Автор Гілка: ЄСКД на LaTeX  (Прочитано 8755 раз)

Відсутній curt

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 76
  • Карма: +0/-0
  • Пінгвіни кажете?
ЄСКД на LaTeX
« : 2004-01-23 23:09:05 »
Є ідея/необхідність зробити documentclass для документів у форматі ЄСКД (Єдина Система Конструкторської Документації). Питання, чи знайдуться однодумці які би долучилися до побудови такої штуки?
Думаю така штука знадобилася би багатьом інженерам та студентам.
LCA - Lab of Computing Art - Лабораторія Мистецтва Обчислень

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: ЄСКД на LaTeX
« Відповідей #1 : 2004-01-27 12:03:55 »
Ідея супер.

Дай сюди чи мені особисто -- як вважаєш за потрібне --  опис вимог, а також скріншот (не jpg, краще png в градаціях сірого) "ідеально виконаного" документу. Або посилання на ресурс, де це можна назирити.

З.І. Десь проскакували шрифти ГОСТ -- правда, як у них з нашими 4-ма парами літер, невідомо.

З.З.І. Ще одне. Для стандартних (за ДСТУ) курсових, дипломних і дослідницьких робіт це також придалося б. Правда, не зі шрифтом Times, але з літературною новою гарнітурою або Computer Modern.
« Змінено: 2004-01-27 12:06:15 від JaFd »

Відсутній Misha

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 191
  • Карма: +0/-0
  • Насправді все не так, як у реальності
Re: ЄСКД на LaTeX
« Відповідей #2 : 2004-01-27 18:05:19 »
Шрифти ГОСТ є в комплекті Компас та Компас 3D. Букви там є і російські, і українські. Тільки чомусь в Linux (в OpenOffice.org) вони показуються крякозябликами, хоча в Windows в тому ж OpenOffice.org все нормально.

Відсутній curt

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 76
  • Карма: +0/-0
  • Пінгвіни кажете?
Re: ЄСКД на LaTeX
« Відповідей #3 : 2004-01-27 23:34:41 »
:) Власне під курсову у мене така задача і виникла :) Хоча знадобиться і в майбутньому (диплом і решта курсаків).

Наразі я маю наступні матеріали та досягнення:
- російська специфікація стандарту (Word :( ), бо українського в мережі не знайшов а в бібліотеку йти ліньки. Та й не думаю щоб він від "сов'єтів" значно мінявся;
- стиль, який власне реалізує вищє згаданий стандарт;
- з горем навпіл перепертий мною на рідну мову отой російський стиль.

Проблеми:
- значна кривість мого рішення, як зробити краще я, наразі, не знаю :(
- а що робити, якщо між оформленням диплому і курсака є деякі відмінності? (різні стилі vs гнучкість одного);

Оскільки я бачу то, як досить значний та серйозний кусок роботи
Пропозиції:
- створення повноцінного проекту;
- ваш варіант?
LCA - Lab of Computing Art - Лабораторія Мистецтва Обчислень

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: ЄСКД на LaTeX
« Відповідей #4 : 2004-01-28 12:09:32 »
Word - *****, бо використовує формат, котрий фіг зна чим мусить читатись ще і фіг зна чи буде підтримуватись. OOo -- те саме, бо сирий як не знаю що. Всі курсаки, реферати і всі документи, які замовник не визначає як "мусить бути ворд", я пишу в латеху. Звідси висновок-- клас документу мусить бути, бо не віриться мені, що я такий сам-один.

Michael Shigorin

  • Гість
Re: ЄСКД на LaTeX
« Відповідей #5 : 2004-01-29 23:37:21 »
подивіться в ALT Linux lyx-gost-*

Відсутній curt

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 76
  • Карма: +0/-0
  • Пінгвіни кажете?
Re: ЄСКД на LaTeX
« Відповідей #6 : 2004-01-30 09:36:50 »
Бррр :) Я не про то шо пишу в Word, просто специфікація стандарту у вордівському файлі :)
Я теж роблю все в ЛаТеХ'у :) Навіть там де просять ворд :)

Чи готова спільнота підтримати такий проект?
Бо я вже навіть один курсак зробив, але маю дуже багато питань щодо того як воно там працює і як то можна покращити :)
LCA - Lab of Computing Art - Лабораторія Мистецтва Обчислень

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: ЄСКД на LaTeX
« Відповідей #7 : 2004-01-30 11:41:37 »
Твій курсак повністю відповідає специфікації? Якщо так, то створи на ТВікі новий проект, і виклади хоча б преамбулу курсака. Ну і опиши, як і що ти там робив досі. Пригодиться. Матиму час -- позирю, порозбираюсь. Та й розмова стане предметнішою.

