Автор Гілка: Глосарій  (Прочитано 21130 раз)

Відсутній Taras

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Глосарій
« Відповідей #30 : 2003-08-18 17:04:13 »
Але ж ми це все вже мали. Як побалакати, то аж дроти були червоні від трафіка, а як дійшло до голосування, то нікому було голосувати.

Відсутній Ivan Mokhnal

  • Новачок
  • *
  • дописів: 20
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Глосарій
« Відповідей #31 : 2003-08-19 16:43:22 »
Хочу застерегти, що все це - лише НМД, тому спроби звинуватити мене в догматизмі не пройдуть.

Догматизм -- це не коли насаджуєш опінію иншим, а коли відмовляєшся аргументувати її для  себе.

По-перше, хто повинен укладати словник?

Відповідь: спільнота, що його вживає.

Власне укладанням словника повинен хтось один. Цей один повинен:  ...

Самі ж розумієте, що своїм набором обмежень описали порожню множину. Треба ж описати щось реальне.

Можливо, ми знайдемо кількох людей - один грамотний, у другого тьма словників... У такому разі можна зорганізувати й комітет, проте не повинно навіть і видно бути, що справу тримають кілька людей. Тобто, на міжусобиці слід накласти якнайсерйозніше табу.

Ті ж граблі. Як не монархія, то ЦК КПСС. От уже справді, історія нічому не вчить. В демократії справді є рамки, вони задаються конституцією. От я й пропоную тут обговорювати конституцію, а не форму абсолютизму.

При прийнятті чи неприйнятті терміну укладач повинен навести достатньо арґументів на користь свого рішення, щоб лише одиниці (ідеал: ніхто) мали щось проти.

А Сибір для тих жалюгідних одиниць як реалізуємо?

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Глосарій
« Відповідей #32 : 2003-08-19 16:59:39 »
Цитата
Але ж ми це все вже мали. Як побалакати, то аж дроти були червоні від трафіка, а як дійшло до голосування, то нікому було голосувати.

Не треба голосувати. Даємо пропозицію, людина сама повинна погодитись. Після того "проти" не приймаються. Наголосувалися, я неміряно флеймів начитався.

Цитата
Відповідь: спільнота, що його вживає.

Щоби то вживати, треба мати що вжити. Кільцева залежність? Отож-бо й воно. Контакт зі спільнотою треба мати тісний, а розробляти однією головою.

Цитата
Самі ж розумієте, що своїм набором обмежень описали порожню множину. Треба ж описати щось реальне.

Опишіть. Чи я вам бороню? А може, ви погодитесь утримувати словник, чистити його і т. п.? Ми будемо тільки раді.

Цитата
В демократії справді є рамки, вони задаються конституцією. От я й пропоную тут обговорювати конституцію, а не форму абсолютизму.

Ви наші розсилки читали? Є прецедент. Обговорювали. Та конституція буде така ж, як у нашої держави. От тут-то абсолютизм якраз і виправданий.

Цитата
А Сибір для тих жалюгідних одиниць як реалізуємо?

Це ви сказали, ви й організуєте. Тих, хто стандартів не тримається, відцентрові сили самочинно викинуть... А тут про створення стандарту і йдеться.

До речі, можете надіслати пропозицію: "давайте назвемо інакше якось /dev/hd*, нехай /dev/idehd*" в розсилку linux-kernel. Там вам скажуть, що таке демократія. І куди треба йти. І що Лінуса з Аланом треба слухати в першу чергу.

Відсутній Ivan Mokhnal

  • Новачок
  • *
  • дописів: 20
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Глосарій
« Відповідей #33 : 2003-08-20 10:43:39 »
Щоби то вживати, треба мати що вжити. Кільцева залежність?

Ні. Ви ж перекладаєте? В сумі виходить словник, дуже низької якости (як перекласти usability?). Треба покращувати. Жодних кілець.

Отож-бо й воно. Контакт зі спільнотою треба мати тісний, а розробляти однією головою.

Де ж та одна голова? Я пропоную виходити з того, що нема, і навчитися обходитися без неї.

Опишіть. Чи я вам бороню?

Та ні, чого ж. Але й не те, щоб допомагаєте. Як я сказав, це RFP. Чекаю на P.

А може, ви погодитесь утримувати словник, чистити його і т. п.? Ми будемо тільки раді.

Звісно. "Скажіть мені, яку державу вам будувати -- я таку й побудую".

Ви наші розсилки читали? Є прецедент. Обговорювали. Та конституція буде така ж, як у нашої держави. От тут-то абсолютизм якраз і виправданий.

Дивно. А я чув, існують конституції окрім української.
 
Тих, хто стандартів не тримається, відцентрові сили самочинно викинуть... А тут про створення стандарту і йдеться.

Так, але ті самі "відцентрові сили" викидають низькоякісні стандарти. Йдеться про створення
високоякісного стандарту.

До речі, можете надіслати пропозицію: "давайте назвемо інакше якось /dev/hd*, нехай /dev/idehd*" в розсилку linux-kernel. Там вам скажуть, що таке демократія. І куди треба йти. І що Лінуса з Аланом треба слухати в першу чергу.

