Автор Гілка: Video в linux  (Прочитано 1779 раз)

Відсутній roma_BSD

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Video в linux
« : 2007-07-13 11:26:38 »
Доброго дня - панове  :) Тут до Вас таке питання - як можна реалізувати відео прийом сигналу в лінух. Тобто які пристрої можуть підійти для цієї справи (крім web камер) - і на якій платформі все це можна реалізувати (тоб то - Ubuntu, Fedora, RedHat... і інші)... Ви спитаєте мене для чого все це мені??? Працюю на одній фірмі адміном  8-) - недавно керівництво попросило створити щось таке собі подібне до відеонагляду, лише на платформі лінух... Звичайно можна не діставати Вас - використати Windows, але це не цікаво - і чомусь просто... (Тай за ліцензійну ОС не хочеться платити...  :)  )  Так шо якшо хтось із Вас колись стикався, а може й робив таке то будласка поділіться знаннями, бо в гуглі нічого не знайшов - конкретного по темі... Тому і звернувся до Вас  :)
« Змінено: 2007-07-13 11:28:31 від Cthulhu »

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1928
  • Карма: +4/-0
Re: Video в linux
« Відповідей #1 : 2007-07-13 16:07:15 »
в принципі будь-які відеосигнали, що обробляються v4l(2) можуть працювати у відеонагляді, як веб-камери, так і більш професійні через плати відеозахоплення (videocapture boards), найбільш популярні на базі чипів Connexant, з якими працює драйвер bttv

щодо самої системи нагляду, якщо зовсім для початківців і хочеться самому, то можна погратися з record (з xawtv) та motion (http://www.lavrsen.dk/twiki/bin/view/Motion/WebHome)

також можна глянути в проектах фрешміт'у http://freshmeat.net/search/?q=surveillance&section=projects&Go.x=0&Go.y=0

я колись займався розробкою (і зараз консультую) системи відеонагляду на базі Linux, але вона не є відкритою (принаймні у тому, що стосується центральних модулів) тому не думаю, що вас зацікавить...
Fedora 35 (x86-64)

Відсутній roma_BSD

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Video в linux
« Відповідей #2 : 2007-07-13 16:23:23 »
Звичайно мене це зайцікавить. Адже інформації що до саме цього не дуже то і багато, і досить добре коли є людина - яка не тільки чула про це, але й розуміється на цьому... А не могли б Ви порадити саме на якому з лінух можна організувати найкраще? Тобто що б можна було працювати на середніх по можливостях апаратних ресурсах... Тобто підскажіть будласка - мін. і мах. конфігурацію самої системи.

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1928
  • Карма: +4/-0
Re: Video в linux
« Відповідей #3 : 2007-07-13 17:16:51 »
взагалі Linux тут піде будь-який, особливо, якщо робиться щось невеличке
ми починали на RedHat 8.0 потім використовували SLES але з таким самими успіхом його можна примусити працювати на Мандріві, Ubuntu та будь-чому іншому...
конфігурація системи залежить від кількості відеоканалів та того, що з ним робиться
якщо просто показувати, то взагалі будь-яка коняка піде
якщо робити визначення рухів та стискати в JPEG (через стандартний неоптимізований libjpeg) - десь напевне 60 кадрів в секунду P4 2G має потягнути
також є libjpeg заточений під mmx - досить допомагає при багатьох відеоканалах
для MPEG - ще напевне трішкі більше навантаження на ЦП

звичайно, якщо робити ще професійні речі з аналізом: напрямний рух об'єктів, залишені речі... то там окремий ЦП треба...

ОЗП - залежить знову від кодування відео (та розміру кадрів) та типу аналізу, для більшості простих речей на 16 каналів 512М має вистачити з головою

ну й диск - в залежності від того, скільки історії треба зберігати і в якому форматі = кількість каналів * кадрів/с * середній (максимальний) розмір одного закодованого кадру...

Fedora 35 (x86-64)

Відсутній miwa

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1111
  • Карма: +0/-0
Re: Video в linux
« Відповідей #4 : 2007-07-13 19:49:08 »
Ще погляньте на zoneminder.
Я, до речі, ближчим часом також планую безпосередньо побавитись з відеонаглядом, так що тема актуальна як мінімум для ще одного учасника :)
Читайте документацію - вона кермує.

Відсутній roma_BSD

  • Новачок
  • *
  • дописів: 3
  • Карма: +0/-0
  • I Love YaBB 2!
Re: Video в linux
« Відповідей #5 : 2007-07-16 09:51:04 »
Вибачайте що так довго не відписував, вихідні - що тут говорити  :) А яке обладнання в принципі краще використовувати? Ну тобто я розумію що є як кажуть вовки цієї справи - якісь бренди що їх знають. А чи можна використовувати якесь не дороге обладнання? Наприклад - я недавно спробував web камеру від Genius - в принципі те що я хотів всерівно не побачив, але можу сказати що навіть ті базові функції що вона мала для такого типу обладнання досить що забезпечити безпеку та наглад за робочім місцем під час відсутності. В принципі якісь зображеня може бажати ліпшого, а що до режимів роботи був дуже приємно вражений - камера починала спостережа за простором лише тоді коли починався рух, і закінчувала знімати коли він припинявся.


А на рахунок того що написано miwa - це правда. Не буду говорити за всіх, але на українських теренах - таких форумів якшо взагалі нема - то може й небагато, так що мені здається що ця тема буде рости і наповнюватися новими людьми та думками  :D

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1928
  • Карма: +4/-0
Re: Video в linux
« Відповідей #6 : 2007-07-18 04:39:26 »
взагалі, якщо мова йде про відео, то існують три різновиди:
1) веб-камери (переважно usb)
2) аналогові PAL або NTSC (через плати захоплення відео, як правило через шини PCI*), як правило від камер до плати сигнал іде по коаксіальному
3) мережеві - пересилають відео через мережу (як правило http)

ну й функції в них різні - від простого некодованого відео, до JPEG та MPEG компресії на платі та аналізу рухів
оскільки мережеві мають вбудований мікропроцесор (і часто працюють на linux) вон мають свій веб-інтерфейс і функції можуть мати самі різноманітні (що вкладаються у вбудований ЦП та ОЗП)

звичайно чим більше функцій тим дорожче - від $20-30 до декількох тисяч

також часто плати відеозахоплення мають аудіо входи та входи для сигналів від релє

також самі камери можуть мати сервоприводи для керування напрямом (так звані PTZ), як правило керуються через RS232 або йому подібні інтерфейси
Fedora 35 (x86-64)