Автор Гілка: Gnome 3.4  (Прочитано 6487 раз)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Gnome 3.4
« Відповідей #15 : 2012-03-31 14:42:00 »
Та що таке…. Гаразд, може, обговоримо саму новину, а не її орфографію? :)
ок, починайте ви перший: спробуйте прочитати текст і витягнути з нього сенс.

наприклад:
1.
оновлено вигляд програм: тепер вони компактніші й приємніші;
кількість корисної інформації: 0/10

2. осучаснено вікно вибору кольорів;

кількість корисної інформації: 0.5/10

3. перебудовано інтерфейс: він тепер ще зручніший;
кількість корисної інформації: 0.01/10

текст новини можна звести до «вийшов ґном 3.4. Покращено інтерфейс, багато чого перероблено».
Що саме можна тут обговорити?

Про помилки:
Нове гасло, кожна деталь важить, сфокусована на покращення якості огляду діяльності для цього випуску.

я вперше у житті бачу, щоб замість лапок вживали коми. Пропоную наступне покращення: в кінці кожного речення ставити двокрапку:

додатково, другу частину речення я не подужав зрозуміти, тому навіть не знаю, як її переробити.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Gnome 3.4
« Відповідей #16 : 2012-03-31 16:56:36 »
Володимире, не варто було писати стільки всього: це все й багато іншого є українською, ба навіть більше, просто натисніть на посилання внизу новини. ;)

Добродію noddeat, чого Ви взагалі звільнились з редакторського колективу? Ви ж колись оформляли новини, а тепер жалієтесь на них. Треба було самому писати.  ;)
Щодо гасла, то мені здалось, що якщо вважати «кожна деталь важить» вставною конструкцією, то таке цілком можливо, хіба ні? А про огляд діяльності вже писали в перших дописах.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3822
  • Карма: +11/-0
  • Програміст
Re: Gnome 3.4
« Відповідей #17 : 2012-03-31 17:19:49 »
Володимире, не варто було писати стільки всього: це все й багато іншого є українською, ба навіть більше, просто натисніть на посилання внизу новини. ;)

Ось ці? :-)

Примітки до випуску GNOME 3.4

1. Вступ

Проект GNOME — міжнародна спільнота, яка працює над чудовими програмами доступних для всіх. GNOME орієнтується на простоту використання, стабільність, першокласну інтернаціоналізацію і доступність. GNOME — вільний і відкритий програмний засіб. Це означає, що всі наші роботи вільні до використання, змінювання й розповсюдження.GNOME випускається кожні шість місяців. Починаючи з останньої версії, 3.2, приблизно 1275 осіб зробило біля 41000 змін у GNOME. Зацікавлені у наших діях? Слідкуйте за нами на Identi.ca, Twitter або Facebook.Якщо бажаєте допомогти зробити наш продукт ще кращим, долучайтесь до нас. Ми завжди раді людям, які можуть перекладати з англійської, допомагати з маркетингом, написанням документації, випробуванням або розробленням.Також можете підтримати нас фінансово, ставши другом GNOME.

2. Що нового для користувачів

Рисунок 1 GNOME 3.4


3.4 — другий випуск GNOME, починаючи з 3.0 у квітні 2011. У нього внесено чимало покращень для роботи користувача, зокрема багато виправлень і малі вдосконалення. Результат є блискучішим, наполірованішим, надійнішим GNOME 3.Цей випуск також містить деякі вагомі нові розроблення. Наші програми в основному зосереджені на свіжий дизайн і нові розробляння, основні програми значні оновлення у цьому випуску. Також ви зможете побачити покращення у збиральних блоках, за допомогою яких зроблено наші програми. Зокрема плавне прокручування, освіжені компоненти інтерфейсу користувача, багато вишуканих візуальних тем і меню програм.Інші зміни у цьому випуску стосуються новий пошук документів, нова програма з назвою Boxes, відеовиклики та нове рухоме тло, яке оновлюється протягом цілої доби. Насолоджуйтесь!
  • 2.1. Новий вигляд програм GNOME 3
  • 2.2. Пошук документів
  • 2.3. Меню програм
  • 2.4. Оновлено складових інтерфейсу
  • 2.5. Дрібні покращення добробуту
  • 2.6. Плавне прокручування
  • 2.7. Нове рухоме тло
  • 2.8. Покращено системні параметри
  • 2.9. Краще підтримування обладнання
  • 2.10. Документація, яка справді допомагає
  • 2.11. Відеовиклики і підтримування обміну повідомленнями через Live
  • 2.12. Багато покращень у програмах
2.1. Новий вигляд програм GNOME 3

