Автор Гілка: Гуп при завантаженні  (Прочитано 12609 раз)

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
При завантаженні система кілька разів падає.
Після серії невдалих завантажень (або сама перезавантажиться, або зависне так, що лише резет рятує). Таки завантаується і починає нормально працювати. З яким це там залізом ядро конфліктує? І що йому робити, аби нормально запрацювало? Змінити ос, чи грюкнути по системному блоці  ::)
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній 235

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 238
  • Карма: +0/-0
Re: Гуп при завантаженні
« Відповідей #1 : 2006-09-21 12:59:30 »
звісно грюкнути по системному блоці!
або почати вивчати повідомлення які видає система при цих невдалих завантаженнях - дивись й симптомами визначиш саме по якому місці грюкати.
Олександр Приймак |  Google Web Toolkit

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Гуп при завантаженні
« Відповідей #2 : 2006-09-22 11:07:43 »
В тім то й річ, що нічого не видає. Просто перезавантажується без всіляких повідомлень (ще до того, як диски змонтує). Після деякого часу стояння ввімкнутої машини починає вантажитись нормально.
Може електроплитку до материнки прикрутити, щоб скоріше комп прогрівався?  ;D
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній 235

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 238
  • Карма: +0/-0
Re: Гуп при завантаженні
« Відповідей #3 : 2006-09-23 04:55:58 »
звучить звісно смішно, але маю товариша у якого є телевізор на хаті з цікавим ефектом - поруч лежить фен й коли вони його хочуть завести, прикладають ненадовго до трішки попаленої задньої решітки... отак й насправді буває.
хоча загалом телевізор вони й не дивляться. й я не збагну поки навіщо він потрібен

ефект з потребою "прогрівання" компа перед роботою зустрічав - але це було вже по суті напівживе обладнання, ніяких асоціацій з операційною системою знайти думаю буде не можливо
« Змінено: 2006-09-23 04:57:25 від uran »
Олександр Приймак |  Google Web Toolkit

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Гуп при завантаженні
« Відповідей #4 : 2006-09-25 10:04:55 »
Живе в мене обладнання на базі пня третього  ;D
Треба в біосі пошукати опцію: "поки не нагрівся - не вантажитись".  8-)
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Гуп при завантаженні
« Відповідей #5 : 2006-10-04 08:44:44 »
Та тут не тільки Лінукс тут і вінда (сидить паралельно на вінті для краси) вантажитись не хоче.
Цікаво, як можна провести тест пам'яті? Чи може то з відюхою які проблеми?
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Praporshic

  • Гість
Re: Гуп при завантаженні
« Відповідей #6 : 2006-10-04 10:48:37 »
memtest86/memtest86+. Є на першому диску у багатьох дистрах. Окрім того, є чудова річ, під назвою Hiren`s Boot CD. Там тестів для обладнання ще більше.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Гуп при завантаженні
« Відповідей #7 : 2006-10-12 10:08:32 »
Добре, спробую memtest -це краще, ніж fsck -y (не розумію, чому в лінуксі "фак" пишеться через "s" ;)  ). От біос сам пам'ять перевіряє. Я сьогодні примусив його завантажити замовчування для падіння, безпеки (fail safe defaults), так воно само перестало вантажитись (сама біос)- почало перезавантажуватись кілька разів - потім завантаження пішло нормально. Я цій гадюці навіть, блок живлення поміняв, а вона радіти не хоче :( Навіть монітора від упсака відключив . . .  Отже, проблеми - десь в материнці (пам'ять теж пробував міняти - ще гірше стало) .

__________________________________________________________________________________

Прокляття !!! В мене апаратно зник /dev/fd0
Як мені тепер зі старим ноутбуком інформацією обмінюватись ?
Може USB - флешку якось на ком почепити можна ?
« Змінено: 2006-10-12 10:56:28 від serg_ik »
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Praporshic

  • Гість
Re: Гуп при завантаженні
« Відповідей #8 : 2006-10-12 11:32:37 »
Прокляття !!! В мене апаратно зник /dev/fd0
Як мені тепер зі старим ноутбуком інформацією обмінюватись ?
Може USB - флешку якось на ком почепити можна ?


