Автор Гілка: Відкритий лист до В.А. Ющенка  (Прочитано 86329 раз)

Відсутній RomadinR

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 123
  • Карма: +0/-0
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #195 : 2005-02-15 09:24:30 »
Треба би пошвидше, якщо хочемо хоч щось зробити...

Ось сьогодні на сайті Міністерства освіти і науки прочитав у новинах ("В МОН презентували сучасні мульмедійні засоби навчання" 14.02.05):
Цитата
Ця розробка київських інженерів працює не лише на програмному забезпечені Майкрософт, а для неї може бути використане вільно розповсюджуване програмне забезпечення "Лінекс".

А також ("Система контролю за використанням комп'ютерних програм в навчальних закладах України це вимога часу" Володимир Дмитришин, заступник голови Державного департаменту
 інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України, Вероніка Березанська, помічник першого заступника директора ДП "УІПВ" з питань експертизи Міністерства освіти і науки України 11.02.05):
Цитата
З метою розвитку науки, освіти та інформаційних технологій в Україні та враховуючи, що найбільш поширеними комп'ютерними програмами в навчальних закладах являються програмні продукти корпорації Microsoft, 28 жовтня 2003 р. між Міністерством освіти і науки України та корпорацією Microsoft було підписано Меморандум про взаєморозуміння та Протокол N1 до даного Меморандуму від 3 серпня 2004 р.

На виконання передбачених завдань, зокрема реалізації програми <Партнерство в навчанні>, вже зроблено наступні кроки. З метою сприяння комп'ютеризації загальноосвітніх шкіл, у тому числі у сільській місцевості, надано спеціальні (значно нижчі за звичайні і цілком доступні) ціни на програмне забезпечення корпорації Microsoft (Windows, Office), що придбавається для загальноосвітніх навчальних закладів. За даними цінами за 2004 рік встановлено програмне забезпечення на більш ніж 16 тисяч комп'ютерів, що були поставлені до середніх шкіл.

З серпня 2004 року започатковано ще одну програму <Нове життя комп'ютера>, що надає можливість всім українським школам отримати безкоштовні безстрокові ліцензії без права передачі на операційні системи Microsoft Windows 98 Second Edition та/або Microsoft Windows 2000 Professional для встановлення даних продуктів на кваліфіковані комп'ютери (кваліфікований комп'ютер - це комп'ютер, що має процесор Pentium II та нижчий, використовується загальноосвітніми закладами та які було передано їм у дарунок). На даний момент вже 60 українських шкіл отримали безкоштовно ліцензії на зазначені операційні системи Microsoft Windows.

Крім того, корпорація Microsoft розробила низку спеціальних програм ліцензування для освітніх установ (Microsoft Academic Open License, Academic and School Agreement, MSDN Academic Alliance), за якими програмне забезпечення можна придбати за академічними цінами (значно нижчими за стандартні комерційні ціни). Більш детальну інформацію можна отримати в представництві компанії на території України, у сертифікованих партнерів Майкрософт та на офіційному сайті корпорації http://www.microsoft.com/ukraine.
« Змінено: 2005-02-15 09:27:03 від RomadinR »

Praporshic

  • Гість
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #196 : 2005-02-15 09:32:20 »
Товариші!

А на паперовому носії нашого листа в приймальну АП ми нести коли будемо?
І хто понесе?

Якщо можете, то Ви пане. Бажано завтра.
« Змінено: 2005-02-15 13:33:58 від Praporshic »

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #197 : 2005-02-15 10:08:16 »
Цитата
Давайте хочаб поточну версію сюди повісимо:
http://69.93.249.20/
одразу "вилижемо", порадимо щось...
Кгм...
There is no website configured at this address.

Нижче наводжу версію листа, запропоновану п. Єгоровим в пості #180 (текст - у пості #108 ) з підправленими синтаксичними та граматичними хибами. На мою думку хибами, скажімо так :)

Президенту України Ющенку В.А.
  
Копія:
Прем'єр-міністру України
До Міністерства економіки та європейської інтеграції
  
Шановний Вікторе Андрійовичу!
 
   До Вас звертається спільнота користувачів та розробників відкритого програмного забезпечення (ВПЗ). Наша спільнота не є офіційно зареєстрованою організацією, але вона існує фактично. Нашою метою є  створення, розвиток та розповсюдження програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом. Кількість членів нашої спільноти невідома навіть приблизно, бо це кожен, хто користується ВПЗ чи підтримує ідею свободи, висловлену у ліцензіях на вільне розповсюдження програмного забезпечення (ПЗ) - GPL, BSD та інших подібних до них.
    
