Автор Гілка: Додавання ще одного HDD  (Прочитано 5098 раз)

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Шановне товариство, маю таку проблему: треба зняти файли з чужого вінчестера у себе на компі. У мене, при цьому:

IDE HDD (sda, активний, на першому каналі), на ньому grub,
SATA HDD (sdb), на ньому OpenSuSE 10.3

При спробі підвісити ще один IDE вінчестер на перший канал слейвом або на другий канал майстром біос його бачить, але grub каже: error 17. Що і як розказати grub-у, щоб він запрацював з трьома вінчестерами?

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Додавання ще одного HDD
« Відповідей #1 : 2008-05-14 23:26:19 »
Ось вам і grub. Думаю, він розпізнає девайси за тим як їх нумерує BIOS. Ви вставили новий - нумерація змінилася. Спробуйте покопатися в налаштуваннях BIOS на предмет порядку пристроїв - типу перший, другий і т. д.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1928
  • Карма: +4/-0
Re: Додавання ще одного HDD
« Відповідей #2 : 2008-05-14 23:33:06 »
скоріше за все проблема з нумерацією, тут є декілька шляхів вирішення проблеми:
1. в Біосі спробувати поміняти порядок дисків
2. в Біосі спробувати вимкнути/сховати новий диск, щоб порядок старих дисків лишився, теоретично біос має знати лише про завантажувальний диск, решту Лінукс має визначити сам, такий фокус працював з PATA, але з SATA не знаю, може бути, що для SATA біос вимикає їх на нижчому рівні і тоді ядро диск взагалі не побачить
3. в меню grub відредагувати рядок завантаження: натиснути «e» і потім поміняти hd(0,1) на наприклад hd(1,1)
4. завантажитися з компакта, зробити dmegs або fdisk -l щоб подивитися які диски куди пішли і потім змонтувати диск з грубом і виправити файл карти дисків /boot/grub/device.map, або знаючи номер правильного диску завантаження див п. 3
Fedora 35 (x86-64)

Praporshic

  • Гість
Re: Додавання ще одного HDD
« Відповідей #3 : 2008-05-14 23:45:18 »
Error 17 - неможливість зчитати stage2 з жорсткого диску. Тут може допомогти лише зміна порядку дисків у їх відображенні у BIOS.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3806
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Додавання ще одного HDD
« Відповідей #4 : 2008-05-15 16:56:50 »
Шановне товариство, маю таку проблему: треба зняти файли з чужого вінчестера у себе на компі. У мене, при цьому:

IDE HDD (sda, активний, на першому каналі), на ньому grub,
SATA HDD (sdb), на ньому OpenSuSE 10.3

При спробі підвісити ще один IDE вінчестер на перший канал слейвом або на другий канал майстром біос його бачить, але grub каже: error 17. Що і як розказати grub-у, щоб він запрацював з трьома вінчестерами?

Натиснути c, написати find /boot/grub/stage1, подивитися де власне був знайдений цей файл, написати root /dev/xxx, написати setup, натиснути Esc і підправити root для лінукса, натиснути b (boot). Щось  в цьому стилі.
[Fedora Linux]

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: Додавання ще одного HDD
« Відповідей #5 : 2008-05-19 21:36:35 »
Всім спасибі, але оскільки вінчестери єдиної послідовності не складають (диски SATA і біос показує окремо, і grub нумерує в кінці), допомогла лише така послідовність:

1. ручне редагування device.map та fstab (grub, ясно, відмовлявся щось робити, кажучи, що ніякого третього вінчестера не знає);
2. приєднання вінчестера, але вимикання його у біосі (інакше error 21 від grub-а);
3. завантаження з компакта в режим rescue і там вже запуск grub-а з поясненням йому, що Лінукс лежить аж на hd2.

А тепер оце всі файли знову правити, щоб вернути, як було. От я й не розумію: якщо grub такий крутий та розпальцьований, чого ж він не може формувати список вінчестерів при завантаженні?

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3806
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Додавання ще одного HDD
« Відповідей #6 : 2008-05-20 12:13:06 »
Наскільки я знаю, він формує список вінчестерів при завантажені. Просто якщо порядок вінчестерів міняється, то він не намагається бути розумнішим за адміна. Мені в таких випадках допомагає find /boot/grub/stage1 і root /dev/sdXX.
[Fedora Linux]

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Додавання ще одного HDD
« Відповідей #7 : 2008-05-20 12:20:30 »
Цікаво, а флешку він до цього списку додасть? Чому питаю - в моєму БІОСі (як і у всіх нормальних нових) є можливість завантаження з неї, зокрема флешка(и) в списку можливих bootable пристроїв стої(я)ть поруч з HDD та CD/DVD.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Володимир Лісівка

  • Адміністратор ЩОДО
  • Видавець
  • *****
  • дописів: 3806
  • Карма: +9/-0
  • Програміст
Re: Додавання ще одного HDD
« Відповідей #8 : 2008-05-20 12:41:28 »
-(~:#)-> grub
Probing devices to guess BIOS drives. This may take a long time.


