Автор Гілка: Відкритий лист до В.А. Ющенка  (Прочитано 86319 раз)

uranium

  • Гість
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #90 : 2005-02-10 12:03:01 »
А що в нас такий гарний осдн - ні звуку ні стуку, чи може нашій спільноті нічого не требеа.  Я дивуюся такою пасивністю, коли діло доходе не тільки теревеньки порозводити на форумах!

Просто осдн цього форуму не читає. А якщо читає, то не пише нічого.

Відсутній Олексій Лукін

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 157
  • Карма: +0/-0
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #91 : 2005-02-10 13:22:37 »
Я на форумі osdn повідомив про дискусію, поки народ мовчить переважно, крім адміна
--
WBR, Alex Lukin,
RIPE NIC HDL: LEXA1-RIPE

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #92 : 2005-02-10 13:59:13 »
Добре. Пропоную продовжити доповнення/виправлення листа.

Та його не "виправляти", а переписувати from scratch треба.

Бо зараз читається як "лист на хутір дідусю" -- самі емоції та розмахування руками.

Що до обгрунтування, так я намагатимусь добитися підтримки на політичній раді ПП "Яблуко", де мені ще й допоможуть з економічним обґрунтуванням та виправлять стиль.

Не думаю, що із _обґрунтуванням_ там (чи в будь-якій ПП) допоможуть.  Тобто зробити, щоб красивенько читалося -- мабуть, а ось щоб правдою ще було -- наврядчи.

PS: ми займаємося цим питанням, але на трохи іншому рівні -- це скоріш телефон, ніж mailing lists (й тим паче форуми).  Нічого не хочу сказати поганого, але чомусь на форумах щось нормальне дуже рідко виходить.

PPS: FYI: myLinux -- це не "українська розробка", а особистий проект Юрія Коржа, який вже втопив KSI Linux (і з яким я знайомий).  

Добре, що у ньому є розробники, але ціль його дуже проста -- це перекладання міністерських коштів.  Не бачу, чим це дійсно краще варіанта Microsoft, якщо вразувати, що й останні щось роблять для саме українських розробників (та навіть намагалися піти у спонсори осінньої конференції osdn.org.ua ;-).

Wad V Mashckoff

  • Гість
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #93 : 2005-02-10 14:29:47 »

Просто осдн цього форуму не читає. А якщо читає, то не пише нічого.

0) Читають
1) Пишуть сюди
2) Повідомляють по це


Я згоден з паном Шигоріним -- треба переписувати.
Ідея гарна, але ...сумбурно... і непослідовно.

Непогано підкреслити, що Європа прагне вільного ПО...Це -- мейнстрім! А ми хочемо до Європи.
Факти щодо Міносвіти, скоріш за все -- до дідька. І про НБУ...

Не треба писати "платимо дядьку Біллу". Протиставляти Америку (ненавиджу) та Україну на сьогодні -- некошерно ;).
Мабуть, краще -- "давайте зробимо самі! Ми вміємо!"

Доречі, а на opensoft.org.ua надсилали листа щодо ідеї?

Чому питання? А хто надсилати буде і яким чином?

Praporshic

  • Гість
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #94 : 2005-02-10 14:40:50 »
Не думаю, що із _обґрунтуванням_ там (чи в будь-якій ПП) допоможуть.  Тобто зробити, щоб красивенько читалося -- мабуть, а ось щоб правдою ще було -- наврядчи.
ще раз нагадую: я є головою обласної молодіжної організаціїї ПП "Яблуко" (це фактично, офіційно - заступник голови Дніпропетровської обласної регіональної організації ПП "Яблуко" з питань молодіжної політики). Тому мені допоможуть не як комусь з вулиці а як однопартійцю.

Що до того чим є майлінукс - то мені здається це не має різниці, на створення свого чи доведення існуючого дистра не піде дуже багато часу.

Відсутній Alber

  • Новачок
  • *
  • дописів: 22
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #95 : 2005-02-10 15:22:22 »
гарячі українські парні, я ще раз звертаю увагу - а ви цей варіант читали:
http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=novyny;action=display;num=1107666371;start=77#77

чи він такий поганий, що про нього говорити не варто, не те що базуватися???