   Причиною звернення є сучасний стан справ в Україні навколо використання ПЗ та політики уряду пов'язаної з  використанням ПЗ в державних установах. Абзац
Загально прийнятою практикою в Україні є прийняття контролюючими органами звітності у закритих форматах, що належать закордонній корпорації Microsoft Corporation, або у форматах ПЗ яке працює виключно в операційних системах цієї компанії. Це має досить сумні наслідки:  
 1. робота державних структур стає непрозорою;  
 2. іде відтік українського капіталу назовні для закупівлі та адаптації програмного забезпечення;  
 3. держава витрачає гроші платників податків на створення робочих місць для закордонних компаній;  
 4. створюються нескінченні можливості для корупції та зловживань з боку урядовців які розподілять державні кошти.  
  
   І це в той час, коли існують українізовані примірники ПЗ. Українськими фахівцями створено такі програмні пакети, як операційні системи Black Cat Linux (через брак коштів передано у власність російській ASP Linux), MyLinux ("сертифікована" СБУ) та Blin Linux, електронна бухгалтерія iceB. На цей час українізовано такі програмні комплекси:  офісний пакет OpenOffice.org, віконний менеджер KDE з вбудованим пакетом прикладного ПЗ, графічний пакет GIMP. Інші проекти знаходяться у дуже скрутному становищі через брак фінансування. Дуже дивно те, що держава жодного разу не оголосила тендер на  постачання ПЗ до державних установ та державних навчальних закладів. Одразу були прийняті рішення про закупівлю ПЗ виробництва Microsoft Corporation. Фактично, ПЗ виробництва Microsoft Corporation вже є державним стандартом, тільки воно вивчається в школах та неспеціалізованих навчальних закладах. Microsoft Corporation вже є майже фактично є повним монополістом з постачання операційних систем та офісних пакетів на українському ринку ПЗ. Досить дивно чути від попереднього, та а тим більше паче  чинного міністрів Освіти та Науки слова, про домовляння домовленості з Microsoft Corporation про закупівлю ПЗ та його українізацію. Взагалі, використання державними установами ПЗ, яке не перекладено на державну мову - це неповага до самих себе та до своєї мови. Це викликає підозри у зацікавленості урядовців, що приймають такі рішення. І це в той час, коли існують не гірші за якістю примірники ПЗ, перекладені на українську мову.
  
   Не менш цікаво те, що Організація Об'єднаних Націй, членом-засновником якої є Україна, рекомендує до використання ПЗ саме з відкритим вихідним кодом. У Об'єднаній Європі також активно відмовляються від ПЗ Microsoft Corporation на користь ВПЗ. Наприклад: у Франції прийнято рішення про використання для документообігу офісного пакету OpenOffice.org; в Чехії прийнято рішення про переведення поштового відомства на операційну систему SuSE Linux; міська влада Мюнхена прийняла рішення про перехід на SuSE Linux. Ці переходи стали наслідком низької якості ПЗ Microsoft Corporation. Навіть в Україні вже є досвід застосування ВПЗ в державних установах - це використання Міністерством Юстиції операційної системи MyLinux. Найбільш дивним є використання ПЗ від Microsoft Corporation у силових відомствах, незважаючи на відомі проблеми з захистом інформації у цього ПЗ. Це взагалістановить загрозу національній безпеці України.  
   Україна є країною з високим рівнем розвитку науки та техніки. Але в той самий час держава витрачає гроші на продукцію іноземних компаній, замість стимулювання розвитку власної продукції, підтримки вітчизняного виробника та підготовки власних фахівців. Саме через брак підтримки вітчизняного виробника, українські навчальні заклади готують фахівців переважно для закордонних комерційних структур. У разі використання в Україні ВПЗ, ВПЗ в Україні буде створено велику кількість робочих місць для фахівців з інформаційних технологій, які вимушені шукати роботу за кордоном. Спочатку це буде викликано необхідністю перенесення  існуючого ПЗ під нову платформу. Потім виникне необхідність супроводу цього ПЗ в сучасному вигляді. Окрім того, ВПЗ має меншу початкову вартість, та зовсім не має рентної вартості. Воно має набагато меншу потребу в обслуговуванні. Єдине чим воно дорожче (як принаймні кажуть стверджують його супротивники) - це підготовкаою персоналу для роботи з ним. Aле тут варто також враховувати те, що зараз ніде не навчають користуватися саме цим ПЗ в Україні фактично ніде не готують користувачів ВПЗ, про що вже було сказано вище. Зараз лише готують фахівців з обслуговування. Навчання користувачів працювати з новим ПЗ буде не дорожчим та займе не більше часу ніж навчання користувачів MS Windows. Навчання викладачів та створення навчальних програм займе не більше ніж 6 місяців. Освоєння нового програмного середовища існуючими кадрами може зайняти, залежно від типу роботи, від однієї-двох годин до місяця. Найголовнішим є те, що витрачені гроші залишаться в державі замість того щоб відтекти на рахунки закордонних організацій. Підтвердженням економії від використання ПЗ з відкритим кодом є рішення уряду Південної Кореї. За підрахунками, переведення на вільне ПЗ 20% робочих місць та 30% серверів в державних установах дозволить заощаджувати близько 300 млн. доларів США щороку.  
  
