Автор Гілка: Класи LaTeX для дисертації та автореферату  (Прочитано 196191 раз)

Відсутній vlamor

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Доброго дня!
Оформлення автореферату повинно відповідати ДСТУ 3008-95. У відповідності з цим ДСТУ: "Ілюстрація позначається словом “Рисунок -”, яке разом з назвою ілюстрації розміщують після пояснювальних даних, наприклад, “Рисунок 3.1 – Схема розміщення”

Аналогично оформлюється позначення таблиці.

Я використвую пакет "caption" для настройки підписів, але якщо слово "таблиця" пишиться повністью, то підпис під рисунком - в скороченнму вигляді - "Рис."

Маю таке питання: що треба змінити, щоб отримати підпис к рисунку в такому вигляді: "Рисунок".

Дякую за допомогу.

Знайшов відповідь:

При використанні пакету "caption" потрібно зробити таке налаштуваання в преамбулі:

\usepackage[labelsep=endash, figurename=Рисунок]{caption}

Але для таблиць, які не є плаваючими старе форування підписів залишилось:
                                                                               Таблиця 1

Назва таблиці

Як змінити формат на такий:
Таблиця 3.1 – Назва таблиці ?

« Змінено: 2015-01-27 02:33:41 від vlamor »

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Доброго дня!
Оформлення автореферату повинно відповідати ДСТУ 3008-95. У відповідності з цим ДСТУ: "Ілюстрація позначається словом “Рисунок -”, яке разом з назвою ілюстрації розміщують після пояснювальних даних, наприклад, “Рисунок 3.1 – Схема розміщення”

Аналогично оформлюється позначення таблиці.

Я використвую пакет "caption" для настройки підписів, але якщо слово "таблиця" пишиться повністью, то підпис під рисунком - в скороченнму вигляді - "Рис."

Маю таке питання: що треба змінити, щоб отримати підпис до рисунка у такому вигляді: "Рисунок".

Дякую за допомогу.
Я роблю так:\selectlanguage{ukrainian}
\addto\captionsukrainian{\def\figurename{Рисунок}}
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній vlamor

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Я роблю так:\selectlanguage{ukrainian}
\addto\captionsukrainian{\def\figurename{Рисунок}}

Дуже дякую за відповідь.

Підкажіть будь-ласка, як змінити формат на такий (для неплаваючих таблиць):

Таблиця 3.1 – Назва таблиці ?
« Змінено: 2015-01-27 15:21:29 від ombaranovskyi »

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Я роблю так:\selectlanguage{ukrainian}
\addto\captionsukrainian{\def\figurename{Рисунок}}

Дуже дякую за відповідь.

Підкажіть будь-ласка, як змінити формат на такий (для неплаваючих таблиць):

Таблиця 3.1 – Назва таблиці ?
\usepackage[labelsep=endash]{caption} і \addto\captionsukrainian{\def\tablename{Таблиця}} у преамбулі. Або \usepackage[labelsep=none]{caption} і потім \caption{~~-- Моя чудова табличка.} (збочення, але працює).
« Змінено: 2015-01-27 15:22:22 від ombaranovskyi »
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній vlamor

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Я роблю так:\selectlanguage{ukrainian}
\addto\captionsukrainian{\def\figurename{Рисунок}}

Дуже дякую за відповідь.

Підкажіть будь-ласка, як змінити формат на такий (для неплаваючих таблиць):

Таблиця 3.1 – Назва таблиці ?
\usepackage[labelsep=endash]{caption} і \addto\captionsukrainian{\def\tablename{Таблиця}} у преамбулі. Або \usepackage[labelsep=none]{caption} і потім \caption{~~-- Моя чудова табличка.} (збочення, але працює).

Дякую за відповідь, але якщо використовувати не плаваючу таблицю, то vakref формує підпис до таблиці в такому вигляді (2 строчки):

                                           Таблиця 3
Якась назва таблиці

Але згідно с ДСТУ 3008-95 підпис повинен бути таким (1 строчка):

Таблиця 3 - Якась назва таблиці

Як зробити підпис в 1 строчку.


