Автор Гілка: Чому Windows?  (Прочитано 16926 раз)

Відсутній btr

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 653
  • Карма: +0/-0
Re: Чому Windows?
« Відповідей #15 : 2011-01-15 21:50:02 »
Ви мене вірно зрозумійте, я зовсім не критикую ваші намагання перевести всіх на Лінукс, але якщо у колега має серйозні проблеми з віндою, які вирішує через перевстановлення, після чого наново уводить всі налаштування (а не секрет, що без цього можна обійтися), то під Лінуксом йому щастя не буде точно, а ви отримаєте додаткову мороку, перевчаючи його поперек старих звичок.
Оскільки тут трохи обговорили моє повідомлення, хотів би дещо додати.
Я знаю, що для віндовса є засоби, які дозволяють робити копії системи і потім по них швидко її відновлювати. Але коли десь два роки все працює без проблем, треба бути добрячим занудою, щоб ці копії систематично робити. Може, це все можна автоматизувати, як це сисадміни мабуть і роблять, але для мене ОС давно перетворилася в засіб для запускання прикладних програм, тому я від цих премудростей давно відстав.
Щодо перевстановлення. Між віндовсом і лінаксом з моєї аматорської точки зару є значна різниця. Перша - у лінаксі  всі пакунки на одному носії. Всі драйвери і необхідні програми ставляться одразу і швидко. У віндовсі треба спочатку знайти (!!!) а потім між перезавантаженнями системи вставляти носії у привід, що займає купу часу. Друге - у лінаксі усі налаштування користувачів залишаються на місці, досить тільки, щоб пакунки якоїсь програми встановити. Залишається тільки подбати про системні конфіги на кшталт smb.conf, fs.tab, може ще якісь (якщо хтось поділиться ідеями, як про це не дбати - буду вдячний).
Ось чому у лінаксі для не надто премудрого користувача, яких більшість, перевстановлення реально займає менше часу.
Кажете, лінакс немає потреби перевстановлювати? На жаль, у Мандріві поки що процес оновлення системи до новішої збірки не бездоганний, дещо перестає нормально працювати, думаю, в інших дистрах є подібні проблеми. Сисадмінам своїми успіхами прошу не хвалитися, не всі використовують свої компи винятково у якості серверів.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Чому Windows?
« Відповідей #16 : 2011-01-15 23:55:30 »
btr, читайте уважно. Не за резервну копію всієї системи мова йшлася, а за збереження налаштувань користувача на випадок перевстановлення. У вінді не лише папка "Мої документи" пересувається на інший розділ, при бажанні можна пересунути весь профіль. І перевстановлення займе не більше часу.
Цитата
Всі драйвери і необхідні програми ставляться одразу і швидко.
Ну, якщо вам пощастить і на вашому комп'ютері виявиться виключно таке залізо, що підтримується, то так. І якщо вас влаштує той софт, що знаходиться "на одному носії". Скажімо, величезного репозиторія Debian, включно з неофіційними, мені вистачає на 95%, решту 5% доводиться або ручками компілювати, або взагалі запускати на компі з віндою, щоб менше мороки.
Цитата
Залишається тільки подбати про системні конфіги на кшталт smb.conf, fs.tab, може ще якісь (якщо хтось поділиться ідеями, як про це не дбати - буду вдячний)
Про fstab ви точно не дбаєте вручну. А навіщо? Змінні носії монтуються і без нього. Не адмінам якраз нині в конфіги руцями лазити доводиться вкрай рідко.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній btr

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 653
  • Карма: +0/-0
Re: Чому Windows?
« Відповідей #17 : 2011-01-16 00:28:20 »
btr, читайте уважно. Не за резервну копію всієї системи мова йшлася, а за збереження налаштувань користувача на випадок перевстановлення. У вінді не лише папка "Мої документи" пересувається на інший розділ, при бажанні можна пересунути весь профіль. І перевстановлення займе не більше часу.
Погоджуюся. Але про це треба знати. Скільки % користувачів віндовса про це знають?

Цитата
Ну, якщо вам пощастить і на вашому комп'ютері виявиться виключно таке залізо, що підтримується, то так. І якщо вас влаштує той софт, що знаходиться "на одному носії". Скажімо, величезного репозиторія Debian, включно з неофіційними, мені вистачає на 95%, решту 5% доводиться або ручками компілювати, або взагалі запускати на компі з віндою, щоб менше мороки.
Мені з Мандрівою як правило щастить. Залізо там підтримується добре. І з репозиторіями порядок. Додаєш джерела і все. Давно вже нічого не компілював. Хоч і не буду стверджувати, що там все є, проте тут йдеться про Linux і Офіс.

Цитата
Про fstab ви точно не дбаєте вручну. А навіщо? Змінні носії монтуються і без нього. Не адмінам якраз нині в конфіги руцями лазити доводиться вкрай рідко.
Якщо працюєш в локалці, туди типово записується монтування ресурсів у мережі.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Чому Windows?
« Відповідей #18 : 2011-01-16 01:45:51 »
Погоджуюся. Але про це треба знати. Скільки % користувачів віндовса про це знають?
Справа у тім, що в Linux теж треба знати. Зокрема:
Цитата
Якщо працюєш в локалці, туди типово записується монтування ресурсів у мережі.
Скільки неІТшників знають, як це робиться?