   Ми в жодному разі не вимагаємо заборони використання ПЗ Microsoft Corporation, ми намагаємось донести до Вас недоцільність цього вибору. На Давоському форумі Ви домовились з паном Вільямом Гейтсом про інвестиції в українську освіту та про боротьбу з піратством. Базувати освіту тільки на продуктах Microsoft - це робити українців вічними данцями надприбуткової й без нас корпорації за рахунок нав'язування цього ПЗ в процесі освіти.  Освіта мусить базуватись на відкритих стандартах і рішеннях, тобто на вільному ПЗ, бо в самій основі освіти й науки лежить принцип відкритості. Так, боротися з піратством треба, але не тими методами які використовуються в Україні. Інвестиції в освіту принесуть для Microsoft Corporation дуже велику вигоду від привчання українців до їхнього ПЗ і ще більшу монополізацію ринку, якої не можна допустити. Україна має бути вільною країною і мати можливість вільно обирати програмне забезпечення, в якому працювати, але ніяк не йти на поступки недалекоглядним та низькокомпетентним урядовцям, які змушують використовувати саме те ПЗ, яке їм особисто більше подобається, чи за "проштовхування" якого вони отримали хабар. Державні органи мають дати можливість обирати ПЗ користувачам, замість того щоб примушувати їх до чогось. Боротьба з піратством в Україні буде безглуздою доти, доки уряд не зрозуміє цього і не почне відповідно діяти. За будь-яку власність треба платити. Інтелектуальна тут не виключення, то може треба дати свободу користувачам обирати яке ПЗ і за яку ціну купувати?  
  
   Українська спільнота користувачів та розробників відкритого програмного забезпечення, розуміючи всю складність та неоднозначність цього питання та шляхів його вирішення пропонує Вам наступне:  
 1. Беручи до уваги питання національної безпеки та розвиток саме українського економічного потенціалу, рішуче відмовитися від практики використання приватного  програмного забезпечення та закритих й тому потенційно небезпечних файлових форматів форматів обміну даними в органах державної влади та місцевого самоврядування, у т.ч. в закладах освіти.  
 2. Враховуючи принципи вільної ринкової конкуренції, економічної доцільності й беручи до уваги передовий досвід учасників європейської спільноти, розробити та затвердити відкриті та ефективні стандарти обміну даних між державними установами, громадянами, підприємствами,  установами й організаціями, що не залежать від операційної системи та конкретної програми.  
 3. Маючи за критерій ефективності роботи Президента та Уряду кількість новостворених робочих місць, вжити заходів для спрямування коштів, що призначалися для закупівлі продукції з інформатизації у закордонних компаній (зокрема у корпорації  Microsoft) на створення робочих місць з додаткової адаптації та локалізації великої кількості програм та систем, що вже існують на умовах відкритості похідних кодів та перебувають під відкритими ліцензіями сімейства GPL, BSD і подібних для потреб функціонування державних органів та освітніх установ.
 4. Прагнучи до ефективного та відкритого механізму витрачання бюджетних коштів у сфері інформатизації, запровадити прозору систему державних тендерів на створення, адаптацію та локалізацію відкритого програмного забезпечення, яка б не була залежна від будь-якої постаті чиновника, або групи чиновників та мала можливості громадського контролю.
 5. Сприяти прийняттю Верховною Радою України Закону "Про використання Відкритих форматів даних та Вільного програмного забезпечення в державних установах і державному секторі господарства", проект якого внесено ще 18 червня 2003 року.
   Сподіваємося, що вищенаведені пропозиції будуть всебічно проаналізовані та враховані при визначенні політики нової влади, очолюваної Вами. Абзац
Вказані заходи є амбітними, але вкрай необхідними нашій, все ще молодій державі, яка нарешті встала на шлях демократичного сталого розвитку. Зі свого боку, учасники спільноти користувачів та розробників відкритого програмного забезпечення готові надати усіляку можливу підтримку та взяти участь в у у всіх етапах цього процесу. Сподіваємося на те, що це звернення надасть Вам та Уряду можливість з іншого боку подивитися на проблеми ринку ПЗ в Україні та на боротьбу з піратством.  
    
З повагою
Спільнота користувачів та розробників Вільного програмного забезпечення.

Так, на годиннику 10:15. Здається, встиг  ;D
« Змінено: 2005-02-15 10:15:53 від miwa »
Читайте документацію - вона кермує.

Віктор Чмель

  • Гість
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #198 : 2005-02-15 10:24:06 »
Згоден з листом.
Підписую!

