Автор Гілка: Linux і школа.  (Прочитано 27731 раз)

Відсутній OAntey

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 75
  • Карма: +0/-0
  • Debian GNU/Linux
Linux і школа.
« : 2013-07-26 18:45:50 »
Стартую тему, в якій пропоную подавати посилання на джерела, що можуть згодитися при вивченні інформатики в школі. Перевів комп’ютерний клас повністю на операційну систему Linux. Намагався по максимуму підібрати софт що відповідає  поточній програмі вивчення інформатики в школі.
Все базується на UBUNTU Linux 10.04 LTS під редакцією UA Linux.

Офісний пакет, який встановив окремо LibreOffice 4.0.1

Додатково буде наступна підбірка:
    Inkscape - редактор векторної графіки.
    GIMP -редактор растрової графіки.
    Gnome-paint -редактор растрової графіки спрощений.
    Blender - програма роботи з 3D графікою.
    Synflgstudio - робота з 2D анімацією.
    DosBox - емулятор операційної сиcтеми DOS для роботи з Turbo Pascal.
    Lazarus - Середовище програмування Freee Pascal.
    Geany - редактор текстів програмного коду.
    BlueFish Editor - редактор WEB-сторінок.
    Gambas2 - інтегроване середовище розробки VisualBasic.
    Pitivi - відео-редактор.
    Scribus - видавнича система.
    iTalk - система адміністрування роботи навчального класу.ґ
    PeaZip - архіватор.
    Klavara - клавіатурний тренажер.
    Audacity - аудіо-редактор.
    Clamav - антивірус. ( :) для демонстрації що таке теж є)

прохання до користувачів форуму, якщо хтось випадково натрапляє на українськомовні книги що до цих програм, надайте посилання де можна прочитати.
« Змінено: 2013-07-26 18:46:58 від OAntey »

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Linux і школа.
« Відповідей #1 : 2013-08-30 20:36:31 »
http://linuxcommand.org/ - нема чого дітей привчати тягати мишу як мавпи  ;D
« Змінено: 2013-08-30 20:38:39 від serg_ik »
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

idontremember

  • Гість
Re: Linux і школа.
« Відповідей #2 : 2013-08-30 22:54:21 »
http://linuxcommand.org/ - нема чого дітей привчати тягати мишу як мавпи  ;D

Поки настане "You have Linux installed and running. The GUI is working fine..." - то діти самі навчаться без миші колупатись. Чи вже всі дистри зараз після встановлення "...running and the GUI is working fine..." ?
---
Сергій, десь тут (на длоу) було українською про bash програмування. Посилання я не памятаю.

...прохання до користувачів форуму, якщо хтось випадково натрапляє на українськомовні книги що до цих програм, надайте посилання де можна прочитати.

Кому матеріали потрібні: учителю чи учням? Учні "клалі і лажилі всь0 на всєх "...
---
А чому при викладанні матеріалу не можна його швидко, на льоту перекладати (з російської, якщо такі переклади є), або можна підготуватися учителю\викладачу заздалегідь до уроку\пари.

« Змінено: 2013-08-30 23:02:44 від idontremember »

Відсутній OAntey

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 75
  • Карма: +0/-0
  • Debian GNU/Linux
Re: Linux і школа.
« Відповідей #3 : 2013-09-02 10:45:00 »
А чому при викладанні матеріалу не можна його швидко, на льоту перекладати (з російської, якщо такі переклади є), або можна підготуватися учителю\викладачу заздалегідь до уроку\пари.

Саме цим і займаюся. Просто якщо вже є готовий матеріал, чому б ним не скористатися і тицьнуть носом, що там і там можна прочитати. Окрім лекції ще повинен бути друкований матеріал для самопідготовки, а на російській мові сучасні діти не читають (українською з великими потугами, що говорить про російську).

Переклад серйозної літератури з російської, і пристосування до рівня школи займає багато часу. (варіант сканування і перекладу в руті нічого толкового не дасть, хіба що "взяти кнопка і тиснути ...." ROFL

Відсутній OAntey

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 75
  • Карма: +0/-0
  • Debian GNU/Linux
Re: Linux і школа.
« Відповідей #4 : 2013-09-02 10:47:24 »
http://linuxcommand.org/ - нема чого дітей привчати тягати мишу як мавпи  ;D

Зараз судячи з програми (не відноситься сюди профільний рівень) вчать якраз отаких мавп тягати і тицяти в офісному пакеті.