    GNU GRUB  version 0.97  (640K lower / 3072K upper memory)

 [ Minimal BASH-like line editing is supported.  For the first word, TAB
   lists possible command completions.  Anywhere else TAB lists the possible
   completions of a device/filename.]
grub> find /boot/grub/stage1
find /boot/grub/stage1
 (hd0,0)

grub> find /DCIM/141CANON/IMG_4135.JPG
find /DCIM/141CANON/IMG_4135.JPG
 (hd2,0)
grub>
[Fedora Linux]

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Додавання ще одного HDD
« Відповідей #9 : 2008-05-20 13:56:16 »
Бррр. І з фотіка можна завантажитися. З однієї сторони ніби банально, з другої - а що тут складного та неймовірного.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: Додавання ще одного HDD
« Відповідей #10 : 2008-05-20 22:02:20 »
Наскільки я знаю, він формує список вінчестерів при завантажені. Просто якщо порядок вінчестерів міняється, то він не намагається бути розумнішим за адміна. Мені в таких випадках допомагає find /boot/grub/stage1 і root /dev/sdXX.
Та скільки там того інтелекту треба? І як же я буду щось адмініструвати, якщо мені той error від grub-а не дає нікуди завантажитися, навіть в меню того ж grub-а? Добре, що завантажувальний диск завжди під рукою.

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Додавання ще одного HDD
« Відповідей #11 : 2008-05-20 23:05:30 »
Ось вам і grub... Ситуація така: Ставив свій Деб - в мене два HDD - 1 IDE та 1 SATA. В установщику сказав щоб ставило бутлоадер в /dev/sda - там було написано що і так можна. Так і поставило, з"явився grub-menu і не зміг завантажити ні Linux ні офтопік. Після того як я йому сказав грузитися з hd0, а не з hd1 - запрацювало. Хоча, за замовчуванням інсталятор хотів прописувати його на IDE, так як в біосі він є першим. Апаратну конфігурацію я не міняв.
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: Додавання ще одного HDD
« Відповідей #12 : 2008-05-21 02:04:20 »
Ось вам і grub...
Якось Ви нечітко описуєте ситуацію. Якщо відзначено як активний IDE диск, то він є /dev/sda для Лінукса і hd0 для груба. Тоді SATA диск буде /dev/sdb і hd1 відповідно (принаймні в openSUSE позначень /dev/hdx більше не існує; мабуть і в інших нових дистрах так). Якщо так, а інсталяція йшла на IDE диск, тоді Ви просто помилилися, вказуючи для груба вінчестер із системою під час інсталяції Дебіана.
« Змінено: 2008-05-21 02:05:46 від Campana »

Відсутній piktor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3396
  • Карма: +0/-0
Re: Додавання ще одного HDD
« Відповідей #13 : 2008-05-21 10:46:58 »
Активним відзначено SATA на якому і стоїть система. За замовчуванням інсталятор Деб намагається ставити grub на IDE. Я йомук наказав це робити на /dev/sda, що він і зробив. Тільки от активний/неактивний HDD переплутав. (Коли ставив на IDE то робив все правильно).
Всим, хто тоне й не знає,
За що вхопитись,
Хто вже з останніх
Вибився сил:
Попереджаю - я не колода,
Попереджаю - я крокодил.

Відсутній Campana

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 795
  • Карма: +0/-0
  • Проходив мимо
Re: Додавання ще одного HDD
« Відповідей #14 : 2008-05-28 00:48:29 »
Цей клятий grub явно вирішив мене доконати. Від’єднав я вже непотрібний третій вінчестер; в результаті при завантаженні отримую error 21. Завантаження з компакта в режими Repare Installed System або Rescue System і виконання там команд grub-а нічого не дає: таке враження, що інформація просто не зберігається.

Приєднав я знову третій вінчестер. Але перед тим здуру переписав у режимі Rescue System файли device.map, menu.lst i fstab на старі ("двовінчестерні") версії. Тепер grub вантажиться, матюкається на файл message не на тому вінчестері (треба на третьому, а прописано вже знову на другому), я йому руцями правлю root і кажу вантажитися ("b"), але оскільки у fstab кореневий розділ не на той вінчестер вже прописаний, завантаження обривається якоюсь напівживою консоллю, з якої я нічого не можу поправити.

Пробував завантажити укр. Knoppix. Так ця худоба хоч і примонтувала вінчестери з можливістю запису, але насправді нічого записати не дає (у правах файлів і всіх каталогів для рута "r" є; з рута я й пробував правити файли).

Користуватися vi я не вмію.

Пишу з Вінди. Що робити?