Хоча для великих корпорацій комерційні продукти (в тому числі і Microsoft) кращі, але ж врахуйте скільки грошей вони можуть дозволити собі витрачати на спеціалістів, що їх підтримують.

До тогож, іноді просто вбиває неможливість подивитись у вихідні коди і зрозуміти як же ж ця програма врешті-решт працює. А в освітниї цілях так взагалі краще Linux щось важче знайти.

--
Віктор Чмель
"S&T Софт-Тронік"
http://www.snt.ua
Консультант
Київ

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #199 : 2005-02-15 10:28:31 »
Цитата
Я вже вніс необхідні зміни до DNS. Сподіваюся, завтра ввечері по Україні сторінка буде доступна, отож післязавтра можна буде почати збирати підписи.
В піддомені km.if.ua запис letter.org.ua вже доступний, так що в Коломиї готовність є :о))
Читайте документацію - вона кермує.

Сергій кабуд

  • Гість
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #200 : 2005-02-15 10:31:52 »
Україні- GNU!!!!

Відсутній Patrick

  • Новачок
  • *
  • дописів: 21
  • Карма: +0/-0
  • Адмін
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #201 : 2005-02-15 11:16:46 »
Я від себе (піддомен nord.net.ua , Харків) теж вже бачу letter.org.ua, але наразі звідти можна завантажити лише тестову сторінку пхп-інтерпритатора, а у cgi-bin не пускає  :(

Якщо я вірно зрозумів - згодом там має бути гостьва книга, де можна буде залишати свої підписи. Так?
« Змінено: 2005-02-15 11:17:49 від Patrick »
"All snakes who wish to remain in Ireland will please raise their right
hands."
                -- Saint Patrick

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #202 : 2005-02-15 11:56:38 »
Поправив лист з частковими виправленнями Міши:
Відповідь #108
http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=novyny;action=display;num=1107666371;start=108

Міша там до Вас зпочатку листа пару слів...
« Змінено: 2005-02-15 11:58:04 від hse »
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

100%

  • Гість
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #203 : 2005-02-15 12:14:20 »
Президенту України Ющенку В.А.  
  
Копія:  
Прем'єр-міністру України  
До Міністерства економіки та європейської інтеграції  
  
Шановний Вікторе Андрійовичу!
 
   До Вас звертається спільнота користувачів та розробників відкритого програмного забезпечення (ВПЗ). Наша спільнота не є офіційно зареєстрованою організацією, але вона існує фактично. Нашою метою є  створення, розвиток та розповсюдження програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом, що нарівні з диверсифікацією в енергопостачанні має для України стратегічне значення. Кількість членів нашої спільноти невідома навіть приблизно, бо це кожен, хто користується ВПЗ чи підтримує ідею свободи, висловлену у ліцензіях на вільне розповсюдження програмного забезпечення (ПЗ) - GPL, BSD та інших подібних до них.  
    
   Причиною звернення є сучасний стан справ в Україні навколо використання ПЗ та політики уряду пов'язаної з  використанням ПЗ в державних установах.
   Загально прийнятою практикою в Україні є прийняття контролюючими органами звітності у закритих форматах, що належать закордонній корпорації Microsoft Corporation, або у форматах ПЗ яке працює виключно в операційних системах цієї компанії. Це має досить сумні наслідки:    
 1. робота державних структур стає непрозорою;    
 2. іде відтік українського капіталу назовні для закупівлі та адаптації програмного забезпечення;    
 3. держава витрачає гроші платників податків на створення робочих місць для закордонних компаній;    
 4. створюються нескінченні можливості для корупції та зловживань з боку урядовців які розподіляють державні кошти.    
  
   І це в той час, коли існують українізовані примірники ПЗ. Українськими фахівцями створено такі програмні пакети, як операційні системи Black Cat Linux (через брак коштів передано у власність російській ASP Linux), MyLinux ("сертифікована" СБУ) та Blin Linux, електронна бухгалтерія iceB. На цей час українізовано такі програмні комплекси:  офісний пакет OpenOffice.org, віконний менеджер KDE з вбудованим пакетом прикладного ПЗ, графічний пакет GIMP. Інші проекти знаходяться у дуже скрутному становищі через брак фінансування. Дуже дивно те, що держава жодного разу не оголосила тендер на  постачання ПЗ до державних установ та державних навчальних закладів. Одразу були прийняті рішення про закупівлю ПЗ виробництва Microsoft Corporation. Фактично, ПЗ виробництва Microsoft Corporation вже є державним стандартом, тільки воно вивчається в школах та неспеціалізованих навчальних закладах. Microsoft Corporation вже майже є повним монополістом з постачання операційних систем та офісних пакетів на українському ринку ПЗ. Досить дивно чути від попереднього, а тим паче  чинного міністрів Освіти та Науки слова про домовленості з Microsoft Corporation про закупівлю ПЗ та його українізацію. Взагалі, використання державними установами ПЗ, яке не перекладено на державну мову - це неповага до самих себе та до своєї мови. Це викликає підозри у зацікавленості урядовців, що приймають такі рішення. І це в той час, коли існують не гірші за якістю примірники ПЗ, перекладені на українську мову.  
  