Відсутній RomadinR

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 123
  • Карма: +0/-0
Re: Linux і школа.
« Відповідей #5 : 2013-11-04 09:18:00 »
Зараз судячи з програми (не відноситься сюди профільний рівень) вчать якраз отаких мавп тягати і тицяти в офісному пакеті.
Я вам більше скажу: деякі викладачі університетів так студентів навчають! Свіжий приклад - одна викладачка влаштувала скандал після того, як працівники ІОЦ у вересні у одному комп’ютерному класі знесли неліцензійний МСО2003 і замість нього поставили LibreOffice. Основний аргумент викладачки - "а як же я їм буду казати які кнопочки нажимати, якщо вони у LO не на тих місцях, де намальовані у книжці".
Це було б смішно (рівень викладача національного університету), якби не було так сумно...

Відсутній tarasian666

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 464
  • Карма: +0/-0
  • нульовий біт це також біт
Re: Linux і школа.
« Відповідей #6 : 2013-11-05 07:58:44 »
Ті викладачі тільки "вимахуватись" гаразд, а як доходить до діла можуть таке ляпнути, ось наприклад один мій викладач ляпнув що на сервері має бути потужна відеокарта. В школі коли я поміняв розширення монітору з 640*480 на 800*600 вчителька зарепетувала "що ти зробив!? Поверни як було!". А от іноді попадаються і скромні виклалачі які зазвичай знають більше, але у викладачах вони не засиджуються))
Kernel alive - куди поділи цю "фразу" в новому ядрі?

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Linux і школа.
« Відповідей #7 : 2013-11-05 11:38:18 »
Оскільки переклад інтерфейсів значної частини програм зі списку здійснюю я, можу надати посилання на офіційні довідкові матеріали англійською або посприяти у отриманні доступу до перекладу цих матеріалів.

Власного часу вистачає лише на супровід перекладів інтерфейсів та повний переклад (разом з довідкою і вікі) KDE та рідного дистрибутива (Mageia).

Якщо цікавитеся думкою інших перекладачів або хочете отримати якусь довідку щодо перекладу, можете написати до нашого списку листування. На нього підписані усі перекладачі програм зі списку.

P.S. Колись дзвонили з закладу, де готують журналістів, і пропонували прочитати курси щодо звукомонтажу та обробки звукових даних у Audacity, але у мене трохи інший профіль.  ;)
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Linux і школа.
« Відповідей #8 : 2013-11-12 23:41:18 »
   Blender - програма роботи з 3D графікою.
    Synflgstudio - робота з 2D анімацією.
    DosBox - емулятор операційної сиcтеми DOS для роботи з Turbo Pascal.
І що, в школі діткам можна встигнути дати Blender та Synfig? І, врешті, навіщо той древній Turbo Pascal (піратський до того-ж), якщо є Free Pascal, що на шкільному рівні не має різниці з Turbo.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній kissarat

  • Новачок
  • *
  • дописів: 21
  • Карма: +0/-0
Re: Linux і школа.
« Відповідей #9 : 2014-01-05 18:02:04 »
У автора бурна фантазія.
Для школи треба LibreOffice Writer, Draw, Impress, можливо Math i Calc. Браузер, растовий редактор і, можливо, якийсь аналог Mathcad або, хоча б, програмку яка малює графіки функцій. І, звісно ж, науковий калькулятор.
А для паскаля треба використовувати ПЗ яке використовується в навчальному закладі. Мало хто захоче розбиратись з новим/іншим інтерфейсом.
нема чого дітей привчати тягати мишу як мавпи  ;D
Нема чого дітей насилувати запам ятовувати і використовуваи шось нове, це цікаво може бути лиш 10%, а решту - тільки відіб є бажання використовувати. Та й перехід на CLI має бути повністю добровільний і здійснений з метою збільшення продуктивності.
Цитата
Я вам більше скажу: деякі викладачі університетів так студентів навчають!
Ви, мабуть, не уявляєте скільки є дибілів, які самостійно в текстовому процесорі розібратись не можуть!
Хай дітей вчать щось, що їм згодиться, а Pascal (для прикладу), до того ж нікому не потрібен зараз.
Якщо б і вчили якусь мову програмування (хоча я і проти цього) то вже JavaScript, там те ж можна виводити в консоль, він простіший із-за динамічної типізації, та й бажаючих повимахуватись на власному веб-сайті буде значно більше чим задротити в консолі.
Цитата
Це було б смішно (рівень викладача національного університету), якби не було так сумно...
Ну це вже тема деградуючої української освіти. Людині для якої не було трудності розібратись в MSO не буде і проблем розібратись в LibreOffice. Та й, скажіть мені, на скількох підприємтвах у % відношенні використовують MSO і наскількох ліброфіс?)
Найважливіше людей "перенести" не на пропріетарну ОС, а щоб перехід не був таким болючим нехай користуються пірацьким ПЗ, поки. От якби в нас ловили користувачі і штрафували за порушення авторських прав простих громадян, тоді б перехід на вільне ПЗ був би просто необхідністю для людей які не хочуть платити і багатьом було б простіше купити віндовс...
« Змінено: 2014-01-05 18:22:53 від Labiak »

