Автор Гілка: Слухання з питань інтелектуальної власності  (Прочитано 2895 раз)

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Сьогодні у ВР України відбулися парламентські слухання на тему «Захист прав інтелектуальної власності в Україні ‹і т. д. і т. п.›». Транслювалися слухання в прямому ефірі по радіо і, спершу навіть, по першому телевізійному каналу. Головував віцеспікер ВР Микола Томенко. Що кинулося в очі:

1. Ніхто не згадав жодним словом про вільну інтелектуальну власність. В результаті слухань, відтак, Томенко підсумував, що оскільки «критики про недостатність законодавчої бази не було», із законами у нас все гаразд, треба їх тільки виконувати.

2. Практично всі учасники, яких можна назвати експертами, послідовно плутали
  • патенти та інтелектуальну власність і
  • авторські та суміжні (майнові) права на інтелектуальну власність.
На необхідності розрізнення останніх понять наголосив тільки голова... Спілки кінематографістів. Ось такі у нас експерти.

3. Представник Академії наук (якийсь підрозділ з інтелектуальної власності та передачі технологій) заявив, що за результатами їхньої експертизи, завершеної в 2005 році, законодавство України стосовно комп'ютерних програм не відповідає законодавству ЄС лише нюансово, в деяких визначеннях і деталях положень. Таким чином, про баталії навколо патентування в Європі наші учені мужі нічогісінько не знають.

4. Був ряд дуже жорстких реплік у бік Держдепу з інтелектуальної власності, в тому числі з наведенням конкретних негарних фактів. Тому Томенко дав Паладію в кінці слухань можливість відповісти. Відповідь, як водиться, була показово-оптимістична, департамент, виявляється, у нас має заслуги в тому, що з України знімали колись якісь міжнародні санкції, і взагалі, прекрасна маркіза, ми як воли працюємо.

5. Не обійшлося без клоунів (чомусь жодне поважне зібрання у нас без них не обходиться). Вилізла на трибуну Руслана Лижичко і весь регламентний час витратила на безсоромну саморекламу — за що їй ще й аплодували.  >:(

Хотілося б почути якісь коментарі з боку представників UAFOSS, зокрема про те, чому вони на ці слухання не потрапили.
« Змінено: 2007-03-21 20:53:21 від Campana »

Відсутній Олексій Лукін

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 157
  • Карма: +0/-0
Хлопці! Ця держава має уряд та інші державні установи, що знаються на шапках, бджолах та газі. На інше їм розуму не вистачає. Максимум для них - це пісні на нікому не цікавому Євробаченні. Так що забудьмо про державу й виживаймо як можем. Надії 2004 року на гідне життя в цивілізованій державі бджоляр прос..ав. Листи наші йому навіть за туалетний папір не йдуть.  А зараз він ніхто. А  той, що на шапках спеціалізуєтья, ви ж на нього подивіться, які там комп'ютери - там рахівниці - вищий пілотаж.

На форумі аутсорцерів цієї осені не з'явився жоден з запрошених депутатів, до речі.  Нам до Індії ще років 100 чи 200 або як до Місяця пішки.

Вважаю, що  не варто тут піднімати подібні теми до кращих часів. Сумно, але факт. Так що тікаймо мозгами через ітернет поки він є :)

--
WBR, Alex Lukin,
RIPE NIC HDL: LEXA1-RIPE

Відсутній Nickispeaki2

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 86
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Хлопці! Ця держава має уряд та інші державні установи, що знаються на шапках, бджолах та газі. На інше їм розуму не вистачає.  Так що забудьмо про державу й виживаймо як можем. Надії 2004 року на гідне життя в цивілізованій державі бджоляр прос..ав. Листи наші йому навіть за туалетний папір не йдуть.  А зараз він ніхто. А  той, що на шапках спеціалізуєтья, ви ж на нього подивіться, які там комп'ютери - там рахівниці - вищий пілотаж.

На форумі аутсорцерів цієї осені не з'явився жоден з запрошених депутатів, до речі.

