Автор Гілка: Визрів, хочу MS 2000 Server замінити на щось з Лін  (Прочитано 4676 раз)

Відсутній Soft

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 100
  • Карма: +0/-0
  • Чому саме Лінукс?
Є така ситуація. Є програма на FoxPro 2.6 під DOS, котра працює на машині під керуванням MS 2000 Server в локальному та термінальному режимі через Remote Desktop. Але термінальний клієнт під Win98SE + Remote Desktop Client постійно вилітає, це дістало користувачів, а вони дістали мене. Можливо проблема в слабкому каналі через Ethernet мережу міста, та великої кількості атак SMB від Windows станцій в цій мережі.

Тому, чи є якесь рішення під Linux котре може монтувати “шари” SMB, під декількома термінальними сесіями, та одною локальною запускати програми DOS, та клієнт під цей термінал котрий може працювати на машинах з 32Мб пам’яті?

Можете розповісти це мені як людині, котра майже завжди користувалася продукцією Microsoft.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Є така ситуація. Є програма на FoxPro 2.6 під DOS, котра працює на машині під керуванням MS 2000 Server в локальному та термінальному режимі через Remote Desktop. Але термінальний клієнт під Win98SE + Remote Desktop Client постійно вилітає, це дістало користувачів, а вони дістали мене. Можливо проблема в слабкому каналі через Ethernet мережу міста, та великої кількості атак SMB від Windows станцій в цій мережі.
Тому, чи є якесь рішення під Linux котре може монтувати “шари” SMB, під декількома термінальними сесіями, та одною локальною запускати програми DOS, та клієнт під цей термінал котрий може працювати на машинах з 32Мб пам’яті?

Можна зробити сервер під Linux з dosemu і стукатися на нього по SSH (якщо тільки текстовий режим) або по VNC чи FreeNX. Можна спробувати використати clip: http://www.itk.ru/index.shtml для того, щоб пускати прогу не під ДОС (але там слабка підтримка FoxPro - шансів мало).

Клієнти для SSH та VNC є практично під всі платформи (включаючи DOS та мобілки), клієнт для NX є для Linux та Win32.

Для того щоб запрацював Dosemu через ssh напевно потрібно буде погратися з кодуваннями - cp886 слабо підтримується за межами DOS (тим більше що там немає української літери і), і є певні проблеми з функціональними клавішами (теоретично - вони вирішуються), але я рекомендую саме цей варіант. Мені колись вдавалося запускати Turbo Pascal під ssh. Ssh генерує маленький трафік а також має надійний захист та багато інших фіч (таких як перенаправлення портів, Sock-проксі, scp/sftp, і т.ін.).

Цитата
Можете розповісти це мені як людині, котра майже завжди користувалася продукцією Microsoft.
Неа. Нормальний дистр зараз має розмір в 1DVD і більше. Історія Unix нараховує більше тридцяти років. Не ту систему ви вчили. :-)
[Fedora Linux]

Відсутній Soft

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 100
  • Карма: +0/-0
  • Чому саме Лінукс?

Можна зробити сервер під Linux з dosemu і стукатися на нього по SSH (якщо тільки текстовий режим) або по VNC чи FreeNX. Можна спробувати використати clip: http://www.itk.ru/index.shtml для того, щоб пускати прогу не під ДОС (але там слабка підтримка FoxPro - шансів мало).

А якщо готовий дистрибутив котрий включає Rdesktop http://www.rdesktop.org/ , та зможе працювати на Celeron 400 з 32Mb та українською локаллю? Не можете подилитися лінком? Дистрибутив повинен встановлюватись на жорсткий диск. Чи є вже готове рішення?


Цитата
Можете розповісти це мені як людині, котра майже завжди користувалася продукцією Microsoft.
Неа. Нормальний дистр зараз має розмір в 1DVD і більше. Історія Unix нараховує більше тридцяти років. Не ту систему ви вчили. :-)

Ту, ту, на ній працює близько 98% користувачів, котрі гроші платять, а от коли 98% будуть працювати під Лінуксом, от тоді систему мона біде й змінювати.

