Автор Гілка: Допоміжна тема: пакет secure-delete  (Прочитано 5156 раз)

Відсутній terminataaar

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 61
  • Карма: +0/-0
  • i'm programmmer )))
Дуже корисний пакет програм для безпечного видалення "зайвих" ( :)) файлів (наприклад, електронні ключі, сертифікати безпеки, небажана (компрометуюча) документація, неліцензійний софт тощо).

Як стандартно для різних дистрибутивів встановити secure-delete:
для Ubuntu: ~$ sudo apt-get install secure-delete

Для спрощення роботи з цим пакетом нам ще знадобиться:
  • для Nautilus'a (стандартно для Gnome): nautilus-actions
    • Інсталяція:
      • для Ubuntu: ~$ sudo apt-get install nautilus-actions
    • Імпорт пунктів меню: Основное меню -> Система -> Параметры -> Настройка действий в Nautilus -> Tools в верхнем меню -> Import -> знаходимо файли з налаштуваннями і імпортуємо...
    • Перезавантажимо Наутілус: ~$ nautilus -q
  • для інших буду додавати )))
« Змінено: 2011-01-14 17:33:49 від terminataaar »
Цяй + мп3 + код = хоросьо )))

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Допоміжна тема: пакет secure-delete
« Відповідей #1 : 2011-01-14 16:43:03 »
Це щось подібне до Sweeper чи конфіденційних вкладок у Opera?

Чому в Ubuntu завжди все встановлюють з командного рядка? «Центр програм» такий страшний і незручний?

Я звичайно знаю, що Gnome перекладено доволі погано навіть російською, але все ж... Невже все так погано, що доводиться мішати англійську з російською?
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній terminataaar

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 61
  • Карма: +0/-0
  • i'm programmmer )))
Re: Допоміжна тема: пакет secure-delete
« Відповідей #2 : 2011-01-14 17:08:36 »
Чому в Ubuntu завжди все встановлюють з командного рядка? «Центр програм» такий страшний і незручний?
я так звик і як на мене - так простіше і конкретніше описати необхідні дії )))

Я звичайно знаю, що Gnome перекладено доволі погано навіть російською, але все ж... Невже все так погано, що доводиться мішати англійську з російською?
пишу як є - тобто перед тим - як писати пост (вірніше одночасно з цим) проробляю це на своєму компі... напевно все дуже погано )))
Цяй + мп3 + код = хоросьо )))

Відсутній terminataaar

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 61
  • Карма: +0/-0
  • i'm programmmer )))
Re: Допоміжна тема: пакет secure-delete
« Відповідей #3 : 2011-01-14 17:32:00 »
Це щось подібне до Sweeper чи конфіденційних вкладок у Opera?

ні!!! це зовсім не те ))) це для видалення файлів (наприклад, електронні ключі, сертифікати безпеки, небажана документація тощо), тобто у мене на диску з'явився файл, який я не хочу, щоб хто-небудь коли-небудь (навіть дуже хитрий або з достойним обладнанням) відновив...
Цяй + мп3 + код = хоросьо )))

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Допоміжна тема: пакет secure-delete
« Відповідей #4 : 2011-01-14 18:19:26 »
Це щось подібне до Sweeper чи конфіденційних вкладок у Opera?

ні!!! це зовсім не те ))) це для видалення файлів (наприклад, електронні ключі, сертифікати безпеки, небажана документація тощо), тобто у мене на диску з'явився файл, який я не хочу, щоб хто-небудь коли-небудь (навіть дуже хитрий або з достойним обладнанням) відновив...
Якщо він (чи вона) достатньо хитрий і з достойним обладнанням, обов’язково зможе відновити.  ;) Я Вам це гарантую.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Допоміжна тема: пакет secure-delete
« Відповідей #5 : 2011-01-14 18:28:26 »
Якщо він (чи вона) достатньо хитрий і з достойним обладнанням, обов’язково зможе відновити.  ;) Я Вам це гарантую.
Пан мав на увазі видалити так, щоб photorec не допоміг.  :)
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній terminataaar

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 61
  • Карма: +0/-0
  • i'm programmmer )))
Re: Допоміжна тема: пакет secure-delete
« Відповідей #6 : 2011-01-14 19:00:17 »
Це щось подібне до Sweeper чи конфіденційних вкладок у Opera?

ні!!! це зовсім не те ))) це для видалення файлів (наприклад, електронні ключі, сертифікати безпеки, небажана документація тощо), тобто у мене на диску з'явився файл, який я не хочу, щоб хто-небудь коли-небудь (навіть дуже хитрий або з достойним обладнанням) відновив...
Якщо він (чи вона) достатньо хитрий і з достойним обладнанням, обов’язково зможе відновити.  ;) Я Вам це гарантую.

якщо навіть мати дуже круте обладнання - то наврядчи можна відновити інфу верхи якої 32 рази щось вже записано ((( я читав витримки з якоїсь конференції Лінуксоїдів саме по безпеці - то там рекомендували і дорослі дядки казали - що наврядчи після такого - хтось щось відновить)))
Цяй + мп3 + код = хоросьо )))

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Допоміжна тема: пакет secure-delete
« Відповідей #7 : 2011-01-14 19:05:42 »
Це щось подібне до Sweeper чи конфіденційних вкладок у Opera?

ні!!! це зовсім не те ))) це для видалення файлів (наприклад, електронні ключі, сертифікати безпеки, небажана документація тощо), тобто у мене на диску з'явився файл, який я не хочу, щоб хто-небудь коли-небудь (навіть дуже хитрий або з достойним обладнанням) відновив...
Якщо він (чи вона) достатньо хитрий і з достойним обладнанням, обов’язково зможе відновити.  ;) Я Вам це гарантую.

якщо навіть мати дуже круте обладнання - то наврядчи можна відновити інфу верхи якої 32 рази щось вже записано ((( я читав витримки з якоїсь конференції Лінуксоїдів саме по безпеці - то там рекомендували і дорослі дядки казали - що наврядчи після такого - хтось щось відновить)))
Тоді вже краще втопити пластини вінчестера чи флешку у каністрі з сірчаною кислотою. Довіряти надійне знищення даних пристроям, які їх записують, надзвичайна легковажність.  ;)
« Змінено: 2011-01-14 19:06:09 від yurchor »
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law