Вважаю, що  не варто тут піднімати подібні теми до кращих часів. Сумно, але факт. Так що тікаймо мозгами через ітернет поки він є :)

Треба ЖИТИ, а не виживати!
Всі, кому Україна  НЕ МИЛА ЛАСКАВО ПРОСИМО ГЕТЬ! Україна дуже добре проживе і без вас! А, згодом, зрозумівши, що якщо ви і тут не дуже потрібні, ви зрозумієте, що там ви і подавно нікому не потрібні, ласкаво ПРОСИМО НАЗАД РОЗБУДОВУВАТИ РІДНУ КРАЇНУ. Країна ТАКА, Якою її зробив власний народ, прошу пробачення, точніше ДОЗВОЛИВ зробити їїї ТАКОЮ.

Єднаймося і робімо ВЛАСНУ країну, де в першу чергу будуть поважатися наше рідне Українське, а також наші гості. А НЕ НАВПАКИ, як це робиться зараз. МИ маємо стати ГОСПОДАРЯМИ ВЛАСНОГО ДОМУ, А НЕ ПРИСЛУГОЮ ЗАЙД, іду наводити порядок у власному домі.

Бо в політиці, як і в житті є  тільки ОДНЕ питання: ЧИ Ж Є ГОСПОДАР В ДОМІ?!

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
2 Campana
дякую;
> Хотілося б почути якісь коментарі з боку представників UAFOSS
Передав.  Принаймні директор нашої контори взнав про це ось звідси.

2 Nickispeaki
> Бо в політиці, як і в житті є  тільки ОДНЕ питання: ЧИ Ж Є ГОСПОДАР В ДОМІ?!
Так нема, якщо ти не зрозумів.  Є нацарювати-сто-рубликів.

Зараз схоже на те, що рівень держави буде визначатися чи не в першу чергу після ядреної бомби енергоносіями та трафіком.

> ПРОСИМО НАЗАД РОЗБУДОВУВАТИ РІДНУ КРАЇНУ
Навіть не смішно.  Кажу це тобі як людина, котра сюди приїхала з Пітеру (дуже давно) та цілком свідомо _не_ поїхала до штатів та Німеччини розробником, а до того -- в Ізраїль хіміком.

Відсутній Олексій Лукін

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 157
  • Карма: +0/-0
Ой! Зараз помру від сміху! Патріоти женуть мене геть :) Женіть геть тоді 50% населення, такого темного й забитого, що голосували за владу жлобів з ПР, КПУ та інших. Як що ви госопдар, то й господарюйте собі.  :) Дайте хоч би під гузно тим 450 виродкам з ВР.

А ринку ПЗ та якісних IT послуг в цій країні нема практично. Гроші, які цікавлять владу, жоч "голубу", хоч "помаранчеву", куртаться не в сфері IT.  Біла та пухнаста Юля теж плювала на нас з високої колокольні, бо нас ПРАКТИЧНО НЕМА - відсоток дуже мізерний програмістів. Ті, що вміють тільки в ворді текст набрати - не рахуються, їм до наших проблем байдуже також, бо вони взагалі вважають, що ПЗ у комп'ютері просто є і все.

Тому до цього їм ВСІМ  справ нема. А нам є, тому й працюємо на існуючий перважно на заході ринок, створюючи робочі місця ТУТ, "тікаючи мозгами" через інтернет, але забезпечуючи хоч якийсь розвиток ІТ індустрії в Україні та гідний рівень життя програмістам. Працююци, підкреслюю,  99 відсотків на єкспорт, при чому не продукту, а переважно послуг.

Що до виживання - так воно й є, бо поки немає ринку тут, будемо продаватись туди, де він є, виживаючи в дуже конкурентному оточенні, хоч би й тих китайців.

А ринку ПЗ тут не буде ще довго, бо ринок ІТ будується виключно на повзі суспільства до закону й прав на інтелектуальну власніть. Зрозуміло? Поки не перестануть красти ПЗ, ринку не буде. Поки не буде поваги до інетектуальної праці, ринку не буде. Будуть тільки торгувати китайськими залізяками й платити мито майкрософту щоб американці не чіплялись.

Так що господарюйте хлопці, хазяйнуйте, вигоняйте зайд. А ми поки що попрацюем, даруйте.

