Автор Гілка: Доступні для завантаження образи Федора 11  (Прочитано 5991 раз)

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3822
  • Карма: +11/-0
  • Програміст
Доступні для завантаження образи дисків 11-ої версії Федори (Fedora 11) - одного з дистрибутивів Лінуксу, який відпускається під егідою Ред-Хет(RedHat) і є тестовим полігоном для нових ідей, нових версій ПЗ та різних небезпечних змін.

УВАГА: Дистрибутив Федора є експериментальним і призначеним для розробників. Якщо ви не збираєтесь брати участь у пошуку і виправленню помилок у програмних пакетах, то зачекайте хоча б декілька місяців, доки за вас це не зроблять інші.


Список основних нових покращень:
     
  • Автоматична установка шрифтів та обробників типів з допомогою Пекедж-Кіт (PackageKit). Пекедж-Кіт був вперше введений у 9-ій Федорі, як інструмент управління пакетами для різних дистрибутивів Лінуксу. Його можливості стали помітнішими у 10-ій Федорі, завдяки кращій взаємодії зі стільницею, де він надав можливість автоматичної установки відсутніх кодеків відео та звуку. У 11-ій Федорі він також став підтримувати встановлення шрифтів, які необхідні для редагування чи перегляду документів. В майбутньому планується навчити його встановлювати обробник для невідомих системі типів БРЕП (МІМЕ, Multipurpose Internet Mail Extensions, Багатоцiльові Розширення Електронної Пошти).

    
  • Керування гучністю звуку. Зараз користувачі Федори повинні пройти через декілька рівнів змішувачів у різних програмах, щоб правильно виставити гучність всіх джерел звуку. Всі вони показуються на робочому столі, що значно заплутує користувача. Пульс-Аудіо (PulseAudio) дозволяє уніфікувати управління гучністю в єдиному інтерфейсі користувача, що уможливлює легке і безболісне керування звуком.

    
  • Установлення відеорежимів ядром (УВЯ, KMS, Kernel ModSetting) для відеокарт Інтел (Intel), ЕйТіАй (ATI) і ЕнВАйДІА (NVIDIA). У 10-ій Федорі були закладені основи для цієї можливості, з тим щоб прискорити запуск системи у графічному режимі. Тоді ми вказували на те, що з часом ми додамо підтримку більшої кількості відеокарт. УВЯ спочатку працював лише на деяких відеокартах ЕйТіАй. У 11-ій Федорі ця робота була розширена, для того щоб включити підтримку більшої кількості відеокарт, включаючи Інтел і ЕнВАйДІА, а також раніше адаптери від ЕйТіАй, які раніше не підтримувалися. Хоча процес ще не завершений, ми значно розширили список підтримуваних відеокарт і продовжуватимемо розширювати його в майбутньому.

    
  • Відбитки пальців. Проведена велика робота для того, щоб зробити простим використання сканерів відбитків пальців як механізму автентифікації. У даний час, використати ці сканери досить складно, і встановлення та використання програми "fprint" з настройкою модуля ДМА (PAM, Pluggable Authentification Module, Додаткові Модулі Автентифікації) займають більше часу, чим повинні були коли-небудь займати. Ціллю 11-ої Федори є безболісне використання цієї можливості з допомогою надання усіх необхідних деталей разом з непогано інтегрованою конфігурацією. Користувач, при створенні профілю, тепер може ввести відбитки своїх пальців. Після цього, вхід у систему спрощується до просто руху пальцем. Це значно спрощує встановлення особистості і є великим кроком в еволюції Лінуксу як ОС для стільниці.

    
  • Система введення АйБас (IBus). АйБас переписано на мові Сі і тепер він є типовим методом для введення тексту на азійських мовах. Він дозволяє динамічно додавати й видаляти методи введення під час однієї сесії роботи на стільниці. Він підтримує китайську, індійську, японську, корейську та інші. У ньому, у порівнянні з ЕсСіАйЕм (scim), поки що відсутні деякі можливості, тому тестування та відгуки про проблеми та по його поліпшенню щиро вітаються.