Наші програми мають основну тему в цьому випуску. Нові програми, які випущено в 3.2, здобули всі основні оновлення, що роблять їхній вигляд кращим і приємнішим для використання. Деякі наявні програми також одержали пильний огляд, отож вони зручніші й інтегровані з GNOME 3.
Рисунок 2 Документи


Documents, нова програма, яка дозволяє вам легко оглядати, шукати та впорядковувати документи, освіжила свій дизайн. Результат — свіжіша, чистіша програма. Нова версія одержала освіжений інтерфейс, можливість створювати збірки документів і підтримування друкування.
Рисунок 3 Новий вигляд Epiphany, тепер називається Тенет


Epiphany, веб-переглядач GNOME, перейменовано на Web. Це дано в честь гарного інтерфейсу для 3.4, який містить перероблену панель інтрументів і «суперове меню». Також удосконалення у роботі, зокрема пришвидшено оглядання історії.
Рисунок 4 Контакти


Наша нова контактна програма також одержала значні оновлення. Головний список контактів покращено як компонування подробиць списку. Contacts носить кілька інших нових можливостей, зокрема поради щодо посилання і нове вікно вибору аватарів.Disks — нова назва GNOME Disk Utility, і воно має кілька облаштувань. Засіб, який дозволяє керувати дисками на комп'ютері, оновив інтерфейс, краще інтегровано з GNOME і також одержав кілька нових можливостей.Інший інструмент, що ми оновили, Passwords and Keys.Йому також дали вишуканий і елегантний вигляд.

2.2. Пошук документів

Рисунок 5 Пошук документів з огляду діяльності


Пошук з огляду діяльності надає швидкий спосіб добратися до програм, контактів, системних параметрів. Великою новою можливістю для цього випуску стали додатки документів для результатів пошуку. Це означає, що пошук документів завжди під рукою.Новий пошук документів забезпечується напряму через програму  Documents. Як результат, можете шукати документи,як і у вас на комп'ютері, так і поза межами — збережені в мережевому обліковому записі.Ця можливість пошук у огляді діяльності буде розширено в подальших випусках, щоб додати інші типи вмісту, як-от музика та відеозаписи.

2.3. Меню програм

Рисунок 6 Меню програм


Меню програм — нова функція, яка стане значно подібнішою частиною наших програм у майбутньому. Ці меню, які позначені мітками через назву програми і його можна побачити у верхній панелі, надають новий простір для параметрів, які впливають на всю програму (а не на конкретне вікно), як-от параметри програми і документація.Кілька програм, зокрема Documents, Web і Contacts, вже використовують меню програм.
Користувачі фокусу, який слідкує за мишою
Буде зроблено винятки для користувачів фокусу, який слідкує за мишею; для них, буде показано класичну панель меню.

2.4. Оновлено складових інтерфейсу

Кілька компонентів інтерфейсу програми осучаснено в цьому випуску. Ті зміни перетворять програму на елегантнішу й простішу у використанні. Вони частково націлені на усунення складних цілей для натискання.
Рисунок 7 Новий вигляд вибору кольорів


Наше нове вікно вибору кольорів оновили для 3.4. Новий дизайн надає простий доступ до смачної палітри кольорів, а також до механізму створення набору власних кольорів. Це набагато простіше у використанні, ніж у минулій версії. Панелі прокручування — ще один складовий, який оновлено для 3.4. Нова версія забирає менше місця й усуває маленькі кнопки, які зазвичай були на панелі, та на які переважно важко влучити.Ми також переглянули дизайн кнопки стрибку для 3.4, яка була незручною. Нові версії простіші й виглядають напрочуд чудово.Коли розгорнуто, певні програми не ховатимуть їхню панель заголовку. Це надає більше місця для програми.

