Автор Гілка: linux & SSD  (Прочитано 8581 раз)

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
linux & SSD
« : 2014-08-26 15:10:40 »
Питання як правильно налаштувати лінукс (наприклад дебіан) для роботи та твердотілих накопичувачах, щоб строк їх служби був якнайбільший.

Чи буде кращим рішення використати наприклад Puppy? (так є ще слакс - але він для флешок - там свої проблеми).

Те що нагуглив - дещо суперечливе
(http://habrahabr.ru/post/129551/ та http://ubuntovod.ru/instructions/trim-ssd-ubuntu.html)

« Змінено: 2014-08-26 16:33:11 від djalin »

Відсутній blexey

  • Новачок
  • *
  • дописів: 10
  • Карма: +0/-0
  • Arch, CentOS, Erlang/OTP, Atlassian App adm
Re: linux & SSD
« Відповідей #1 : 2014-08-26 19:38:30 »
В документації Арча можна знайти багато корисного і про SSD. Його документація може стати у нагоді користувачу будь-якого дистрибутиву.

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: linux & SSD
« Відповідей #2 : 2014-08-26 22:35:41 »
Для Дебіан тут наче непогано написано.

Так, було б зручно використовувати якийсь уже оптимізований для SSD дистрибутив. Але хіба Puppy такий? Його позиціюють як «легкий». Та й чи є такі взагалі?
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: linux & SSD
« Відповідей #3 : 2014-08-27 19:55:12 »
Для Дебіан тут наче непогано написано.

Так, було б зручно використовувати якийсь уже оптимізований для SSD дистрибутив. Але хіба Puppy такий? Його позиціюють як «легкий». Та й чи є такі взагалі?

російська версія (да й оригінальна має ніби) розпаковується з образа в оперативку а при вимкненні запаковується назад - тобто всього дві операції - читання старого обзару та запис нового - на сеанс роботи - ну це мені так здається.

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: linux & SSD
« Відповідей #4 : 2014-08-27 21:31:54 »
російська версія (да й оригінальна має ніби) розпаковується з образа в оперативку а при вимкненні запаковується назад - тобто всього дві операції - читання старого обзару та запис нового - на сеанс роботи - ну це мені так здається.
Здається, тут важливе слово «здається». Звідки впевненість, що нічого більше не пише на диск протягом сеансу роботи? Якщо вже Ви хочете його використовувати, то треба знати напевно. Бо якщо так міркувати, то можна скористатися будь-яким дистрибутивом, який запускається з оперативної пам’яті.

Напевно, Ваше запитання тепер можна розбити на два варіанти.

1. Як використовувати для роботи з SSD дистрибутив, що працює повністю в RAM? Але тоді питання ніби й не про SSD. Бо якщо такий дистрибутив не використовує диск взагалі, то байдуже чи SSD, чи HDD.

2. Як використовувати звичайний дистрибутив (наприклад, такий самий, як на інших своїх машинах) і використовувати його, як звичайно, але налаштувати так, щоб зменшити писання на SSD (бо для нього це критично)? За тим лінком, що я давав раніше, якраз описано цей варіант.

Але я ні на чому не наполягаю. Просто поділився своїми міркуваннями. Бо SSD у мене немає. А Puppy Linux я колись використовував саме як легкий дистрибутив: щоб завжди мати під руками флешку з лінуксом. Але не так довго, щоб знати досконально, як Puppy працює. До речі, щось таке там було, якщо я правильно пам’ятаю: коли система завантажилася, флешку можна від’єднати і використовувати для інших завдань.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній peinguin

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1418
  • Карма: +0/-0
Re: linux & SSD
« Відповідей #5 : 2014-08-27 21:37:31 »
Перестаньте обманювати себе і інших. Використовуйе ssd як hdd. Своп туди. Робочу директорію. Якраз те, з чим більше працюєте. Де й треба швидкість. Забудьте цей міф про кількість записів.

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: linux & SSD
« Відповідей #6 : 2014-08-28 21:26:47 »
Ви якийсь неадекватний, кого я обманюю?

А нічого що офіційні рекомендації інші?

Цитата
Один з недоліків SSD — обмежена кількість циклів перезапису. Звичайна (MLC, Multi-level cell, багаторівневі комірки пам'яті) флеш-пам'ять дозволяє записувати дані приблизно 10 000 разів. Більш дорогі види пам'яті (SLC, Single-level cell, однорівневі осередки пам'яті) — більше 100 000 разів. Для боротьби з нерівномірним зносом застосовуються схеми балансування навантаження. Контролер зберігає інформацію про те, скільки разів які блоки перезаписуваними і при необхідності «міняє їх місцями»;

Каже вікі

А от від вас пруфів немає й ніколи не було, Ви просто нагло брешете в очі й обзиваєте людей.