« Змінено: 2015-01-27 15:25:06 від ombaranovskyi »

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Почекаємо на автора пакунка. Не готовий відповісти на це питання без застосування «брудних» прийомів. Має бути краще вирішення.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
У класах vakthesis/vakaref той розрив рядка в заголовку таблиці прописаний жорстко в командах форматування заголовка. Тому, здається, пакунок caption не зможе ніяк впливати на вигляд заголовка таблиці (і плаваючих, і неплаваючих таблиць).

Якщо є бажання і потреба використовувати пакунок caption, то найпростіший варіант (на мій погляд) — відкинути переозначення відповідних команд, які зроблені в класах vakthesis/vakaref. Якось так:
Код: LaTeX
  1. \documentclass{vakaref}
  2.  
  3.  
  4. \usepackage{tabularx}
  5. \usepackage{longtable}
  6. \usepackage[labelsep=endash]{caption}
  7.  
  8. \let\ORG@makecaption\@makecaption
  9. \let\ORGlongtable\longtable
  10. \let\ORGLT@makecaption\LT@makecaption
  11. \AtBeginDocument{%
  12.   \let\@maketablecaption\ORG@makecaption
  13.   \let\longtable\ORGlongtable
  14.   \let\LT@makecaption\ORGLT@makecaption
  15. }
  16.  
У чому проблема? Класи vakthesis/vakaref деякі речі переозначують, використовуючи механізм \AtBeginDocument. Тобто вони «на початку документа» всі означення, які міг зробити пакунок caption, замінюють на свої.

Що ми робимо? Після виклику caption та інших потрібних для таблиць пакунків зберігаємо поточні означення команд. А потім «на початку документа», коли і клас, і всі пакунки зробили свої зміни, замінюємо означення цих команд на раніше збережені. Тобто зміни, зроблені класами vakthesis/vakaref, будуть проігноровані. Тому можна буде використовувати команди налаштування з пакунка caption так само, як з будь-яким іншим класом.

Зауважу, що під «неплаваючими таблицями» я розумію ті, що зроблені за допомогою оточення longtable. Бо саме це оточення переозначують обговорювані класи. Якщо проблеми виникають з якимись іншими оточеннями, то причина може бути інша.

М.: Скористався службовим становищем і повиправляв загублені теги цитат у попередніх повідомленнях (і нічого більше). Бо без них якась нечитабельна каша виходить. Пане vlamor, будь ласка, цитуйте попередні повідомлення акуратніше.
« Змінено: 2015-01-27 15:31:31 від ombaranovskyi »
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній vlamor

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
У класах vakthesis/vakaref той розрив рядка в заголовку таблиці прописаний жорстко в командах форматування заголовка. Тому, здається, пакунок caption не зможе ніяк впливати на вигляд заголовка таблиці (і плаваючих, і неплаваючих таблиць).

Якщо є бажання і потреба використовувати пакунок caption, то найпростіший варіант (на мій погляд) — відкинути переозначення відповідних команд, які зроблені в класах vakthesis/vakaref. Якось так:
Код: LaTeX
  1. \documentclass{vakaref}
  2.  
  3.  
  4. \usepackage{tabularx}
  5. \usepackage{longtable}
  6. \usepackage[labelsep=endash]{caption}
  7.  
  8. \let\ORG@makecaption\@makecaption
  9. \let\ORGlongtable\longtable
  10. \let\ORGLT@makecaption\LT@makecaption
  11. \AtBeginDocument{%
  12.   \let\@maketablecaption\ORG@makecaption
  13.   \let\longtable\ORGlongtable
  14.   \let\LT@makecaption\ORGLT@makecaption
  15. }
  16.  
У чому проблема? Класи vakthesis/vakaref деякі речі переозначують, використовуючи механізм \AtBeginDocument. Тобто вони «на початку документа» всі означення, які міг зробити пакунок caption, замінюють на свої.