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Linux і школа.
« Відповідей #10 : 2014-01-05 21:16:14 »
Цитата
Нема чого дітей насилувати запам ятовувати і використовуваи шось нове, це цікаво може бути лиш 10%, а решту - тільки відіб є бажання використовувати.
Вивчення чогось нового, наскільки мені відомо, збільшує к-ть синапсів в головному мозку що є добре. А не використання мозку призводить до зменшення розумових здібностей. Ви ж не хочете щоб вони були/залишалися тупими? Ваше висловалювання можна застосувати до всього того що викладається в школі відмінивши всі предмети залишивши тільки їдальню і нужники. Або, навіть, до школярів спокійно вигнавши значну частину на найближче підприємство стояти за конвеєрами, наприклад.

Цитата
Якщо б і вчили якусь мову програмування (хоча я і проти цього) то вже JavaScript, там те ж можна виводити в консоль, він простіший із-за динамічної типізації, та й бажаючих повимахуватись на власному веб-сайті буде значно більше чим задротити в консолі.
Чому проти? Перетворювати заняття інформатики в курси з підготовки користувачів пакету офісних програм краще (тоді і предмет варто перейменувати)? Та й знову ж таки виникає питання розвитку розумових здібностей - що краще для цих самих здібностей, - запам_ятовуваня по якій кнопці потрібно клацнути в конкретній програмі чи вивчення програмування?
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній kissarat

  • Новачок
  • *
  • дописів: 21
  • Карма: +0/-0
Re: Linux і школа.
« Відповідей #11 : 2014-01-06 00:20:44 »
Цитата
Вивчення чогось нового, наскільки мені відомо, збільшує к-ть синапсів в головному мозку що є добре
Чим це? Покращення пам яті? Механічне заучуваня матеріалу часто перетворює людину на рагуля/дилетанта/балаболку
Цитата
Ваше висловалювання можна застосувати до всього того що викладається в школі відмінивши всі предмети залишивши тільки їдальню і нужники
Кидаємось в крайнощі? Не знаю, коли ти школу закінчував, але можу сказати, що десь  10-20% учнів оріентуються в матеріалі, ще деяка частина пробує десь шось колись зрозуміти, а всім решта - просто насрать. Та й ті, кому треба можуть обрати спеціалізований навчальний заклад.
Для чого ж стимулювати корупцію в школах? Окрім того тупі/нервові/недотрахані/придирчиві вчительки вселяють нелюбов до знань. Та й вчительки нерідко люблять не найрозумніших, а тих хто краще їм вилизує.
Цитата
Перетворювати заняття інформатики в курси з підготовки користувачів пакету офісних програм краще (тоді і предмет варто перейменувати)?
Тобто по-твоєму курс програмування є "інформатикою"? Почитай визначення в Вікіпедії.
Цитата
Та й знову ж таки виникає питання розвитку розумових здібностей - що краще для цих самих здібностей, - запам_ятовуваня по якій кнопці потрібно клацнути в конкретній програмі чи вивчення програмування?
Краще вивчити, як я казав, щось, що може знадобитись і що може зрозуміти середньостатистичне бидло. Для людей які хочуть вчитись програмуванні можна проводити факультативи.

Відсутній xuser13

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 480
  • Карма: +0/-0
Re: Linux і школа.
« Відповідей #12 : 2014-01-06 01:39:08 »
Цитата
Чим це? Покращення пам яті? Механічне заучуваня матеріалу часто перетворює людину на рагуля/дилетанта/балаболку
Залежить від того наскільки багато заучив і скільки зрозумів і від інших характеристик самої особистості теж.

