Автор Гілка: LaTeX і створення покажчиків  (Прочитано 20134 раз)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
панове, хтось індексом не займався? пробую пакет makeidx, і щось мені він не подобається: це що виходить, якщо слово зустрічається десять разів, мені треба десять разів його і прописувати? бо дефолтом він видає лише місце, де це слово зустрічається вперше.

М.: Відрізав від теми частину про покажчики, бо це не стосується основної теми.
« Змінено: 2010-06-07 22:04:21 від ombaranovskyi »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
якщо слово зустрічається десять разів, мені треба десять разів його і прописувати?
Саме так. У покажчик додається те і тільки те, що явно позначено командою \index (чи іншим способом). TeX же не аналізує текст. Підготувати хороший покажчик — це творча робота, яку компутеру не можна доручати :-) Але можна спробувати з ним якусь заготовку зробити. Судячи з опису, для цього можуть бути корисні addindex, forindex. І для XeTeX ще xeindex. Я сам нічого з цього не пробував.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
якщо слово зустрічається десять разів, мені треба десять разів його і прописувати?
Саме так. У покажчик додається те і тільки те, що явно позначено командою \index (чи іншим способом). TeX же не аналізує текст. Підготувати хороший покажчик — це творча робота, яку компутеру не можна доручати :-) Але можна спробувати з ним якусь заготовку зробити. Судячи з опису, для цього можуть бути корисні addindex, forindex. І для XeTeX ще xeindex. Я сам нічого з цього не пробував.
ага, дякую. вже прописав вручну. не знаю, чи добрий в мене вийшов індекс, але виявилось, що то не так складно, як здавалося :) Мені тільки не подобається, що він малі та великі літери не ігнорує. Тобто potential i Potential — то для нього два різні слова. Це погано, хоч і не смертельно.
« Змінено: 2010-06-06 22:56:20 від noddeat »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Мені тільки не подобається, що він малі та великі літери не ігнорує. Тобто potential i Potential — то для нього два різні слова.
А якщо так?
...some potential.\index{potential} Text text text. Potential\index{potential} is something...
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Цитата
А якщо так?
ну, я так і зробив, звісно, але логіки не бачу: BIBTEX мені хімічні формули та абревіатури в нижній регістр переводить, а ця штука залишає все, як є. Це нелогічно. Розумію, що це різні люди розробляли, то то просто думки вголос :)
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: LaTeX і створення покажчиків
« Відповідей #5 : 2010-06-08 10:47:25 »
Не лтише різні люди, а й специфіка роботи різна. Чи вам конче необхідно перепсувати всі хімічні формули та абревіатури в покжчику ;)
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Re: LaTeX і створення покажчиків
« Відповідей #6 : 2010-06-13 22:45:40 »
Так, різні розробники — це накладає свій відбиток. Але мені теж здається, що логіку треба шукати у різному призначенні програм. BibTeX «виправляє» назви статей і книг, інші поля не чіпає. Є різні традиції: писати Кожне Слово У Назві З Великої або Писати тільки перше слово з великої. Тоді можна тримати в бібліографічній базі, скажімо, перший варіант і змінювати BibTeX-стиль залежно від потреб. Тобто BibTeX ніби допомагає користувачеві позбавитися від якоїсь рутинної роботи. Навпаки, MakeIndex-у абсолютно байдуже, що йому згодували в командах \index. Його завдання — сортувати, тому він ніяк не перетворює інформацію. Причому сортування в нього дуже простеньке, мабуть, ASCIIbetically.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній physicsworks

  • Новачок
  • *
  • дописів: 13
  • Карма: +0/-0
Re: LaTeX і створення покажчиків
« Відповідей #7 : 2010-06-27 20:56:04 »
Доброго дня!

Недавно почав користуватися пакетом makeindx і одразу ж зіткнувся з проблемою алфавітного впорядкування покажчика. Таке відчуття, що української мови він не розуміє, а тому слова на початку яких літери і, ї, є, розташовує де завгодно, але не там, де треба. Як з цим боротися та чи можливо взагалі нормально впорядкувати український покажчик? Єдиний відомий мені приклад нормального впорядкування -- це "Не надто короткий вступ..." у перекладі Максима Полякова http://www.linux.org.ua/twiki/pub/Projects/LshortUk/lshortuk.pdf. Цікаво, як він реалізував свій покажчик?

Друге питання. А чи можливо за допомогою makeidx реалізувати як іменний, так і предметний покажчики у одному документі? Якщо так, то яким чином?

