Автор Гілка: Класи LaTeX для дисертації та автореферату  (Прочитано 196976 раз)

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Чи можна використати швидкий, нехай і "брудний" прийом, щоб "віднімати" від тих лічильників потрібну кількість(або щоб вони стартували з якоїсь від'ємної величини)?
З лічильниками можна, звичайно, робити арифметичні операції. Наприклад, зменшити лічильник test на 4:
Код: LaTeX
  1. \addtocounter{test}{-4}

Але якщо оте все не дуже правильно працює, я б краще порахував і написав усе вручну замість того, щоб мучитися з автоматизацією.

У попередньому своєму повідомленні я промазав і дав посилання не на ту відповідь на TeX.SE. Насправді я хотів зауважити, що, крім totcount, є ще totalcount, якого немає на CTAN, але який дозволяє щось таке робити, з чим totcount не справляється. Це наступні відповіді після цитованої. Але я уважно з цим не розбирався, тому не можу зараз підказати, що би підправити у Вашому коді, щоб він запрацював належним чином.

P.S. Ще одне питання виникло по оформленню: у мене довга назва, на три рядки, причому в останньому лише одне слово. Чи є спосіб розірвати назву так, щоб вона не розривалася і в анотації?
Відносно безпечний, але не дуже гнучкий спосіб — не розбивати назву на рядки вручну (за допомогою \\), а склеювати вручну слова, щоб виштовхати їх на наступний рядок (за допомогою ~). Наприклад, у файлі mon2017dev.tex таке є:
Код: LaTeX
  1. \title{Формування професійної іншомовної компетентності майбутніх філологів
  2.  засобами~мультимедійних технологій}

P.S.S. Вибачте, що всі питання звалюю на купу. Не працюють переноси у складних словах. От, наприклад, в преамбулі \babelhyphenation[ukrainian]{при-род-но-ант-ро-по-ген-них} - а при компіляції не переносить. Коли в самому тексті вказую при\-род\-но-ант\-ро\-по\-ген\-них, то переноси працюють.
Можна спробувати «спеціальний дефіс» "= (прямі подвійні лапки і дорівнює) у тексті:
Код: LaTeX
  1. природно"=антропогенних
З файла ukraineb.pdf:
Цитата
"=   for a compound word mark with a breakpoint, allowing hyphenation in the composing words.

Припускаю, що з командою \babelhyphenation нічого не виходить, бо цією командою Ви визначаєте, які переноси мають бути в слові «природноантропогенних», а слово «природно-антропогенних», яке трапляється в тексті, — це зовсім інше слово.

Різні питання варто розділяти все ж таки. Бо якщо Ви просто не знали про «спеціальний дефіс» "= — це одна ситуація. А якщо проблеми з переносами спричиняє саме клас vakthesis, наприклад, то треба шукати, що там з ним не так. Але я не помітив якихось особливостей vakthesis: ця трудність з переносами на вигляд така сама, як і з іншими класами.
« Змінено: 2018-08-06 07:27:39 від Олександр Барановський »
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Василь Черлінка

  • Новачок
  • *
  • дописів: 38
  • Карма: +0/-0
Наразі дякую!!! Отож:
1. Порахував вручну, то дійсно швидко
2. Слова склеїв. Що цікаво цю конструкцію вже сам використовував, а тут як в шорах був.
3. А ось про це не знав, дякую за рішення: «спеціальний дефіс» "=

Відсутній Василь Черлінка

  • Новачок
  • *
  • дописів: 38
  • Карма: +0/-0

Доброго дня!


У переліку рисунків (їх у мене багато) формат номеру, очевидно, не був розрахований на таку їх кількість.Порадьте, де можна поправити стиль, щоб нічого іншого не зламати.


Також, сподіваюся, це не є наслідком моїх маніпуляцій із стильовим файлом.
Дякую.

