Автор Гілка: AMD Athlon vs Intel Core Duo (Linux Desktop)  (Прочитано 7106 раз)

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3806
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: AMD Athlon vs Intel Core Duo (Linux Desktop)
« Відповідей #15 : 2007-02-14 19:04:08 »
Кор Дуо абсолютно нема сенсу купувати, якщо ви не займаєтесь математичними обчисленнями (тобто навантаження процесора в середньому мале).
до чого двоядерність для математичних обчислень?

користуюся core due й можу сказати, що для десктоп рішень це просто прорив. Звісно в ціні десктопа там зараз ціни на проц зашкалюють, а от в ноутах це на сьогодні єдине рішення, що обходить решту в конкуренції. Головна різниця - це саме відсутність гальмів при повному завантаженні якогось додатку, немає класичних "підвісань", тормозів системи, якщо якась програма намагається захопити всі ресурси по своїй волі чи по глюку. Дуже приємно кинути тяжку задачу на виконання й одноча спокійно без гальм займатися чимось іншим. Й повірте, це є суттєвою зручністю саме для десктопа.
Ви про яку систему говорите? Лінукс веде себе так як ви описали і на однопроцесорній системі. Двоядерна система потрібна для хіба для робочої станції чи сервера, але не для десктопа.
[Fedora Linux]

Відсутній Cthulhu

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 183
  • Карма: +0/-0
Re: AMD Athlon vs Intel Core Duo (Linux Desktop)
« Відповідей #16 : 2007-02-14 19:18:31 »
відсутність гальмів при повному завантаженні якогось додатку, немає класичних "підвісань", тормозів системи, якщо якась програма намагається захопити всі ресурси по своїй волі чи по глюку. Дуже приємно кинути тяжку задачу на виконання й одноча спокійно без гальм займатися чимось іншим.
make -j2, гг :o

Відсутній 235

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 238
  • Карма: +0/-0
Re: AMD Athlon vs Intel Core Duo (Linux Desktop)
« Відповідей #17 : 2007-02-14 20:19:21 »
Може воно й так, але я нещодавно мав веселу забавку - змусити нормально працювати Linux 2.6.18 на Core 2 Duo. Можливості стягнути останнє ядро, що вже нормально з ним працює не було. Врешті туди стала FreeBSD, якій пояснили що в неї 2 швидких п3.
можливо трішки детальніше? що означає "нормальність" й "ненормальність"?
машина чудово працює на SMP ядрі, щоправда зараз на 2.6.19, але раніше й були й 17 й 18те.   :\
Олександр Приймак |  Google Web Toolkit

Відсутній 235

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 238
  • Карма: +0/-0
Re: AMD Athlon vs Intel Core Duo (Linux Desktop)
« Відповідей #18 : 2007-02-14 20:23:16 »
make -j2, гг :o
++  :)
не одним компілом працюємо! й не  тільки на компіл

PS: от гентушники - веселі хлопці, маю приклад, якому подабається витрачати дні в компіляції й налаштуванні на те, щоб система можливо інколи працювала на відсотки (читай секуди) потім швидше :) Нічого проти не маю! - Кажу ж веселі хлопці... кожному своє
Олександр Приймак |  Google Web Toolkit

Praporshic

  • Гість
Re: AMD Athlon vs Intel Core Duo (Linux Desktop)
« Відповідей #19 : 2007-02-14 20:28:10 »
можливо трішки детальніше? що означає "нормальність" й "ненормальність"?
машина чудово працює на SMP ядрі, щоправда зараз на 2.6.19, але раніше й були й 17 й 18те.   :\
Я не знаю якого дідька, але SMP ядро навантажувало лише одне процесорне ядро. Взагалі, 2.6.19 можна було зібрати й на тому, але для нього немає OpenVZ.
« Змінено: 2007-02-14 20:29:31 від Praporshic »

Відсутній 235

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 238
  • Карма: +0/-0
Re: AMD Athlon vs Intel Core Duo (Linux Desktop)
« Відповідей #20 : 2007-02-14 20:29:11 »
Ви про яку систему говорите? Лінукс веде себе так як ви описали і на однопроцесорній системі. Двоядерна система потрібна для хіба для робочої станції чи сервера, але не для десктопа.
їй-бо, теж так думав. Там шедлури-планери задач кращі й ще подібне, але от ви спробуйте на практиці й відчуйте різницю. Ця різниця чимось мені нагадує наочно порівняння запуску віртуальної машини й в реальному режимі, ну звісно не на стільки категорично, але за ідеєю дуже близько.