Наперед дякую.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: LaTeX і створення покажчиків
« Відповідей #8 : 2010-06-28 19:29:38 »
Єдиний відомий мені приклад нормального впорядкування -- це "Не надто короткий вступ..." у перекладі Максима Полякова http://www.linux.org.ua/twiki/pub/Projects/LshortUk/lshortuk.pdf. Цікаво, як він реалізував свій покажчик?

Можна подивитися тут. Тільки-но зібрав, — все в порядку. Можливо, проблеми з впорядкуванням у кодуванні ваших файлів? Крім того, можна замість makeindex скористатися rumakeindex (\makeindex під час остаточного збирання слід буде вимкнути).
Цитата
Друге питання. А чи можливо за допомогою makeidx реалізувати як іменний, так і предметний покажчики у одному документі? Якщо так, то яким чином?
Ймовірно, можна (сам не тестував, але, здається, все зрозуміло). Приблизний рецепт російською тут.

« Змінено: 2010-06-28 19:30:31 від yurchor »
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: LaTeX і створення покажчиків
« Відповідей #9 : 2010-06-28 20:17:29 »
Цитата
Ймовірно, можна (сам не тестував, але, здається, все зрозуміло). Приблизний рецепт російською тут.
ну, є простіший спосіб, за допомогою пакету multind:

http://www.tex.ac.uk/cgi-bin/texfaq2html?label=multind

теж сам не пробував, але повинно працювати:

\usepackage{multind}
\makeindex{general}
\makeindex{authors}
...
\index{authors}{Another Idiot}
...
\index{general}{FAQs}
...
\printindex{general}{General index}
\printindex{authors}{Author index}
« Змінено: 2010-06-28 20:19:08 від noddeat »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній physicsworks

  • Новачок
  • *
  • дописів: 13
  • Карма: +0/-0
Re: LaTeX і створення покажчиків
« Відповідей #10 : 2010-06-29 11:02:49 »
Дякую за допомогу. Про проблеми з кирилицею в алфавітному покажчику написано ще у Котельникова у його "LaTeX по-русски" у 14 главі.

Нажаль multind також відмовляється діяти. Пишу:

\documentclass[12pt]{report}
\usepackage[cp1251]{inputenc}
\usepackage[ukrainian]{babel}
\usepackage{multind}

\makeindex{general}
\makeindex{authors}

\begin{document}

\index{authors}{Шевченко} \index{authors}{Франко} \index{authors}{Загребельний}

\index{general}{Індукція} \index{general}{Дуалізм} \index{general}{Сила}

\printindex{general}{Предметний покажчик}
\printindex{authors}{Іменний покажчик}
\end{document}

Отримую файл на дві сторінки з назвами покажчиків, але самі покажчики пусті. У log-файлі знаходжу

No file general.ind.
[1{C:/ProgramData/MiKTeX/2.8/pdftex/config/pdftex.map}
]
No file authors.ind.
[2]

Якого біса воно шукає .ind, якщо створюються .idx? Причому, якщо я роблю ОДИН покажчик, то він ПРАЦЮЄ.  :(
« Змінено: 2010-06-29 16:45:34 від physicsworks »

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: LaTeX і створення покажчиків
« Відповідей #11 : 2010-06-29 12:22:49 »
так а ви ходили за посиланням? там потім треба так зробити:
makeindex general
makeindex authors

а потім знову запустити latex.

Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній physicsworks

  • Новачок
  • *
  • дописів: 13
  • Карма: +0/-0
Re: LaTeX і створення покажчиків
« Відповідей #12 : 2010-06-29 12:27:42 »
Дякую! Запрацювало.  :)

До того ж запрацювало і алфавітне впорядкування за допомогою ukrindex від Олексія Панасенка, за що йому велке СПАСИБІ.
« Змінено: 2010-06-29 16:45:11 від physicsworks »

Відсутній phantom_2

  • Новачок
  • *
  • дописів: 1
  • Карма: +0/-0
Re: LaTeX і створення покажчиків
« Відповідей #13 : 2010-11-22 15:46:33 »
Доброго дня!

Скажіть, будь-ласка, як можна зібрати в Windows (MiKTeX 2.7+WinEdt 5.4)
http://www.tex.ac.uk/tex-archive/info/lshort/ukrainian/lshort-ukr-4.12.src.tar.gz

І як можна "прикрутити" uamakeindex до свого проекту в Windows, щоб індекс нормально сортувався?
« Змінено: 2010-11-22 15:46:56 від phantom_2 »