Автор Гілка: Як змусити Лінукс побачити 4Gb RAM?  (Прочитано 6890 раз)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Маю Intel Core 2 Duo, материнку ASUS і 4 Ґб RAM, з яких моя 32-бітна федора 6 бачить: 3 Ґб, якщо в BIOS вимкнена Memory Remap Feature (тоді біос теж бачить 3 Ґб), або 2 Ґб, коли ця фіча увімкнена (а біос бачить всі 4 Ґб).

Що тут можна зробити?
Мені радили встановити 64-бітний Linux, тож спробував це зробити: коли в біосі увікмнено Remap, тобто видно 4Ґб, інсталяція не запускається: kernel panic. Якщо ремап вимкнути, то інсталяція запускається, але я її не продовжив, оскільки не впевнений, чи вдасться мені досягти мети - отримати 4 Ґб у розпорядження.

Як хтось має досвід у вирішенні цієї проблеми - буду вдячний.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Praporshic

  • Гість
Re: Як змусити Лінукс побачити 4Gb RAM?
« Відповідей #1 : 2007-02-22 16:38:48 »
Є такий параметр як "big memory". Швидше за все його вимкнено, або його треба перемкнути у режим 64Gb (потрібно перезібрати ядро)

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Як змусити Лінукс побачити 4Gb RAM?
« Відповідей #2 : 2007-02-22 16:51:23 »
Є такий параметр як "big memory". Швидше за все його вимкнено, або його треба перемкнути у режим 64Gb (потрібно перезібрати ядро)
Але це вже після інсталяції. З інсталяційним ядром зробити, природно, нічого не вийде, використовуйте яке є.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Як змусити Лінукс побачити 4Gb RAM?
« Відповідей #3 : 2007-02-22 17:46:18 »
дякую, тоді такі питання:
- тобто порада встановити 64-бітний лінукс була правильна, і перезбиранням 32-бітного ядра нічого не вийде?
- чи є дистрибутиви, де така опція увімкнена по замовчуванню?
- чи реально встановити 2 федори на один диск - 32-бітну і 64-бітну? Інсталятор пропонує по дефолту 2 опції : інсталл з нуля зі стиранням всього і апгрейд існуючої 32-бітної федори.
- чим відрізняється 32-бітна від 64-бітної, лише ядром чи всі пакети теж компілюються в 64-бітному режимі? Власне питаю, бо цікаво, чи можна юзати 32-бітну федору з 64-бітним ядром.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній MoD

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 161
  • Карма: +0/-0
Re: Як змусити Лінукс побачити 4Gb RAM?
« Відповідей #4 : 2007-02-22 19:09:27 »
З 64-бітною ОС все має бути видно, або треба перезбирати ядро... 2 і більше ОС на одну машину поставити реально у будь-яких умовах (сподіваюсь Федору також):) Пакети теж бажано мати 64-бітні, деякі - обов'язково (glibc, gcc, binutils і т.п.), якщо ядро вже 64-бітне. Але є деякі проблеми із деякими лише бінарними пакетами (як то Adobe Flash, пропрієтарні аудіо/відео кодеки та ін.) і для них треба мати 32-бітні бібліотеки емуляції. Коротше, ставте 64-бітну ОСь і не довбайтесь:)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Як змусити Лінукс побачити 4Gb RAM?
« Відповідей #5 : 2007-02-23 14:56:34 »
Цитата
Але є деякі проблеми із деякими лише бінарними пакетами
от таких проблем і побоююсь. Деякий софт, яким користуюсь, (наприклад, той же skype) не має джерельних кодів, та й взагалі я, якщо є можливість і немає потреби, юзаю прекомпільований софт, який, здається, в основному 32-бітний.

тож, як я перезберу ядро для 32-біт і увімкну ту опцію, то запрацює? Ну тоді лишилось небагато - на вихдних навчитися перезбирати ядро  ;D
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1928
  • Карма: +4/-0
Re: Як змусити Лінукс побачити 4Gb RAM?
« Відповідей #6 : 2007-02-23 16:11:01 »
Цитата
Але є деякі проблеми із деякими лише бінарними пакетами
от таких проблем і побоююсь. Деякий софт, яким користуюсь, (наприклад, той же skype) не має джерельних кодів, та й взагалі я, якщо є можливість і немає потреби, юзаю прекомпільований софт, який, здається, в основному 32-бітний.

