Автор Гілка: Держава та СПО  (Прочитано 11168 раз)

Відсутній mikolko

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Держава та СПО
« : 2015-08-29 12:17:45 »
Вітаю всіх користувачів цього форуму!

Сподіваюсь, що на цьому ресурсі достатньо користувачів ВПЗ і серед них є дійсно професіонали, а не тільки фанати. Наша країна починає відбудову з 0, з одного боку це дуже важко, з іншого будувати щось нове найпростіше саме на пустому місці, а не на базі старого. ОТЖЕ, почались реформи, щось рухається вперед, щось саботується старою системою (яка досі є при владі). Нещодавно  на сайті президента Україні, відкрили розділ Електронних петицій, я вважаю, що це непоганий інструмент впливу на життя держави.
Зараз деякі профільні міністерства підіймають проблему інформатизації країни, все б добре, але всі вони як один говорять про закупівлю ліцензій... самі знаєте чого :) То може напишимо разом петицію про будівництво засад ВПЗ ? Чи хоча б впропадження ВПЗ у середніх та вищих школах? Реальний приклад можна розібрати на досвіді Грузії.

То що? Піднімемо цю тему? Реальний шанс для громадянського суспільства :)

https://petition.president.gov.ua/?status=active
« Змінено: 2015-08-29 12:43:27 від mikolko »

Відсутній Yury_Bulka

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 440
  • Карма: +0/-0
  • муз́ика
Re: Держава та СПО
« Відповідей #1 : 2015-08-29 12:28:45 »
По-перше, якщо ви хочете впроваджувати якесь «СПО», то я не з вами, вибачайте. Free software українською перекладається як вільне програмне забезпечення, а не якесь «СПО».

Загалом же, ідея створення петиції щодо пріоритету ВПЗ мені подобається, хоча мені здається, що електронна петиція може бути тільки одним з засобів донесення цієї важливої позиції до держави і суспільства, але далеко не єдиним.
« Змінено: 2015-08-29 12:29:32 від Yury_Bulka »
http://freeUser.org.ua/ — колективний досвід із застосування вільних програм

Відсутній mikolko

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Re: Держава та СПО
« Відповідей #2 : 2015-08-29 12:38:47 »
Вибачаюсь, сам я російськомовний, але вчуся, не вичитав уважно текст.
Щодо шляхів впливу на інформатизацію країни... так, є інші, але в міністерстві чи установах які цим зараз займаються як я зрозумів сидять кадри яким аби розкидати відкати та державні кошти по карманах. Тут з медициною не можуть розібратися, освітою, суддями... інформатизації взагалі не приділятимуть уваги, однак вона буде одним із стовпів прозорості та раціональності роботи наших держ.структур. Якщо знаєте щось конкретне - поділіться.
« Змінено: 2015-08-29 12:39:41 від mikolko »

r00t x

  • Гість
Re: Держава та СПО
« Відповідей #3 : 2015-08-29 17:57:45 »
Off-topic:
:-/ що не зрозумілого С - свобідне пз  ;D
---
якщо Україгець не зга укрмови, то це ще не знасить, що він сєппоратіст.

r00t x

  • Гість
Re: Держава та СПО
« Відповідей #4 : 2015-08-29 18:08:26 »
Кілька років тому, здається в 2011-2012. тут також трішки схожої тематики були повідомлення. Але то було щось про прямі рейси літаків зі Львова до Європи... Цікаво який результат тієї петиції? (там було якесь голосування - я його іще в органічне добриво вмочив - з відти ткож люди голосуали).

в результаті ШО??? Я не знаю... Хто з тутешніх памятає про що я написав?
---

Тепер конкретно про впз - я дуже сумніваюсь, що людчм далеким від компутерної грамоти, є якесь діло до якогось впз. Вважаю що нічого з цього не вийде. От якби лінусоїд був президентом...

Відсутній mikolko

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Re: Держава та СПО
« Відповідей #5 : 2015-08-29 21:09:52 »
Я працюю у державному закладі і повірте, місцеві адміністратори не такі вже тупі, але дуже лениві... :) В тому і справа, що саме зараз на хвилі реформувань, економії бюджетних коштів, та посилення інформаційної безпеки (це доволі гостре питання) можна було б хоча б спробувати звернути на ВПЗ увагу, тим більше ЄС саме зараз виділяє кошти на оновлення комп’ютерного парку, конкретно наше міністрество ВЖЕ закупило кілька тисяч ліцензій на "вікна" і це при тому, що зараз дістри Лінуксу вже дуже розвинуті, особливо. Якщо вдасться на державному рівні хочаб перевести документообіг на .одт та .пдф , це ВЖЕ буде третина пройденого шляху.
Як приклад, зараз з реформами приходить нова система державних закупівель prozorro, там люди не могли знайти зацікавлених кодерів для реалізації проекту (у певний момент), то це таке ми товариство? а нащо тоді цей форум? новини обговорювати, ну добре, тоді я помилився...