Що ми робимо? Після виклику caption та інших потрібних для таблиць пакунків зберігаємо поточні означення команд. А потім «на початку документа», коли і клас, і всі пакунки зробили свої зміни, замінюємо означення цих команд на раніше збережені. Тобто зміни, зроблені класами vakthesis/vakaref, будуть проігноровані. Тому можна буде використовувати команди налаштування з пакунка caption так само, як з будь-яким іншим класом.

Зауважу, що під «неплаваючими таблицями» я розумію ті, що зроблені за допомогою оточення longtable. Бо саме це оточення переозначують обговорювані класи. Якщо проблеми виникають з якимись іншими оточеннями, то причина може бути інша.

М.: Скористався службовим становищем і повиправляв загублені теги цитат у попередніх повідомленнях (і нічого більше). Бо без них якась нечитабельна каша виходить. Пане vlamor, будь ласка, цитуйте попередні повідомлення акуратніше.

Дуже дякую, пане Олександре, за відповідь і за vakaref/vakathesis.

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Якщо все працює, то для зручності користувачів опублікував файл-зразок, у якому описано те, що ми обговорювали: як відкинути зміни в командах оформлення заголовка таблиць, щоб використовувати пакунок caption для оформлення.

Це, мабуть, «брудний» прийом. Але це найпростіший «брудний» прийом, який мені швидко вдалося придумати: забрати те, що не працює, щоб не заважало тому, що працює.

До речі, є ось такий варіант. (Здається, не згадували його ще на цьому форумі.) Я так зрозумів, розробник рухався до ДСТУ 3008-95, але потім повернув, щоб задовольнити якісь специфічні вимоги. Я сам не пробував розбиратися, що там є цікаве і наскільки узгоджується зі стандартами.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній vlamor

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Якщо все працює, то для зручності користувачів опублікував файл-зразок, у якому описано те, що ми обговорювали: як відкинути зміни в командах оформлення заголовка таблиць, щоб використовувати пакунок caption для оформлення.

Це, мабуть, «брудний» прийом. Але це найпростіший «брудний» прийом, який мені швидко вдалося придумати: забрати те, що не працює, щоб не заважало тому, що працює.

До речі, є ось такий варіант. (Здається, не згадували його ще на цьому форумі.) Я так зрозумів, розробник рухався до ДСТУ 3008-95, але потім повернув, щоб задовольнити якісь специфічні вимоги. Я сам не пробував розбиратися, що там є цікаве і наскільки узгоджується зі стандартами.

Маленьке уточнення:

\usepackage[labelsep=endash, figurename=Рисунок]{caption}
Так як, згідно з ДСТУ, слово "Рисунок" повинно бути повністю.

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Маленьке уточнення:

\usepackage[labelsep=endash, figurename=Рисунок]{caption}
Так як, згідно з ДСТУ, слово "Рисунок" повинно бути повністю.
Це вже подробиці роботи з caption. Я мав на меті у файлі показати тільки, як відкинути зміни і уникнути таким чином конфлікту з caption. Теоретично це може допомогти уникнути конфлікту з чимось іще.

Як використовувати caption, щоб зробити оформлення згідно з тим стандартом — це інше питання. Якого я не хочу зараз торкатися. :-)
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Василь Черлінка

  • Новачок
  • *
  • дописів: 38
  • Карма: +0/-0
Доброго дня колеги!
Можливо я неуважно читав і відкрию америку, але при генеруванні списку літератури згідно GOST2003
потрібно замість рядка "bibtex8 --csfile 1251cyr --big xampl-thesis" друкувати "bibtex8 --csfile cp1251 --big xampl-thesis". Інакше генерує список в якому автор кирилицею на початку рядка йде без ініціалів.