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3825
  • Карма: +11/-0
  • Програміст
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #96 : 2005-02-10 15:45:51 »
Як думає шановне товариство, чи варто включити в лист як приклад той факт, що спочатку українська система "Вибори" працювала на KSI Linux українського виробництва і жодних нарікань на її роботу не було, а от після переходу на віндовс, в цю систему вломитися може будь-хто, навіть я:

Proxy Reports:
11001       Host was not found
The host specified in your URL could not be found.

This error could have been caused by:

    * Bad / misspelled URL
    * Following an invalid link
    * Your network connection and/or transient conditions on the Internet

Microsoft Proxy Server v2.0

Proxy Server : interserver.cvk.gov.ua
[Fedora Linux]

Wad V Mashckoff

  • Гість
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #97 : 2005-02-10 15:54:30 »
гарячі українські парні, я ще раз звертаю увагу - а ви цей варіант читали:
http://linux.org.ua/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=novyny;action=display;num=1107666371;start=77#77
Чи так?
Я про... структуру...
Як викласти...

Проблема (коротенько) -> В тому, що (конкретно, приклад) -> Рішення є (ми пропонуємо) -> Прибуток (для держави)

Пане президент!

Просимо Вас підтримати впровадження вілоного ПЗ в державі.

На сьогодні склалась практика маргіналізації вільного ПЗ в державі (приклад).

Але, весь світ та Європа йде до вільного ПЗ (приклад). Тому що (обгрунтування)

У нас є успіхи (приклади)

Це дасть державі (що саме)


чи він такий поганий, що про нього говорити не варто, не те що базуватися???
Ні, істина десь між обома варіантами ;)

Wad V Mashckoff

  • Гість
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #98 : 2005-02-10 15:59:39 »
чи варто включити в лист як приклад той факт, що спочатку українська система "Вибори" працювала на KSI Linux українського виробництва і жодних нарікань на її роботу не було, а от після переходу на віндовс, в цю систему вломитися може будь-хто, навіть я:
0) Гаряча тема...Я б не писав...
1) http://subscribe.ru/archive/inet.ain.comments/200006/15180440.html

Praporshic

  • Гість
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #99 : 2005-02-10 16:04:23 »
Лист складений з мого та пана Alber`а. Якщо протягом доби не буде додано чогось суттевого то саме цей лист я вилкадаю для збору підписів на хості погодженому з PAL`ом (по телефону домовимось чи по асці як саме це зробимо)

Шановний Вікторе Андрійовичу!