Спробуйте SLIP через нуль-модемний дріт.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Гуп при завантаженні
« Відповідей #9 : 2006-10-12 13:02:00 »
Я спрбував "optimyzed defaults" паеред тим помінявши флопа з іншим компом, після того поставив флопи на місця, бо чужий працював , але не підходив під панель.
Отже після купи безглуздого геморою зрозумів: краще біос помучити, ніж компа розбирати. (блоки живлення я на місця так і не поставив - зараз маю старий АТХ замість новенького з вимикачем, але старий дає трохи більші напруги (біос так каже), хоч і більше гуде).
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Гуп при завантаженні
« Відповідей #10 : 2007-01-16 17:08:57 »
Вирішив радикально з цим боротись. Бажана консультація.
Материнка Foxconn K8M890M2MA - досить недорога, наче і непогана, підтримує AM2, DDR2 800 / 667 x2 DIMMs, Max 2GB (667 в прайсі знайшов)...

ASUS M2NPV-MX дорожча десь на 150 грн. Але ж назва... аж коліна тусяться ;) про пам'ять написано
Цитата
Dual channel DDR2 800
DDR2 is the next generation memory technology to replace the current DDR. With the highest speed up to 800MHz, DDR2 memory provides great performance for 3D graphics and other memory demanding applications.
Не сказано, чи підтримує 677 мегагерц (800 в прайсі нема)

Підкажіть залізному чайнику, чи в правильному напрямку думаю.

І ще одне: материнку з формфактором  Mini ATX запхати до корпусу Midle-ATX без зайвих ускладнень можна?
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Praporshic

  • Гість
Re: Гуп при завантаженні
« Відповідей #11 : 2007-01-16 17:13:23 »
ASUS M2NPV-MX дорожча десь на 150 грн. Але ж назва... аж коліна тусяться ;) про пам'ять написано
Цитата
Dual channel DDR2 800
DDR2 is the next generation memory technology to replace the current DDR. With the highest speed up to 800MHz, DDR2 memory provides great performance for 3D graphics and other memory demanding applications.
Не сказано, чи підтримує 677 мегагерц (800 в прайсі нема)

Підкажіть залізному чайнику, чи в правильному напрямку думаю.

І ще одне: материнку з формфактором  Mini ATX запхати до корпусу Midle-ATX без зайвих ускладнень можна?

В мене вдома M2NPV-VM (досить близька), пам'ять стоїть Apacer 667 MHz. П'ятий місяц, політ нормальний (воно й не дивно - підтримується будь-яка пам'ять DDR2)
Стосовно "запхати у корпус" - стане нікуди не дінеться ;)

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Гуп при завантаженні
« Відповідей #12 : 2007-01-16 18:40:48 »
Один мій товариш чомусь лає асуса (мабуть сокет - 754) - каже погана материнка...
А за бренд не переплачуємо? Раптом фокскон нічим не гірша?
Які будуть думки.

Колись зіткнувся з проблемою, що оптична миша гасли при запуску лінукса, а інша - на тій самій системі, з тим самим софтом - чудово себе почувала - що то за win - мишки такі позаводились?
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.

Praporshic

  • Гість
Re: Гуп при завантаженні
« Відповідей #13 : 2007-01-16 19:22:26 »
Один мій товариш чомусь лає асуса (мабуть сокет - 754) - каже погана материнка...
А за бренд не переплачуємо? Раптом фокскон нічим не гірша?
Які будуть думки.

Власне я теж лаю ту, що придбав - неможливо відкусити від оперативки хочаб 8 метрів. Роби що завгодно але не менше 16 (ну нащо воно мені на десктопі стільки ;) )

Відсутній Сергій Лисовенко

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1489
  • Карма: +0/-0
Re: Гуп при завантаженні
« Відповідей #14 : 2007-01-17 10:14:21 »
Як це відкусити 8 метрів?
Ось порівнював асуса з фоксконом (specification) - виявилось, що асус підтримує ширший діапазон частот, ніж фокскон - тобто на асуса можна вчепити 2 256метрові ДДР2, а на фокскона - 2 512метрові (256метрові на меншій частоті - яку фокскон не підтримує) . ( Десь прочитав, що на материнки з сокетом AM2 треба ставити дві однакові планки пам'яті (DDR2), аби не зменшувалась пробуктивність системи.)
Обидві вибирав з вбудовано VGA - скупердяй.
А як тм той Асус дійсно зменшує оберти кулера при зменшені навантаження на проца?
Якщо Лінукс написали студенти - нехай вони під ним і навчаються.