Автор Гілка: Поповнення в родині Дебіан: зустрічайте версію 7.0  (Прочитано 6622 раз)

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Нова версія вільної операційної системи Дебіан побачила світ 4 травня. Прес-служба проекту Debian повідомила на офіційному сайті про вихід версії 7.0 з кодовою назвою «Wheezy».

Нова стабільна версія Дебіан містить різноманітні цікаві можливості, йдеться у повідомленні. Серед них підтримка мультиархітектурності, спеціальні засоби для розгортання приватних «хмар», удосконалений встановлювач, а також повний набір мультимедійних кодеків й інтерфейсів, що позбавляє від потреби використовувати сторонні сховища.


Підтримка мультиархітектурності — це одна з головних, на думку розробників, цілей випуску Wheezy. Ця технологія дозволяє користувачам Дебіан встановлювати пакунки з різних архітектур на тій самій машині. Тепер користувач може встановити одночасно 32- і 64-бітне програмне забезпечення в одній системі, а всі залежності будуть автоматично розв’язані.

Дебіан тепер можна встановити з допомогою синтезатора мовлення. Це зручно насамперед для людей з вадами зору, які не використовують пристрої Брайля. Завдяки зусиллям величезного числа перекладачів система встановлення доступна 73 мовами (серед яких і українська), синтез мовлення доступний також багатьма з них.

У цьому випуску оновлено безліч пакунків: дистрибутив містить ядра Linux 3.2 і kFreeBSD 8.3 і 9.0, X.Org 7.7, стільничні середовища GNOME 3.4, KDE 4.8.4, Xfce 4.8, набір компіляторів GNU 4.7.2, Perl 5.14.2, PHP 5.4.4, Python 2.7.3 і 3.2.3, LibreOffice 3.5.4 (замість OpenOffice.org) та понад 36000 інших програмних пакунків.

Кожен охочий може спробувати операційну систему, не встановлюючи, а використавши спеціальний так званий «живий» образ. Образи для безпосереднього встановлення можна отримати на компакт-дисках й інших носіях.

Для більшості конфігурацій оновлення з попереднього випуску до Дебіан 7.0 автоматично виконає інструмент керування пакунками apt-get. Але розробники рекомендують прочитати примітки до випуску і посібник зі встановлення, щоб ознайомитися з можливими проблемами і дізнатися подробиці про встановлення й оновлення.

Нагадаємо, Дебіан — універсальна операційна система, яку розробляють тисячі добровольців з усього світу, співпрацюючи через інтернет. Версія 7.0 замінює попередню стабільну версію з кодовою назвою «Squeeze», підтримку якої припинять орієнтовно в травні 2014 року.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
GNOME 3.4 і в Дебіані вже? Який жах!
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній tarasian666

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 464
  • Карма: +0/-0
  • нульовий біт це також біт
GNOME 3.4 і в Дебіані вже? Який жах!
але при вході є вибір "класичний гном"
Kernel alive - куди поділи цю "фразу" в новому ядрі?

Відсутній Boden

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
GNOME 3.4 і в Дебіані вже? Який жах!
але при вході є вибір "класичний гном"
але той "класичний гном" всерівно не той :( тож все ж таки жах!!!!!!!!!!!!

Відсутній tarasian666

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 464
  • Карма: +0/-0
  • нульовий біт це також біт
як на мене "той" ще більший жах :D
я за "гарний мінімалізм", а всюди або одне або друге, кеди хоч найбільш гнучкі в налаштуваннях як на мене, гном менший і швидший але щоб щось підлаштувати під себе треба більше мороки. Словом це все "видумні",  на нове часто плюються, коли інші не звертають на це уваги і тихо працюють собі у командному рядку ) Пробував різні оточення, але не звертав уваги під час роботи, все одно використовував хрестоносець(альтернативи поки не бачу), декілька командних рядків, месенджер (теж без різниці який, головне щоб протоколи потрібні були), браузер і текстовий редактор з кількома відкритими файлами, а якщо замічаєш те що довкола значить в тебе забагато вільного часу  ;D
Kernel alive - куди поділи цю "фразу" в новому ядрі?

Відсутній Yury_Bulka

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 440
  • Карма: +0/-0
  • муз́ика
GNOME 3.4 і в Дебіані вже? Який жах!
але при вході є вибір "класичний гном"
але той "класичний гном" всерівно не той :( тож все ж таки жах!!!!!!!!!!!!
Існує MATE: http://mate-desktop.org/about/
http://freeUser.org.ua/ — колективний досвід із застосування вільних програм

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
як на мене "той" ще більший жах :D
я за "гарний мінімалізм", а всюди або одне або друге, кеди хоч найбільш гнучкі в налаштуваннях як на мене, гном менший і швидший але щоб щось підлаштувати під себе треба більше мороки. Словом це все "видумні",  на нове часто плюються, коли інші не звертають на це уваги і тихо працюють собі у командному рядку ) Пробував різні оточення, але не звертав уваги під час роботи, все одно використовував хрестоносець(альтернативи поки не бачу), декілька командних рядків, месенджер (теж без різниці який, головне щоб протоколи потрібні були), браузер і текстовий редактор з кількома відкритими файлами, а якщо замічаєш те що довкола значить в тебе забагато вільного часу  ;D
другий ґном був не для всіх, це так, він був не ідеальний, але довершений. я пробував і КДЕ, але увесь той зоопарк налаштувань, який там був, я врешті решті використовував лише для того, щоб зробити його схожим на ґном.

що ж, його вирішили похерити, я не скаржуся на це. просто дивуюся, чому в консервативному Дебіані його вирішили використовувати замість того, щоб додати те ж MATE.

Fallback mode, звісно, можна використовувати, але там багато чого зламалося.
« Змінено: 2013-05-14 02:40:08 від noddeat »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
другий ґном був не для всіх, це так, він був не ідеальний, але довершений. я пробував і КДЕ, але увесь той зоопарк налаштувань, який там був, я врешті решті використовував лише для того, щоб зробити його схожим на ґном.

Другий Ґном був значно слабший, у плані керування вікнами, за перший Ґном з Sawfish. До того ж я його завжди конфігурував так, щоб він мені не заважав і він у мене був дуже схожий на третій Ґном. Тому коли вийшов третій Ґном, то я на нього переповз із задоволенням. Версія 3.4 мені подобається. Версія 3.6 (на 18-ій Федорі) ще глюкава, але жити можна.

що ж, його вирішили похерити, я не скаржуся на це. просто дивуюся, чому в консервативному Дебіані його вирішили використовувати замість того, щоб додати те ж MATE.

Fallback mode, звісно, можна використовувати, але там багато чого зламалося.

Можете спробувати Cinnamon.
[Fedora Linux]

@Alco Kun

  • Гість
Питання а чи є щось на зразок центру програм убунти - чи лише сунаптік?

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Питання а чи є щось на зразок центру програм убунти - чи лише сунаптік?
http://packages.debian.org/uk/wheezy/software-center
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law