка  (Прочитано 86322 раз)

Wad V Mashckoff

  • Гість
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #105 : 2005-02-10 17:39:10 »
Є пропозиція зробити Wad V Mashckoff модератором процесу написання листа, бо надто багато зауважень та форумних війн.
Wad - я так розумію, по перше поважна особа в курсі справи, по друге, з osdn.
 
Дякую, але:
0) партбілета osdn на сьогодні я не маю ;)
1) все, що знаю -- все розкажу, навіть бити по нирках не треба ;)
2) насправді, я не веду форумних війн. Я -- завжди партизан ;)

Це надасть можливість нанизувати на існуючу структури ті блоки, які узгоджені з модератором та не викликають острих суперечок у загалу.
Взагалі, хто начав -- той і робить.

Щодо модератора, то кращий -- пан Ярослав. Саме тим, що поміркований.

Далі...
Непогана ідея, але мені не подобається реалізація. Зовсім.

Мені не сподобався стиль листа. Але -- я не літератор, не райтер.
Саме тому я запропонував своє бачення.

Але, ще більше мені не подобається первна заполітізованість цього процесу. Що я маю  на увазі:
- ідею активно штовхає "Яблуко" (прошу, жодних персональних образ)... Коли тут для ріноваги запропонували, наприклад, opensoft.org.ua, цю ідею заховали. Може тому, що законопроект про вільне ПЗ комуністів?
(Примітка: пан -- безпартійний... вольнодумець...)


Саме тому ідея була -- опублікувати своє бачення.

Ось чому я вважаю, що кращий варіант [для мене] -- покритикувати ідею пана Єгорова, обійти певні ями.

Відсутній Alber

  • Новачок
  • *
  • дописів: 22
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #106 : 2005-02-10 17:57:54 »
Так а я до чого?! Я ж для того й запропонував альтернативний варіант, що не погоджуюсь з партійним стилем пробивання оригінального листа та його змістом та не хочу щоб були можливі проблеми з авторськими правами.

Якщо Ви посмітили, то Ви більш редагуєте мій варіант, який, виложивши, я "безвозмездно" віддаю на кромсання громаді.

У вас є певне бачення риби, у мене - теж якась риба + м'ясо. Якщо громада згодна з вашою рибою, вперед її переробляти, могу взятися.

Тільки щось всієї громади нечути.

Wad V Mashckoff

  • Гість
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #107 : 2005-02-10 18:20:51 »
Так а я до чого?!
[SKIPPED]
Олександре,

чому саме тому саме Ваш варіант брав як основу?
Саме тому, що він дійсний... реальний.

Я це пояснював не лише Вам.

Тепер щодо мовчання громади. Дехто з постерів саме цього форуму не дасть збрехати -- ми обговорювали цю тему три дні тому.
Тільки що з іншою людиною...
Це -- не є окремі приклади.

Наскільки я знаю, вже є хостинг ;)
Якщо сьогодні ми разом придумаэмо доменне і'мя -- твльки в понеділок має сенс розказати по тенетам про ідею.
Насравді, це оптимістичні прогнози.

Такі справи за три дні не робляться.

А, враховуючи, все це -- і пану Єгорову, і Вам, мені... всім... треба буде попрацювати.

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #108 : 2005-02-10 18:41:31 »
Ось де застрягла поточна редакція закону "Про використання Відкритих стандартів даних та вільного програмного забезпечення в державних установах і державному секторі господарства"

http://www.rada.gov.ua:8080/pls/zweb/webproc4_1?id=&pf3511=12883

Я в останній оригінальній редакції листа до "демократичного Султана" пана Сергія Єгорова  Відповідь #139 від: Сьогодні 16:39  дещо поправив (виділено зеленим;)) так мабуть краще звучить...

враховано побажання:
 Олексій Лукін                 -  Відповідь #127 від: Сьогодні 12:11
 Patrick (частково)         -  Відповідь #137 від: Сьогодні 15:51
 Сергій Єгоров                 -  Відповідь #139 від: Сьогодні 16:39
 Сергій Личко                  - Відповідь #152 від: Сьогодні 01:45
 miva  (частково)          -  Відповідь #157 від: Сьогодні 09:2
 Сергій Єгоров                 -  Відповідь #164 від: Сьогодні 12:06

Думаю це дуже хороша редакція, краще може написати тільки поет  ;D Треба тільки його найти...
Модератор листа Сергій Єгоров
 
враховано частково побажання міви

 Президенту України Ющенку В.А.
 