    
  • Престо (Presto). Зазвичай, коли ви встановлюєте пакет у Федорі, ви завантажуєте повний пакет для оновлення існуючого. У більшості випадків (особливо для великих пакетів), більша частина даних в оновлюваних пакетах - це ті ж самі дані, що й в оригінальному пакеті, але ви, тим не менше, все одно завантажуєте весь пакет. Престо дозволяє вам завантажити різницю (так звану "дельту") між уже встановленим та новим пакетом. Це може зменшити розмір оновлень на 60-80%. Ця можливість не ввімкнена за замовчуванням. Вам потрібно встановити пакет "yum-presto", наприклад, командою "yum install yum-presto".
Деякі інші зміни в цьому випуску:

       
  • Файлова система Екст4 (Ext4). ФС Екст3 (Ext3) довго залишалася зрілим стандартом для Лінуксу. Екст4 - це серйозне оновлення Екст3, зі значно покращеним дизайном, продуктивністю і захистом даних, підтримкою носіїв більшого розміру, дуже швидким видаленням файлів і перевіркою файлових томів. Екст4 стала типовою файловою системою при встановленні.

    
  • Розподільна здатність віртуальних текстових консолей для гостьових систем була обмежена до 800x600. У 11-ій Федорі стоїть ціль збільшити розподільну здатність до 1024x768 з коробки. При встановленні, Ф11 дає можливість використовувати інші пристрої вводу/виводу у гостьових системах, такі як  таблетка УПШД  (USB, Universal Serial Bus, Універсальна Послідовна Шина Даних), яку гостьова система розпізнає і сконфігурує автоматично. Серед інших результатів також варто відзначити, що курсор мишки тепер гостьової системи відслідковує локальний курсор 1 в 1, а також надає розширені можливості.

    
  • Мінгоу (MinGW), перехресний компілятор для Віндоуз (Windows). 11-та Федора тепер надає з коробки можливість перехресної компіляції програм, які планується виконувати в середовищі Віндоуз без використання Віндоуз. У минулому, розробникам доводилося переносити і перекомпільовувати всі бібліотеки та утиліти, які їм були потрібні, що вимагало серйозних зусиль і значно збільшувало обсяг роботи. Також, незалежним розробникам, цю роботу доводилося повторювати знову і знову. Мінгоу позбавляє від необхідності дублювання роботи розробниками, і дає широкий набір бібліотек і утиліт розробки, вже перенесених в середовище перехресного компілятора. Розробникам тепер не доведеться перекомпільовувати програми та їх залежності і вони зможуть зосередитися на програмуванні.

    
  • Механізм верифікації даних та перевірки автентичності змінився з MD5/SHA1 на SHA256. Ця можливість підтримується лише в 10-ій Федорі, тому пряме оновлення більш ранніх дистрибутивів Федори до 11-ї Федори неможливе.

    
  • Оновлено все ПЗ, до складу дистрибутиву включені останні версії сервера Ікс (X) 1.6, КаДіІ (KDE) 4.2.3 та Гном (Gnome), а також ядро 2.6.29, Пайтон (Python) 2.6, ҐСіСі (GCC) 4.4.0 і т.д.

Офіційне оголошення: http://www.redhat.com/archives/fedora-announce-list/2009-June/msg00006.html
Примітки до випуску: http://docs.fedoraproject.org/release-notes/f11/uk-UA/
Знімки екрану: http://fedoraproject.org/wiki/Fedora_11_Screenshot_Tour
Завантажити: http://fedoraproject.org/get-fedora , http://torrent.fedoraproject.org/
« Змінено: 2009-06-09 17:30:35 від lvm »
[Fedora Linux]

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3822
  • Карма: +11/-0
  • Програміст
Re: Доступні для завантаження образи Федора 11
« Відповідей #1 : 2009-06-05 14:23:37 »
Автоматична установка шрифтів та обробників типів з допомогою Пекедж-Кіт (PackageKit).
Тільки воно чомусь посилає в магазин, а не на сайт за межами штатів.

Цитата
Пульс-Аудіо (PulseAudio) дозволяє уніфікувати управління гучністю в єдиному інтерфейсі користувача, що уможливлює легке і безболісне керування звуком.
Якби воно ще й не хрипіло...

Цитата
У 10-ій Федорі були закладені основи для цієї можливості, з тим щоб прискорити запуск системи у графічному режимі.
А також додали велику дюрку в безпеці, так як тепер не працює SAK (Secure Access Key, СЕйК, Alt-SysRq-saK). Так як ікси тепер на першій консолі, то сейк вбиває все що розташовано на першій консолі, включно з init-ом, після чого ядро панікує.
Якщо ще додадуть гостя (чи вже додали?), то тепер можна просто зайти, запустити модифіковану копію GDM і піти собі. Коли наступний користувач введе свої ім’я та пароль, то поцуплені дані просто передадуться кудись.

Цитата
Користувач, при створенні профілю, тепер може ввести відбитки своїх пальців. Після цього, вхід у систему спрощується до просто руху пальцем. Це значно спрощує встановлення особистості і є великим кроком в еволюції Лінуксу як ОС для стільниці.