З урахуванням, що світ рухається в сторону багатоядерності на зразок cell й от 80ти ядерних тестових екземлярів http://itc.ua/article.phtml?ID=27119 бачу вже просто необхідно навіть в розробці приймати до уваги, що будемо потім працювати на SMP системах
Олександр Приймак |  Google Web Toolkit

Відсутній 235

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 238
  • Карма: +0/-0
Re: AMD Athlon vs Intel Core Duo (Linux Desktop)
« Відповідей #21 : 2007-02-14 20:31:29 »
Я не знаю якого дідька, але SMP ядро навантажувало лише одне процесорне ядро. Взагалі, 2.6.19 можна було зібрати й на тому, але для нього немає OpenVZ.
з ovz зрозуміло, але проблем із процом не зустрів не на жодному ядрі SMP ядрі із названих :\ думаю варто зробити поправку на другорядні умови, не варто в цьому звинувачувати проц.
Олександр Приймак |  Google Web Toolkit

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: AMD Athlon vs Intel Core Duo (Linux Desktop)
« Відповідей #22 : 2007-02-14 20:44:33 »
Кор Дуо абсолютно нема сенсу купувати, якщо ви не займаєтесь математичними обчисленнями (тобто навантаження процесора в середньому мале).
до чого двоядерність для математичних обчислень?

користуюся core due й можу сказати, що для десктоп рішень це просто прорив. Звісно в ціні десктопа там зараз ціни на проц зашкалюють, а от в ноутах це на сьогодні єдине рішення, що обходить решту в конкуренції. Головна різниця - це саме відсутність гальмів при повному завантаженні якогось додатку, немає класичних "підвісань", тормозів системи, якщо якась програма намагається захопити всі ресурси по своїй волі чи по глюку. Дуже приємно кинути тяжку задачу на виконання й одноча спокійно без гальм займатися чимось іншим. Й повірте, це є суттєвою зручністю саме для десктопа.

А повністю порівнювати виключно за перфомансом імхо не зовсім коректно. Десктоп не знаймається прорахунками синтетичних задач. Ніяких переваг не віддаю, інша машина от стоїть на amd64 (під сервер)
я вірю, що можуть існувати інші задачі, нематематичного характеру, які потребують двох процесорів. У мене системний монітор GNOME (консольного аналога не знаю, top не годиться) показує навантаження на кожному з двох процесорів. Воно скаче, але розподіляється приблизно так: спершу юзаються ресурси одного процесора, а коли стає 100%, то юзається другий (звичайно, якщо прога не юзає MPI або подібне - тоді вона може юзати обидва процесори одночасно). Ви впевнені, що у вас саме така ситуація? Більшість навіть складних програм ресурсів процесора юзає мало, натомість потребує багато пам"яті і її нестача провокує гальма.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній 235

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 238
  • Карма: +0/-0
Re: AMD Athlon vs Intel Core Duo (Linux Desktop)
« Відповідей #23 : 2007-02-14 21:21:21 »
я вірю, що можуть існувати інші задачі, нематематичного характеру, які потребують двох процесорів. У мене системний монітор GNOME (консольного аналога не знаю, top не годиться) показує навантаження на кожному з двох процесорів. Воно скаче, але розподіляється приблизно так: спершу юзаються ресурси одного процесора, а коли стає 100%, то юзається другий (звичайно, якщо прога не юзає MPI або подібне - тоді вона може юзати обидва процесори одночасно). Ви впевнені, що у вас саме така ситуація? Більшість навіть складних програм ресурсів процесора юзає мало, натомість потребує багато пам"яті і її нестача провокує гальма.
запускаю консольну утиліту htop (рекомендую) - бачу два процесора, кожен з яких зайнятий якоюсь роботою. Проводжу простий експеремент - беру віконце консолі й починаю тягати шведенько по всім іншим вікнам - процесори розділяють навантаження орієнтовно порівну із локальними всплесками різниці на відсотків 20. У мене неправильний індикатор чи тест?
Олександр Приймак |  Google Web Toolkit