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
У переліку рисунків (їх у мене багато) формат номеру, очевидно, не був розрахований на таку їх кількість.Порадьте, де можна поправити стиль, щоб нічого іншого не зламати.
У vakthesis, як і в стандартних класах LaTeX, команда \l@figure генерує рядок у переліку ілюстрацій. Додайте у преамбулу свого документа:
Код: LaTeX
  1. \renewcommand*\l@figure{\@dottedtocline{1}{1.5em}{2.3em}}
  2. \let\l@table\l@figure
  3. \renewcommand*\l@section{\@dottedtocline{1}{1.5em}{2.3em}}
  4.  

Третій аргумент команди \@dottedtocline (а саме: 2.3em) задає ширину рамки для номера. Напишіть більше число у рядку 2.

Рядок 3 задає те саме для переліку таблиць. Навіть якщо таблиць у Вас не так багато, є сенс ширину рамки для номера встановити таку саму (це стандартна поведінка стандартних класів).

Якщо ж у Вас ще й підрозділів багато, і номер підрозділу у змісті налазить на наступний текст, то можна змінити стандартну ширину в рядку 4.

Також, сподіваюся, це не є наслідком моїх маніпуляцій із стильовим файлом.
Думаю, що не є. Я бачу таку поведінку і з vakthesis, і з report. Ймовірно, не очікувалося, що розділів може бути так багато, а ще й багато ілюстрацій.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Василь Черлінка

  • Новачок
  • *
  • дописів: 38
  • Карма: +0/-0

Дякую за Вашу відповідь, згідно "рецепту" вийшло гарно і безпроблемно. В нумерації рисунків третій аргумент команди \@dottedtocline змінив з 2.3em на 2.8em (результат на картинці в додатку). Решту не змінював, оскільки таблиць стільки не назбирувалося, щоб з ними виникали проблеми, як і з розділами.
Спасибі ще раз...

Відсутній basilio

  • Новачок
  • *
  • дописів: 32
  • Карма: +0/-0
Таке питання виникло, може знає хто. Чи є нормативні документи, які офіційно дозволяли би електронний  примірник дисертації здавати у форматі PDF, а не DOC? Бо за старою радянською традицією в одному нормативі дозволили дисертації робити у форматі LaTeX із відповідним стильовим оформленням, а в іншому залишили вимогу здавати доківський файл. Чи може я чого не знаю?

Відсутній Василь Черлінка

  • Новачок
  • *
  • дописів: 38
  • Карма: +0/-0
Тут потрібно запитувати тих, хто пройшов процедуру до кінця. В будь-якому випадку, можна конвертувати в doc - і нехай собі паряться з тим, що вийде: формально то буде документ ворда. Або хід конем: документ ворда, в якому кожна сторінка - це скріншот pdf...

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Дисертацію можна здавати у pdf (колега у грудні минулого року здав до ІНТЕІ). Автореферат вимагали у doc (довелося допомагати перетворювати з LaTeX).


Зараз усе можна подавати з їхньої сторінки http://okd.ukrintei.ua/ , тому проблем має поменшати.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Василь Черлінка

  • Новачок
  • *
  • дописів: 38
  • Карма: +0/-0
Зараз усе можна подавати з їхньої сторінки http://okd.ukrintei.ua/ , тому проблем має поменшати.

Ще до цього етапу не дійшов, але дякую, сподіваюся тяганини буде менше... А то, пригадую, як з кандидатською парився, 5 дискет не читалися, допоки не дав пару гривень, тоді прочиталися всі...

Відсутній basilio

  • Новачок
  • *
  • дописів: 32
  • Карма: +0/-0
В будь-якому випадку, можна конвертувати в doc - і нехай собі паряться з тим, що вийде: формально то буде документ ворда. Або хід конем: документ ворда, в якому кожна сторінка - це скріншот pdf...
Конвертор, який пристойно би переводив в doc вирішив би проблему. Але таких знайти не вдалось - після кожного треба доробляти вручну (що довелось і зробити в кінцевому підсумку). Зі скріншотами pdf - здобувач знаходиться в залежності від ради, в якій він проходить захист і ці іграшки можуть погано закінчитись. Особисто я не ставив би під ризик результати багаторічної праці і життя у вимушених злиднях увесь цей час. Нездатність навіть власні процедури виписати без суперечностей - це власне все, що потрібно знати про науку в Україні.