« Змінено: 2014-08-28 21:46:08 від djalin »

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: linux & SSD
« Відповідей #7 : 2014-08-28 21:29:05 »
російська версія (да й оригінальна має ніби) розпаковується з образа в оперативку а при вимкненні запаковується назад - тобто всього дві операції - читання старого обзару та запис нового - на сеанс роботи - ну це мені так здається.
Здається, тут важливе слово «здається».

Тому й перепитував - мабуть таки скористаюсь рекомендаціями на сайті убунти
« Змінено: 2014-08-28 22:18:03 від djalin »

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: linux & SSD
« Відповідей #8 : 2014-08-28 22:27:10 »
До речі, в англійській Вікіпедії ось таке написано (Reliability and lifetime):
Цитата
Кожен блок SSD на основі флеш-пам’яті можна очистити (а отже, й записати) обмежену кількість разів до відмови… SSD на основі DRAM не мають обмежень на число записів…
А російська каже, що теоретичний ліміт є, але він практично недосяжний: 40 роков — це вічність. :-)

У Вас який SSD?
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: linux & SSD
« Відповідей #9 : 2014-08-28 22:33:23 »
Подарований  ::)

SSD Goodram Play 32GB 2.5" SATAII MLC

Подарував знайомий, каже що не юзав ще. Ноута правда у мене немає, тому думаю що з ним робити.

« Змінено: 2014-08-28 22:36:00 від djalin »

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: linux & SSD
« Відповідей #10 : 2014-08-28 22:42:40 »
Ага, червоненька машинка! :-)

Я мав на увазі: Flash memory-based чи DRAM-based? Від того залежать ліміти, якщо вірити Вікіпедії.

Мені його назва нічого не говорить, на жаль.

Edit:
Ок, якщо MLC означає multi-level cell, то перший варіант.
« Змінено: 2014-08-28 22:46:12 від ombaranovskyi »
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: linux & SSD
« Відповідей #11 : 2014-08-28 22:48:08 »
Документації не маю, але знайшов на розетці, там пише лише про MLC. Тому точно не скажу.

P.S. вікі каже MLC, Multi-level cell= 10 000 раз  :-/ - тобто не дуже довговічний виходить.
« Змінено: 2014-08-28 22:50:15 від djalin »

Відсутній Олександр Барановський

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: linux & SSD
« Відповідей #12 : 2014-08-28 22:54:55 »
P.S. вікі каже MLC, Multi-level cell= 10 000 раз  :-/ - тобто не дуже довговічний виходить.
Якщо раз на добу писати, то понад 27 років. Ви плануєте так довго той самий диск використовувати? :-)
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Djalin

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 660
  • Карма: +0/-0
Re: linux & SSD
« Відповідей #13 : 2014-08-28 22:56:08 »
Як я казав планів не маю поки, думаю що там зробити - як варіант просто переносний гвинт з системою. Хоча може видивлюсь якийсь маленький нетбук без гвинта - тоді буде робочим.

Відсутній peinguin

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1418
  • Карма: +0/-0
Re: linux & SSD
« Відповідей #14 : 2014-09-24 14:40:28 »
Ви якийсь неадекватний, кого я обманюю?

А нічого що офіційні рекомендації інші?

Цитата
Один з недоліків SSD — обмежена кількість циклів перезапису. Звичайна (MLC, Multi-level cell, багаторівневі комірки пам'яті) флеш-пам'ять дозволяє записувати дані приблизно 10 000 разів. Більш дорогі види пам'яті (SLC, Single-level cell, однорівневі осередки пам'яті) — більше 100 000 разів. Для боротьби з нерівномірним зносом застосовуються схеми балансування навантаження. Контролер зберігає інформацію про те, скільки разів які блоки перезаписуваними і при необхідності «міняє їх місцями»;

Каже вікі

А от від вас пруфів немає й ніколи не було, Ви просто нагло брешете в очі й обзиваєте людей.



http://habrahabr.ru/post/237973/ Іще? перестаньте ганятися за відьмами. SSD тому й купується, щоб швидкість була? Який сенс купувати і не користуватися? Сам купив нещодавно. Систему і своп туди. Домашній каталог на жорсткий диск.