А це тут до чого? Кого слухатись в нашому випадку? Отож.

Відсутній Taras

  • Новачок
  • *
  • дописів: 0
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Глосарій
« Відповідей #34 : 2003-08-20 11:29:22 »
Хлопці, є пропозиція першого слова в словник (сподіваюся, він буде з елементами тлумачення) - флейм.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Глосарій
« Відповідей #35 : 2003-08-20 13:07:18 »
Цитата
Звісно. "Скажіть мені, яку державу вам будувати -- я таку й побудую".

Вперед. Зв"яжіться з хлопцями, що утримують сервер словника й його базу даних. Повторюю, ми будемо раді вітати вас як координатора.

Цитата
Дивно. А я чув, існують конституції окрім української.

Чув я, русини запрошували до влади варягів. Може, добре робили?

Цитата
Ні. Ви ж перекладаєте? В сумі виходить словник, дуже низької якости (як перекласти usability?). Треба покращувати. Жодних кілець.

Я правильно зрозумів? Береться існуючий переклад, котрий зроблений, на око, грамотно, і на його основі створюється глосарій?

Відсутній Ivan Mokhnal

  • Новачок
  • *
  • дописів: 20
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Глосарій
« Відповідей #36 : 2003-08-20 18:31:01 »
Вперед. Зв"яжіться з хлопцями, що утримують сервер словника й його базу даних. Повторюю, ми будемо раді вітати вас як координатора.

Знову Ви про монархію. Я за демократію. Хай наш парлямент ухвалить програму, а тоді вже я виконуватиму.

Чув я, русини запрошували до влади варягів. Може, добре робили?

Угу. Потім іще монголів запрошували, ляхів, москалів, инших бусурманів. От я й пропоную припинити, бо результати вражаючі, але не захоплюючі.


Я правильно зрозумів? Береться існуючий переклад, котрий зроблений, на око, грамотно, і на його основі створюється глосарій?

Ні, беруться слова, і створюється глосарій . В тому числі з існуючих перекладів.

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Глосарій
« Відповідей #37 : 2003-08-25 15:31:27 »
Цитата
Знову Ви про монархію. Я за демократію. Хай наш парлямент ухвалить програму, а тоді вже я виконуватиму.  

Ну немає в нас парляменту! І все! Обирали й не обрали.

А щодо програм і конституцій, то в нас завше з тим туго було. Давайте, може, власний варіант, подивимось. Може, ухвалимо  ;D

Відсутній Ivan Mokhnal

  • Новачок
  • *
  • дописів: 20
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Глосарій
« Відповідей #38 : 2003-08-26 11:18:06 »
Гм. Програмісти, у яких туго з програмами -- то щонайменше дивно. Я сподівався хоч на якийсь інпут. Мабуть не тут :-(

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Глосарій
« Відповідей #39 : 2003-08-27 10:13:02 »
Програми == партєйні програми і т. п. З комп'ютерними все гаразд.

Відсутній Ivan Mokhnal

  • Новачок
  • *
  • дописів: 20
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Глосарій
« Відповідей #40 : 2003-08-27 10:30:40 »
Програми == партєйні програми і т. п. З комп'ютерними все гаразд.

Та я й кажу, що дивно. Потрібно всього лише скласти специфікацію (часткову) веб-аплікації. Чи гаразд лише з кодуванням?

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: Глосарій
« Відповідей #41 : 2003-08-27 18:10:14 »
Словник на dict.org.ua - справа рук Андрія Рисіна. Не скажу, що той веб-інтерфейс дуже зручний. Однак гадаю, що Ваші пропозиції повинні пройти перш за все до нього. Про результат цього повідомте сюди - мені теж цікаво. Якщо йому буде дійсно цікаво, подам ще й свої пару копійок. Але перше хтів би-м знати, чи то варто, чи краще починати щось своє.

k_ilya

  • Гість
Re: Глосарій
« Відповідей #42 : 2004-04-13 11:48:23 »
А тут як справи?

Відсутній Ash

  • Новачок
  • *
  • дописів: 11
  • Карма: +0/-0
  • Що новенького?
Re: Глосарій
« Відповідей #43 : 2004-08-20 10:26:29 »
У нас вже є такий сайт - http://dict.linux.org.ua, його веде Андрій Рисін. Якщо у вас є якісь нові ідеї, поговоріть спочатку з ним.

PS.
Звичайно що "Лінукс" - в честь Лінуса Торвальдса - шведа родом з Фінляндії.

Алаверди: мабуть, таки має сенс вимовляти слово Linux так, як це робить його автор. Зацікавлених прошу звернутися до:
http://www.tuxedo.org/~esr/faqs/linus/english.au
або
http://www.holt.org/pronounce.html

Відсутній Дмитро Ковальов

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 236
  • Карма: +0/-0
Re: Глосарій
« Відповідей #44 : 2004-08-20 13:11:43 »
Цитата
Зацікавлених прошу звернутися до:
Ми вже посилати туди один одного і не раз, а подумки і не тільки туди.

Проблема не в тому, як вимовляється воно ЛІнасом, а в тому, як ким чується.