2.5. Дрібні покращення добробуту

На додаткові покращення та полірування було зроблено велике зосередження у цьому випуску. Результат — велика кількість дрібних покращень, які добряче вплинули на збільшення якості.Візуальні теми — полірованіші в цьому випуску. Багато зі змін є тонкими, але майже кожну частину теми покращено. І загалом виглядають краще програми.Нове гасло, кожна деталь важить, сфокусована на покращення якості огляду діяльності для цього випуску. Завдяки цим зусиллям, за багатьма малими деталями було доглянуто, зокрема покращено мітки панелі запуску програм, нові мітки вікон і написів, краще навігування клавіатурою, розбірливіші стилі тексту й простіше використання панелі риски.Також є багато інших поступових покращень у GNOME 3.4. Як завжди, їх надто багато, щоб перелічити їх тут, але серед них:
  • Вікна паролів мережі, зокрема і для паролів VPN, які тримались на GNOME 2 до цього випуску. Тепер вони повністю інтегровані з GNOME 3.
  • Повернення рибки Ванди! Так, Ванда, наш справжній друг з GNOME 2, повернулась. Вона —великоднє яйце, тож ми не скажемо де саме можна її знайти. Шукайте і знайдете.
  • Наш вбудований записувач екрана виробляє плавніші відеозаписи, тож використовує менше системних ресурсів. Щоб скористатись ним, просто натисніть Control+Shift+Alt+R.
  • Візуальне компонування модальних вікон системи покращено відносно 3.2. У результаті вони виглядають приємніше.
  • Контекстні вікна про сповіщення розумніші тепер і уникатимуть мишу або вказівник сенсорного пристрою, тож вони стануть на заваді.
  • Інше вагоме покращення для сповіщень — лоток повідомлень, який показує зведення ваших сповіщень, тепер показується, якщо ви ще не працювали з пристроєм протягом нетривалого часу. Це спрощує орієнтування в ситуації щодо розмов, що відбувається, або повідомлень, на які ще не відповіли.
2.6. Плавне прокручування

Прокручування стало плавним у GNOME 3.4. У попередніх випусках прокручування вмісту могло бути дещо різкою справою. Тепер вона плавна й витончена. Прокручування поступово полегшено зупиняється і воно дотиктове, фізично відчувається. Це велике покращення, яке зробить GNOME набагато приємнішим і задовільним у використанні.Плавне прокручування — перший результат нашої поточної роботи з дотиками, у яку заплановано додати більше можливостей у подальшому.

2.7. Нове рухоме тло

Рисунок 8 Ранок, день і ніч


Типове тло (або «шпалери») оновлено для цього випуску. Нова версія — смужки теми, узяті з попереднього тла. Нове тло також динамічне, надаючи яскравості й більше сяє протягом дня, а ввечері темне й пускає тінь.

2.8. Покращено системні параметри

System Settings одержали кілька оновлень для 3.4. У ці зміни входять:
Рисунок 9 Параметри живлення, тепер на вигляд гарніші


  • Покращено компонування панель мережі, яка тепер дозволяє забути про налаштування окремих мереж.
  • Кращий вигляд панелі живлення, яка містить перероблений розділ стану.
  • Значно збільшено підтримування графічних планшетів Wacom, зокрема калібрування і відбиття кнопок, а також нова можливість налаштування кількох планшетів.
  • Полегшена навігація завдяки перейменуванню деяких панелей і оновленій кнопці «Усі параметри».
2.9. Краще підтримування обладнання

Декілька дрібні вдосконалення, що покращують функції в цьому випуску через підтримування обладнання й інтегрування, надаючи GNOME 3 працювати з більшою кількістю пристроїв, і забезпечення безшовної роботи.
  • Різноманітні покращення калібрування кольорів, які тепер запам'ятовуватимуть якому пристрою цей профіль кольорів належить
  • Краще оброблення станцій і зовнішніх моніторів, отож ноутбук не буде працювати (і не призупинятиметься), коли його з'єднано зі зовнішнім монітором, навіть якщо підсвічування закрито.
  • Підтримування клавіш гучності на мікрофоні та навушниках через USB.
  • Нове підтримування параметрів кількох місць, як-от пристрої кількох місць USB.
2.10. Документація, яка справді допомагає