До Вас звертається спільнота користувачів та розробників програмного забезпечення з відкритим кодом. Наша спільнота не є офіційною організацією, але вона існує фактично. Нашою метою є розробка, розвиток та розповсюдження програмного забезпечення (ПЗ) з відкритим кодом, а також розвиток українського ринку інформаційних технологій. Кількість членів нашої спільноти невідома, і не може бути підрахована, бо її членами є усі ті, хто використовує ПЗ з відкритим кодом чи підтримує ідею вільності ПЗ висловлену у Генеральній Громадській Ліцензії (GNU GPL).
Причиною звернення є положення справ в Україні навколо використання ПЗ. Загально розповсюдженою практикою в межах усієї країни є прийняття державними органами та установами усієї податкової та іншої  звітності й документації в переважно закритих файлових форматах, що належать вже згаданій закордонній компанії Microsoft, або за допомогою програмного забезпечення, що працює виключно на системах цієї компанії. Очевидними є наступні факти та наслідки: а) робота владних органів є непрозорою, відсутня стандартизація загальнопоширених форматів обмінів даних між владними органами та громадянами; б) держава витрачає величезні кошти, вивозячи капітал назовні для закупівлі та адаптації програмного забезпечення; в) державні установи витрачають (або витрачатимуть у разі повністю законного придбання комерційних інформаційних систем компанії Microsoft) величезні кошти вітчизняних платників податків на надання робочих місць та дотації закордонним підприємствам; г) створюються сприятливі умови для виникнення чисельних випадків корупції та марного витрачання бюджетних коштів з боку посадовців, що приймають рішення у сфері закупівлі та створення програмного забезпечення в органах державної влади.
 І це в той час, коли вже створено українізовані примірники ПЗ створені українськими фахівцями такі як операційні системи MyLinux, Blin Linux електронна бухгалтерія iceB. Це ПЗ знаходиться в досить нерозвиненому стані через відсутність нормального фінансування. Дуже дивно те, що держава жодного разу не оголосила тендер на поставку програмного забезпечення державним установам та навчальним закладам. Одразу приймалися рішення про закупівлю ПЗ в Microsoft Corporation. Взагалі, Microsoft Corporation  є монополістом на українському ринку ПЗ. Досить дивно було почути слова Міністра Освіти та Науки  пана Кремня, про домовляння про випуск україномовного ПЗ, особливо працюючи в той час за комп’ютером на якому встановлено україномовне ПЗ. Взагалі, як може поважаюча себе держава використовувати в державних установах ПЗ яке не перекладено на державну мову? І це в той час коли вже створено не гірші за якістю аналоги, перекладені державною мовою. Це викликає підозри у особистій матеріальній зацікавленості урядовців які приймали такі рішення. Ще цікаво те, що Організація Об’єднаних Націй, членом-засновником якої є Україна, рекомендує використовувати для освіти саме ПЗ з відкритим кодом. У об’єднаній Європі також переходять на ПЗ з відкритим кодом. Як приклади: перехід французької поліції на офісний пакет ПЗ OpenOffice.org, перехід Мюнхенської міської влади на SuSE Linux, перехід чеської пошти з понад 20000 працівників на ПЗ з відкритим кодом. Ці переходи стали наслідками незахищеності та великої вартості використання ПЗ виробництва Microsoft Corporation. В Україні було створено та зареєстровано законопроект про “Про використання Відкритих стандартів даних та вільного програмного забезпечення в державних установах і державному секторі господарства”. В цьому законопроекті повністю викладено всі можливості до використання відкритих стандартів та ПЗ з відкритим кодом, а також дано економічне обґрунтування всіх тонкощів використання відкритого ПЗ. Окрім цього, вже є досвід використання ПЗ з відкритим кодом у Міністерстві Юстиції України.
Україна є державою з високим рівнем розвитку науки та техніки. Але чомусь витрачає кошти на іноземні розробки, замість того щоб витрачати їх на розробку власних рішень та підготовку фахівців. На цей час держава потребує формування політики в сфері розробки та використання ПЗ орієнтованої на власного виробника. Саме відсутність такої політики є причиною від’їзду за кордон українських фахівців, на підготовку яких було витрачено державні кошти. Саме через брак підтримки національних розробників ПЗ є причиною того, що українські навчальні заклади готують фахівців переважно для іноземних комерційних структур. У разі використання ПЗ з відкритим кодом в Україні буде створено велику кількість робочих місць для фахівців з інформаційних технологій. Спочатку це буде викликано необхідністю переносу існуючого ПЗ під нову платформу. Потім виникне необхідність підтримки цього ПЗ в сучасному вигляді. Тобто використання ПЗ з відкритим кодом створить постійну необхідність у фахівцях, які зараз виїздять за кордон. Крім того, використання відкритого ПЗ дешевше за рахунок низької початкової вартості та меншій потребі в обслуговувані. Єдине чим воно дорожче (як принаймні кажуть його противники) – це підготовка персоналу для роботи з ним, але тут варто також враховувати те, що зараз ніде не навчають саме користуватися  цим ПЗ. Зараз лише готують фахівців з обслуговування. Підготовка користувачів для роботи у новому ПЗ буде не дорожчою та займе не більше часу ніж підготовка користувачів MS Windows. Підготовка викладачів та розробка навчальних програм займе не більше ніж 6 місяців. Перепідготовка наявних фахівців може займати, залежно від типу роботи, від однієї-двох годин до місяця. Найголовніше те, що витрачені гроші залишаться в державі замість того щоб бути втраченими на рахунках закордонних організацій. Підтвердженням економії від використання ПЗ з відкритим кодом є рішення уряду Південної Кореї, за підрахунками переведення на вільне ПЗ 20% робочих місць та 30% серверів в державних установах дозволить заощаджувати близько 300 млн. Доларів США щороку. Найбільш дивним є використання ПЗ від Microsoft Corporation у силових відомствах, незважаючи на відомі проблеми з захистом інформації у цього ПЗ, це взагалі становить загрозу безпеці національній безпеці України.
Ми в жодному разі не вимагаємо заборони використання ПЗ Microsoft Corporation, ми намагаємось донести до Вас недоцільність цього вибору. На Давоському форумі Ви домовились з паном Вільямом Гейтсом про інвестиції в українську освіту та про боротьбу з піратством. Так, боротися з піратством треба, але не тими методами які використовуються в Україні. Інвестиції в освіту принесуть для Microsoft Corporationдуже велику вигоду від привчання українців до власного ПЗ і ще більшу монополізацію ринку, якої не можна допустити. Україна має бути вільною країною і мати можливість вільно обирати програмне забезпечення в якому працювати, але ніяк не йти на поступки недалекоглядним та низько компетентним урядовцям які змушують використовувати саме те ПЗ яке їм особисто більше подобається чи за „проштовхування” якого вони отримали хабар. Державні органи мають дати можливість обирати ПЗ користувачам, замість того щоб примушувати їх до чогось. Боротьба з піратством в Україні буде безглуздою доти, доки уряд не зрозуміє цього і не почне відповідно діяти. За будь-яку власність треба платити. Інтелектуальна тут не виключення, то може треба дозволити користувачам обирати яке ПЗ і за яку ціну купувати?
Українська спільнота користувачів та розробників відкритого програмного забезпечення, розуміючи всю складність та неоднозначність цього питання та шляхів його вирішення пропонує Вам наступне:
 1. Беручи до уваги питання національної безпеки та побудування саме українського економічного потенціалу, рішучо відмовитися від практики використання приватного  програмного забезпечення та закритих й отже потенційно небезпечних файлових форматів в органах державної влади та місцевого самоврядування, у т.ч. в закладах освіти.
 2. Враховуючи принципи вільної ринкової конкуренції, економічної доцільності й беручи до уваги передовий досвід учасників європейської спільноти, розробити та затвердити відкриті та ефективні стандарти обміну даних між державними установами, громадянами, підприємствами,  установами й організаціями, що не залежать від операційної системи та конкретної програми.
 3. Маючи за критерій ефективності роботи Президенту та Уряду кількість новостворених робочих місць, вжити заходів для спрямування коштів, що призначалися для закупівлі продукції з інформатизації закордонної компанії Microsoft на створення робочих місць з додаткової адаптації та локалізації великої кількості програм та систем, що вже існують на умовах відкритості похідних кодів та перебувають під відкритими ліцензіями сімейства GPL або BSD, для потреб функціонування державних органів та освітніх установ.
 4. Прагнучи до ефективного та відкритого механізму витрачання бюджетних коштів у сфері інформатизації запровадити прозору систему державних тендерів на створення, адаптацію та локалізацію відкритого програмного забезпечення, яка б не була залежна від будь-якої постаті чиновника або групи чиновників та мала можливості громадського контролю.
       Сподіваємося, це вищенаведені пропозиції будуть всебічно проаналізовані та враховані при визначенні політики нового уряду, очолюваного Вами. Вказані заходи є амбітними, але вкрай необхідними нашій все ще молодій державі, яка нарешті встала на шлях демократичного сталого розвитку. Зі свого боку учасники спільноти  користувачів та розробників відкритого програмного забезпечення готові надати усіляку можливу підтримку та взяти участь в усіх етапах цього процесу.
Сподіваємось також, що це звернення надасть можливість Вам та Ваше оточення трохи замислитися над проблемою комп’ютерного ринку в Україні.