Копія:
Прем'єр-міністру України
До Міністерства економіки та європейської інтеграції
До Ради з Національної Безпеки та Оборони
 
 
Шановний Вікторе Андрійовичу!


   До Вас звертається спільнота користувачів та розробників відкритого програмного забезпечення (ВПЗ). Наша спільнота не є офіційно зареєстрованою організацією, але вона існує фактично. Нашою метою є  створення, розвиток та розповсюдження програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом. Кількість членів нашої спільноти невідома навіть приблизно, бо це кожен, хто користується ВПЗ чи підтримує ідею свободи, висловлену у ліцензіях на вільне розповсюдження програмного забезпечення (ПЗ) - GPL, BSD та інших подібних до них.  
    
   Причиною звернення є сучасний стан справ в Україні навколо використання ПЗ та політики уряду пов'язаної з  використанням ПЗ в державних установах. Загально прийнятою практикою в Україні є прийняття контролюючими органами звітності у закритих форматах, що належать закордонній корпорації Microsoft Corporation, або у форматах ПЗ яке працює виключно в операційних системах цієї компанії. Це має досить сумні наслідки:    
 1. робота державних структур стає непрозорою;    
 2. іде відтік українського капіталу назовні для закупівлі та адаптації програмного забезпечення;    
 3. держава витрачає гроші платників податків на створення робочих місць для закордонних компаній;    
 4. створюються нескінченні можливості для корупції та зловживань з боку урядовців які розподіляють державні кошти.    
  
   І це в той час, коли існують українізовані примірники ПЗ. Українськими фахівцями створено такі програмні пакети, як операційні системи Black Cat Linux (через брак коштів передано у власність російській ASP Linux), MyLinux ("сертифікована" СБУ) та Blin Linux, електронна бухгалтерія iceB. На цей час українізовано такі програмні комплекси:  офісний пакет OpenOffice.org, віконний менеджер KDE з вбудованим пакетом прикладного ПЗ, графічний пакет GIMP. Інші проекти знаходяться у дуже скрутному становищі через брак фінансування. Дуже дивно те, що держава жодного разу не оголосила тендер на  постачання ПЗ до державних установ та державних навчальних закладів. Одразу були прийняті рішення про закупівлю ПЗ виробництва Microsoft Corporation. Фактично, ПЗ виробництва Microsoft Corporation вже є державним стандартом, тільки воно вивчається в школах та неспеціалізованих навчальних закладах. Microsoft Corporation вже майже є повним монополістом з постачання операційних систем та офісних пакетів на українському ринку ПЗ. Досить дивно чути від попереднього, а тим паче  чинного міністрів Освіти та Науки слова про домовленості з Microsoft Corporation про закупівлю ПЗ та його українізацію. Взагалі, використання державними установами ПЗ, яке не перекладено на державну мову - це неповага до самих себе та до своєї мови. Це викликає підозри у зацікавленості урядовців, що приймають такі рішення. І це в той час, коли існують не гірші за якістю примірники ПЗ, перекладені на українську мову.  
  
   Не менш цікаво те, що Організація Об'єднаних Націй, членом-засновником якої є Україна, рекомендує до використання ПЗ саме з відкритим вихідним кодом. У Об'єднаній Європі також активно відмовляються від ПЗ Microsoft Corporation на користь ВПЗ. Наприклад: у Франції прийнято рішення про використання для документообігу офісного пакету OpenOffice.org; в Чехії прийнято рішення про переведення поштового відомства на операційну систему SuSE Linux; міська влада Мюнхена прийняла рішення про перехід на SuSE Linux. Ці переходи стали наслідком низької якості ПЗ Microsoft Corporation. Навіть в Україні вже є досвід застосування ВПЗ в державних установах - це використання Міністерством Юстиції операційної системи MyLinux. Найбільш дивним є використання ПЗ від Microsoft Corporation у силових відомствах, незважаючи на відомі проблеми з захистом інформації у цього ПЗ. Це взагалі становить загрозу національній безпеці України.
  
