Хлопці, та розвивався він досить просто: Google захотіла конкурувати з RIM, тому вирішила передерти всі ідеї з BlackBerry, додавши щось подібне на плоский док у Mac OSX, виліпивши все це на Linux, сперши всі можливі патенти у Microsoft та Nokia (за що тепер обидві контори отримують бабло за кожен відродевайс). Але коли Apple випустив свій iPhone і всі старомодні вендори врешті перестали з нього насміхатись що це безкнопочна фігня, Google вирішив що існує ще краща ідея: також передерти все з Apple (про розмову Еріка Шмідта у Пало Альто, де він пропонував Джобсу купу грошей щоби той замовкнув і не верещав що Google з Епла тупо передирає всі ідеї не знає хіба що повний невіглас).
Ось чим все це й скінчилось (у двох картинках):
http://random.andrewwarner.com/what-googles-android-looked-like-before-and-after-the-launch-of-iphone/Для того, щоби наробити побільше Android fanboys, Google спершу почав атакувати Епл маркетингом у стилі "Ми опенсорс!", "No vendor lock!", та інша брехня. На це клюнуть більшість молодих, розумних (але ще дуже зелених по життю) розробників. Вони будуть з піною відстоювати на форумах всю праведність наче-б то вільного Відроїда та "демасковувати" всю "злість" так би мовити пропрієтарного Епла, самі не розуміючи про що взагалі базікають (Google index це проковтне всеодно, а щось сказане 9999 разів перетвориться на правду).
Але коли в Google побачили як страшно фрагментувався Android і що це приведе до апокаліпсису в самій гуглоконторі, вони вже з Honeycomb'ом повелися зовсім інакше (і, відповідно, повилазили всілякі клоуни кшталту RMS базікаючи про "фрідом"). Купивши пристрій з Відроїдом 3.х у вас буде рівно 0 шансів його upgrade'ити та hack'нути, а вендорам на вас наплювати. No vendor lock, you say, huh?
Тепер он вийшов ICS 4.0 — все було-б добре, якби не один факт, що поки він не був зроблений, ніхто ICS коду не бачив в очі. Це десь так приблизно як Oracle робить свій Solaris: раз у два роки робить мегапатч, який реально неможливо змерджити, і який відкине конкурентів на рік-два назад. Така тактика однією кулею вбиває аж всіх трьох зайців, а саме:
1) Ніодин фанбой Відроїда не розкриє писка верещати що Відроїд не є відкритого коду. Ну бо код є, чо...
2) В Google дуже добре розуміють що розробка відкритого коду також означає хаотичний базар і хто куди хоче, туди й тягне. Відповідно, про якусь кращу usability говорити — марна справа і Linux Desktop (мертвий вже) цьому тільки доказ. Тому роблячи свій ICS всередині контори був хід ішаком: відрізати всіх довговолосих немитих хіппі-альтернативщиків та натомість взяти під контроль розробку самому. Це якраз дуже мудро.
3) Бути завше на голову вище, ніж всі інші потенційні конкуренти Google.
Ну... зайців насправді пристрілено ще більше, але вони вже не настільки великі. Google вирішив захоплення ринку таким-собі математичним способом. От тільки хто більше обманює кінцевого користувача (нас з вами): чи Епл, даючи хоч і повністю закриту річ, але яка просто працює і робить це найкраще; чи Google, який божиться що робить відкритий код і не хоче бути evil, насправді все це не зовсім так (а контори-сателіти можуть ліпити свої so-so відрофони і продавати їх дешево). Питання, звісно, риторичне.
P.S. /me сидить і тримаючи в одній руці свій iPhone, а в іншій свій HTC Incredible S, пригадує І.Франка: "Смішний цей світ".