Цитата
Кидаємось в крайнощі? Не знаю, коли ти школу закінчував, але можу сказати, що десь  10-20% учнів оріентуються в матеріалі, ще деяка частина пробує десь шось колись зрозуміти, а всім решта - просто насрать. Та й ті, кому треба можуть обрати спеціалізований навчальний заклад.
Давати  щось серйозніше за послідовність переходів по меню якоїсь програми всім і нехай хто як хоче. Ці 10-20% учнів  серед сукупності інших щось для себе візьмуть а решта, як це зазвичай буває, отримає свої трійки і четвірки  (нехай навіть і не в короткостроковій перспективі) за конспекти, за те що змогли повторити без папірця  якийсь текст і таке інше. Я так вважаю, тому що "ті кому треба" не завжди можуть щось обрати; бо опускаючи планку шкільна освіта буде орієнтуватися на випуск індивідуумів такого ж низького рівня і ті хто потенційно могли б засвоїти. навчитися, освоїти зробити цього не зможуть бо навчальний заклад виставив загальний рівень під тих кому насрать. Крім того, якщо будуть орієнтуватися на насравщих, то ті кому не пофіг будуть змушені йти в ті заклади які позиціонують себе як продвинуті, а це гроші, переїзди і т.п.

Цитата
Краще вивчити, як я казав, щось, що може знадобитись і що може зрозуміти середньостатистичне бидло. Для людей які хочуть вчитись програмуванні можна проводити факультативи.
Яке визначення терміну "бидло"?
Хто і за які гроші буде їх проводити (і скільки це коштуватиме, потрібно буде відвідувати "погані" заняття якщо записався на факультатив)? Всіх хто щось може і хоче в своєрідне гетто а школу переформатувати під "середньостатистичне бидло" і для випуску "середньостатистичного бидла"?

Цитата
Тобто по-твоєму курс програмування є "інформатикою"? Почитай визначення в Вікіпедії.
В такому випадку навчання школярів  роботи з якимись програмами, якщо це є прямою і суттєвою по часу задачею викладача, не має права на існування на уроках інформатики. Або принаймні, така практика є притягнутою за вуха і має проводитися у вигляді необов'язкових знять  під назвою на зразок "Курс користувача ПК".
чи планетяне щче не подали блакитне свитло?

Відсутній kissarat

  • Новачок
  • *
  • дописів: 21
  • Карма: +0/-0
Re: Linux і школа.
« Відповідей #13 : 2014-01-06 17:06:13 »
Ви розрізняєте "заучив" і "вивчив"? Чи може вам доводилось не раз заучувати? Коли людина щось знає вона може висловити свою думку, коли людина думає, що знає вона може лише відтворити з пам яті без будь-якої інтерпретації або, в кращому разі "софістики/демагогії по ключових словах" від якої хочеться покласти :руку на лице:
Цитата
буде орієнтуватися на випуск індивідуумів такого ж низького рівня
тобто краще він ніхрена не візьмуть зі школи так, що більше не захочуть? Тут створюється підгрунтя і схильність звільнити свій мІзг у ВУЗах, коледжах.
Цитата
Всіх хто щось може і хоче в своєрідне гетто
Для цього є ліцеї і гімназії. Я сам закінчив ліцей і мушу сказати, що було набагато цікавіше серед людей які хотіли вчитись та й з якими я мав щось спільне окрім хліба і видовищ. Творчі люди часто мають "ніжну душевну організацєю" і перебування серед людей які тебе мають за мавпу аж ніяк не допомагає тим 10-20% закінчити школу з непокаліченим світоглядом.
Ви б хотіли щоб інваліди також вчились зі всіма, а не у спецзакладі?
Цитата
навчання школярів  роботи з якимись програмами, якщо це є прямою і суттєвою по часу задачею викладача, не має права на існування на уроках інформатики.
Це ти, типу, опустив коли я сказав, що у вивченні програмування в школі нема потреби?

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: Linux і школа.
« Відповідей #14 : 2014-01-23 19:22:51 »
А які ще є дистри заточені під навчання у школах?
http://www.edubuntu.org/ - знаю

Знайшов на торентах  якесь OpenSUSE - Education Li-f-e - незрозуміло добре воно чи погане - опис куций



Що порадите, ну й зважати тре що компи є ну дуже різні, від пентіумів й селеронів під 2000 вікнами й до сучасних?

З того що знаю є http://lubuntu.net/ - але не пробував
« Змінено: 2014-01-23 19:23:41 від djalin »