   Україна є країною з високим рівнем розвитку науки та техніки. Але в той самий час держава витрачає гроші на продукцію іноземних компаній, замість стимулювання розвитку власної продукції, підтримки вітчизняного виробника та підготовки власних фахівців. Саме через брак підтримки вітчизняного виробника, українські навчальні заклади готують фахівців переважно для закордонних комерційних структур. У разі використання ВПЗ в Україні буде створено велику кількість робочих місць для фахівців з інформаційних технологій, які вимушені шукати роботу за кордоном. Спочатку це буде викликано необхідністю перенесення  існуючого ПЗ під нову платформу. Потім виникне необхідність супроводу цього ПЗ в сучасному вигляді. Окрім того, ВПЗ має меншу початкову вартість, та зовсім не має рентної вартості. Воно має набагато меншу потребу в обслуговуванні. Єдине чим воно дорожче (як принаймні стверджують його супротивники) - це підготовкою персоналу для роботи з ним. Aле тут варто також враховувати те, що зараз в Україні фактично ніде не готують користувачів ВПЗ, про що вже було сказано вище. Зараз лише готують фахівців з обслуговування. Навчання користувачів працювати з новим ПЗ буде не дорожчим та займе не більше часу ніж навчання користувачів MS Windows. Навчання викладачів та створення навчальних програм займе не більше ніж 6 місяців. Освоєння нового програмного середовища існуючими кадрами може зайняти, залежно від типу роботи, від однієї-двох годин до місяця. Найголовнішим є те, що витрачені гроші залишаться в державі замість того щоб відтекти на рахунки закордонних організацій. Підтвердженням економії від використання ПЗ з відкритим кодом є рішення уряду Південної Кореї. За підрахунками, переведення на вільне ПЗ 20% робочих місць та 30% серверів в державних установах дозволить заощаджувати близько 300 млн. доларів США щороку.    
  
   Ми в жодному разі не вимагаємо заборони використання ПЗ Microsoft Corporation, ми намагаємось донести до Вас недоцільність цього вибору. На Давоському форумі Ви домовились з паном Вільямом Гейтсом про інвестиції в українську освіту та про боротьбу з піратством. Базувати освіту тільки на продуктах Microsoft - це робити українців вічними данцями надприбуткової й без нас корпорації за рахунок нав'язування цього ПЗ в процесі освіти. Освіта мусить базуватись на відкритих стандартах і рішеннях, тобто на вільному ПЗ, бо в самій основі освіти й науки лежить принцип відкритості. Так, боротися з піратством треба, але не тими методами які використовуються в Україні. Інвестиції в освіту принесуть для Microsoft Corporation дуже велику вигоду від привчання українців до їхнього ПЗ і ще більшу монополізацію ринку, якої не можна допустити. Україна має бути вільною країною і мати можливість вільно обирати програмне забезпечення, в якому працювати, але ніяк не йти на поступки недалекоглядним та низькокомпетентним урядовцям, які змушують використовувати саме те ПЗ, яке їм особисто більше подобається, чи за "проштовхування" якого вони отримали хабар. Державні органи мають дати можливість обирати ПЗ користувачам, замість того щоб примушувати їх до чогось. Боротьба з піратством в Україні буде безглуздою доти, доки уряд не зрозуміє цього і не почне відповідно діяти. За будь-яку власність треба платити. Інтелектуальна тут не виключення, то може треба дати свободу користувачам обирати яке ПЗ і за яку ціну купувати?    
  
   Українська спільнота користувачів та розробників відкритого програмного забезпечення, розуміючи всю складність та неоднозначність цього питання та шляхів його вирішення пропонує Вам наступне:  
  
 1. Беручи до уваги питання національної безпеки та розвиток саме українського економічного потенціалу, рішуче відмовитися від практики використання приватного програмного забезпечення та закритих й тому потенційно небезпечних форматів обміну даними в органах державної влади та місцевого самоврядування, у т.ч. в закладах освіти.  
 
 2. Враховуючи принципи вільної ринкової конкуренції, економічної доцільності й беручи до уваги передовий досвід учасників європейської спільноти, розробити та затвердити відкриті та ефективні стандарти обміну даних між державними установами, громадянами, підприємствами,  установами й організаціями, що не залежать від операційної системи та конкретної програми.  
 
 3. Маючи за критерій ефективності роботи Президента та Уряду кількість новостворених робочих місць, вжити заходів для спрямування коштів, що призначалися для закупівлі продукції з інформатизації у закордонних компаній (зокрема у корпорації  Microsoft) на створення робочих місць з додаткової адаптації та локалізації великої кількості програм та систем, що вже існують на умовах відкритості похідних кодів та перебувають під відкритими ліцензіями сімейства GPL, BSD і подібних для потреб функціонування державних органів та освітніх установ.  
 
