Автор Гілка: Лінукс на ноутбуках ?!  (Прочитано 8588 раз)

Відсутній bombus

  • Новачок
  • *
  • дописів: 46
  • Карма: +0/-0
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #15 : 2008-10-11 13:47:33 »
Встановив Ubuntu 8.04 Live CD. Виникла проблема :( Я встановив Убунту як другу ОС, перша - Vista. Так після цього злетів завантажувач Віндовс :-/ Убунту завантажувався, а Віста - ні :'( Перевстановив Вісту й зараз спробую встановити Убунту знову :-?

Відсутній nickat

  • Письменник
  • *****
  • дописів: 587
  • Карма: +0/-0
  • Debian user
« Змінено: 2008-10-11 15:09:26 від nickat »
Best regards,
nickat

Відсутній bombus

  • Новачок
  • *
  • дописів: 46
  • Карма: +0/-0
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #17 : 2008-10-11 16:43:48 »
А російською чи українською мона? ::)

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3630
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #18 : 2008-10-11 17:21:49 »
А російською чи українською мона? ::)
Мона: http://itdoc.com.ua/showthread.php?t=122
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній bombus

  • Новачок
  • *
  • дописів: 46
  • Карма: +0/-0
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #19 : 2008-10-11 19:58:11 »
Нічого не можу зрозуміти. Хочу встановити\запустити Убунту, але коли йде "Загрузка ядра" показує 100% і зупиняєтся, немовби зависає. Лампочка вінчестера горить постійно, але CD-ROM стоїть :-/
І ще таке, Убунту наче не підтримує RPM :-[ Як цьому можна зарадити???

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3630
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #20 : 2008-10-11 20:08:43 »
Нічого не можу зрозуміти. Хочу встановити\запустити Убунту, але коли йде "Загрузка ядра" показує 100% і зупиняєтся, немовби зависає. Лампочка вінчестера горить постійно, але CD-ROM стоїть :-/
І ще таке, Убунту наче не підтримує RPM :-[ Як цьому можна зарадити???
1) Якийсь апаратний глюк. Викладіть конфігурацію вашого комп’ютера.
2) На щастя, Ubuntu підтримує deb (тому rpm там не потрібен).

//Користувач Mandriva Linux
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній bombus

  • Новачок
  • *
  • дописів: 46
  • Карма: +0/-0
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #21 : 2008-10-12 00:36:59 »
Все нормально, встановив Убунту 8.04. Тепер буд настраювати. В мене таке питання: як встановлювати RPM я знаю, а ось що робити з tar.bz і tar.gz, як їх встановити??? :-/ :-/ :-/
Закачав amarok-1.92.2.tar.bz2. Як і куди його встановлювати? :-?
« Змінено: 2008-10-12 00:56:56 від bombus »

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3630
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #22 : 2008-10-12 08:53:46 »
Все нормально, встановив Убунту 8.04. Тепер буд настраювати. В мене таке питання: як встановлювати RPM я знаю, а ось що робити з tar.bz і tar.gz, як їх встановити??? :-/ :-/ :-/
Закачав amarok-1.92.2.tar.bz2. Як і куди його встановлювати? :-?
Ой!
Ви встановили Ubuntu!
ЗАБУДЬТЕ про RPM і вихідні коди!!! Пакунки для вашої системи мають суфікс deb. Шукати їх слід у сховищах вашого дистрибутива. Встановлення RPM може сильно зашкодити вашій системі.
Для встановлення з вихідних кодів вам потрібні будуть компілятор gcc файли заголовків (.h), їх можна встановити за допомогою програми з графічним інтерфейсом, яка займається пакунками (у вашому дистрибутиві це Adept). АЛЕ для встановлення вказаної вами версії Amarok слід буде спочатку встановити KDE 4, яке в Ubuntu 8.04 жахливо скалічене launchpad-ом. Тому встановіть краще найстаршу з доступних версій лінійки 1.4 (повірте, таким чином ви уникнете маси проблем).
Якщо ви все ж бажаєте встановити KDE4, зачекайте декілька днів: вийде Kubuntu 8.10 і ви все зможете зробити у штатному режимі без додаткових проблем.
« Змінено: 2008-10-12 08:56:53 від yurchor »
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній bombus

  • Новачок
  • *
  • дописів: 46
  • Карма: +0/-0
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #23 : 2008-10-12 11:43:53 »
В Ubuntu нема нічого??? >:( >:( >:( Я новачок в Linux і хотілося б щоб він мав хоча б елементарний набір мультимедіа і офісних программ, щоб знайомство з ним не було таким "нудним" :-/ Після того як я повстановлював більше десятка різних версій Лінукса,  Ubuntu найменше підходить під мій ноутбук, та і взагалі він майже повністю порожній  :'(
Я спробую іншу версію... Що порадите SUSE 10.2 чи Mandriva 2008.1 + Powerpack???

Відсутній yurchor

  • Видавець
  • *******
  • дописів: 3630
  • Карма: +2/-0
  • Grateful for our Iron Lung
    • Вікі користувачів KDE
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #24 : 2008-10-12 11:59:21 »
В Ubuntu нема нічого??? >:( >:( >:( Я новачок в Linux і хотілося б щоб він мав хоча б елементарний набір мультимедіа і офісних программ, щоб знайомство з ним не було таким "нудним" :-/ Після того як я повстановлював більше десятка різних версій Лінукса,  Ubuntu найменше підходить під мій ноутбук, та і взагалі він майже повністю порожній  :'(
Я спробую іншу версію... Що порадите SUSE 10.2 чи Mandriva 2008.1 + Powerpack???
Все в Ubuntu є. Ознайомтеся, будь ласка, з цією сторінкою (для встановлення потрібно з’єднання з мережею Інтернет).