Чого треба дійсно добиватись - це справжніх економічних преференцій для виробникиів ІТ продуктів та послуг в Україні. Тоді будемо мати таку ситуацію, як у відсталій Індії, де до 15% валового продукту нації є ІТ послуги та продукти. Закони про ВПЗ в державній сфері нічого нікому не дадуть, бо вони практично не працюють на розвиток ринку.

Як це не прадоксально, але ВПЗ потрібно тоді, коли є ринок комерційного ПЗ.
--
WBR, Alex Lukin,
RIPE NIC HDL: LEXA1-RIPE

Відсутній Олексій Лукін

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 157
  • Карма: +0/-0
Ще пара слів про вищу професійну освіту та ВПЗ. ТУТ можна й треба докласти зусиль  по просуванню ВПЗ. Не дуже багато в Україні комп'ютерих кафедр, де викладання  ведеться на базі ВПЗ. Але законами нічого тут також не зробиш. Треба формувати спільноту та обмінюватись матерілами, курсами лабораторних, та ін. Видавати разом по вузах методичні матеріали. Я вже писав тут в обговорюваннях що міністерство ніколи не відмовиться від пейбеків майкрософту, так що треба й тут без них. Як що є бажання, можу поділитися досвідом та методичними матеріалами по ВПЗ, пишіть в приват. Пропоную разом попрацювати в цьому напрямку.
--
WBR, Alex Lukin,
RIPE NIC HDL: LEXA1-RIPE

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
А ринку ПЗ тут не буде ще довго, бо ринок ІТ будується виключно на повзі суспільства до закону й прав на інтелектуальну власніть. Зрозуміло?
Не зрозуміло. По-перше, де ви у світі бачили повагу до інтелектуальної власності? Закони про так звану "інтелектуальну власність", де вони існують, покликані захищати власника (читайте - фінансову організацію), а не того хто її створив. По-друге, ринок (нагадую - це там, де йде торгівля за гроші) IT будується виключно на бажанні зрубати грошенят будь-якими доступними методами, і всяка поезія на тему власності нікого не цікавить, поки конкурент не почне тирити код. А в такому випадку, якщо закони про "інтелектуальну власність" є, його роками мурижать по судах і тягнуть гроші. Якщо ж нема... тим краще - можна робити все що завгодно.

Поки не перестануть красти ПЗ, ринку не буде. Поки не буде поваги до інетектуальної праці, ринку не буде. Будуть тільки торгувати китайськими залізяками й платити мито майкрософту щоб американці не чіплялись.
Продовжу вашу думку - а як перестануть красти, поставлять всюди ліцензійний софт фірми мокрософт, і запанує всюди тиша і благодать і відкати. Ви абсолютно даремно мішаєте проблему піратства і відносно слабкий (порівнюючи, скажімо, з США) розвиток ІТ-індустрії в Україні. Крім того піратство це теж бізнес, і паразитує він тільки на ПЗ загального призначення.

Чого треба дійсно добиватись - це справжніх економічних преференцій для виробникиів ІТ продуктів та послуг в Україні. Тоді будемо мати таку ситуацію, як у відсталій Індії, де до 15% валового продукту нації є ІТ послуги та продукти.
Я промовчу про знамениту якість індійського коду. Я також промовчу про те, скільки їм закордонні дяді платять. Але я нагадаю той делікатний момент, що в Індії внутрішнього ринку ПЗ взагалі не існує (це якщо не врахувати військові потреби, але то інша пісня).

Хоча, якщо подумати логічно, його взагалі ніде не існує...

Закони про ВПЗ в державній сфері нічого нікому не дадуть, бо вони практично не працюють на розвиток ринку. Як це не прадоксально, але ВПЗ потрібно тоді, коли є ринок комерційного ПЗ.
Закони про ІТ взагалі нічого не дадуть. Закони взагалі не можуть стимулювати розвиток чого б то не було. Закони придумані для того, щоб обмежити і направити в потрібному державі напрямку людей. Я вже колись говорив на цю тему - ВР може прийняти закон, щоб Місяць посинів і каміння стало падати вгору, але від того нічого не зміниться. Якщо група людей не бажає рухатись в певному напрямку, зрушити її можна тільки кулеметом.