 4. Прагнучи до ефективного та відкритого механізму витрачання бюджетних коштів у сфері інформатизації, запровадити прозору систему державних тендерів на створення, адаптацію та локалізацію відкритого програмного забезпечення, яка б не була залежна від будь-якої постаті чиновника, або групи чиновників та мала можливості громадського контролю.  
 
 5. Сприяти прийняттю Верховною Радою України Закону "Про використання Відкритих форматів даних та Вільного програмного забезпечення в державних установах і державному секторі господарства", проект якого внесено ще 18 червня 2003 року.  
 
   Сподіваємося, що вищенаведені пропозиції будуть всебічно проаналізовані та враховані при визначенні політики нової влади, очолюваної Вами. Вказані заходи є амбітними, але вкрай необхідними нашій, все ще молодій державі, яка нарешті встала на шлях демократичного сталого розвитку.
  
   Зі свого боку, учасники спільноти користувачів та розробників відкритого програмного забезпечення готові надати усіляку можливу підтримку та взяти участь у всіх етапах цього процесу. Сподіваємося на те, що це звернення надасть Вам та Уряду можливість з іншого боку подивитися на проблеми ринку ПЗ в Україні та на боротьбу з піратством.    
    
З повагою  
Спільнота користувачів та розробників Вільного програмного забезпечення.
« Змінено: 2005-02-15 22:12:13 від hse »
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #109 : 2005-02-10 18:56:08 »
Просто осдн цього форуму не читає. А якщо читає, то не пише нічого.

А хто такий "осдн"?  Не знаю такого.

Кого знаю з координаторів osdn.org.ua -- форуми не полюбляють, якось більше розсилками користуються.

Michael Bochkaryov

  • Гість
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #110 : 2005-02-10 19:35:10 »
Кого знаю з координаторів osdn.org.ua -- форуми не полюбляють, якось більше розсилками користуються.

Хто як, Dear Mike...  ;)

Вибачте, панове, але не хотілось тут вилазити, не аналізуючи сперш усе запропоноване (плюс "Цейтнот - Традиційне"). Звісно, з боку osdn.org.ua будемо допомогати, якщо буде зрозуміло, що саме треба і навіщо.

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #111 : 2005-02-10 19:59:40 »
Ще одна версія листа вельмишановного пана Alber в редакції пана Wad V Mashckoff ;)
Я вніс тільки косметичні зміни... Мені в цілому стиль подобається. А Вам вельмишановна спільнота? Звичайно ще потрібно попрацювати...
І нетреба поспішати вішати на сайт... на вихідних ще поправимо... обговоримо!
Враховано:
Alber - Відповідь #126 від: Сьогодні 11:49
Модератор:   (я буду допомагати)

 ПРОШУ В ГРОМАДИ ВИБАЧЕННЯ ТЕКСТ ЛИСТА МОЖНА ВЗЯТИ :
в мене пана Alber та пана Wad V Mashckoff
:(
« Змінено: 2005-02-11 22:52:33 від hse »
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній Alber

  • Новачок
  • *
  • дописів: 22
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #112 : 2005-02-10 20:18:12 »
Олександре,

чому саме тому саме Ваш варіант брав як основу?
Саме тому, що він дійсний... реальний.

дещо не зрозумів питання.

А попрацювати всім дійсно доведеться. Ось останній дописувач теж долучився й ще будуть доповнення. Так панове, хто ж візьме модерування/кінцеве редагування. Треба когось на кшалт місцевого Лінуса.

Відсутній mashckoff

  • Загальний модератор
  • Кореспондент
  • *****
  • дописів: 105
  • Карма: +0/-0
  • IT philosopher
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #113 : 2005-02-10 20:52:57 »
А попрацювати всім дійсно доведеться. Ось останній дописувач теж долучився й ще будуть доповнення. Так панове, хто ж візьме модерування/кінцеве редагування.

Отже, два варіанти

http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=novyny;action=display;num=1107666371;start=105#108
та
http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=novyny;action=display;num=1107666371;start=105#111


Я дуже довіряю Андрію Добровольському та Валентину Соломко. Треба ознайомити їх з текстом...

Щодо кінцевого варіанта: вважаю, що треба щось на кшалт вотингу зробити, якщо не залишиться лише один варіант.
« Змінено: 2005-02-10 20:56:23 від mashckoff »
Wad Mashckoff, IT philosopher
ICQ 201205466  E-mail: adiel@nospam.kiev.ua  
Linux.kiev.ua * OpenOffice.org * Migration.OSDN.org.ua

East or West, Lviv is Best!