Традиційна документація для користувача написана на подобі до паперової книги; гарна розповідь, але дуже довга і займає час на її прочитання. Це недосконало, якщо ви мимохідь шукаєте, як виконати певне завдання. Для розв'язання цієї проблеми, такі програми тепер місять документацію орієнтовану на тему. Такі програми надають нову документацію в GNOME 3.4:2.11. Відеовиклики і підтримування обміну повідомленнями через Live

Рисунок 10 Нове для Empathy: відеовиклики


3.4 містить кілька покращень у програмі введення розмов Empathy. Найбільшою серед них є новий інтерфейс аудіо- та відеовикликів. Він надає справді приємний засіб для здійснення відеовикликів, і його повністю інтегровано вGNOME 3, тож можете швидко й просто відповідати на відеовиклики, щойно вони приходять.Інше значне покращення у Empathy для цього випуску — підтримування як обміну повідомленнями через Windows Live, так і балачку в Facebook, тож спілкуватись з друзями ще простіше, ніж раніше.Декілька інших покращень у цьому випуску Empathy, зокрема:
  • Вікно облікових записів частково перероблено, надаючи простіший інтерфейс для легшого використання.
  • Покращено інтеграцію з Contacts, яка спрощує інтерфейс користувача і значить, що Empathy може скористатись функціями контактів, як-от підказки щодо посилання.
2.12. Багато покращень у програмах

Також багато інших покращень у наших програмах цього випуску. Як і зазвичай виправлення вад, візуальні покращення і нові функції. Тут деякі із них:
  • Файловий менеджер Nautilus тепер містить функції «Повернути», яка дозволяє повернути зміни, які ви могли зробити. Чудова річ для виправлення помилок!
  • Видобування данихчерез Sound Juicer має нові засоби одержання метаданих, які надають покращене підтримування для багатодискових альбомів.
  • Текстовий редактор gedit тепер запускатиметься на Mac OS X, так само як на GNOME.
  • Cheese тепер використовує WebM як типовий відеоформат (замість Theora).
  • Наші ігри осучаснено. Смужку стану вилучено, меню програм додано та інше.
  • System Monitor одержав підтримування Control Groups.
  • Image Viewer (колись називався Eye of GNOME) має нову бічну панель метаданих зображення. Це дозволяє легше оглядати зображення і бачити їхні властивості одночасно.
  • Тепер можливо використовувати Evolution для з'єднання зі серверами Kolab Groupware. Можливо використовувати кілька облікових записів одночасно. Повне підтримування режиму поза мережею, розширено списки вільний/зайняти, виявлення конфліктів синхронізування та роздільність також підтримується.
  • Помічник налаштування облікових записів Evolution теж автоматично виявить спільних постачальників пошти, спростившистворення облікового запису. А ще в подарунок облікові записи тепер можна перевпорядкувати у бічній панелі.
3. Що нового з доступності

GNOME 3.4 — найдоступніша версія GNOME 3 на сьогоднішній день, з акцентом нанадійність і корисність для усіх. GNOME розпочав друзів кампанії збору коштів GNOME з метою зміцнити свої зобов'язання щодо доступності, залучивши більше ресурсів і зробити 2012 рік роком доступності для GNOME.Цей випуск містить деякі значні вдосконалення функції доступності GNOME. Серед них:
  • 3.1. Покращено інтегрування з Orca
  • 3.2. Кращий режим високої контрастності
  • 3.3. Налаштування масштабу до зручного вам
3.1. Покращено інтегрування з Orca

Підтримування GNOME 3 для екранного читання покращено. Це значить, що користувачі екраного читача Orca можуть використовувати GNOME 3 як їхнє комп'ютерне середовище. Це інтегрування буде продовжено в подальших випусках і ми закликаємо користувачів Orca надати відгуки щодо нього.Продуктивність Orca значно покращено в цьому випуску також. Ці покращення значать, що нова версія набагато швидша і гнучкіша.

3.2. Кращий режим високої контрастності

Рисунок 11 Нові піктограми високої контрастності


Тема високої контрастності одержала кілька покращень у цьому циклі. Нові й освіжені компоненти інтерфейсу тепер підтримують режим високої контрастності. Піктограми високої контрастності, які використовує цей режим, також удосконалено й розширено, роблячи високий контраст кращим на вигляд і обгортає більше частин GNOME.