Якщо вже до порад: спробуйте openSuSE 11, — вона достатньо швидка, втручання користувача потрібно рідко. Не встановлюйте 10.2, — у цієї системи досить багато вад (зокрема, повільна робота інструмента керування пакунками).

Якщо маєте певний досвід, оберіть Mandriva 2008.1 або 2009.0. Щоб познайомитися з тим, як все працює у цих системах прочитайте це.
« Змінено: 2008-10-12 12:00:33 від yurchor »
Denounce the demagogues
King diamonds to discard
Deploy the dialogue
Your word against the law

Відсутній noddeat

  • Кореспондент
  • ***
  • дописів: 197
  • Карма: +0/-0
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #25 : 2008-10-12 13:12:28 »
В Ubuntu нема нічого??? >:( >:( >:( Я новачок в Linux і хотілося б щоб він мав хоча б елементарний набір мультимедіа і офісних программ, щоб знайомство з ним не було таким "нудним" :-/ Після того як я повстановлював більше десятка різних версій Лінукса,  Ubuntu найменше підходить під мій ноутбук, та і взагалі він майже повністю порожній  :'(
Я спробую іншу версію... Що порадите SUSE 10.2 чи Mandriva 2008.1 + Powerpack???
емммм.... звикайте до того, що в лінуксі програми знаходяться не на CD дисках, і їх не треба скачувати з якихось варезників (принаймні ті, що вам потрібні). програми в лінуксі знаходяться на серверах виробника дистрибутива, звідки їх легко встановлювати та автоматично оновлювати.

В Ubuntu заходите в меню Програми, там останній пункт меню «Встановити/Видалити». Для встановлення потрібне з’єднання з інтернетом. Вуаля.
« Змінено: 2008-10-12 13:16:59 від noddeat »
Filenames are infinite in length, where infinity is set to to 255 characters. Peter Collinson, "The Unix File System"

Відсутній bombus

  • Новачок
  • *
  • дописів: 46
  • Карма: +0/-0
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #26 : 2008-10-13 01:22:18 »
Люди! Як встановлювати Лінукс я вже знаю, і маю в цьому непоганий досвід (після  кількох десятків перевстановлень різних версій цієї ОС). Тому лінки зі встановлення відповідної версії можете не писати. Kubuntu я вже встановлював (той самий Ubuntu, зі встановленим KDE замість Gnome). Користуватись меню Програми, останній пункт меню «Встановити/Видалити» - я теж трошки вмію. А от підключитись до інтернету і закачати пакунки з варезом під відповідну версію Лінуса - це проблема. Як я зазначав раніше, в мене чомусь Лінукс не підключається до інтернету (локалка по районі, через неї високошвидкісний інтернет), локалка працює (Firefox заходить на ftp-сервер мого оператора, перевіряю баланс коштів на рахунку, завантажую фільми та інше).
Mandriva 2007.1 - коли я вмикаю... :-X вибачайте, не пам'ятаю як воно звется (альтернатива Beryl), після перезавантаження, після вводу логіна та паролю зображення на дисплеї стає "розмазаним" і нічого неможливо розібрати (після перезавантаження те саме).
Mandriva 2008.1 - все нормально, але при включенні звуку, чутно якісь шуми в динаміках, і тому слухати голосно музику чи дивитись фільми майже неможливо.

Михайло Даниленко

  • Гість
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #27 : 2008-10-13 01:34:42 »
Flame:
.oO(...)
Добре, опишіть ситуацію із вашим провайдером, у віндовс інет теж не із землі росте - щось, мабуть, треба було налаштувати, щоб проксі/впн/що_воно_там_ще_буває запрацювало...

Відсутній Dimitryus

  • Дописувач
  • **
  • дописів: 51
  • Карма: +0/-0
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #28 : 2008-12-09 15:33:20 »
Обрав Mandriva 2009, все працює окрім звуку. Але то окрема тема і окрема проблема. Стоїть це все на ASUS A6000 (не сміятись, знаю, що старенький), і працює суперово, графічний стіл КДЄ 4, 3Д робочий стіл, стільки анімацій, що я просто в захваті. І при цьому ресурсів бере дуже мало (якщо врахувати, що "віста" і 50% того всього не варта, а "жре", так що в мене 4/10 вижамає, при затраченні всіх ресурсів).
Але дечого я неможу зрозуміти. Може й питання "офф-топ", але як правильно налаштовувати драйвера в системі ? Я купив деяку літературу, але або я нічого не розумію, або там так написано (що мало вірогідно). Може хтось дати якісь ссилки про це (не англомовні бажано). І ще, яку літературу порекомендуєте прочитати. Займаюсь програмуванням під "веб" а також С, хочу повністю перейти на "лінукс".

Відсутній DalekiyObriy

  • Літератор
  • ******
  • дописів: 1926
  • Карма: +4/-0
Re: Лінукс на ноутбуках ?!
« Відповідей #29 : 2008-12-13 04:02:24 »
не зовсім зрозуміло, що означає «правильно налаштовувати драйвера в системі», що, власне, ви хочете зробити?
Fedora 35 (x86-64)