Автор Гілка: Agere system HDA Modem - як примусити запрацювати?  (Прочитано 8613 раз)

Відсутній Sandr

  • Графоман
  • ****
  • дописів: 461
  • Карма: +0/-0
  • Мій вибір — Лінукс!
    • ФОП Осипенко
Не "забили". Я ж для того й дав посилання на іншу тему, бо там купа корисної інформації, в тому числі й посилання на ресурси, що займаються цією проблемою.

P.S. Сам же на цьому тижні копав інформацію в цьому напрямку.
« Змінено: 2008-04-27 15:38:49 від Sandr »
openSUSE + KDE

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3630
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
хех..так жаль втраченого часу..місяць шукала пояснень.НЕВЖЕ усі, хто має такі модеми просто забили на нього? depmod -a && modprobe agrserial -нічого не зрозуміла, поясніть будь ласка. А мені на іншому форумі казали, що є якийсь унивірсальний модуль для лінмодемів, але він працює якби у демці- 14,4 кбіт.сек. Ніхто не чув про нього? і martian, наприклад..
Значить так: чип Вашого модема вироблено компанією LSI (вона купила компанії, які розробляли модеми Agere, а ще раніше Lucent).

Раніше ця компанія (а точніше куплена нею компанія Lucent) виробляла чипи модемів mars (драйвери для старих ядер — ltmodem, сучасні драйвери — martian (сенс Вам, як жительці Марса, пояснювати не буду  ;)). Компанія не випускала своїх драйверів до Linux (або, принаймні, випускала їх страшенно рідко), але досить охоче ділилася специфікаціями з розробниками. Отримані драйвери нагадували цукерки: згори обгортка від незалежного розробника, всередині ядро від Lucent. Через подібну структуру ядро Linux кожного разу під час завантаження лаялося, що драйвери його паскудять (taint). В результаті було вирішено, що слід переводити драйвери у область користувача (user-space). Сучасна версія такого кентавра — martian.

Водночас люди не такого високого польоту, яким було наплювати на лайку ядра (її все одно не видно) продовжували розробку ядерних модулів. Результатом стали драйвери agrmodem, які я спробував Вам впарити (чому? напишу трохи згодом).

У цей час конкуруюча компанія Conexant випускала свою серію модемних чипів. Ця, так би мовити, контора вирішила просто: чипи коштували як грязюка (дуже дешево), але за драйвери, принаймні для Linux, слід було не по дитячому заплатити (наскільки пригадую $35, що за ціни за модем у $10, погодьтеся, ого-го). Так народилася славнозвісна компанія Linuxant, яка продовжує грабувати коров стригти бороди бідолашних власників модемів Conexant (Вам це не загрожує з двох причин: у Вас модем від LSI, у Вас немає бороди).

В принципі драйвери від Linuxant можна було завантажити і безкоштовно, але без ключа максимальна швидкість, яку вони давали була 14,4 Кбітів/с. Місцеві умільці тут же розповсюдили ключики всякими форумами типу ru-board. Але погодьтесь: піти з системи, де кругом піратство, щоб зайнятися піратством — хіба це не нонсенс?

Розробники сучасного драйвера для Linux міркували і, очевидно, не без причин, що оскільки модем голосовий (voice modem), то і функції слід покласти на драйвери, які відповідають за звук (ALSA). Так виникли драйвери для найпоширенішого зараз чипа модемів для ноутбуків — SmartLink (slmodem).

Побачивши чип з маркуванням 11c11040 автори драйвера резонно подумали: та це ж модем на популярному чипі Si3054! І тут їх чекав облом...

Marvin Stodolsky написав до LSI листа, де просив роз’яснити чому не працюють звичайні інструкції керування модемом. У відповідь начальство LSI (14 квітня 2007 року) заявило, що чип цього модема — власна розробка LSI (читай тупо перероблений модем від Lucent)у них уже є драйвер під Linux і вони допоможуть у написанні вільного драйвера, надіславши у підмогу Марвінові команду бидлопрограмістів на чолі з провідним спеціалістом (якимось Ashok). Ашок насамперед скасував заяву керівництва про наявність драйвера і пообіцяв допомогти.

З тих пір бідний Марвін блукає форумами від Німеччини і аж до Саудівської Аравії і збирає голоси бідолах, які є власниками модемів.

Те, що запропонували китайці, і що я Вам передав полягає ось у чому: чому б не спробувати запустити модем під драйверами від старих модемів Agere.

Для цього я зібрав за допомогою вихідних кодів ядра Mandriva 2008.0-desktop драйвери agrmodem.ko і agrserial.ko і запхав їх замість драйверів для Red Flag Linux до китайського пакунка, трохи підправивши шляхи.

Ті команди, що я попросив Вас виконати роблять таке:

depmod -a  ; Виявити і впорядкувати всі наявні модулі (додає до бази даних модулів ядра драйвери модема)

modprobe agrserial    ; спробувати завантажити драйвер модема у пам’ять, якщо операція пройде вдало буде створено пристрій модема (файл /dev/ttyAGS3), якщо ні — я зібрав драйвери до неправильного ядра (тоді Вам доведеться збирати їх самій), або китайці брешуть і драйвери не пасують до модема. Так чи інакше, остання команда повинна якимось чином проявити результат.

P.S. Все вищенаписане, хоча і є частково плодом хворої уяви автора, засноване на реальних фактах ;-) Отже, дяді з форумів, про які Ви говорили, вирушають у подорож лісом... У разі їх незгоди з подібним туристичним походом обіцяю надати повний комплект посилань, які, якщо і не підтверджують кожне слово написане вище, то, принаймні, не залишають сумніву у загальній картині.
« Змінено: 2008-04-27 20:57:17 від yurchor »
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній Melody

  • Новачок
  • *
  • дописів: 6
  • Карма: +0/-0
Ну зібрати я наврядчи зможу зараз. Дякую за історію мопеда, дуже інформаційно...блін..кинули юзерів на призволяще долі((Залишається тільки чекати

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3630
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Хлопці з linmodems потихеньку все допилюють. Щоправда, використаний спосіб (заміна всього ядра системи на Red Flag) не викликає захоплення і придатний лише для дуже досвідчених користувачів, тестери кажуть, що на Mandriva не працює, але працює на Ubuntu. :'(

Втім, можна очікувати, що найближчим часом все остаточно владнається.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3630
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Все — владналося. Виробник ноутбуків проспонсорував LSI і вони відкрити частину коду — обгортку до своєї закритої бібліотеки. Пакунки, скоріше за все будуть у Mandriva 2009 (поточну версію можна подивитися тут, ну і, як наслідок, у всіх дистрибутивах, розробники яких цим перейматимуться.
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law