   Не менш цікаво те, що Організація Об'єднаних Націй, членом-засновником якої є Україна, рекомендує до використання ПЗ саме з відкритим вихідним кодом. У Об'єднаній Європі також активно відмовляються від ПЗ Microsoft Corporation на користь ВПЗ. Наприклад: у Франції прийнято рішення про використання для документообігу офісного пакету OpenOffice.org; в Чехії прийнято рішення про переведення поштового відомства на операційну систему SuSE Linux; міська влада Мюнхена прийняла рішення про перехід на SuSE Linux. Ці переходи стали наслідком низької якості ПЗ Microsoft Corporation. Навіть в Україні вже є досвід застосування ВПЗ в державних установах - це використання Міністерством Юстиції операційної системи MyLinux. Найбільш дивним є використання ПЗ від Microsoft Corporation у силових відомствах, незважаючи на відомі проблеми з захистом інформації у цього ПЗ. Це взагалі становить загрозу національній безпеці України.    
   Україна є країною з високим рівнем розвитку науки та техніки. Але в той самий час держава витрачає гроші на продукцію іноземних компаній, замість стимулювання розвитку власної продукції, підтримки вітчизняного виробника та підготовки власних фахівців. Саме через брак підтримки вітчизняного виробника, українські навчальні заклади готують фахівців переважно для закордонних комерційних структур. У разі використання ВПЗ в Україні буде створено велику кількість робочих місць для фахівців з інформаційних технологій, які вимушені шукати роботу за кордоном. Спочатку це буде викликано необхідністю перенесення  існуючого ПЗ під нову платформу. Потім виникне необхідність супроводу цього ПЗ в сучасному вигляді. Окрім того, ВПЗ має меншу початкову вартість, та зовсім не має рентної вартості. Воно має набагато меншу потребу в обслуговуванні. Єдине чим воно дорожче (як принаймі стверджують його супротивники) - це підготовкою персоналу для роботи з ним. Aле тут варто також враховувати те, що зараз в Україні фактично ніде не готують користувачів ВПЗ, про що вже було сказано вище. Зараз лише готують фахівців з обслуговування. Навчання користувачів працювати з новим ПЗ буде не дорожчим та займе не більше часу ніж навчання користувачів MS Windows. Навчання викладачів та створення навчальних програм займе не більше ніж 6 місяців. Освоєння нового програмного середовища існуючими кадрами може зайняти, залежно від типу роботи, від однієї-двох годин до місяця. Найголовнішим є те, що витрачені гроші залишаться в державі замість того щоб відтекти на рахунки закордонних організацій. Підтвердженням економії від використання ПЗ з відкритим кодом є рішення уряду Південної Кореї. За підрахунками, переведення на вільне ПЗ 20% робочих місць та 30% серверів в державних установах дозволить заощаджувати близько 300 млн. доларів США щороку.    
  
   Ми в жодному разі не вимагаємо заборони використання ПЗ Microsoft Corporation, ми намагаємось донести до Вас недоцільність цього вибору. На Давоському форумі Ви домовились з паном Вільямом Гейтсом про інвестиції в українську освіту та про боротьбу з піратством. Базувати освіту тільки на продуктах Microsoft - це робити українців вічними данцями надприбуткової й без нас корпорації за рахунок нав'язування цього ПЗ в процесі освіти. Освіта мусить базуватись на відкритих стандартах і рішеннях, тобто на вільному ПЗ, бо в самій основі освіти й науки лежить принцип відкритості. Так, боротися з піратством треба, але не тими методами які використовуються в Україні. Інвестиції в освіту принесуть для Microsoft Corporation дуже велику вигоду від привчання українців до їхнього ПЗ і ще більшу монополізацію ринку, якої не можна допустити. Україна має бути вільною країною і мати можливість вільно обирати програмне забезпечення, в якому працювати, але ніяк не йти на поступки недалекоглядним та низькокомпетентним урядовцям, які змушують використовувати саме те ПЗ, яке їм особисто більше подобається, чи за "проштовхування" якого вони отримали хабар. Державні органи мають дати можливість обирати ПЗ користувачам, замість того щоб примушувати їх до чогось. Боротьба з піратством в Україні буде безглуздою доти, доки уряд не зрозуміє цього і не почне відповідно діяти. За будь-яку власність треба платити. Інтелектуальна тут не виключення, то може треба дати свободу користувачам обирати яке ПЗ і за яку ціну купувати?    
  