З повагою користувачі та розробники вільного ПЗ України.

Відсутній Євгеній Мещеряков

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 65
  • Карма: +0/-0
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #100 : 2005-02-10 16:31:48 »
Кількість членів нашої спільноти невідома, і не може бути підрахована, бо її членами є усі ті, хто використовує ПЗ з відкритим кодом чи підтримує ідею вільності ПЗ висловлену у Генеральній Громадській Ліцензії (GNU GPL).

Чому тільки GPL?

Wad V Mashckoff

  • Гість
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #101 : 2005-02-10 16:48:50 »
Лист складений з мого та пана Alber`а. Якщо протягом доби не буде додано чогось суттевого то саме цей лист я вилкадаю для збору підписів на хості погодженому з PAL`ом (по телефону домовимось чи по асці як саме це зробимо)
П'ятниця та понеділок -- погані дні ;)

Наша спільнота не є офіційною організацією, але вона існує фактично. Нашою метою є розробка, розвиток та розповсюдження програмного забезпечення (ПЗ) з відкритим кодом, а також розвиток українського ринку інформаційних технологій. Кількість членів нашої спільноти невідома, і не може бути підрахована, бо її членами є усі ті, хто використовує ПЗ з відкритим кодом чи підтримує ідею вільності ПЗ висловлену у Генеральній Громадській Ліцензії (GNU GPL).
Ми об'єднались для розвитку українського ринку інформаційних технологій та виходу на світові ринки через  розробку, впровадження, розвиток та розповсюдження вільного програмного забезпечення (ВПЗ).