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
В будь-якому випадку, можна конвертувати в doc - і нехай собі паряться з тим, що вийде: формально то буде документ ворда. Або хід конем: документ ворда, в якому кожна сторінка - це скріншот pdf...
Конвертор, який пристойно би переводив в doc вирішив би проблему. Але таких знайти не вдалось - після кожного треба доробляти вручну (що довелось і зробити в кінцевому підсумку). Зі скріншотами pdf - здобувач знаходиться в залежності від ради, в якій він проходить захист і ці іграшки можуть погано закінчитись. Особисто я не ставив би під ризик результати багаторічної праці і життя у вимушених злиднях увесь цей час. Нездатність навіть власні процедури виписати без суперечностей - це власне все, що потрібно знати про науку в Україні.
Рада не контролює документи — документи контролюють у атестаційній колегії. Там хабарники і буквоїди ще ті (як і у наших славних журналах для оголошень про захист).


Автореферати і дисертації оприлюднюються на сайті вченої ради у PDF.


Приклад (найупослідженіший сайт інституту у НАНУ у комплекті):


http://inmech.kiev.ua/rus/rada.htm


Не знаю, яким засобом перетворення ви користувалися, але у нас (фізико-математичні науки, багато формул) усе спрацювало швидко і точно (реклами програми не буде через не зовсім законне його використання). Приблизно за годину ідентична копія автореферату була готова.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній basilio

  • Новачок
  • *
  • дописів: 32
  • Карма: +0/-0
Цитата
Не знаю, яким засобом перетворення ви користувалися
Краще за онлайн-конвертори нічого не знайшов. Серед них трапляються досить пристойні варіанти. Але, все ж, доводиться "доробляти напилком".
Цитата
Приблизно за годину ідентична копія автореферату була готова.
З авторефератом простіше. Його можна хоч через tex4ht, хоч через pandoc згенерувати, а тоді вже руками підправити, де криво вилізе. Суто технічно - менше обсяг, менше проблем. Хоча в одному місті написати, що можна роботи готувати в LaTeX, а в іншому - не дозволити приймати PDF, розтяжка ще та. Разом із тим, чув, що є практика здавати PDF файли робіт, в порядку виключення. Хотів би побачити поради від тих, кому це реально вдавалось робити. Бажано із посиланням на нормативні документи. Заділ на майбутнє, так би мовити.
Ну і ця тема реально класна. Дуже багато корисного!

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3628
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Хотів би побачити поради від тих, кому це реально вдавалось робити. Бажано із посиланням на нормативні документи.
Усі дисертаційні роботи протягом двох останніх років у нашому інституті здавали у PDF.


http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0155-17#n13


(самий низ сторінки)
Цитата
Допускається підготовка дисертаційної роботи в форматі LaTeX з відповідним стильовим оформленням
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній basilio

  • Новачок
  • *
  • дописів: 32
  • Карма: +0/-0
Саме тому я і розродився вище сумною тирадою. Все ще діє Положення про спецраду http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1170-11, де в чинній редакції прописано наступне (додаток 2: перелік документів, що мають подаватись):
компакт-диск, на  якому  міститься файл з текстом дисертації. 
Ім'я файла - dis.doc (2 примірники).
І коли секретар або голова ради вказує на невідповідність вимогам - з формальної точки зору він абсолютно правий. Аргументація цілком зрозуміла і логічна - готуйте в чому хочете, а мені дайте файл передбачений чинними нормативами. От такі справи.

Відсутній m_sc

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
Доброго дня.
В мене рада вимагає і файли у форматі doc (на компакт дисках), і файли у форматі pdf (для розміщення на сайті). От така шизофренія. Моя дисертація містить десятки формул та ілюстрації tikz, і як все це перенести у word в мене не має жодної думки, бо навіть прості конвертори у html або rtf видають на виходу мішанину, а деякі онлайн конвертори теж дають не дуже якісний документ. Поки що зупинився на варіанті вставити png зображення сторінок у документ word. Якщо хтось знає кращий варіант, буду дуже вдячний за пораду.