Щось мене гризе сумнів. Я свої відбитки залишаю на кожному предметі, якого я торкаюся.

Цитата
Екст4 - це серйозне оновлення Екст3, зі значно покращеним дизайном, продуктивністю і захистом даних
Не дивуйтеся, коли побачите файли нульової довжини. Екст4 в першу чергу захищає свої дані, а тоді вже ваші, якщо повезе...
« Змінено: 2009-06-05 14:24:46 від lvm »
[Fedora Linux]

Відсутній case0lc

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 310
  • Карма: +0/-0
Re: Доступні для завантаження образи Федора 11
« Відповідей #2 : 2009-06-05 14:37:53 »
А що в Fedora до цього часу не було PulseAudio?
Цитата
Не дивуйтеся, коли побачите файли нульової довжини. Екст4 в першу чергу захищає свої дані, а тоді вже ваші, якщо повезе...
Ця файлова система вже працює в Ubuntu

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3822
  • Карма: +11/-0
  • Програміст
Re: Доступні для завантаження образи Федора 11
« Відповідей #3 : 2009-06-05 15:00:13 »
А що в Fedora до цього часу не було PulseAudio?
Цитата
Не дивуйтеся, коли побачите файли нульової довжини. Екст4 в першу чергу захищає свої дані, а тоді вже ваші, якщо повезе...
Ця файлова система вже працює в Ubuntu

Саме тому стільки здивованих користувачів було на Ланчпаді: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/317781

Частину помилок обійшли, втикнувши зайві fsync-и (що не зовсім добре), частину залишили як є.
[Fedora Linux]

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Доступні для завантаження образи Федора 11
« Відповідей #4 : 2009-06-05 16:52:46 »
Яке щастя, що я ще з восьмої Федори злиняв на Дженту  :)
Хоч на роботі й досі 3-тя ковбаситься. (пень-ІІІ, 256М рами і десь 10гирь сцапано від вінди)
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3640
  • Карма: +3/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Доступні для завантаження образи Федора 11
« Відповідей #5 : 2009-06-05 17:38:06 »
Просто з цікавості: переклад PulseAudio потрапив у Leonidas?  ;)
Try to reach you before winter comes
Always a place for you in my heart
You're not alone
All used up
I'd give anything to talk to you

Відсутній case0lc

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 310
  • Карма: +0/-0
Re: Доступні для завантаження образи Федора 11
« Відповідей #6 : 2009-06-05 18:29:08 »
А що в Fedora до цього часу не було PulseAudio?
Цитата
Не дивуйтеся, коли побачите файли нульової довжини. Екст4 в першу чергу захищає свої дані, а тоді вже ваші, якщо повезе...
Ця файлова система вже працює в Ubuntu

Саме тому стільки здивованих користувачів було на Ланчпаді: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/317781

Частину помилок обійшли, втикнувши зайві fsync-и (що не зовсім добре), частину залишили як є.
Ця ж помилка вже ніби і виправлена після реліза Ubuntu 9.04

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Доступні для завантаження образи Федора 11
« Відповідей #7 : 2009-06-05 20:31:42 »
Цитата
УВАГА: Дистрибутив Федора є експериментальним і призначеним для розробників. Якщо ви не збираєтесь брати участь у пошуку і виправленню помилок у програмних пакетах, то зачекайте хоча б декілька місяців, доки за вас це не зроблять інші.
я не розробник, але дистрибутив мене повністю влаштовує. єдине що, дійсно юзерам варто чекати десь півроку, тоді воно буде майже безглючне.
PulseAudio — це перше, що треба видалити після встановлення. Тоді у системі з’являється звук :)

Цитата
А також додали велику дюрку в безпеці, так як тепер не працює SAK (Secure Access Key, СЕйК, Alt-SysRq-saK). Так як ікси тепер на першій консолі, то сейк вбиває все що розташовано на першій консолі, включно з init-ом, після чого ядро панікує.
Якщо ще додадуть гостя (чи вже додали?), то тепер можна просто зайти, запустити модифіковану копію GDM і піти собі. Коли наступний користувач введе свої ім’я та пароль, то поцуплені дані просто передадуться кудись.
Цитата
Щось мене гризе сумнів. Я свої відбитки залишаю на кожному предметі, якого я торкаюся.
рівень параної має відповідати цінності даних, які зберігаються на компі. На серверах стільничні середовища не ставлять зазвичай, а на робочих станціях воно нікому не треба. Крім того, за наявності фізичного доступу до компа, можна просто вставити флешку з модифікованим LiveCD, та завантажити комп з неї.

