А що в нас такий гарний осдн - ні звуку ні стуку, чи може нашій спільноті нічого не требеа. Я дивуюся такою пасивністю, коли діло доходе не тільки теревеньки порозводити на форумах!
Добре. Пропоную продовжити доповнення/виправлення листа.
Що до обгрунтування, так я намагатимусь добитися підтримки на політичній раді ПП "Яблуко", де мені ще й допоможуть з економічним обґрунтуванням та виправлять стиль.
Просто осдн цього форуму не читає. А якщо читає, то не пише нічого.
Не думаю, що із _обґрунтуванням_ там (чи в будь-якій ПП) допоможуть. Тобто зробити, щоб красивенько читалося -- мабуть, а ось щоб правдою ще було -- наврядчи.
Proxy Reports:11001 Host was not foundThe host specified in your URL could not be found.This error could have been caused by: * Bad / misspelled URL * Following an invalid link * Your network connection and/or transient conditions on the InternetMicrosoft Proxy Server v2.0Proxy Server : interserver.cvk.gov.ua
гарячі українські парні, я ще раз звертаю увагу - а ви цей варіант читали:http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=novyny;action=display;num=1107666371;start=77#77
чи він такий поганий, що про нього говорити не варто, не те що базуватися???
чи варто включити в лист як приклад той факт, що спочатку українська система "Вибори" працювала на KSI Linux українського виробництва і жодних нарікань на її роботу не було, а от після переходу на віндовс, в цю систему вломитися може будь-хто, навіть я:
Кількість членів нашої спільноти невідома, і не може бути підрахована, бо її членами є усі ті, хто використовує ПЗ з відкритим кодом чи підтримує ідею вільності ПЗ висловлену у Генеральній Громадській Ліцензії (GNU GPL).
Лист складений з мого та пана Alber`а. Якщо протягом доби не буде додано чогось суттевого то саме цей лист я вилкадаю для збору підписів на хості погодженому з PAL`ом (по телефону домовимось чи по асці як саме це зробимо)
Наша спільнота не є офіційною організацією, але вона існує фактично. Нашою метою є розробка, розвиток та розповсюдження програмного забезпечення (ПЗ) з відкритим кодом, а також розвиток українського ринку інформаційних технологій. Кількість членів нашої спільноти невідома, і не може бути підрахована, бо її членами є усі ті, хто використовує ПЗ з відкритим кодом чи підтримує ідею вільності ПЗ висловлену у Генеральній Громадській Ліцензії (GNU GPL).
Причиною звернення є положення справ в Україні навколо використання ПЗ. Загально розповсюдженою практикою в межах усієї країни є прийняття державними органами та установами усієї податкової та іншої звітності й документації в переважно закритих файлових форматах, що належать вже згаданій закордонній компанії Microsoft, або за допомогою програмного забезпечення, що працює виключно на системах цієї компанії. Очевидними є наступні факти та наслідки: а) робота владних органів є непрозорою, відсутня стандартизація загальнопоширених форматів обмінів даних між владними органами та громадянами; б) держава витрачає величезні кошти, вивозячи капітал назовні для закупівлі та адаптації програмного забезпечення; в) державні установи витрачають (або витрачатимуть у разі повністю законного придбання комерційних інформаційних систем компанії Microsoft) величезні кошти вітчизняних платників податків на надання робочих місць та дотації закордонним підприємствам; г) створюються сприятливі умови для виникнення чисельних випадків корупції та марного витрачання бюджетних коштів з боку посадовців, що приймають рішення у сфері закупівлі та створення програмного забезпечення в органах державної влади.
І це в той час, коли вже створено українізовані примірники ПЗ створені українськими фахівцями такі як операційні системи MyLinux, Blin Linux електронна бухгалтерія iceB.
Досить дивно було почути слова Міністра Освіти та Науки пана Кремня, про домовляння про випуск україномовного ПЗ, особливо працюючи в той час за комп’ютером на якому встановлено україномовне ПЗ.
Ще цікаво те, що Організація Об’єднаних Націй, членом-засновником якої є Україна, рекомендує використовувати для освіти саме ПЗ з відкритим кодом. У об’єднаній Європі також переходять на ПЗ з відкритим кодом. Як приклади: перехід французької поліції на офісний пакет ПЗ OpenOffice.org, перехід Мюнхенської міської влади на SuSE Linux, перехід чеської пошти з понад 20000 працівників на ПЗ з відкритим кодом. Ці переходи стали наслідками незахищеності та великої вартості використання ПЗ виробництва Microsoft Corporation.
Українська спільнота користувачів та розробників відкритого програмного забезпечення, розуміючи всю складність та неоднозначність цього питання та шляхів його вирішення пропонує Вам наступне: 1. Беручи до уваги питання національної безпеки та побудування саме українського економічного потенціалу, рішучо відмовитися від практики використання приватного програмного забезпечення та закритих й отже потенційно небезпечних файлових форматів в органах державної влади та місцевого самоврядування, у т.ч. в закладах освіти. 2. Враховуючи принципи вільної ринкової конкуренції, економічної доцільності й беручи до уваги передовий досвід учасників європейської спільноти, розробити та затвердити відкриті та ефективні стандарти обміну даних між державними установами, громадянами, підприємствами, установами й організаціями, що не залежать від операційної системи та конкретної програми. 3. Маючи за критерій ефективності роботи Президенту та Уряду кількість новостворених робочих місць, вжити заходів для спрямування коштів, що призначалися для закупівлі продукції з інформатизації закордонної компанії Microsoft на створення робочих місць з додаткової адаптації та локалізації великої кількості програм та систем, що вже існують на умовах відкритості похідних кодів та перебувають під відкритими ліцензіями сімейства GPL або BSD, для потреб функціонування державних органів та освітніх установ. 4. Прагнучи до ефективного та відкритого механізму витрачання бюджетних коштів у сфері інформатизації запровадити прозору систему державних тендерів на створення, адаптацію та локалізацію відкритого програмного забезпечення, яка б не була залежна від будь-якої постаті чиновника або групи чиновників та мала можливості громадського контролю. Сподіваємося, це вищенаведені пропозиції будуть всебічно проаналізовані та враховані при визначенні політики нового уряду, очолюваного Вами. Вказані заходи є амбітними, але вкрай необхідними нашій все ще молодій державі, яка нарешті встала на шлях демократичного сталого розвитку. Зі свого боку учасники спільноти користувачів та розробників відкритого програмного забезпечення готові надати усіляку можливу підтримку та взяти участь в усіх етапах цього процесу. Сподіваємось також, що це звернення надасть можливість Вам та Ваше оточення трохи замислитися над проблемою комп’ютерного ринку в Україні.З повагою користувачі та розробники вільного ПЗ України.