Praporshic

  • Гість
Re: AMD Athlon vs Intel Core Duo (Linux Desktop)
« Відповідей #24 : 2007-02-14 23:43:52 »
з ovz зрозуміло, але проблем із процом не зустрів не на жодному ядрі SMP ядрі із названих :\ думаю варто зробити поправку на другорядні умови, не варто в цьому звинувачувати проц.
Проц тут не винний - це зрозуміло. Проблема у тому, що ПЗ ще не досить добре до нього пристосоване.

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: AMD Athlon vs Intel Core Duo (Linux Desktop)
« Відповідей #25 : 2007-02-22 14:58:24 »
я вірю, що можуть існувати інші задачі, нематематичного характеру, які потребують двох процесорів. У мене системний монітор GNOME (консольного аналога не знаю, top не годиться) показує навантаження на кожному з двох процесорів. Воно скаче, але розподіляється приблизно так: спершу юзаються ресурси одного процесора, а коли стає 100%, то юзається другий (звичайно, якщо прога не юзає MPI або подібне - тоді вона може юзати обидва процесори одночасно). Ви впевнені, що у вас саме така ситуація? Більшість навіть складних програм ресурсів процесора юзає мало, натомість потребує багато пам"яті і її нестача провокує гальма.
запускаю консольну утиліту htop (рекомендую) - бачу два процесора, кожен з яких зайнятий якоюсь роботою. Проводжу простий експеремент - беру віконце консолі й починаю тягати шведенько по всім іншим вікнам - процесори розділяють навантаження орієнтовно порівну із локальними всплесками різниці на відсотків 20. У мене неправильний індикатор чи тест?
за htop дякую. Неправильний тест. В "спокійному" стані так і є. Тре пустити щось, що заюзає 100% процесора або близько до того - тоді воно буде виконуватися (переважно) на одному проці. Операція архівування великих файлів хіба їсть багато ресурсів, але чи часто в цьому є потреба? Нікого не хочу переконати, гроші то не мої, а кор дуо коштує значно дорожче, ніж однопроцесорний і заради "совання вікон" не варто його купувати.
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній cadca

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 955
  • Карма: +0/-0
  • free like beer
Re: AMD Athlon vs Intel Core Duo (Linux Desktop)
« Відповідей #26 : 2007-03-29 21:44:21 »
Може воно й так, але я нещодавно мав веселу забавку - змусити нормально працювати Linux 2.6.18 на Core 2 Duo. Можливості стягнути останнє ядро, що вже нормально з ним працює не було. Врешті туди стала FreeBSD, якій пояснили що в неї 2 швидких п3.
Чи можна щось подібне проробити для наступних процесорів:
1) Genuine Intel CPU T2050 @ 1.60 GHz;
2) Intel Celeron D 352 @ 3.20 GHz.
Під руками наразі є Mandriva Free 2007 та contribs для x586. На першому диску є інсталяція для 64-бітної системи, але хотілося б все-таки x586.
Ubuntu 20.04/18.04; CentOS 7.x

Відсутній ussr1k

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 100
  • Карма: +0/-0
  • [team Linux] KPI
Re: AMD Athlon vs Intel Core Duo (Linux Desktop)
« Відповідей #27 : 2007-04-29 12:03:47 »
make -j2, гг :o
++  :)
не одним компілом працюємо! й не  тільки на компіл

PS: от гентушники - веселі хлопці, маю приклад, якому подабається витрачати дні в компіляції й налаштуванні на те, щоб система можливо інколи працювала на відсотки (читай секуди) потім швидше :) Нічого проти не маю! - Кажу ж веселі хлопці... кожному своє

та да - гентушніки то такий своєрідний народ виттрачають час не на підняття якихось фіч - а на компіляцію...
є знайомі гунтушнікі - ухх, козаки блін!