Працювати у командному рядку. Інакше - ніяк.А взагалі, у написі під аватаром вже велика помилка - працювати під root шкідливо для здоров'я.
Для кого написаний цей посібник Ця книга призначена для кожного користувача UNIX-подібних систем, досвідчених користувачів, а також системних адміністраторів. Користувачі, які вже мають досвід роботи у командому рядку, здобудуть знання багатьох аспектів програмування сценаріїв, що полегшить виконання щоденних задач. Системне адміністрування практично невідривно пов'язано з цим знанням, більшість звичайних задач можно автоматизувати простими сценаріями. Посібник наповнений прикладами, що заохотять вас на написання власних сценаріїв та надихнуть на покращення існуючих.
Дуже багато речей зручніше робити з командного рядка.Помилка у фразі "use root" - працювати від рута дуууже шкідливо.
Якщо працювати під рутом, то матимете можливість покласти систему на обидві лопатки за лічені секунди. Те, що кажуть про повну відсутність шкідливого ПЗ під *nix - перебільшення. Є багацько різної гидоти (ПЗ пишуть люди, а їм властиво помилятись) але вона працює від імені користувача, від якого запустилась. У випадку рута - можливий повний контроль над системою.Щоб позбутись створено sudo
2 miwaЦитатаДля кого написаний цей посібник Ця книга призначена для кожного користувача UNIX-подібних систем, досвідчених користувачів, а також системних адміністраторів. Користувачі, які вже мають досвід роботи у командому рядку, здобудуть знання багатьох аспектів програмування сценаріїв, що полегшить виконання щоденних задач. Системне адміністрування практично невідривно пов'язано з цим знанням, більшість звичайних задач можно автоматизувати простими сценаріями. Посібник наповнений прикладами, що заохотять вас на написання власних сценаріїв та надихнуть на покращення існуючих.ну зовсім цікаво , а я ж писав що мені потрібна ще документація по консольці
Щоб в процесі роздупління не видалити _всі_ дані з жорсткого диску
Еге ж, цікаво. Особливо, якщо зважити, що це - один з найкращих посібників для початківців "по консольці". Пана вигнали з першого класу до того, як він подужав букварика?
Цитата: rangel від 2007-08-31 03:08:00Щоб в процесі роздупління не видалити _всі_ дані з жорсткого диску напевно праві з рутом жартувати погана ідея...от вчора настройки збились після чарівної комбінації клавіш Ctrl-Alt-Backspace, після чого всі настройки в теку etc злетіли до первиного стану
взагалі-то в усіх школах/універах мають починати вивчення вінди з командного рядку ДОСа, щоб люди не виростали інвалідами.
Ви знаєте, що половина вірусів під Windows не працює, якщо ви не сидите під адміністратором? Задумайтесь над цим фактом.
взагалі-то в усіх школах/універах мають починати вивчення вінди з командного рядку ДОСа, щоб люди не виростали інвалідами. Дуже шкода, якщо зараз не так. У лінуксі командний рядок дійсно дуже потужна річ. Часто є зручнішим за використання GUI. Наприклад, для навігації в системі я використовую mc - це консольний файловий менеджер, схожий на Norton Commander або Far. Рекомендую з нього почати. Щодо рута, дуже дивно, що Федора дозволяє логінитись під рутом. Ви знаєте, що половина вірусів під Windows не працює, якщо ви не сидите під адміністратором? Задумайтесь над цим фактом. А щодо дистру для новачків, Федора чи Убунту підійде. Тільки раджу спробувати різні графічні менеджери, не лише KDE, а й GNOME. KDE дійсно нагадує хаотичний набір рюшочок, в який новачок губиться. Раджу спробувати лаконічний, але зручний GNOME - можливо, вам більше сподобається.