Автор Гілка: Класи LaTeX для дисертації та автореферату  (Прочитано 196987 раз)

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Добрий вечір!

Оточення authorpublications мало би бути за формою таке саме, як оточення thebibliography. Бо це по суті те саме оточення, але з деякими дрібними змінами.

Але воно, взагалі кажучи, не призначене для безпосереднього використання авторами дисертації. Його навіть в документації не описано. Стандартна схема роботи така. Автор створює звичайне оточення thebibliography, вручну чи засобами BibTeX, вкладає його в оточення bibset. А вже оточення bibset переозначує thebibliography на authorpublications, щоб забезпечити специфічні вимоги до оформлення.

Тому мені здається, або Ви щось екзотичне робите, або я не зовсім зрозумів Ваше запитання. Якщо те, що я вище написав, не допомагає, спробуйте детальніше описати свою проблему, будь ласка.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Victoria

  • Гість
Доброго дня! Перш за все, дуже дякую за розробку класів vakthesis і mon2017dev, дуже зручно їх використовувати!

Є два питання:

1. При використанні останньої версії mon2017dev з опцією d (для докторської)на титульній сторінці відображається кандидат наук замість доктора. Я можу це виправити досить топорним методом, але цікаво, чи це я щось не так задаю, чи може технічна помилка в файлі.

2. Чи можна зробити, щоб при використанні одночасно \specialitysci і \specialityedu на титульній сторінці не писалось в дужках (доктора філософії), а лише доктора наук? Тобто, наприклад,

01.01.01 — математичний аналіз
111 — математика
Дисертацiя на здобуття наукового ступеня доктора фiзико-математичних наук


а не

01.01.01 — математичний аналіз
111 — математика
Дисертацiя на здобуття наукового ступеня доктора фiзико-математичних наук (доктора філософії)

Буду вдячна за відповіді.

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Добрий вечір!

Дякую за позитивний відгук! І за детальний опис проблеми!

Не можу відтворити проблему, на жаль. Треба більше інформації. Тобто я беру стандартний приклад з mon2017dev v0.08 і у файлі mon2017dev.tex виправляю рядок для вибору типу дисертації (це рядок 14), а саме: замість
Код: LaTeX
  1.   % type=phd,% тип дисертації
пишу
Код: LaTeX
  1.   type=d,% тип дисертації
Також розкоментовую команду \specialityedu (це рядки 192–203). У мене все успішно компілюється, тобто на титульному аркуші напис типу доктора фiзико-математичних наук (без доктора філософії).

Проблема 1 на вигляд схожа на те, що опція d все ж таки чомусь не вибралася. Тому клас використовує типове значення (тобто c; виходить дисертація кандидата наук). Але змоделювати таку ситуацію мені не вдалося.

Проблема 2, можливо, вирішиться, якщо буде вирішено проблему 1. Бо, взагалі кажучи, має бути саме так, як Ви й очікуєте.

Усе, що можу тепер порадити: перевірте, будь ласка, як Ви вибираєте тип дисертації (як записано опцію type=d). Може, там якась зайва кома чи крапка все ламає.

Далі, якщо проблема у Вас відтворюється зі стандартним прикладом з mon2017dev v0.08, то покажіть відповідний log-файл.

Якщо ж зі стандартним прикладом все ок, а проблема виникає тільки з реальною дисертацією, то треба ловити, що спричиняє проблему. Тоді зробіть, будь ласка, мінімальний приклад і покажіть тут.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Victoria

  • Гість
Дуже дякую за відповідь! Помилка була через неуважність - замість того, щоб задати type=d, я задала просто d, як це було з vakthesis :-[
Обидві проблеми вирішено.



Ще цікавить такий момент: чи виникала у Вас поширена проблема з тим, що не відображаються ініціали авторів кирилицею при використанні bibtex? Тобто, на виході порожні місця замість ініціалів і крапочки, наприклад ,  " . . Пушкін".
Для класів gost я знайшла в інтернеті рішення цієї проблеми за допомогою правки відповідного .bst файла, з іншими класами ще не пробувала. Цікаво, чи є якийсь інший підхід, можливо, з кодировками проблема...

М.: Дискусію на цю тему перенесено сюди.
« Змінено: 2021-05-07 19:50:48 від Олександр Барановський »

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Вітаю!

Сьогодні випущено версію 0.09 набору LaTeX-класів і пакунків vakthesis, призначених для оформлення дисертації та автореферату за рекомендаціями ВАК України. Нова версія переважно містить виправлення помічених вад. Зокрема, й тих, що на форумі повідомляли. Дякую всім, хто долучився!

Також вийшла версія 0.09 набору допоміжних LaTeX-класів mon2017dev, призначених для підготовки дисертації згідно із сучасними вимогами МОН. Це технічний випуск для узгодження з новою версією vakthesis.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній dimazv777

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
Добрий день!