Не дуже багато в Україні комп'ютерих кафедр, де викладання  ведеться на базі ВПЗ.
Не дуже багато в Україні комп'ютерних кафедр, де взагалі ведеться викладання=)

Відсутній Олексій Лукін

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 157
  • Карма: +0/-0
Блискуче! Правовий нігілізм - от як це називаеться.
--
WBR, Alex Lukin,
RIPE NIC HDL: LEXA1-RIPE

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Блискуче! Правовий нігілізм - от як це називаеться.
Поясніть. Я теж знаю айкідо, карате, джиу-джитсу і ще багато страшних слів. І ярлики вмію розвішувати ще краще за вас))

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3825
  • Карма: +11/-0
  • Програміст
Чого треба дійсно добиватись - це справжніх економічних преференцій для виробникиів ІТ продуктів та послуг в Україні. Тоді будемо мати таку ситуацію, як у відсталій Індії, де до 15% валового продукту нації є ІТ послуги та продукти. Закони про ВПЗ в державній сфері нічого нікому не дадуть, бо вони практично не працюють на розвиток ринку.
Преференції - це нарктотик. Їх легко дати але від них важко відмовитися так як те що виросло в теплиці не обов'язково зможе вижити за її межами.

Крім того зараз проблема не преференціях а в кадрах. Напр. наша фірма відмовляється від значної кількості замовлень тому що не вистачає людей, щоб їх робити, а не через податки чи ще щось.
« Змінено: 2007-03-23 14:08:43 від lvm »
[Fedora Linux]

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Напр. наша фірма відмовляється від значної кількості замовлень тому що не вистачає людей, щоб їх робити а не через податки чи ще щось.
Це точно... Я вже місяць сиджу, зараза, за двома компами на двох проектах одночасно. Воно нічого, але про вихідні довелось забути.

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
2 Campana
дякую;
> Хотілося б почути якісь коментарі з боку представників UAFOSS
Передав.  Принаймні директор нашої контори взнав про це ось звідси.
Сумно. Серед учасників був навіть голова Гільдії кіноакторів, яка не є зареєстрованою організацією (до речі, дуже гарний і дивовижно грамотний виступ був). Ніколи не міг зрозуміти, за яким принципом і хто комплектує слухання і всілякі з'їзди учасниками. Поки бачив тільки міжсобойчики, куди прориватися треба з боєм — якщо, звичайно, вдастся пробитися через десяток телефонів до організаторів.

До речі, про компетентність. Згадайте історію, коли в Європарламенті антипатентний закон в профільному комітеті тихцем переписали з точністю до навпаки (щоб узаконити патенти), результатом чого було його відхилення при голосуванні рекордною кількістю голосів — за 90%. Я спілкувався якось з одним гарним нашим політичним експертом, який слідкує за подіями в ІТ-процесах. Так от він був впевнений, що голосували і відхилили саме антипатентний закон — отже Європа прямує до штатівської системи. Я йому намагався пояснити, що все було з точністю до навпаки, але чи повірив він, я не впевнений (і сумніваюся, що він перевіряв потім мої дані). Якщо у нас гарні експерти мають такий рівень ознайомлення, то що казати про рядових чиновників-неуків...

Кажу це тобі як людина, котра сюди приїхала з Пітеру (дуже давно) та цілком свідомо _не_ поїхала до штатів та Німеччини розробником, а до того -- в Ізраїль хіміком.
О, родом із Пітера?

Відсутній gvy

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 576
  • Карма: +0/-0
До речі, про компетентність.[...]
Дякую...

Радченко не зміг одразу відповісти -- втратив пароль звідси, а нагадувалка не працює.  Довелося скидати на відомий хацкерськими методами :-/

О, родом із Пітера?
Так.

Відсутній YR

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Так ото ж.  Розумію Ваш праведний гнів -- але варто було б згадати, що минула каденція, а з нею Уповноважені наші депутати, так би мовити, закінчились... То ж ніхо з UAFOSS на той шабаш пропрієтарних відьом і не потрапив...  Але зовсім вже впадати у відчай не варто: законопоект наш лежить у двох шановних осіб: пана Стретовича і пана Буздугана. Ото б вже і подали -- аби не той страшнючий у Раді бардак...   Але рацію таки маєте: в цій каденції нормальних людей знайти значно важче, ніж навіть у далебі неидеальний мінулий...  З повагою -- Ю Радченко, координатор UAFOSS