відбитки пальців не є більш надійними, ніж пароль, але для домашніх користувачів цілком підійде.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Доступні для завантаження образи Федора 11
« Відповідей #8 : 2009-06-05 20:35:16 »
Саме тому стільки здивованих користувачів було на Ланчпаді: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/linux/+bug/317781

Частину помилок обійшли, втикнувши зайві fsync-и (що не зовсім добре), частину залишили як є.
Ця ж помилка вже ніби і виправлена після реліза Ubuntu 9.04
уже ж дискутували на ЛОУ з цього приводу. якщо вас надійність ваших даних не цікавить або ви робите бекапи щодня — юзайте ext4. У всіх інших випадках юзайте ext3.

ось дещо від спеціаліста з файлових систем і девелопера ядра:
http://valhenson.livejournal.com/37921.html

якщо їй вірити, в ядрі 2.6.31 воно буде юзабельне, а вставляти в свої прогами fsync-и — це марнування часу.
« Змінено: 2009-06-05 20:39:40 від noddeat »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3822
  • Карма: +11/-0
  • Програміст
Re: Доступні для завантаження образи Федора 11
« Відповідей #9 : 2009-06-05 22:52:37 »
Цитата
Частину помилок обійшли, втикнувши зайві fsync-и (що не зовсім добре), частину залишили як є.
Ця ж помилка вже ніби і виправлена після реліза Ubuntu 9.04
Це не помилка, це фіча. Тому і не виправили. Можна ввімкнути режим впорядкування запитів на запис даних і метаданих (data=ordered) у екст4, але тоді по швидкості вона не буде відрізнятися від екст3. Можна зробити навпаки, і вимкнути впорядкований режим в екст3, тоді екст3 розженеться до швидкостей екст4, але з такими ж гарантіями збереження ваших даних у випадку ресету як і екст4.

Коротше, якщо і використовувати екст4 чи екст3, то тільки в режимі data=ordered, інакше файли нульової довжини радуватимуть ваше око після зависання чи ресету.
« Змінено: 2009-06-05 22:54:35 від lvm »
[Fedora Linux]

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3822
  • Карма: +11/-0
  • Програміст
Re: Доступні для завантаження образи Федора 11
« Відповідей #10 : 2009-06-05 23:46:24 »
рівень параної має відповідати цінності даних, які зберігаються на компі. На серверах стільничні середовища не ставлять зазвичай, а на робочих станціях воно нікому не треба. Крім того, за наявності фізичного доступу до компа, можна просто вставити флешку з модифікованим LiveCD, та завантажити комп з неї.
Кому не потрібен безпечний доступ, ті не використовують клавішу безпечного доступу. А іншим на Лінуксі тепер тільки порнуху зберігати?

відбитки пальців не є більш надійними, ніж пароль, але для домашніх користувачів цілком підійде.
Як ви поставитеся до системи безпеки, яка вимагає, щоб пароль доступу був написаний на корпусі ноутбука?
http://www.totalsec.ru/rzn/print.php?number=r2003_1&id=2
[Fedora Linux]

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Доступні для завантаження образи Федора 11
« Відповідей #11 : 2009-06-06 20:02:57 »
Off-topic:
Якщо без довгих дискусій, в якості — русизм.
Мо' собі стягнути?
До речі, якщо виправляють вади, як часто вони оновлюють сам образ? Чи вони суто через інтернет?

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3822
  • Карма: +11/-0
  • Програміст
Re: Доступні для завантаження образи Федора 11
« Відповідей #12 : 2009-06-07 12:21:47 »
Off-topic:
Якщо без довгих дискусій, в якості — русизм.
Угу: http://mova.kreschatic.kiev.ua/114.htm

До речі, якщо виправляють вади, як часто вони оновлюють сам образ? Чи вони суто через інтернет?
Для Федори образи не виправляють, просто випускають нову версію дистрибутиву кожні пів року.
[Fedora Linux]

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Доступні для завантаження образи Федора 11
« Відповідей #13 : 2009-06-07 21:56:07 »
Для Федори образи не виправляють, просто випускають нову версію дистрибутиву кожні пів року.
А критичні помилки? Лише суто через інтернет?

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Доступні для завантаження образи Федора 11
« Відповідей #14 : 2009-06-08 00:08:07 »
Для Федори образи не виправляють, просто випускають нову версію дистрибутиву кожні пів року.
А критичні помилки? Лише суто через інтернет?
судячи з усього, так: встановлюєте з образу, а потім тягнете ґіґабайти апдейтів.
« Змінено: 2009-06-08 00:08:32 від noddeat »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"