3.3. Налаштування масштабу до зручного вам

Рисунок 12 Нові параметри масштабу


Нові параметри для налаштування можливостей масштабу (або лупи) додано для цього випуску. Нові параметри масштабу дозволяються вам змінити фактор лупи, слідкування за мишею, позицію наближеного перегляду екрана йувімкнути перехрестя, щоб допомогти знайти мишу або вказівник сенсорного пристрою.

4. Що нового для розробників

Важливі зміни для розробників на платформі GNOME 3.4.

У GNOME 3.4 входить останній випуск розробницької платформи для GNOME. Вона містить набір стабільних бібліотек API і ABI на умовах ліцензії GNU LGPL, які можна використати для розроблення багатоплатформових програм.Інформацію для розробників можна знайти у Центрі розроблення GNOME .
  • 4.1. GLib 2.32
  • 4.2. GTK+ 3.4
  • 4.3. Clutter 1.10
  • 4.4. DConf
  • 4.5. Використання застарілих бібліотек
  • 4.6. Різні розробницькі оновлення
4.1. GLib 2.32

Низькорівнева бібліотека програмних засобівGLib має кілька покращень:
  • Підтримування потоків перезаписано. Як побічний ефект, який називається g_thread_init(), більше не потрібен.
  • Типовий модуль зберігання для GNOME, GSettings, підтримуєMac OS X. Також покращено підтримування додатків і розширень GSettings через GSettingsSchemaSource.
  • GResource надає підтримування для вбудовуванняресурсів у двійкові файли
  • Підтримування Unicode 6.1
  • Новий інтерфейс стану мережі: GNetworkMonitor
  • GLib і GTK+ введено версійна застарілість. Використовуючи GLIB_VERSION_MIN_REQUIRED (відповідно GDK_VERSION_MIN_REQUIRED для GTK+) можете, наприклад, одержати попередження про API, яке застаріло перед останньою стабільною версією, алене застаріло в останній розробницькій версії 2.31. Відповідні функції існують також для нових API через GLIB_VERSION_MAX_ALLOWED (відповідно GDK_VERSION_MAX_ALLOWED для GTK+).
4.2. GTK+ 3.4

GTK+ 3.4 — останній випуск набору інструментів GTK+, який є серцем GNOME. GTK+ 3.4 містить як нові можливості для розробників, так і чимало виправлень вад.
  • Повніше підтримування CSS у темах і краще підтримування прозорості в темах і на тлі.
  • Покращено багатоплатформове оброблення комбінацій клавіш, використовуючи «Primary» замість «Control»
  • Базове підтримування для події дотику (і підтримування для XInput 2.2): віджети можуть узяти події дотику через з'єднання зGtkWidget::touch-event signal. GTK+ використовує події дотику для втілення кінетичного прокручування в GtkScrolledWindow і поведінку сумісного з дотиком меню
  • Підтримування плавного прокручування через новий напрямок прокручуванняGDK_SCROLL_SMOOTH і нова маска події GDK_SMOOTH_SCROLL_MASK. gdk_event_get_scroll_deltas() забезпечує прокручування відстаней.
  • Підтримування сеансів GtkApplication підтримує сповіщення про вихід і переговори (подібні до застарілого EggSMClient)
  • Підтримування меню і вікон у GtkApplication, зокрема підтримування Mac OS X
4.3. Clutter 1.10