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3731
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Держава та СПО
« Відповідей #6 : 2015-08-30 02:14:34 »
Вітаю всіх користувачів цього форуму!

Сподіваюсь, що на цьому ресурсі достатньо користувачів ВПЗ і серед них є дійсно професіонали, а не тільки фанати. Наша країна починає відбудову з 0, з одного боку це дуже важко, з іншого будувати щось нове найпростіше саме на пустому місці, а не на базі старого. ОТЖЕ, почались реформи, щось рухається вперед, щось саботується старою системою (яка досі є при владі). Нещодавно  на сайті президента Україні, відкрили розділ Електронних петицій, я вважаю, що це непоганий інструмент впливу на життя держави.
Зараз деякі профільні міністерства підіймають проблему інформатизації країни, все б добре, але всі вони як один говорять про закупівлю ліцензій... самі знаєте чого :) То може напишимо разом петицію про будівництво засад ВПЗ ? Чи хоча б впропадження ВПЗ у середніх та вищих школах? Реальний приклад можна розібрати на досвіді Грузії.

То що? Піднімемо цю тему? Реальний шанс для громадянського суспільства :)

https://petition.president.gov.ua/?status=active

Ми вже маємо досвід петицій — і підписи збирали і петицію Президенту (Ющенку) вручали особисто в руки — ефект нулячий, якщо не від’ємний.
[Fedora Linux]

r00t x

  • Гість
Re: Держава та СПО
« Відповідей #7 : 2015-08-30 11:40:04 »
...

"От якби лінусоїд був президентом... "

Відсутній mikolko

  • Новачок
  • *
  • дописів: 5
  • Карма: +0/-0
Re: Держава та СПО
« Відповідей #8 : 2015-08-30 12:52:54 »
Ще раз, для особливо "кмітливих", САМЕ ЗАРАЗ цю петицію, чи будь-яку ідею що викоренить коррупцію, та зекономить бюджетні кошти є великий шанс, що її ПОЧУЮТЬ. Було б дуже нерозумно не скористатись можливістю, а сидити по мояхатазкраю і розповідати яке несправедливе життя. Зроби, що повинен, а там будь що буде! Ми що переломимось якщо спробуємо? А якщо це дасть результат? Ви уявляєте які перспективи змін відкриються? Вам не хотілося б жити як наприклад естонці які користуються послугами "електроного уряду", Вам не хотілося б у школах свої дітей побачити на моніторах робоче оточення на базі КДЕ чи Пантеон? Згадуючи минулі дні, років 6 назад, ми в місті (я з окупованого Луганська) збиралися группою, скидувались на "болванки", записували ОС, та на день народження Лінуксу просто раздавали всім бажаючим у різних районах. Так тоді все було гірше і важче! А зараз ми так зневірилися і не хочемо йти на діалог з Державою, яку прагнемо змінити на краще? Може я й правда не до тих людей звертаюся...

Відсутній sl

  • Новачок
  • *
  • дописів: 1
  • Карма: +0/-0
Re: Держава та СПО
« Відповідей #9 : 2015-08-30 22:29:23 »
Ідея зрозуміла, я навіть готовий під такою петицією підписатися, але в її результативність вірю мало. Є категорія людей, до яких свіжі думки можуть дійти лише крізь пролом у черепі. Це я про наших "державних мужів". Вони готові закуповувати що завгодно і де завгодно - аби лишень за потрійну (як не десятикратну) ціну, звісно, за умови, що їм від цього щось відломиться. А ви - про Вільне, чи то пак, Безкоштовне ПЗ. Що з нього матиме наш пересічний корупціонер? Десятикратний нуль? Отож. Від того й такий скепсис.
Хоча, в цілому, напрямок абсолютно вірний - особливо з урахуванням того, що, як повідомляє преса, MS зараз почав активно стежити за користувачами Windows 7,8 та 10. Фактично, MS перетворив своє ПЗ на великих троянів. Та, боюся, що єдиний надійний спосіб чогось домогтися в цьому напрямку - робити самому, що можливо.  Якщо хто може домовитися в школі - поставити дітям на шкільні комп'ютери на додачу до обов'язкового поки що Windows - нормальний дистрибутив Linux з KDE або навіть з LXDE та сякий-такий набір найбільш корисних вільних програм (браузер, офіс, медіа плеєр та ін.). Мета - показати, що ВПЗ щонайменше не гірше від вінди з її вірусами. Немає можливості пересадити на лінукс школу - пересадіть своїх дітей-братів-сестер-друзів-співробітників. А нинішній держапарат петиціями не проб'єш. Для цього інші інструменти потрібні.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3731
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Держава та СПО
« Відповідей #10 : 2015-08-30 22:59:44 »
Ще раз, для особливо "кмітливих", САМЕ ЗАРАЗ цю петицію, чи будь-яку ідею що викоренить коррупцію, та зекономить бюджетні кошти є великий шанс, що її ПОЧУЮТЬ. Було б дуже нерозумно не скористатись можливістю, а сидити по мояхатазкраю і розповідати яке несправедливе життя. Зроби, що повинен, а там будь що буде! Ми що переломимось якщо спробуємо? А якщо це дасть результат? Ви уявляєте які перспективи змін відкриються? Вам не хотілося б жити як наприклад естонці які користуються послугами "електроного уряду", Вам не хотілося б у школах свої дітей побачити на моніторах робоче оточення на базі КДЕ чи Пантеон? Згадуючи минулі дні, років 6 назад, ми в місті (я з окупованого Луганська) збиралися группою, скидувались на "болванки", записували ОС, та на день народження Лінуксу просто раздавали всім бажаючим у різних районах. Так тоді все було гірше і важче! А зараз ми так зневірилися і не хочемо йти на діалог з Державою, яку прагнемо змінити на краще? Може я й правда не до тих людей звертаюся...