Дякую за класи (поки використовую стару версію).
У мене запитання не до шаблону.

При генерації документу українські літери "i" кодуються з використанням латинської літери.

Знайшов таку проблему, але рішення немає.
https://tug.org/pipermail/tex-live/2013-December/034499.html
1. accsupp -  постійни помилки
2. А використання X2 замість T2A вимогає постійної спеціфікації при переключені мови (\selectlanguage).

Один з варіантів створити версію для XeLaTeX (пробую, але ще не все як треба)

Дякую
« Змінено: 2021-12-05 22:02:21 від dimazv777 »

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Вітаю на ЛОУ!

При генерації документу українські літери "i" кодуються з використанням латинської літери.

1. У Вас така проблема виникає тільки з класами vakthesis або іншими спеціальними класами для дисертацій? Чи це загальна проблема, виникає з будь-яким класом?

2. Переглянув цю дискусію:
https://tug.org/pipermail/tex-live/2013-December/034499.html

Мені видається хорошим варіант колупати cmap. Те, що говорить Zdenek Wagner:
Цитата
The source of the problem seems to be in texmf-dist/tex/latex/cmap/t2a.cmap, I do not see the mapping for "i" in it.

Хоча контраргументи Robin Fairbairns і David Carlisle в подальшій дискусії теж видаються розумними.

Я глянув файл t2a.cmap. Але, на жаль, це абсолютно незрозумілий для мене наразі PostScript-код. Треба розбиратися, як працює технологія CMap і що з цим можна робити.

Бо те, що Zdenek Wagner далі пише, працює.

Я додав у файл t2a.cmap після рядка 128 (<BF> <00BB>) ще два рядки для кириличних «і» та «І» відповідно:
Код: Text
  1. <69> <0456>
  2. <49> <0406>
і отримав PDF, у якому вони залишаються кириличними.

Але тут є дві проблеми.

1) Я не зовсім розумію, що це і чому воно працює.

2) Це (очікувано) також замінює латинські «i» та «I» на відповідні кириличні. А це не зовсім бажаний результат :-)

Один з варіантів створити версію для XeLaTeX (пробую, але ще не все як треба)

Сподіваюся, у Вас це спрацювало. Бо в мене — ні. (Але я зазвичай не працюю із XeLaTeX. Можливо, просто не розумію, як його готувати.)

Ну, і з vakthesis і UTF-8 є проблеми: у мене поки що нічого з цим не виходить. Але раніше люди писали, що в них ніби виходить.

3. І нарешті, можливо, на проблему можна поглянути з іншого боку? Для Вас перекодування цих букв створює справді критичну проблему?

Мені здається, що ця проблема може бути пов'язана з тим, що раніше обговорювали: під час конвертування PDF у Word вилазять кракозябри.

Але там рекомендують просто так не робити. А натомість конвертувати LaTeX у Word.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Кодування T2A було створене росіянином, а йому не цікава повноцінна підтримка української, про що він чесно писав у звіті про помилку (не можу зараз знайти). Використовуйте унікод.
[Fedora Linux]

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
http://tug.ctan.org/macros/latex/required/cyrillic/cyoutenc.pdf

Цитата
\i and \j are unused in Cyrillic languages, so are absent in X2.

Цитата
The final block of Cyrillic letters occupies the space covered with Latin letters
in ASCII. These letters are only present in X2 encoding (which does not contain
Latin letters at all). However, some Cyrillic glyphs here look exactly like some
Latin analogues, and we declare them also for T2* encodings, so that they are
accessible from inputenc files. In T2* encodings, these letters share the same slots
with the corresponding Latin letters. The affected letters are: \CYRII, \CYRJE,
\CYRQ, \CYRDZE, \CYRW (and lowercase forms).
« Змінено: 2021-12-07 23:50:31 від Володимир Лісівка »
[Fedora Linux]

Відсутній dimazv777

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
1. У Вас така проблема виникає тільки з класами vakthesis або іншими спеціальними класами для дисертацій? Чи це загальна проблема, виникає з будь-яким класом?
Будь який з T2

Це (очікувано) також замінює латинські «i» та «I» на відповідні кириличні. А це не зовсім бажаний результат :-)
Згоден


Сподіваюся, у Вас це спрацювало. Бо в мене — ні. (Але я зазвичай не працюю із XeLaTeX. Можливо, просто не розумію, як його готувати.)
Ну, і з vakthesis і UTF-8 є проблеми: у мене поки що нічого з цим не виходить. Але раніше люди писали, що в них ніби виходить.
Дякую. Все вийшло. Не все перевіряв, але те що мені будо потрібно запрацювало.
Змінював тільки використання \cyrX на звичайні літери. Ніяких відмінностей окрім модіфікації классів та деяких пакетів більш нема.
Зараз повнюстю перейшов на XeLaTeX.