Причиною звернення є положення справ в Україні навколо використання ПЗ. Загально розповсюдженою практикою в межах усієї країни є прийняття державними органами та установами усієї податкової та іншої  звітності й документації в переважно закритих файлових форматах, що належать вже згаданій закордонній компанії Microsoft, або за допомогою програмного забезпечення, що працює виключно на системах цієї компанії. Очевидними є наступні факти та наслідки: а) робота владних органів є непрозорою, відсутня стандартизація загальнопоширених форматів обмінів даних між владними органами та громадянами; б) держава витрачає величезні кошти, вивозячи капітал назовні для закупівлі та адаптації програмного забезпечення; в) державні установи витрачають (або витрачатимуть у разі повністю законного придбання комерційних інформаційних систем компанії Microsoft) величезні кошти вітчизняних платників податків на надання робочих місць та дотації закордонним підприємствам; г) створюються сприятливі умови для виникнення чисельних випадків корупції та марного витрачання бюджетних коштів з боку посадовців, що приймають рішення у сфері закупівлі та створення програмного забезпечення в органах державної влади.

Причиною звернення є положення справ в Україні навколо використання ПЗ та авторських прав.

Загально розповсюдженою практикою в межах усієї країни є прийняття державними органами та установами усієї податкової та іншої  звітності й документації в переважно закритих файлових форматах, що належать вже згаданій закордонній корпорації Microsoft, або за допомогою програмного забезпечення, що працює виключно на операційних системах цієї компанії. [/quote]

Очевидними є наступні факти та наслідки:
а) робота владних органів є непрозорою
б) державні установи витрачають (або витрачатимуть у разі повністю законного придбання комерційних інформаційних систем компанії Microsoft) величезні кошти вітчизняних платників податків на надання робочих місць та дотації закордонним підприємствам;
в) відсутня стандартизація загальнопоширених форматів обмінів даних між владними органами та громадянами;
г) створюються сприятливі умови для виникнення чисельних випадків корупції та марного витрачання бюджетних коштів з боку окремих посадовців, що приймають рішення у сфері закупівлі та створення програмного забезпечення в органах державної влади.

І це в той час, коли вже створено українізовані примірники ПЗ створені українськими фахівцями такі як операційні системи MyLinux, Blin Linux електронна бухгалтерія iceB.

 І це в той час, коли в нашій державі нашими громадянами вже створено безліч программних продуктів, як операційні системи MyLinux та Blin Linux,  електронна бухгалтерія iceB. Величезна кількість программ разного призначення українізована та вже функціонує певний час, наприклад web-браузер Mozilla чи офісний редактор OpenOffice.org.

Wad V Mashckoff

  • Гість
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #102 : 2005-02-10 16:58:53 »
Досить дивно було почути слова Міністра Освіти та Науки  пана Кремня, про домовляння про випуск україномовного ПЗ, особливо працюючи в той час за комп’ютером на якому встановлено україномовне ПЗ.
Не треба персоналії...

Ще цікаво те, що Організація Об’єднаних Націй, членом-засновником якої є Україна, рекомендує використовувати для освіти саме ПЗ з відкритим кодом. У об’єднаній Європі також переходять на ПЗ з відкритим кодом. Як приклади: перехід французької поліції на офісний пакет ПЗ OpenOffice.org, перехід Мюнхенської міської влади на SuSE Linux, перехід чеської пошти з понад 20000 працівників на ПЗ з відкритим кодом. Ці переходи стали наслідками незахищеності та великої вартості використання ПЗ виробництва Microsoft Corporation.
Вільне ПЗ активно використовується в усьому світі, при чому доля його невпинно зростає.
Про перехід на вільне ПЗ, в першу чергу у державному секторі, заявили Китай, Бразилія, Індія.
Єврокомісія (головний керуючий орган ЄС) видала рекомендацію про перехід на вільне ПЗ у державних структурах ЄС. Були виділені кошти на вивчення та розробку методик переходу на ВПЗ.

Якого ефекту досягають ці країни від застосування вільного ПЗ?

*надійність та безпека -- завдяки можливості аудиту кода та використання надійних технологій
*незалежність -- розробники та структури, що забезпечують технічну підтримку, знаходяться у межах країни
*економія -- немає обов'язкової плати за кожний екземпляр програми (ліцензії), що дає можливість зниження вартості обслуговування
*конкуренція -- як наслідок якість та розумний рівень затрат
*підтримка внутрішнього ринку -- гроші не уходять за кордон та підтримують свого ж виробника

Україна є невід'ємною частиною світового суспільства. Вищезгадані реалії необхідно брати до уваги під час розробки стратегії інформаційного розвитку країни.

