Автор Гілка: mandrake 9.2 поламався...  (Прочитано 2987 раз)

Відсутній Yevgen

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
mandrake 9.2 поламався...
« : 2004-04-30 22:45:46 »
сьогодні зранку сабж відмовився завантажувати ікси - показував 4-5 разів логотип нвідіа, подім у текстовому режимі запитував логін і пропонував лог помилок подивитись у файлі. подивився - і знайшов лише одну - що під час завантаження не знайдено якийсь шрифт.

прийшов звечора додому - тепер вже система не завантажується взагалі.

спочатку каже
error -5 in read_primary_suspend_image

і пропонує натиснути shift

при натисканні видає кінець-кінцем таке:
mount: error 5 mounting ext3
kernel panic: no init found

шо воно?...

dusoft

  • Гість
Re: mandrake 9.2 поламався...
« Відповідей #1 : 2004-05-01 02:15:47 »
Еееехх... схоже що погані справи в твого HDD...

Відсутній Yevgen

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
Re: mandrake 9.2 поламався...
« Відповідей #2 : 2004-05-01 11:49:23 »
я не певний що це вінчестер - з того ж диску працює вінда (правда з нею теж були незрозумілі глюки при завантаженні, але все минулося начебто). в будь якому випадку мабуть вб'ю лінукса - однаково не працює - та перевірю все скандиском. дякую за пораду!

Відсутній Yevgen

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
Re: mandrake 9.2 поламався...
« Відповідей #3 : 2004-05-01 22:02:27 »
трохи підрихтувати все ж вдалося - я доставляв вінчестер та поміняв шлейфи - схоже через це у лінукса сталася фатальна помилка. цікаво, що вінда взагалі не зреагувала і працювала нормально. отже, поміняв шлейфи як було - тепер лінукс завантажується, але без іксів.

пише таке:

fatal server error: could not open default font 'fixed'

невже через проблеми з якимось шрифтом так може глобально глючити? поясніть будь-ласка хто знає..

dusoft

  • Гість
Re: mandrake 9.2 поламався...
« Відповідей #4 : 2004-05-01 22:19:31 »
Просто, файл шрифта пошкодився, або навіть уся директорія.... а ікси через це не завантажуються... просто їм необхідний цей шрифт..

Відсутній Yevgen

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 278
  • Карма: +0/-0
Re: mandrake 9.2 поламався...
« Відповідей #5 : 2004-05-01 22:27:47 »
чи можна щось зробити щоб не перевстановлювати систему?

dusoft

  • Гість
Re: mandrake 9.2 поламався...
« Відповідей #6 : 2004-05-02 06:53:41 »
Звісно можна, мабуть в мандрейку є ерпмка з назвою подібною до XFree86-fonts*.rpm
Ну чи щось таке... просто встанови її наново... для rpm використовуй ключі --replace-pkgs --replace-files.. здається так.

Відсутній Taras

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: mandrake 9.2 поламався...
« Відповідей #7 : 2004-05-03 10:38:44 »
трохи підрихтувати все ж вдалося - я доставляв вінчестер та поміняв шлейфи

Все правильно, якщо переставити вінчестер на інший шлейф, то поміняються назви розділів, а в конфігураційних файлах вписуються ті розділи, якими вони були під час встановлення. Можна руцями полазати, я таке колись робив, але то було під пильним оком знайомого гуру. Простіше перевстановити зверху.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: mandrake 9.2 поламався...
« Відповідей #8 : 2004-05-03 13:42:24 »

Все правильно, якщо переставити вінчестер на інший шлейф, то поміняються назви розділів, а в конфігураційних файлах вписуються ті розділи, якими вони були під час встановлення. Можна руцями полазати, я таке колись робив, але то було під пильним оком знайомого гуру. Простіше перевстановити зверху.

Нажаль здається ще й досі ні lilo ні grub не можна налаштувати на знаходження кореневого розділу по мітці розділу, хоча сам процес завантаження вже налаштувати можна (у fstab поставити LABEL=/fedora замість /dev/hda1 напр.). Нащастя grub дозволяє змінювати параметри під час завантаження, але треба знати як - я перший раз бавився хвилин п'ятнадцять, поки розібрався що треба змінити всього одну цифірку в першому рядочку. :)

Завантажувач вікон просто шукає перший активний розділ і з нього вантажиться, тому якщо є лише одна віндуза, то все нормально.
[Fedora Linux]