тож, як я перезберу ядро для 32-біт і увімкну ту опцію, то запрацює? Ну тоді лишилось небагато - на вихдних навчитися перезбирати ядро  ;D
проблем не має бути, я сиджу в 64-бітовому (до речі не "бітному") режимі і в мене купа програм, які 32-біт: Acrobat Reader, Firefox, OOo, деякі з них навіть працюють швидше ніж в рідному 32-бітовому режимі. До речі деякій аналіз можна знайти ось тут: http://dict.linux.org.ua/other/Роздуми%20про%20AMD64.pdf

але вважайте, не всі версії Core Duo підтримують 64-біт: http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Core
EM64T (Intel's version of AMD64) is not supported by Yonah. However, EM64T support is integrated in Yonah's successor, the mobile version of Core 2, code-named Merom.
« Змінено: 2007-02-23 16:13:35 від DalekiyObriy »
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Як змусити Лінукс побачити 4Gb RAM?
« Відповідей #7 : 2007-02-26 13:18:51 »
хмм...арґументація про перехід на 64 переконлива, але поки що вирішив лише перезібрати ядро.
Отже, взяв федорівський конфіг і ядро тієї ж версії, що до того стоїть.
Була увімкнена опція HIGHMEM_4G =y, я перемкнув її на HIGHMEM_64G=y,
 від цього з"явилось кілька нових опцій, я всі на всяк випадок увімкнув і ... ядро тепер не запускається, якщо в біосі увімкнена MEmory Remap Feature  :'(
пише:
request_module: runaway loop modprobe binfmt-5d8b
request_module: runaway loop modprobe binfmt-5d8b
request_module: runaway loop modprobe binfmt-5d8b

і після цього висить холєра, навіть кернел панік не пише.
Як тільки вимкнув ту фічу в біосі, то все пішло ок, але я знову лишився з 3 ґіґами :(
Щось у мене є підозра, що інсталяція 64-бітної системи не допоможе. Чи я помиляюсь?
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Youry

  • Новачок
  • *
  • дописів: 28
  • Карма: +0/-0
  • Mandriva 2007 (free)
Re: Як змусити Лінукс побачити 4Gb RAM?
« Відповідей #8 : 2007-02-27 15:09:18 »
- чи є дистрибутиви, де така опція увімкнена по замовчуванню?
Спробуйте SLES

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Як змусити Лінукс побачити 4Gb RAM?
« Відповідей #9 : 2007-02-28 19:30:33 »
- чи є дистрибутиви, де така опція увімкнена по замовчуванню?
Спробуйте SLES
еее...у Вас >= 4Gb і SLES і все працює?
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Youry

  • Новачок
  • *
  • дописів: 28
  • Карма: +0/-0
  • Mandriva 2007 (free)
Re: Як змусити Лінукс побачити 4Gb RAM?
« Відповідей #10 : 2007-03-02 00:49:40 »
- чи є дистрибутиви, де така опція увімкнена по замовчуванню?
Спробуйте SLES
еее...у Вас >= 4Gb і SLES і все працює?
Працює на 4Gb і на 6Gb (SLES9 SP3). Сервери БД під Oracle.

Відсутній RomadinR

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 123
  • Карма: +0/-0
Re: Як змусити Лінукс побачити 4Gb RAM?
« Відповідей #11 : 2007-03-02 08:57:52 »
Маю Intel Core 2 Duo, материнку ASUS і 4 Ґб RAM, з яких моя 32-бітна федора 6 бачить: 3 Ґб, якщо в BIOS вимкнена Memory Remap Feature (тоді біос теж бачить 3 Ґб), або 2 Ґб, коли ця фіча увімкнена (а біос бачить всі 4 Ґб).
На жаль, не з усіма материнськими платами все добре із RAM > 3 Гб. Наприклад, Asus P5B-Delux у режимі Memory Remap (коли БСВВ бачить всі 4 Гб) - ядро не завантажується :-(. Кажуть, що цей режим на цій материнці підтримується на сьогодні тільки у Windows (та і то якось криво).

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Як змусити Лінукс побачити 4Gb RAM?
« Відповідей #12 : 2007-03-02 12:36:30 »
Маю Intel Core 2 Duo, материнку ASUS і 4 Ґб RAM, з яких моя 32-бітна федора 6 бачить: 3 Ґб, якщо в BIOS вимкнена Memory Remap Feature (тоді біос теж бачить 3 Ґб), або 2 Ґб, коли ця фіча увімкнена (а біос бачить всі 4 Ґб).
На жаль, не з усіма материнськими платами все добре із RAM > 3 Гб. Наприклад, Asus P5B-Delux у режимі Memory Remap (коли БСВВ бачить всі 4 Гб) - ядро не завантажується :-(. Кажуть, що цей режим на цій материнці підтримується на сьогодні тільки у Windows (та і то якось криво).

йопт, в мене якраз ця мама  :'( Напевно, тому інсталяція 64-бітки та перекомпільоване ядро не завантажується. В документації все написано доволі розмито.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: Як змусити Лінукс побачити 4Gb RAM?
« Відповідей #13 : 2007-03-02 12:45:39 »
йопт, в мене якраз ця мама  :'( Напевно, тому інсталяція 64-бітки та перекомпільоване ядро не завантажується. В документації все написано доволі розмито.
Та взагалі, тра переходити на GygaByte i LinuxBIOS=) Я вже знаю, яка буде моя наступна материнка))

Praporshic

  • Гість
Re: Як змусити Лінукс побачити 4Gb RAM?
« Відповідей #14 : 2007-03-02 12:54:56 »
До речі, зовсім забув: у 2.6.19 щось досить сильно змінювали та додавали для нормальної роботи саме Core 2. Може бути що  з ним або 2.6.20 запрацює нормально.