Сергій

  • Гість
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #114 : 2005-02-10 21:26:52 »
 Ще нагадати про можливість і легкість українізації відкритого ПЗ!!!
 (скільки років Microsoft противилася, надоїло випрошувати...)

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #115 : 2005-02-10 22:31:56 »
Вибір програмного забезпечення для державного або освітнього вжитку дійсно повинен бути  заснований  на  базі рекомендацій  ІТ експертів. Не може якийсь урядовець, який в житті нічого не бачив крім Windows Xpee i MS Word вирішивати долю ІТ індустрії України. Я думаю уряду варто долучати спеціалістів до цього питання (принаймні тих які ще не виїхали за кордон).

Дуже багато сайтів з "linux advocacy", мені, персонально подобається цей:  http://www.aaxnet.com/
(коротко про нову технологію Longhorn  http://www.aaxnet.com/editor/edit029.html#longhorn , дійсно моторошно).

Відсутній mashckoff

  • Загальний модератор
  • Кореспондент
  • *****
  • дописів: 105
  • Карма: +0/-0
  • IT philosopher
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #116 : 2005-02-10 22:42:15 »

(коротко про нову технологію Longhorn  http://www.aaxnet.com/editor/edit029.html#longhorn , дійсно моторошно).

Ги... мабуть на Linux легше перейти з Win 98/2000, ніж на Довгий Гудок ;)

Це -- аргумент! Може не зараз...але -- аргумент.

Прошу, у пана є час та натхнення (с) переклад зробити?

« Змінено: 2005-02-10 22:43:36 від mashckoff »
Wad Mashckoff, IT philosopher
ICQ 201205466  E-mail: adiel@nospam.kiev.ua  
Linux.kiev.ua * OpenOffice.org * Migration.OSDN.org.ua

East or West, Lviv is Best!

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #117 : 2005-02-10 23:25:17 »
Шановна громадо! Я сьогодні по інтеру в новинах чув, що "наш" новий міністр освіти збирається за пільговими цінами в дяді Біла вінду та інші прибамбаси типу офіса закупити для всієї Української освіти :(  Я тут не прикалуюсь, а на повному серйозі!! Хто в 20-00 дививсь новини не дадуть збрихати! Так, що нам з листом треба поспішити, щоб нашу думку хочаб "мали на увазі"...
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Igor_

  • Гість
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #118 : 2005-02-11 01:07:18 »
Лист має поміститися на одному аркуші.

Відсутній tech

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 586
  • Карма: +1/-0
  • Гигик
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #119 : 2005-02-11 01:47:02 »
Ги... мабуть на Linux легше перейти з Win 98/2000, ніж на Довгий Гудок ;)
Це -- аргумент! Може не зараз...але -- аргумент.
Прошу, у пана є час та натхнення (с) переклад зробити?
Done!  Тільки якість жахлива :)

Цитата
Longhorn - великі зміни для Віндовс.

Велике розчарування просунення Windows XP переконало Мікрософт що вони повинні
насаджувати апгрейди. Ліцензія 6 (http://www.aaxnet.com/editor/edit029.html#license6)
саме це і робить - заставляє користувачів удосконалювати по розкладу Мікрософт,
незалежно від того, хочуть вони цього чи ні. Більшість купівельників, тим не
менш не прийняло Licence 6, не дивлячись на погрози Мікрософт. Безперечно потрібні
корінні зміни в Віндовсі щоб викликати прибуток від апгрейдів.

Наступник Windows XP (повинен вийти в 2004, але відтягнутий до 2005) на даний момент
система під кодовою назвою Longhorn, і вона не буде сумісною з вашим теперішнім ПЗ,
устаткуванням і методами. Мікрософт вже заявила що обернена сумісність не являється
рисою розробки.

Декотрі навіть очікують що ім'я "Віндовс" буде відкинуто. Антитрaстове** порозуміння
з Роберт Буш , DoJ (Department of Justice) ( http://www.usdoj.gov/atr/cases/ms_tuncom/public/34/mtc-00033637.htm)
скрізь наголошує "Microsoft Windows". Шляхом підтримання несумісності
(вже запланованої керуючись міркуваннями щодо дизайну системи), відмінного загального
вигляду, також називаючи це чимось іншим, Мікрософт може звільнити себе від
антитрастової помилки. "Це не є Віндовс, це зовсім інший продукт, угода не може бути
застосована".