   Українська спільнота користувачів та розробників відкритого програмного забезпечення, розуміючи всю складність та неоднозначність цього питання та шляхів його вирішення пропонує Вам наступне:  
 1. Беручи до уваги питання національної безпеки та розвиток саме українського економічного потенціалу, рішуче відмовитися від практики використання приватного програмного забезпечення та закритих й тому потенційно небезпечних форматів обміну даними в органах державної влади та місцевого самоврядування, у т.ч. в закладах освіти.  
 2. Враховуючи принципи вільної ринкової конкуренції, економічної доцільності й беручи до уваги передовий досвід учасників європейської спільноти, розробити та затвердити відкриті та ефективні стандарти обміну даних між державними установами, громадянами, підприємствами,  установами й організаціями, що не залежать від операційної системи та конкретної програми.  
 3. Маючи за критерій ефективності роботи Президента та Уряду кількість новостворених робочих місць, вжити заходів для спрямування коштів, що призначалися для закупівлі продукції з інформатизації у закордонних компаній (зокрема у корпорації  Microsoft) на створення робочих місць з додаткової адаптації та локалізації великої кількості програм та систем, що вже існують на умовах відкритості похідних кодів та перебувають під відкритими ліцензіями сімейства GPL, BSD і подібних для потреб функціонування державних органів та освітніх установ.  
 4. Прагнучи до ефективного та відкритого механізму витрачання бюджетних коштів у сфері інформатизації, запровадити прозору систему державних тендерів на створення, адаптацію та локалізацію відкритого програмного забезпечення, яка б не була залежна від будь-якої постаті чиновника, або групи чиновників та мала можливості громадського контролю.  
 5. Сприяти прийняттю Верховною Радою України Закону "Про використання Відкритих форматів даних та Вільного програмного забезпечення в державних установах і державному секторі господарства", проект якого внесено ще 18 червня 2003 року.  
   Сподіваємося, що вищенаведені пропозиції будуть всебічно проаналізовані та враховані при визначенні політики нової влади, очолюваної Вами.
   Вказані заходи є амбітними, але вкрай необхідними нашій, все ще молодій державі, яка нарешті встала на шлях демократичного сталого розвитку. Зі свого боку, учасники спільноти користувачів та розробників відкритого програмного забезпечення готові надати усіляку можливу підтримку та взяти участь у всіх етапах цього процесу. Сподіваємося на те, що це звернення надасть Вам та Уряду можливість з іншого боку подивитися на проблеми ринку ПЗ в Україні та на боротьбу з піратством.    
    
З повагою  
Спільнота користувачів та розробників Вільного програмного забезпечення.

 

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #204 : 2005-02-15 12:20:32 »
що нарівні з диверсифікацією в енергопостачанні має для України стратегічне значення
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
« Змінено: 2005-02-15 12:21:14 від hse »
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Відсутній RomadinR

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 123
  • Карма: +0/-0
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #205 : 2005-02-15 12:35:42 »
"принаймні" було написано правильно, а тепер, чомусь, написали "принаймі". Це опечатка?

Devrand

  • Гість
ось таке ще було, можливо щось використаєте
« Відповідей #206 : 2005-02-15 13:08:16 »
український копілефт-спротив

http://maidan.org.ua/n/draft/1014919271

Відсутній hse

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 473
  • Карма: +0/-0
  • Gentoo Linux
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #207 : 2005-02-15 13:30:02 »
"принаймні" було написано правильно, а тепер, чомусь, написали "принаймі". Це опечатка?

Я просто такого слова не знав "принаймні"... ???
бушократія - цинічний помаранчевий геноцид, витравлювання Української Нації, плюс мікрософтизація всієї країни.

Praporshic

  • Гість
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #208 : 2005-02-15 13:32:52 »
Виклав на самий початок остаточний текст листа.

Відсутній Nick

  • Новачок
  • *
  • дописів: 17
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #209 : 2005-02-15 13:47:07 »
Hi.
Ось варіант листа http://www.linux.kiev.ua/~adiel/files/Lyst/ на 10-00
виправлений літредактором на правопис та стиль.


Президенту України Ющенку В.А.

Копія:
Прем'єр-міністру України
До Міністерства економіки та європейської інтеграції



Шановний Вікторе Андрійовичу!


До Вас звертається спільнота користувачів та розробників відкритого
програмного забезпечення (ВПЗ). Наша спільнота не є офіційно
зареєстрованою організацією, але вона існує фактично. Нашою метою є
створення, розвиток та розповсюдження програмного забезпечення з
відкритим вихідним кодом. Кількість членів нашої спільноти достеменно не
відома, бо це кожен, хто користується ВПЗ чи підтримує ідею свободи,
висловлену в ліцензіях на вільне розповсюдження програмного забезпечення
(ПЗ) - GPL, BSD та інших, подібних до них.