Відсутній Louser

  • Новачок
  • *
  • дописів: 9
  • Карма: +0/-0
Важливо не відсотки, а чи може людина заробляти на Вінді/Юніксі.

Навіщо Досову прогу у X'ах через RDesktop? (Може ще через OpenGL accelerated 3D X window manager with translusensy, shadows and cube environment mapped textures?)
Навіщо шукати дистр з rdesktop якщо його можна самому поставити? (Ви часом не шукаєте вінду з фотошопом у дистрибутиві?)
Системні вимоги залежать від софту, який ви будете запускати
Українізація залежить від рук
« Змінено: 2006-06-02 10:14:44 від Louser »

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
А якщо готовий дистрибутив котрий включає Rdesktop http://www.rdesktop.org/ , та зможе працювати на Celeron 400 з 32Mb та українською локаллю? Не можете подилитися лінком? Дистрибутив повинен встановлюватись на жорсткий диск. Чи є вже готове рішення?
Ну чому ж нема. Я в свій час на K6-400 з 32-ма метрами пам'яті спокійно жив в RedHat 6.x. :-)

Вам потрібен так званий "thin client" або якийсь дистрибутив під PDA/мобілку або старенький Debian/RedHat/SuSE/etc. Я не користувався жодним з них (крім стареньких Debian/RedHat/SuSE), тому нічого порадити не зможу. Стандартні дистрибутиви  (Debian/RedHat/SuSE) мають стандартну українську локалізацію (може не з коробки, але мають - я нею користувався), але вам вона, фактично, не потрібна, так як ви все одно користуватиметися віндою. Навіть перемикання розкладки в tsclient я особисто роблю засобами вінди, тому напр. якщо ви виставите однаковий перемикач розкладки і в лінукс і віндовс, то вони конфліктуватимуть.

Спробуйте PXES або K12LTSP:  http://www.2x.com/pxes/pxesfeatures.htm http://www.k12ltsp.org/contents.html

Я рекомендую спочатку поставити qemu чи vmware й потренуватися в них. Коли все запрацює так як треба, тоді й переведете користувачів. Хоча я підозрюю що з RDP вам не буде щастя в будь-якому випадку. ;-)

Цитата
Цитата
Можете розповісти це мені як людині, котра майже завжди користувалася продукцією Microsoft.
Неа. Нормальний дистр зараз має розмір в 1DVD і більше. Історія Unix нараховує більше тридцяти років. Не ту систему ви вчили. :-)

Ту, ту, на ній працює близько 98% користувачів, котрі гроші платять, а от коли 98% будуть працювати під Лінуксом, от тоді систему мона біде й змінювати.
Правильно - навіщо нам ескаватор якщо в нас є армія. Саме тому мені замовники й платять такі гроші, тому що я дозволяю зробити ту саму роботу в рази дешевшою.  ;)
[Fedora Linux]

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
PS.
Якщо з RDP не вигорить, спробуйте звязку NXClinet -> FreeNX -> RDP -> Win2k3 TS або VNCClient -> VNC Server -> RDP -> Win2k3 TS. NX та VNC використовують стиснення, підтримують збереження сесії при обриві зв'язку і їдять менше трафіку але буде потрібен додатковий сервер на Лінукс (можна втулити coLinux або VMWare на машину з віндовс, якщо місце є).

Можна також спробувати підняти приватну мережу поверх SSH (зі стисненням але без шифрування) чи чогось подібного і прогу для автоматичного підняття з'єднання (autossh), щоб при обриві з'єднання воно автоматично відновлювалося. Я таке робив коли був нестійкий зв'язок з нашим клієнтом - кожні 1-15 хв. зв'язок по SSH обривався.
[Fedora Linux]

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Off topic replies have been moved to This Thread
[Fedora Linux]