З дровами ситуація 50/50. Скажімо, під Linux в мене не вистачило терпіння налаштувати принтер 5-ти річної давності, але для bluetooth dongle та дешевої вебки взагалі не довелося нічого налаштовувати. Під віндою принтер працює, а bluetooth хоч убийся не стає.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній btr

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 653
  • Карма: +0/-0
Re: Чому Windows?
« Відповідей #19 : 2011-01-16 10:48:26 »
Справа у тім, що в Linux теж треба знати. Зокрема:
Цитата
Якщо працюєш в локалці, туди типово записується монтування ресурсів у мережі.
Скільки неІТшників знають, як це робиться?
Усі користувачі Мандріви про це знають. Заходиш в Центр керування -> Спільний доступ. Подальші дії знань не вимагають.
Але справді, часто знання необхідні. Знову ж, у якій ситуації. Ще раз повторю, що тут мова йде про офісний варіант лінакса. Якраз для цього випадку лінакс пропонує кращий варіант системи, ніж віндовс.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Чому Windows?
« Відповідей #20 : 2011-01-16 14:57:30 »
Усі користувачі Мандріви про це знають. Заходиш в Центр керування -> Спільний доступ. Подальші дії знань не вимагають
А як же fstab, про який ви писали? До речі, у вінді банальний спільний доступ робиться прямо у властивостях теки, теж знань не вимагаючи.
Ще раз повторю, що тут мова йде про офісний варіант лінакса. Якраз для цього випадку лінакс пропонує кращий варіант системи, ніж віндовс.
Я за сервер ні слова не писав. А в офісі працюватимуть на тому, до чого краще руки стоять у місцевого енікейщика. Який, як правило, вашої думки не поділяє.  :)
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній btr

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 653
  • Карма: +0/-0
Re: Чому Windows?
« Відповідей #21 : 2011-01-16 15:07:49 »
Усі користувачі Мандріви про це знають. Заходиш в Центр керування -> Спільний доступ. Подальші дії знань не вимагають
А як же fstab, про який ви писали? До речі, у вінді банальний спільний доступ робиться прямо у властивостях теки, теж знань не вимагаючи.
А що я писав про fstab? Те, що у лінаксі налаштування користувача зберігаються автоматично, а системні, в т.ч. fstab - ні. У віндовсі ж жодні налаштування не зберігаються автоматично. Тут перевага на стороні лінакса. Щоб зберегти налаштування у віндовсі потрібні спеціальні знання, як і для збереження fstab. Хто їх не має, повинен проробити налаштування вручну. У віндовсі це усі налаштування, у лінаксі - тільки системні. Далі ви запитали, навіщо зберігати fstab, коли там все ставиться автоматично, а я пояснив, що через необхідність збереження налаштованих раніше ресурсів мережі. То поясніть мені ще раз, що ви мене питаєте.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Чому Windows?
« Відповідей #22 : 2011-01-16 15:48:10 »
А що я писав про fstab?
Ви писали про fstab, який потрібен для створення спільного доступу. А потім написали, що цей доступ робиться через центр керування.
То поясніть мені ще раз, що ви мене питаєте.
Я вас нічого не питаю. Я просто скажу, що ви Лінукс знаєте краще за вінду (якої ви, судячи з написаного, взагалі не знаєте), він вам більше подобається (ваше право, ніхто не заперечує). Але робити публічні висновки на пілставі ваших особистих знань та уподобань честі не робить.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Re.

  • Загальний модератор
  • Літератор
  • *****
  • дописів: 1898
  • Карма: +1/-0
Re: Чому Windows?
« Відповідей #23 : 2011-01-16 16:29:49 »
До речі, у вінді банальний спільний доступ робиться прямо у властивостях теки, теж знань не вимагаючи.
До речі, Dolphin цього вже не вміє?

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Чому Windows?
« Відповідей #24 : 2011-01-16 16:50:31 »
Вкладка є, не пробував.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній noobie

  • Новачок
  • *
  • дописів: 36
  • Карма: +0/-0
Re: Чому Windows?
« Відповідей #25 : 2011-01-18 20:23:43 »
ДіректХ і ті *** іграшки ТРИМАЛИ при вінді, старі іграшки на вайні навчився запускати без гальма.
Самі іграшки тримали при вінді і їхня проблематичність в Лінукс.
А ось ще питання..
А ось що неприємно, так це теж що дибільний адобівський флешплеєр на Лінукс таки гальмує в тих моментах де в віндоус - ні. Версія 10.2 бета. Адоб хвіалився що з ЦП на відеокарту перенесено обробку, але шось я змін не бачу. (Целерон 2,4, 512 рам, 128мб/64біт ДжиФорс 6200). Для прикладу, да любий більш менш не плоский додаток контакту підвисає, а гра w1.dwar.ru взагалы гальмуэ, хоча там чистий флеш і то не на весь монітор.

M.: вилучив лайливе слово і даю * для попередження.
« Змінено: 2011-01-18 21:09:30 від Re. »

Відсутній mcree

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
Re: Чому Windows?
« Відповідей #26 : 2011-03-05 12:51:19 »
У вінді не лише папка "Мої документи" пересувається на інший розділ, при бажанні можна пересунути весь профіль. І перевстановлення займе не більше часу.
А можна тут детальніше, якщо ви це спробували?  Після перевстановлення вінда підхватить профілі користувачів, які потрібно додати в систему, і при цьому їх каталоги вже існують (з усіма попередніми налаштуваннями). У версіях до Він7 система мовчки створювала нового користувача і плювати хотіла на всіх інших.
От в лінуксі це просто. Підтверджуєш, що цей каталог і є домашнім для новоствореного користувача і оп-ля, після повного перевстановлення системи користувач продовжує працювати наче нічого і не сталося.

PS. Між іншим, кому цікаво, то тут (http://www.windows7hacker.com/index.php/2009/05/how-to-change-user-profile-default-location-in-windows-7/) описано як у Він7 створювати нових користувачів на іншому диску.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Чому Windows?
« Відповідей #27 : 2011-03-05 14:27:06 »
А можна тут детальніше, якщо ви це спробували?
1. Windows SteadyState
2. Банально накочуємо вміст старого каталогу у новий.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.