Причиною звернення є сучасний стан справ в Україні щодо використання ПЗ
та політики уряду, пов'язаної з  використанням ПЗ в державних установах.
Загальноприйнятою практикою в Україні є прийняття контролюючими органами
звітності у закритих форматах, що належать закордонній корпорації
Microsoft Corporation, або у форматах ПЗ, яке працює винятково в
операційних системах цієї компанії. Це має досить сумні наслідки:

 1. Робота державних структур стає непрозорою.

 2. Відбувається відтік українського капіталу назовні для закупівлі та
 адаптації програмного забезпечення.

 3. Держава витрачає гроші платників податків на створення робочих місць
 для закордонних компаній.

 4. Створюються безмежні можливості для корупції та зловживань з боку
 урядовців, які розподілять державні кошти.

І це в той час, коли існують українізовані примірники ПЗ. Українські
фахівці створили такі програмні пакети, як операційні системи Black Cat
Linux (через брак коштів передано у власність російській ASP Linux),
MyLinux ("сертифікована" СБУ) та Blin Linux, електронна бухгалтерія
iceB. На цей час українізовано такі програмні комплекси:  офісний пакет
OpenOffice.org, віконний менеджер KDE з вбудованим пакетом прикладного
ПЗ, графічний пакет GIMP. Інші проекти перебувають у дуже скрутному
становищі через брак фінансування.

Дуже дивно те, що держава  жодного разу не оголосила тендер на
постачання ПЗ до державних установ та державних навчальних закладів.
Одразу було прийнято рішення про закупівлю ПЗ виробництва Microsoft
Corporation. Фактично ПЗ виробництва Microsoft Corporation уже є
державним стандартом. Саме його переважно вивчають у школах та
неспеціалізованих навчальних закладах. Microsoft Corporation нині є
майже повним монополістом з постачання операційних систем та офісних
пакетів на українському ринку ПЗ.

Досить дивно чути від попереднього (а тим більше - чинного) міністра
освіти і науки, що укладено домовленість з Microsoft Corporation про
закупівлю ПЗ та його українізацію. Взагалі, використання державними
установами ПЗ, яке не перекладено державною мовою, - це неповага до
самих себе та до своєї мови. Це викликає підозру в зацікавленості
урядовців, які ухвалюють такі рішення. І це в той час, коли існують не
гірші за якістю примірники ПЗ, перекладені українською.

Не менш цікаво й те, що Організація Об'єднаних Націй, членом-засновником
якої є Україна, рекомендує до використання ПЗ саме з відкритим вихідним
кодом. В Об'єднаній Європі також активно відмовляються від ПЗ Microsoft
Corporation на користь ВПЗ. Наприклад: у Франції ухвалено рішення про
використання для документообігу офісного пакета OpenOffice.org; в Чехії
постановили перевести поштове відомство на операційну систему SuSE
Linux; міська влада Мюнхена віддала розпорядження про перехід на SuSE
Linux. Ці дії стали наслідком низької якості ПЗ Microsoft Corporation.
Навіть в Україні вже є досвід застосування ВПЗ в державних установах -
це використання Міністерством Юстиції операційної системи MyLinux. Вкрай
дивним є використання ПЗ від Microsoft Corporation у силових відомствах,
незважаючи на відомі проблеми із захистом інформації в цього ПЗ, а це,
безумовно, становить загрозу національній безпеці України.

Україна є країною з високим рівнем розвитку науки та техніки. Але
водночас держава витрачає кошти на продукцію іноземних компаній, замість
стимулювання розвитку власної продукції, підтримки вітчизняного
виробника та підготовки своїх фахівців.

Саме через брак підтримки вітчизняного виробника українські навчальні
заклади готують фахівців переважно для закордонних комерційних структур.
У разі використання в Україні ВПЗ буде створено велику кількість робочих
місць для фахівців з інформаційних технологій, які вимушені шукати
роботу за кордоном. Спочатку це буде зумовлено необхідністю перенести
наявне ПЗ на нову платформу. Потім виникне необхідність супроводу цього
ПЗ в сучасному вигляді. До того ж ВПЗ має меншу початкову вартість і
зовсім не має рентної вартості. Воно має набагато меншу потребу в
обслуговуванні. Єдине, чим воно дорожче (на думку користувачів
операційної системи-конкурента), - це підготовкою персоналу для роботи з
ним. Але слід врахувати й те, що зараз ніде не навчають користуватися
саме цим ПЗ. Нині лише готують фахівців з обслуговування. Навчання
користувачів працювати з новим ПЗ буде не дорожчим та забере не більше
часу, аніж навчання користувачів MS Windows. Навчання викладачів та
створення навчальних програм триватиме не більш як 6 місяців. Опанування
нового програмного середовища існуючими кадрами може тривати, залежно
від типу роботи, від однієї-двох годин до місяця. Найголовнішим є те, що
витрачені кошти залишаться в державі, а не будуть перераховані
закордонним організаціям.