Графічна бібліотека GNOME для прискорення роботи користувацького інтерфейсу Clutter надає такі вдосконалення:
  • Підтримування кількох модулів: Clutter можна зібрати з підтримуванням різних платформ, і модуль можна вибрати протягом роботи.
  • Модуль GDK: Clutter може використовувати GDK, бібліотека віконної системи також використовується через GTK+.
  • Підтримування підказок про пароль у текстовому полі: коли підказку про пароль увімкнено, останній символ вставлений у текстове поле буде показано на короткий проміжок часу, як спосіб безпечно ввести пароль й іншого прихованого вмісту на платформах з введенням неточного тексту (наприклад, сенсорна клавіатура).
  • Використання одного і тож означення для таких версійних застарівань, як GLib і GTK+ (дивіться вище).
  • Краще підтримування Mac OS X і Wayland.
  • Новий API для графіку сцен: ClutterActor тепер єдиний клас, який працює із значеннями сцени усередині програмі Clutter application. Це не схвалює більшість інтерфейсу ClutterContainer і ClutterGroup, ClutterRectangle і ClutterBox.
  • Нові API для неявних рухів дляClutterActor.
  • Новий інтерфейс ClutterContent, з двома реалізаціями: Canvas для малювання через Cairo; і Image для показування графічних даних; інтерфейс Content підтримує нове API для відтворення об'єктів для малювання вмісту акторів.
  • Підтримування рядків локалізування і GResource у визначенні інтерфейсу ClutterScript.
  • Додано режим повторення лічби і поступу до класу Timeline.
  • Покращення швидкодії на основі ефектів GLSL поставлено через Clutter.
  • Нові ефекти яскравості й контрасту.
4.4. DConf

Типовий модуль GNOME, GSettings, має кілька покращень:
  • DConf тепер може читати з баз даних декількох користувачів налаштувань. Формат профілю dconf тепер радше явно визначає користувача і базу даних dconf у системі, ніж упевнений, що лише перший рядок вказує базу даних користувача. Користувачі зацікавлені в оприлюдненні частини їхнього профілю між кількома системами, як-от через контрольований версією домашній каталог, може використовувати це для читання зі спільної бази даних dconf, крім самої робочої база даних dconf.
  • DConf тепер підтримує профілі dconf, вказані абсолютним шляхом у $DCONF_PROFILE, а не просто шлях пов'язаний з /etc/dconf/profiles/. Це дозволяє користувачам вказувати профіль у їхньому власному домашньому каталозі, як-от указувати бази даних кількох користувачів.
4.5. Використання застарілих бібліотек

Подальший поступ досягнуто в безперервній роботі заміни застарілих технологій з чудовими можливостями.
  • Декілька програм (наприклад, gdm, gnome-control-center, gnome-games, gthumb, gucharmap, metacity, mutter і Rhythmbox) тепер використовують GSettings як модуль зберігання замість застарілого GConf. Для mutter це означає, що є певні зміни в прив'язуванні клавіш.
  • libgoffice, libgnomekbd and libxklavier одержали підтримування самоспостереженняGObject, яке перетворює API тих модулів автоматично доступним для широкого спектру інших мов програмування і робіт. На відповідній примітці, gevice перенесено з використання статичного застарілого прив'язування до Python на самоспостережний.
  • Деякі такі пакунки, як gnome-bluetooth, gnome-control-center, gnome-settings-daemon, gnome-shell, sound-juicer перероблено з використання dbus-glib на GDBus і з libunique на G(tk)Application.
4.6. Різні розробницькі оновлення

Інші покращення розробницької платформи GNOME у версії 3.4 містять:
  • Керування проектами інтегрованого середовища розробляння Anjuta тепер значно простіша у використанні й потужніша. Програма набула нового вікна «Знайти у файлах», яке дозволяє шукати файли проекту й відсіювати за каталогами й/або типами файла. Пошук підтримує формальні вирази і можна також замінити у всіх або вказаних результатах. У Anjuta також покращено її інтеграція з дизайнером користувацького інтерфейсу Glade, дозволяючи автоматично з'єднувати віджети і код.
  • Декілька програм (наприклад, gnome-dictionary, gnome-system-monitor, transmageddon) забезпечують покращену сумісність з іншими стільницями, наслідуючи вказівки freedesktop.org.
  • Розробники, які використовують текстовий редактор gedit, можуть використовувати новий додаток gedit-code-assistance, який надає помічника щодо коду для C, C++ і Objective-C на використання clang і помічника коду для Python.
  • Evolution-Data-Server раніше звантажував усі (старі) листи, коли додавав обліковий запис IMAP. Тепер можете визначити звантаження тільки старіших листів , якщо потрібно. Це зберігає ширину пропускної здатності й місце на диску. Також це має кілька покращень API щодо синхронізуваннязадля продуктивності й зручності.
  • Новий модуль pygtkcompat.py у PyGObject надає простішу зворотну сумісність зі застарілимPyGTK.
  • Задля зручності Empathy містить параметр «Надіслати в pastebin» у його вікні зневадження.
5. Інтернаціоналізація