Ну і для зручності та мінімізації ручного вводу пропоную такий bat-файл: compile-thesis.bat

latex xampl-thesis.tex
bibtex8 --csfile cp1251 --big xampl-thesis
ren xampl-thesis.bbl xampl-thesis1.bbl
latex xampl-thesis.tex
bibtex8 --csfile cp1251 --big xampl-thesis
ren xampl-thesis.bbl xampl-thesis2.bbl
latex xampl-thesis.tex
latex xampl-thesis.tex
dvips xampl-thesis.dvi
ps2pdf xampl-thesis.ps xampl-thesis.pdf


Відсутній Василь Черлінка

  • Новачок
  • *
  • дописів: 38
  • Карма: +0/-0
Ще одне питання виникло, не можу сам розібратися з наскоку.
У GOST2003 (http://mirror.datacenter.by/pub/mirrors/CTAN/biblio/bibtex/contrib/gost/gost2003.pdf) прописано приклади, у яких нумерація йде арабськими цифрами, без всяких дужок, в т.ч. квадратних. У нашому випадку генерується перелік джерел, у якому номери йдуть у квадратних дужках без крапки. Як можна проставити арабську нумерацію з крапкою і без дужок.

І, на додачу, щоб список літератури був 12 кеглем шрифту.

Ну а щоб вже все до кінця, то як втиснути вимогу друкувати все шрифтом Times New Roman. Вибачте, що не починав різні теми з цих приводів, якщо насварите, то таки почну.

Дякую.

Відсутній Василь Черлінка

  • Новачок
  • *
  • дописів: 38
  • Карма: +0/-0
Спамити, так спамити...

Маємо: щойно встановлений TeXLive 2014 на Windows 7 x64.

Згідно інструкції розпакувуємо .dtx-файл, далі розкидаємо по теках, куди що потрібно.
Єдина зміна у вихідних даних це у файлі xampl-thesis.bib ставимо славнозвісну @ перед INCOLLECTION{Sie74,.
Проганяємо приклад через кілька стандартів оформлення літератури, отож:
1.  xampl-bib.tex - без змін, з прописаним gost71u.
     Результат: оскільки цей ГОСТ вже не підтримується, документ генерується без переліку літературних джерел, а замість посилань - знаки питання.

2.  xampl-bib.tex - з прописаним gost780.
     Результат: документ генерується з переліком літературних джерел, з коректними посиланнями в тексті.
2а. xampl-bib.tex - з прописаним gost780s.
     Результат: документ генерується без змісту, з коректними посиланнями в тексті на основний список і знаками питання замість допоміжного, переліки літературних джерел відсутні

3.  xampl-bib.tex - з прописаним gost2003.
     Результат: документ генерується з переліком літературних джерел, з коректними посиланнями в тексті. Проте у 4 та 6 джерелі кладуться лапки перед довгим тире у списку літератури, а у 3а додаткового списку таке - Київ : [s. n.], 2001- картинку додаю.
3а. xampl-bib.tex - з прописаним gost2003s.
     Результат: документ генерується з помилками, без змісту, з коректними посиланнями в тексті на основний список і знаками питання замість допоміжного, переліки літературних джерел відсутні
3b. xampl-bib.tex - з відключеним оточенням bibset, прописаним gost2003; додатковий список літератури відключено.
     Результат:  аналогічно до 3, лиш відсутній додатковий список літератури.

4.  xampl-bib.tex - з прописаним gost2008.
     Результат: документ генерується з переліком літературних джерел, з коректними посиланнями в тексті. Список літератури коректно сформований: і основний і додатковий згідно госту2008.
4а. xampl-bib.tex - з прописаним gost2008s.
     Результат: документ генерується з помилками, без змісту, з коректними посиланнями в тексті на основний список і знаками питання замість допоміжного, переліки літературних джерел відсутні
 
P.S. І що ото за маленький чорний квадрат перед лемою 1.1. є на рисунку, він є у будь-якому згенерованому варіанті.

Відсутній Василь Черлінка

  • Новачок
  • *
  • дописів: 38
  • Карма: +0/-0
ГОСТ 2008