Ющенко був значно порядніший за Пороха, який Конституцію на *()ю крутить, і то він проігнорував петицію, а інтегратори віндузи стали тільки активніші. Петя не патріот — Петя бізнесмен, він по закону взагалі не Президент. Як бізнесмен, він не буде розбиратися в технології — він спитає «скільки це коштує»? Так як у нас зараз практично немає ні комерційних користувачів Лінуксу (Приватбанк — виняток), ні зовсім немає інтеграторів, які би могли впровадити рішення (перенавчання персоналу, налаштування робочих місць, підтримка), то або шахраї запросять грубі гроші і потім наймуть студентів за мішок картоплі в місяць, або не буде взагалі ніяких пропозицій. Якби Беня був при владі, то він би просто розповсюдив технологічні рішення Приватбанку на всю державу, а так — краще не мутити воду, а то буде вам реформаторам подарунок від Авакова такий самий як Сашку Білому.
[Fedora Linux]

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3731
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Держава та СПО
« Відповідей #11 : 2015-08-30 23:31:40 »
Я так розумію з реакції (видаленої) що саме шахраї до нас і завітали в гості з найчесніших терен України.
[Fedora Linux]

idontremember

  • Гість
Re: Держава та СПО
« Відповідей #12 : 2015-08-31 00:56:53 »
Ще раз, для особливо "кмітливих"... збиралися группою, скидувались на "болванки"...
Мабуть ви також "знаєтє в сотні раз больше"?



написав би але...  :-X
« Змінено: 2015-08-31 00:58:12 від idontremember »

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: Держава та СПО
« Відповідей #13 : 2015-08-31 09:11:58 »
Так як у нас зараз практично немає ні комерційних користувачів Лінуксу (Приватбанк — виняток), ні зовсім немає інтеграторів, які би могли впровадити рішення (перенавчання персоналу, налаштування робочих місць, підтримка)…
Як вважаєте, це хороша можливість для розбудови такого бізнесу?
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3731
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Держава та СПО
« Відповідей #14 : 2015-08-31 16:27:31 »
Так як у нас зараз практично немає ні комерційних користувачів Лінуксу (Приватбанк — виняток), ні зовсім немає інтеграторів, які би могли впровадити рішення (перенавчання персоналу, налаштування робочих місць, підтримка)…
Як вважаєте, це хороша можливість для розбудови такого бізнесу?

Чи є зараз можливість для впровадження Лінуксу в комерційний структурах? Приватбанк довів що це вигідно для них і показав — як, хоча нічого нового в технологіях я не побачив (я таке робив для американців) і я би взяв CentOS. Успішний бізнес-кейс — це добре, але вигода від переходу залежить від масштабу, так що дрібних клієнтів це мало турбує, а у великих — свої IT-відділи вже давно сформовані і якась система ERP вже давно працює (а не робоча система керування бізнесом — це смерть для сучасного бізнесу). По аналогії, лінукс — це фундамент будинку, ERP — це вже сам будинок. Пропонувати міняти фундамент вже збудованого будинку — не дуже хороша ідея. Перебудова всього будинку включно з фундаментом — трохи краще, але цим займаються лише за наявності серйозних підстав. Та і врешті-решт, ціна фундаменту — це лише маленька ціна від усього будинку.  

До речі, Приват рік тому пропонував державі допомогти зробити перехід на Лінукс: https://privatbank.ua/ru/news/privatbank-predlozhil-gosudarstvennym-vedomstvam-sekonomit-do-1-5-mlrd-za-schet-vnedrenija-svobodnogo-po/ , безплатно. Це значно серйозніший крок ніж будь яка петиція. Яка була відповідь влади цинічним жидобандерівцям?
« Змінено: 2015-08-31 23:30:08 від lvm »
[Fedora Linux]