Дякуємо всім учасникам з усього світу Проектові перекладу GNOME , GNOME 3.4 підтримує понад 50 мов з щонайменше 80 відсотків перекладеного тексту, в тому числі користувацькі й адміністраторські посібники для багатьох мов.Підтримуванні мови:
  • Іврит
  • Індонезійська
  • Іспанська
  • Італійська
  • Англійська (США)
  • Арабська
  • Ассамська
  • Астурійська
  • Баскська
  • Болгарська
  • Бразильська португальська
  • Британська англійська
  • Білоруська
  • В'єтнамська
  • Галісійська
  • Грецька
  • Гуджараті
  • Гінді
  • Данська
  • Естонська
  • Каталонська
  • Каталонська (Валенсія)
  • Китайська (Гонконг)
  • Китайська (Китай)
  • Китайська (Тайвань)
  • Корейська
  • Латвійська
  • Литовська
  • Македонська
  • Норвезька букмол
  • Нідерландська
  • Німецька
  • Панджабі
  • Польська
  • Португальська
  • Російська
  • Румунська
  • Сербська
  • Словенська
  • Тайська
  • Тамільська
  • Телугу
  • Турецька
  • Угорська
  • Уйгурська
  • Українська
  • Французька
  • Фінська
  • Чеська
  • Шведська
  • Японська
Багато інших мов частково підтримуються, з понад половиною перекладеного тексту.Перекладання таких великих програмних пакунків, якGNOME, на нові мови може бути непосильним завдання навіть для найвідданіших перекладацьких команд. Для цього випуску неймовірних успіхів досягла білоруська команда, збільшивши їхній переклад на 39 пунктів, починаючи з версії 3.0. Також завдяки кхмерської команди на 24 пункти більше, ніж у версії 3.2, і македонська команда на 21, починаючи з 3.2.Докладна статистика і подробиці доступні на сайті стану перекладів GNOME.

6. Одержання GNOME 3.4

Щоб установити або оновити ваш комп'ютер до GNOME 3.4, ми радимо встановити офіційні пакунки вашого дистрибутива. Популярні дистрибутиви невдовзі мають підготувати потрібні пакунки GNOME 3.4 у сховищі, деякі розробницькі дистрибутиви вже його мають. Якщо бажаєте спробувати GNOME, звантажте один із наших «живих» образів. Вони доступні на нашій сторінці Одержання GNOME.Якщо ви сміливі та терплячі, й бажаєте зібрати GNOME з кодів, радимо скористатись JHBuild, який створено для збирання останніх версій GNOME прямо зі сховища Git. Можете скористатись JHBuild, щоб зібрати GNOME 3.4.x, використовуючи набір модулів gnome-3.4.

7. Заглядаючи в майбутнє до GNOME 3.6

Наступний випуск у серії GNOME 3 заплановано на вересень 2012. Багато нових можливостей і покращень у планах для 3.6.
  • 7.1. Візуальні зміни
  • 7.2. Зміни доступності
  • 7.3. Зміни щодо розробляння
7.1. Візуальні зміни

  • Продовжено роботу над удосконаленням інтеграції складових системи, утримуючи увагу на дрібні деталі, які роблять життя простішим.
  • Коробки у процесі створення: нова програма GNOME 3, яка дозволяє легко з'єднуватись як з віддаленими машинами, так і віртуальними. Перша випробувальна версія коробки уже є в GNOME 3.4. Однак, її ще може не бути у вашій системі.