3. І нарешті, можливо, на проблему можна поглянути з іншого боку? Для Вас перекодування цих букв створює справді критичну проблему?
Не критично, але: 1) пошук не працює 2) копіювання теж так собі 3) як будуть працювати перевірки такого документу?


Відсутній dimazv777

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
Ще. Усі класи я одразу (ще на початку роботи) був перетворив на utf8.
Також не все працювало, тому деяки елементи не використовував.
« Змінено: 2021-12-08 14:45:14 від dimazv777 »

Відсутній kostiantyn.hermash

  • Новачок
  • *
  • дописів: 1
  • Карма: +0/-0
Коли я писав кандидатську, то зробив собі невеличкий клас. Просто залишу це тут, можливо комусь буде корисно.

Ілля

  • Гість
Добрий день,

Дякую за створення цього чудового класу.
Хочу повідомити про проблему. При використанні пакету hyperref злітає перенесення математичних формул в тексті на новий рядок. У мінімальному прикладі проблема проілюстрована на сторінці 7:
https://drive.google.com/file/d/1JAYF4MU57LhD7wRj3ySS79MsriJ6_3eu/view?usp=sharing

Відсутній Олександр Барановський

  • Модератор дошки
  • Графоман
  • *****
  • дописів: 359
  • Карма: +0/-0
Доброго здоров'я! Дякую за повідомлення!

Хочу повідомити про проблему. При використанні пакету hyperref злітає перенесення математичних формул в тексті на новий рядок. У мінімальному прикладі проблема проілюстрована на сторінці 7:
https://drive.google.com/file/d/1JAYF4MU57LhD7wRj3ySS79MsriJ6_3eu/view?usp=sharing

Суть проблеми полягає в тому, що зникає абзацний відступ у теоремоподібних оточеннях, якщо підключити пакунок hyperref. При цьому змінюється розбивка на рядки і виникає такий побічний ефект, що та формула вилазить на берег.

У таких формулах (набір об'єктів через кому в дужках) важко знайти хорошу точку розриву рядка. Тому система TeX вважає, що краще залишити так (усі інші варіанти ще гірші з погляду алгоритмів для розбивки на рядки). З формулами такого типу це трапляється і без hyperref, і без vakthesis/vakaref.

Як швидкий варіант обійти цю проблему, можна підключити пакунок cleveref:
Код: LaTeX
  1. \usepackage{cleveref}

Можливо, це спричинить якісь інші негативні наслідки. Якщо помітите, повідомте, будь ласка.

Інший варіант: не підключати пакунок amsthm. Але якщо в документі інтенсивно використовуються теоремоподібні оточення, це точно матиме критичні наслідки. Зокрема, команди \theoremstyle не працюватимуть.

Чому це відбувається? Класи vakthesis/vakaref переозначують деякі внутрішні команди з пакунка amsthm. Пакунок hyperref теж це робить і затирає зміни від vakthesis/vakaref.

Причому схоже, що це з'явилося у недавніх версіях hyperref. У версії 0.09 класів vakthesis/vakaref були певні зміни, що стосувалися hyperref. Я тестував цю версію на машині з відносно давньою системою TeX. І не помічав такої проблеми.

У коді hyperref логіка така, що якщо не підключено cleveref, то перевіряється, чи підключено amsthm, а тоді робляться певні зміни. Якщо підключено cleveref, то такої перевірки немає і відповідно змін немає. Тому майже все працює, як і раніше.

Запропонований вище швидкий обхід -- це тимчасова заглушка. hyperref -- дуже складний пакунок. Треба розібратися, що він робить і навіщо. І тоді передбачити обробку цієї ситуації в коді vakthesis/vakaref або, можливо, повністю переписати відповідний код.

До речі, 21 липня 2021 року вийшла нова версія vakthesis (0.09). Бачу, що у Вашому прикладі є непотрібні тепер латки для hyperref. Тому схоже, що Ви не використовуєте найсвіжішу версію vakthesis.
У своїх заявках дехто з науковців описував, якими корисними будуть їхні заплановані дослідження для національних інтересів, тоді як насправді ними рухала щира наукова допитливість і бажання написати пару статей.
Станіслав М. Улям, «Пригоди математика»

Ілля

  • Гість
Дякую за відповідь!

Дійсно, я це одразу не помітив через неуважність, але проблема стосується саме відступу в теоремоподібних означеннях. Звісно, хотілося б цей відступ зберегти. Буду пробувати запропонований Вами обхідний варіант.

Ще раз дякую за детальні пояснення технічної складової!