Підтвердженням економії від використання ПЗ з відкритим кодом є рішення
уряду Південної Кореї. За підрахунками, переведення на вільне ПЗ 20%
робочих місць та 30% серверів у державних установах дасть змогу щороку
заощаджувати близько 300 млн доларів США.

Ми в жодному разі не вимагаємо заборони використання ПЗ Microsoft
Corporation, а натомість намагаємось донести до Вас недоцільність цього
вибору. На Давоському форумі Ви домовилися з паном Вільямом Гейтсом про
інвестиції в українську освіту та про боротьбу з піратством. Базувати
освіту тільки на продуктах Microsoft - це робити українців вічними
данцями надприбуткової й без нас корпорації за рахунок нав'язування
цього ПЗ в процесі освіти.  Освіта має базуватися на відкритих
стандартах і рішеннях, тобто на вільному ПЗ, адже в основі освіти й
науки лежить принцип відкритості. Так, боротися з піратством треба, але
не тими методами, до яких вдаються в Україні. Інвестиції в освіту є дуже
вигідними для Microsoft Corporation, оскільки передбачають привчання
українців до їхнього ПЗ, а звідси - ще більшу монополізацію ринку, якої
нам не можна допустити.

Україна має бути вільною зокрема й у виборі програмного забезпечення, в
якому працює. Ми не повинні йти на поступки недалекоглядним та низько
компетентним урядовцям, які змушують використовувати саме те ПЗ, яке їм
особисто більше подобається чи за популяризацію якого вони отримали
хабар. Державні органи мають дати користувачам змогу самим обирати ПЗ,
замість того щоб нав'язувати їм свій продукт. Боротьба з піратством в
Україні буде безглуздою доти, доки уряд не зрозуміє цього й не вживатиме
відповідних заходів. За будь-яку власність потрібно платити, зокрема й
за інтелектуальну.

Отже, може, слід дати користувачам свободу вибору щодо того, яке ПЗ і за
яку ціну купувати?

Українська спільнота користувачів та розробників відкритого програмного
забезпечення, розуміючи всю складність та неоднозначність цієї проблеми
й шляхів її розв'язання, пропонує Вам наступне:

 1. Беручи до уваги питання національної безпеки та розвиток саме
 українського економічного потенціалу, рішуче відмовитися від практики
 використання приватного  програмного забезпечення та закритих (і тому
 потенційно небезпечних) файлових форматів в органах державної влади та
 місцевого самоврядування, зокрема в закладах освіти.
 
 2. Враховуючи принципи вільної ринкової конкуренції, економічної
 доцільності й беручи до уваги передовий досвід учасників європейської
 спільноти, розробити й затвердити відкриті та ефективні стандарти
 обміну даними між державними установами, громадянами, підприємствами,
 установами й організаціями, що не залежать від операційної системи та
 конкретної програми.

 3. Маючи за критерій ефективності роботи Президента й Уряду кількість
 новостворених робочих місць, вжити заходів для спрямування коштів - що
 призначалися для закупівлі в закордонних компаній (зокрема у корпорації
 Microsoft) продукції з інформатизації - на створення робочих місць із
 метою додаткової адаптації та локалізації великої кількості програм і
 систем, що вже існують на умовах відкритості похідних кодів та
 перебувають під відкритими ліцензіями сімейства GPL, BSD тощо, для
 потреб функціонування державних органів та освітніх установ.

 4. Прагнучи ефективного й відкритого механізму витрачання бюджетних
 коштів у сфері інформатизації, запровадити прозору систему державних
 тендерів на створення, адаптацію та локалізацію відкритого програмного
 забезпечення, яка б не залежала від людського фактора (в особі
 чиновника або групи чиновників) та мала можливості громадського
 контролю.

 5. Сприяти ухваленню Верховною Радою України закону "Про використання
 Відкритих форматів даних та Вільного програмного забезпечення в
 державних установах і державному секторі господарства", проект якого
 було внесено 18 червня 2003 року.

Сподіваємося, що вищенаведені пропозиції будуть всебічно проаналізовані
та враховані у визначенні курсу політики нової влади, очолюваної Вами.
Вказані заходи можуть видаватися амбітними, але вони є вкрай необхідними
нашій молодій державі, яка нарешті стала на шлях демократичного
розвитку.

Зі свого боку учасники спільноти користувачів та розробників відкритого
програмного забезпечення готові надати всіляку можливу підтримку та
взяти участь в усіх етапах цього процесу. Сподіваємося на те, що це
звернення дасть Вам та Уряду змогу з іншого боку поглянути на проблеми
ринку ПЗ в Україні та на боротьбу з піратством.

З повагою
Спільнота користувачів та розробників Вільного програмного забезпечення
України, Ваші виборці.