Відсутній Alber

  • Новачок
  • *
  • дописів: 22
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #103 : 2005-02-10 17:14:12 »
Є пропозиція зробити Wad V Mashckoff модератором процесу написання листа, бо надто багато зауважень та форумних війн.
Wad - я так розумію, по перше поважна особа в курсі справи, по друге, з osdn.
 
Це надасть можливість нанизувати на існуючу структури ті блоки, які узгоджені з модератором та не викликають острих суперечок у загалу.

Що скажете - Wad та панство?

Wad V Mashckoff

  • Гість
Re: Відкритий лист до В.А. Ющенка
« Відповідей #104 : 2005-02-10 17:17:24 »
Українська спільнота користувачів та розробників відкритого програмного забезпечення, розуміючи всю складність та неоднозначність цього питання та шляхів його вирішення пропонує Вам наступне:
 1. Беручи до уваги питання національної безпеки та побудування саме українського економічного потенціалу, рішучо відмовитися від практики використання приватного  програмного забезпечення та закритих й отже потенційно небезпечних файлових форматів в органах державної влади та місцевого самоврядування, у т.ч. в закладах освіти.
 2. Враховуючи принципи вільної ринкової конкуренції, економічної доцільності й беручи до уваги передовий досвід учасників європейської спільноти, розробити та затвердити відкриті та ефективні стандарти обміну даних між державними установами, громадянами, підприємствами,  установами й організаціями, що не залежать від операційної системи та конкретної програми.
 3. Маючи за критерій ефективності роботи Президенту та Уряду кількість новостворених робочих місць, вжити заходів для спрямування коштів, що призначалися для закупівлі продукції з інформатизації закордонної компанії Microsoft на створення робочих місць з додаткової адаптації та локалізації великої кількості програм та систем, що вже існують на умовах відкритості похідних кодів та перебувають під відкритими ліцензіями сімейства GPL або BSD, для потреб функціонування державних органів та освітніх установ.
 4. Прагнучи до ефективного та відкритого механізму витрачання бюджетних коштів у сфері інформатизації запровадити прозору систему державних тендерів на створення, адаптацію та локалізацію відкритого програмного забезпечення, яка б не була залежна від будь-якої постаті чиновника або групи чиновників та мала можливості громадського контролю.
       Сподіваємося, це вищенаведені пропозиції будуть всебічно проаналізовані та враховані при визначенні політики нового уряду, очолюваного Вами. Вказані заходи є амбітними, але вкрай необхідними нашій все ще молодій державі, яка нарешті встала на шлях демократичного сталого розвитку. Зі свого боку учасники спільноти  користувачів та розробників відкритого програмного забезпечення готові надати усіляку можливу підтримку та взяти участь в усіх етапах цього процесу.
Сподіваємось також, що це звернення надасть можливість Вам та Ваше оточення трохи замислитися над проблемою комп’ютерного ринку в Україні.

З повагою користувачі та розробники вільного ПЗ України.
Ми розуміємо всю складність та неоднозначність цього питання та шляхів його вирішення.
Але, ми вважаємо, що потрібні наступні кроки:
 1. Беручи до уваги питання національної безпеки та побудування саме українського економічного потенціалу, рішучо відмовитися від практики використання лише закритого пропрієтарного програмного забезпечення та лише закритих форматів даних в органах державної влади та місцевого самоврядування та в закладах освіти як потенційно небезпечних.
 2. Враховуючи принципи вільної ринкової конкуренції, економічної доцільності й беручи до уваги передовий досвід учасників європейської спільноти, розробити та затвердити відкриті та ефективні стандарти обміну даних між державними установами, громадянами, підприємствами,  установами й організаціями, що не залежать від операційної системи конкретного розробника та конкретної програми.
 3. Прагнучи до ефективного та відкритого механізму витрачання бюджетних коштів у сфері інформатизації запровадити прозору систему державних тендерів на створення, адаптацію та локалізацію відкритого програмного забезпечення, яка б не була залежна від будь-якої постаті чиновника або групи чиновників та мала можливості громадського контролю.

З повагою користувачі та розробники вільного ПЗ України.