Рисунок 13 Коробки


  • Покращено відтворення листів HTML у Evolution через WebKit замість GtkHtml.
7.2. Зміни доступності

  • Продовжено покращення доступності GNOME Shell через Orca і подальші покращення в бік підтримування WebKit2GTK+ у Orca.
  • Лупа GNOME Shell надає додаткові параметрами для налаштування яскравості й контрасту.
7.3. Зміни щодо розробляння

  • Підтримування пошуку в GNOME Shell, які забезпечують програми.
  • Тенет можна перемкнути на використання WebKit2GTK+.
  • GTK+ планує відійти від реалізації поведінки віджетів у обробленні подій, і натомість перейти на модель, де поведінки можливо додати до віджетів як окремий об'єкт (подібний до Clutter).
[Fedora Linux]

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Gnome 3.4
« Відповідей #18 : 2012-03-31 17:39:11 »
Ааа… наживаєте ворогів? Годі вихвалятись своїм скрипом! :)

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3640
  • Карма: +3/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Gnome 3.4
« Відповідей #19 : 2012-03-31 20:22:54 »
Off-topic:
Боже мій, і це мене колись лаяли за велику новину щодо Fedora...

Принагідно, вітаю користувачів GNOME з новим випуском. Також вітаю всіх перекладачів, — приємно, коли майже все українською (на відміну від запропонованих ілюстративних знімків).
Try to reach you before winter comes
Always a place for you in my heart
You're not alone
All used up
I'd give anything to talk to you

Відсутній tim

  • Новачок
  • *
  • дописів: 33
  • Карма: +0/-0
Re: Gnome 3.4
« Відповідей #20 : 2012-03-31 22:30:57 »
Чудова новина. До речі, панове — ніхто не в курсі що з сайтом gnome.org.ua ? Він досі працює, але якийсь мертвенький.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3640
  • Карма: +3/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Gnome 3.4
« Відповідей #21 : 2012-03-31 22:39:10 »
Чудова новина. До речі, панове — ніхто не в курсі що з сайтом gnome.org.ua ? Він досі працює, але якийсь мертвенький.
Нікому не потрібен, тому і мертвенький. У кращі часи там було 0 коментарів, зараз же... Он Debian може залишитися без українського встановлювача, бубунтоїди знову напхали у LTS своїх перекладів зі своєрідною орхвографією і пюнктіацією, тому це не страшно.  ;)

Російський теж не дуже живий (перенесли на новий майданчик, але вміст десь тієї самої свіжості другого сорту).
Try to reach you before winter comes
Always a place for you in my heart
You're not alone
All used up
I'd give anything to talk to you

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Gnome 3.4
« Відповідей #22 : 2012-04-01 01:59:57 »
До речі, панове — ніхто не в курсі що з сайтом gnome.org.ua ?
Даруйте за безпардонність, але навіщо він Вам узагалі?
Нікому не потрібен, тому і мертвенький. У кращі часи там було 0 коментарів, зараз же... Он Debian може залишитися без українського встановлювача, бубунтоїди знову напхали у LTS своїх перекладів зі своєрідною орхвографією і пюнктіацією, тому це не страшно.  ;)

Російський теж не дуже живий (перенесли на новий майданчик, але вміст десь тієї самої свіжості другого сорту).
Як завжди, від шановного пана yurchor дізнаєшся найновіші вісті про будні відкритих проектів. Ви ще не завели блогу? :)

Відсутній tim

  • Новачок
  • *
  • дописів: 33
  • Карма: +0/-0
Re: Gnome 3.4
« Відповідей #23 : 2012-04-02 15:12:29 »
Даруйте за безпардонність, але навіщо він Вам узагалі? Просто цікаво. Домен добрий і логотип крутий. Я б залюбки читав там гномоновини (от хоч би й цю), якби там було що читати.

А якщо нема й не буде, то, НМД, було б краще якби його просто перенаправили на якусь сторінку головного gnome.org

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3640
  • Карма: +3/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Gnome 3.4
« Відповідей #24 : 2012-04-02 15:17:53 »
Даруйте за безпардонність, але навіщо він Вам узагалі? Просто цікаво. Домен добрий і логотип крутий. Я б залюбки читав там гномоновини (от хоч би й цю), якби там було що читати.

А якщо нема й не буде, то, НМД, було б краще якби його просто перенаправили на якусь сторінку головного gnome.org
Треба лише знайти того, хто має доступ до адмінки сайта (завдання не з простих, втім я не намагався цього зробити — не моя парафія  ;) ).

Я б теж не проти переспрямувати всіх з kde.org.ua на userbase.kde.org/uk , але знайти дієвих власників сайта так і не вдалося.
Try to reach you before winter comes
Always a place for you in my heart
You're not alone
All used up
I'd give anything to talk to you