Відсутній LVU

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Re: ЄСКД на LaTeX
« Відповідей #8 : 2004-05-21 15:31:32 »
Панове! Якщо цю дискусію ще не закінчено, то я маю дещо додати. В мене є .cls файл, розроблений, в основному, мною (звісно, з шматками, видертими з різних місць), який дозволяє оформлювати роботу досить близько до ДСТУ. Там немає титульної сторінки (оскільки ці сторінки дуже різні для різних типів робіт). Є можливість узяти всі сторінки в рамки відповідно до ЄСКД, якщо встановити кресельні шрифти (я знайшов їх у True Type та конвертував до Type1). Якщо скажете мені, куди це покласти, я залюбки це зроблю. Так, ще там, звичайно, обмаль коментарів і зовсім немає документації.

Відсутній curt

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 76
  • Карма: +0/-0
  • Пінгвіни кажете?
Re: ЄСКД на LaTeX
« Відповідей #9 : 2004-05-21 15:45:01 »
Пане LVU, я був би дуже вдячний, якби ви надіслали ті матеріали на gav@lca.lviv.ua
І бажано з якоюсь контактною інформацією (можуть виникнути питання по використанню).
Я то все викладу на lca.lviv.ua разом з інстукціями по використанню (напишу, якщо сам розберуся :) )
LCA - Lab of Computing Art - Лабораторія Мистецтва Обчислень

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3739
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: ЄСКД на LaTeX
« Відповідей #10 : 2004-05-21 18:51:28 »
При відновлені сервака забули rcs доставити, тому редагування в TWiki не працює, новий проект створити не можна. :(
Як назло, у мене зараз немає ні вільного часу ні власного комп'ютера. :(

2 JaFd - може вже треба по-трошки http://docs.linux.org.ua/ наповнювати? ;)
[Fedora Linux]

Відсутній curt

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 76
  • Карма: +0/-0
  • Пінгвіни кажете?
Re: ЄСКД на LaTeX
« Відповідей #11 : 2004-05-21 18:55:36 »
to lvm:
Наразі з майданчиком не проблема :) Маю в своєму розпорядженні colocation :))
Проблема більше у відсутності часу :((( А іноді натхнення :(((
Але в будь-якому разі дякую за турботу :)))
LCA - Lab of Computing Art - Лабораторія Мистецтва Обчислень

Відсутній Yaroslav Fedevych

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1069
  • Карма: +0/-0
  • Людина — ніщо, справа — все
Re: ЄСКД на LaTeX
« Відповідей #12 : 2004-05-24 13:05:27 »
Цитата
Є можливість узяти всі сторінки в рамки відповідно до ЄСКД, якщо встановити кресельні шрифти (я знайшов їх у True Type та конвертував до Type1). Якщо скажете мені, куди це покласти, я залюбки це зроблю. Так, ще там, звичайно, обмаль коментарів і зовсім немає документації.

Одне питання: чи легальні оці маніпуляції з шрифтами? Загалом компанії не люблять, коли їхні контури роздають направо й наліво. Просто рекомендую LVU подивитись, що сказано про дозволи на них. Якщо ситуація негативна, то сотворити Type1 зі зразків у підручниках (чи нарисувати самому тушшю), відсканувавши й на autotrace не буде надто трудно (як з іншими шрифтами). Метрики можнв подивитись їхні, більшість компаній роздає їх на оглядини (Monotype точно).

Відсутній LVU

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Re: ЄСКД на LaTeX
« Відповідей #13 : 2004-05-25 14:07:11 »
Щодо легальності - я як раз хочу поспілкуватися з розробниками тих шрифтів і запитати щодо легальності. Адже, хоч я і зкачав їх з якогось сайту, це не означає, що вони у вільному доступі (public domain), вірно?

Відсутній curt

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 76
  • Карма: +0/-0
  • Пінгвіни кажете?
Re: ЄСКД на LaTeX
« Відповідей #14 : 2004-05-25 14:13:43 »
Абсолютно :) Тре поцікавитись, обов'язково.
LCA - Lab of Computing Art - Лабораторія Мистецтва Обчислень