Найбільш важливою рисою Лонгхорн являється заміна звичної DOS/Windows файлової системи
об'єктною базою даних (http://www.aaxnet.com/editor/edit029.html#W0), ви більше не
зможете копіювати файли з флопі до CD-ROM, або прикріплювати їх до електронної пошти
так як більше не буде файлів. Записи бази даних будуть копіюватися з однієї бази даних
до іншої, скоріше всього через .NET сервер. Великі організації будуть мати власний
.NET сервер, а решта споживачів буде користуватись одним з серверів Мікрософта, сервіс
за який ви будете платити.

Файлова система Лонгхорн, буде основана на продуманій з-нова і розширеній SQL Server
базі даних (проект під кодовим ім'ям Yukon http://www.aaxnet.com/editor/edit029.html#W8)
Без сумніву, SQL Server настільки тісно інтегрований в файлову систему буде мати
негативний вплив на розробників других двигунів баз даних для Віндовс. Після цього
не здається дивним, що лідери індустрії такі як Oracle і IBM серйозно проштовхують
Лінукс платформу і ледве згадують що їхні продукти ще працюють на Віндовсі.

Теперішні Віндовс-базовані програми не будуть сумісні з Лонгхорн файловою системою.
Мікрософт вже заявила що їхні власні програми повинні бути переписані для цієї
файлової системи, те саме стосується  програм інших фірм. Це анулює велику кількість
ПЗ яке все ще корисне, але не приносить достатнього прибутку для того щоб
переписувати його начисто. Інші зазнають поразки тому що не встигнуть здійснити переробку
вчасно щоб конкурувати з аналогічними продуктами від Мікрософт.

Разом з Лонгхорном приходить новий інтерфейс користувача під кодовою назвою Sideshow,
тож якщо ви до цих пір намагаєтесь розібратися в новому Windows XP інтерфейсі, в 2005
Біл збирається зіграти той самий жарт з вами. Якщо ви Віндовс програміст, вам
прийдеться також вивчити новий АPI (application programming interface ***) під кодовою
назвою Avalon.

Беручи до уваги ентузіазм Мікрософта щодо збагачених форматів даних *** (rich data
formats), я передбачаю що Лонгхорн буде з'їдати дисковий простір страшенними темпами.
Це, напевне, являється причиною, чому Мікрософт раптом так зацікавилась в технологіях і
сервісах збереження даних. Певне також виникне велика проблема резервного збереження
даних, тож чекайте на пропозиції від Мікрософт про .NET резервні сервіси ** (звичайно
за певну оплату). Дехто вже пропонує ASP сервіси по резервуванню, але очікуйте
несумісність з ними стосовно безпеки і цілісності дати (хіба шо, звичайно, вони заплатять
достатньо за ліцензію Мікрософту).

Я рахую дуже ймовірним, що Лонгхорн практично скасує використання надійних і недорогих
серверів (Linux, NetWare) для Віндовс користувачів. Це призведе до серйозного зросту
цін на ліцензії вже достатньо дорогих Віндовс серверних програм.

Звичайно Лонгхорн буде випущений дуже пізно, тож Мікрософт вже натякає, а потім заперечує
що вони подолають прогалину в доходах за рахунок Windows XP "Second Edition" апгрейда,
або просто змінять характеристику Лонгхорна таким чином щоб бути в змозі випустити
частковий продукт в строк. Ліцензія 6, практично обіцяє важливі апгрейди кожні 3 роки
або коло того, тож мене не здивує, якщо вони видадуть ще один недійсний "кінець строку"
як це сталося з Windows Me.

Найбільший ризик Мікрософт, що Лонгхорн зусилля розпадеться на куски, як це сталося з
їхньою "універсальною файловою системою", на ім'я Cairo, яка до цих пір є ганьбою для
Мікрософта. Cairo проект довго затягувався, щоб потім бути переміщеним в статус
"набір технологій" і в кінці кінців опинитися на полиці. Провал Лонгхорн був би ще
серйозніший, це би шкідливо вплинуло на прибутки Мікрософт завдяки апгрейдам.

Вже тепер "Longhorn Server" ідея є покинутою. Файлова система Лонгхорн буде натомість
поліпшенням Windows Server 2003 (колись Windows .NET Server 2003), інші ж властивості
перенесені далі, до наступного запланованого апгрейду Віндовс.
« Змінено: 2005-02-11 08:52:17 від tech »